VÝKOP 100. SEZÓNY NÁM PONÚKNE 199. KAPITOLU NAJSTARŠEJ RIVALITY V HISTÓRIÍ NFL!

To o čom sa doposiaľ len šuškalo je realitou!

Green Bay Packers pocestujú 5. septembra na Soldier Field, kde sa v otváracom zápase sezóny v Thursday Night Football stretnú s Chicagom Bears! Zvykom býva, že posledný víťaz Super Bowlu vo štvrtok v noci hostí otvárací zápas sezóny NFL, avšak liga sa túto tradíciu rozhodla porušiť a uprednostnila históriu. Packers a Bears zároveň ťahajú najdlhšiu aktívnu šnúru v NFL, keď už 14 rokov v rade sa tieto dva tímy stretli v prime time. Packers naposledy otvárali sezónu NFL v roku 2014, avšak vtedy na pôde Seattlu prehrali 16-36. 

Bude sa jednať o celkovo 199. zápas medzi týmito dvoma rivalmi a následne sa 200. zápas odohrá v Green Bay na posvätnom Lambeau Fielde. Taktiež tento zápas poskytne novému head coachovi Packers okamžitý pohľad na to, ako je na tom jeho tím oproti rivalovi z NFC North. Head coach Bears – Matt Nagy takúto situáciu zažil minulý rok, keď na svoj prvý zápas v pozícií head coacha cestoval na Lambeau Field. Packers vtedy tento úvodný zápas sezóny vyhrali a to najmä vďaka nadpozemskému návratu Aarona Rodgersa v druhom polčase za stavu 0-20 pre medvede z veterného mesta. 

Či už pre LaFleurov trénerský tím, alebo pre samotných hráčov sa rozhodne nebude jednať o jednoduchý zápas. Bears počas minulej sezóny vyhrali 12 zápasov a na domácej pôde zaknihovali 7 víťazstiev, jednu prehru a v playoff boli jeden premenený field goal od postupu. V prospech pekného futbalu by mal prispieť aj dátum zápasu, keďže v septembri ešte z trávnika Soldier Fieldu nebude oranisko a počasie by faktorom byť nemalo (dúfajme!). 

V roku 2006, mladý tréner Packers menom Mike McCarthy trénoval svoj prvý zápas v NFL proti kvalitnému tímu Chicaga Bears. Skončilo to prehrou 0-26 na domácom Lambeau Fielde. Preto dúfajme, že Matt LaFleur, ktorý sa nachádza v takmer identickej situácií si povedie lepšie ako jeho predchodca a jeden z najúspešnejších trénerov v histórií Green Bay Packers. Go Pack Go!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *