Zdravotný stav Adamsa a Williamsa

Ako sú na tom naši hráči?

Štvrtkový zápas proti Eagles so sebou priniesol veľké množstvo zranení. Zápas nedohrali RT Bryan Bulaga, S Will Redmond, CB Tony Brown, CB Kevin King, WR Davante Adams a RB Jamaal Williams. Ak sa jedná o úroveň vážností zranení, tak najväčšie obavy panovali pri posledných dvoch menovaných. 

No aktuálne sa k nám dostávajú informácie, že WR Davante Adams sa vyhol vážnemu zraneniu. Jedná sa o zranenie prednej časti chodidla – čiže palca na chodidle. Davante po zápase povedal, že viacej testov podstúpi v piatok a Ian Rapoport z NFL Network nás informuje, že magnetická rezonancia ukázala, že sa nejedná o nič vážne. No stále je tu možnosť, že nejaké zápasy bude musieť vynechať.

„Či to bude dlhodobé, tak to je teraz ťažké povedať. No bude to príležitosť pre niektorých ostatných chalanov a budú sa musieť ukázať,“ povedal head coach Matt LaFleru. 

Dvojnásobný Pro Bowler zachytil v zápase proti Eagles 10 prihrávok pre kariérne maximum 180 nachytaných yardov. No po jeho poslednom catchy Adams ostal sedieť na trávniku a a chytil si špičku svojho chodidla na pravej kopačke. Po zápase povedal, že jeho chodidla sa chytilo do trávnika a dopadol si na neho. 

„Štve ma to. Cítite, že to je situácia, ako keby ste svojich spoluhráčov sklamali. Samozrejme, by som bol na ihrisku, keby som mohol, no bol som v bolestiach a bolo to ťažké. So zranením špičky a s tým, akým typom hráča som, keď je moja hra založená na výbušnosti a veciach podobných, tak som sa proste nevedel vrátiť na ihrisko a robiť veci ako by som chcel najmä kvôli bolesti. Som si istý, že to moji spoluhráči pochopia. No je to ťažké, lebo cítim, že práve toto boli tie momenty, pre ktoré som stavaný a bol by schopný tento zápas rozhodnúť v náš prospech a podarilo sa mi to už aj v minulosti. Štve ma to,“ nechal sa počuť Adams. 

6. októbra hráme zápas v Dallasa proti miestnym Cowboys a LaFleur povedal, že do prípravy game planu a ako to bude vyzerať bez Adamsa, sa pustí v pondelok. „Yeah, definitívne to musíme brať do uváhy. Myslím si, že budeme lepšie vedieť ako na tom sme počas priebehu týždňa,“ povedal LaFleur.


Druhým hráčom, ktorého som spomínal je RB Jamaal Williams, ktorý zápas opustil už hneď v úvode na vozítku po odpornom helmet-to-helmet hite od DE Eagles Dereka Barnetta. To bola vôbec prvá play zo scrimmage. 

Zo štadiónu bol okamžite transportovaný do miestnej nemocnice Bellin Hospital a Matt LaFleur nám povedal, že v piatok bol prepustený. Následne Jamaal pridal na sociálne siete nasledujúci príspevok: „Cením si každého, kto mal o mňa starosti, som „Gucci“. Jediná vec, ktorá ma teraz bolí je moja hrdosť, že som nebol schopný dokončiť zápas s mojim tímom. Všetko bude dobé… dlhá sezóna.“

Jeho spoluhráči ho navštívili aj v nemocnici, vrátane RB Aarona Jonesa. „Bol Jamaalom, bol sebou a robil si srandu. Sestrička mu povedala, že dovoľte mi počúvať vaše brucho. A on jej odpovedal: ´Prečo? Aby ste počuli aké je prázdne?´ Takže áno, je úplne v poriadku. Toto je Jamaal.“


Zranenie RT Bryana Bulagu je taktiež niečo, na čo musíme upriamiť našu pozornosť. Kvôli zraneniu ramena musel zápas opustiť a na pozícii RT ho nahradil mladík Alex Light. Náhradný tackle odohral 63% ofenzívnych snapov. Boli tu momenty, keď z jeho strany prišiel tlak na Aarona Rodgersa, avšak ten bol vďaka svojej mobilite schopný sa tomuto tlaku vyhnúť. Tréner našej ofenzívnej lajny Adam Stenavich počas tréningu na adresu Lighta povedal, že Alex sa zlepšuje v opakovaniach proti našim najlepším pass rusherom a taktiež si myslí, že nedraftovaný lajnmen si aj v zápase s Eagles viedol dobre. Avšak určite to nie je Bryan Bulaga, ktorý aktuálne hrá vo fenomenálnej forme a jeho prípadná strata by bola pre celý útok obrovskou stratou. 

Zápas ešte opustil vo štvrtej štvrtine CB Kevin King kvôli problémom s trieslami. CB Tony Brown si počas hry v special teame poranil hamstring. Tieto zranenia treba taktiež monitorovať, lebo naša depth chart na pozícii CB vyzerá nejako takto: Alexander, King, Williams, Brown, Josh Jackson, ktorý musí zaskakovať na poste safetyho, zranený Hollman, Tremon Smith a Chandon Sullivan… 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Administrátori  |  Ulovíme čosi vo Free Agency?  |  Gute pokračuje v skvelej robote!  |  Odišla veľká legenda Packers Jim Taylor  |