#13 Bart za kormidlom! Dodržal Aaron Rodgers svoje slová o novom kontrakte?

Neboli to zo strany Aarona Rodgersa len kecy?

Ako si určite všetci dobre pamätáte, tak cca pred 2 týždňami som vám priniesol článok, v ktorom bol zachytený rozhovor Aarona Rodgersa o jeho novom kontrakte. Keď ho tak zhrniem do jedne vety, tak Aaron Rodgers nechcel, aby jeho nový kontrakt spôsobil v Green Bay platovú katastrofu a vyjadril sa, že hlavným cieľom je kontrakt, z ktorého vyjdu víťazne obdive strany. Kto by si chcel prečítať celý článok, tak !!klikajte tu!! 

O 2 týždne neskôr je rekordný kontrakt na svete a my sa môžme tešiť, že Aaron Rodgers bude hráčom Green Bay Packers ďalších 6 rokov! Detaily kontraktu som už rozoberal a kto ho ešte tento článok nečítal, tak: !!KLIKAJTE TU!! Avšak splnilo sa to, o čom sa hovorilo? Je to win-win situácia pre obidve strany? Po oznámení kontraktu sa na sociálnych sieťach hneď spustila búrlivá diskusia a väčšina fanúšikov si z vedenia Packers robilo takzvanú prču a písali, že týmto novým kontraktom sme sa zakopali, jeden hráč Super Bowl nevyhrá a že nebudú peniaze na adekvátne posily, ktoré treba do tej nesmierne zložitej skladačky menom Lombardi Trophy. Poďme si teda porovnať Aaronov kontrakt s ostatnými najlepšie platenými hráčmi ligy a uvidíme, či Packers a Rdogers rozmýšľali hlavou, alebo veľkosťou bankového účtu. Pre uľahčenie a prehľadnosť použijem jednu tabuľku.

V tejto tabuľke máme momentálne 5 najlepšie platených quarterbackov v lige. Sú nimi Aaron Rodgers (Packers), Matt Ryan (Falcons), Kirk Cousins (Viqueens), Jimmy Garoppolo (Niners), Matthew Stafford (Lions) a ich cap hit voči salary capu. Táto tabuľka nám poodhaľuje veľmi prekvapivé čísla. Rodgersov a Ryanov cap hit je počas najbližších 2 sezón z tejto pätice najnižší a pri tom majú podpísané najväčšie kontrakty. Naopak Cousinsov, Staffordov a najmä Garoppolov „žerú“ pomerne vyššiu sumu. V ďalších rokoch sa Aaronov a takisto aj Ryanov cap hit značne zväčšuje a pri týchto číslach sa neprajníkom Packers kútiky pier ťahajú až ku vlasom. Avšak je to aj v skutočnosti také hrozné ako na tejto tabuľke? Salary cap sa každým jedným rokov zväčšuje a v roku 2022 bude pravdepodobne atakovať hranicu 200 miliónov dolárov! Pre porovnanie, súčasný je 177.2 milióna dolárov! Ak si dobre pamätám, tak starý Aaronov kontrakt bol v priemere na úrovni 18% z vtedajšieho salary capu. Keď si to porovnáme s percentom v roku 2022, kedy cap hit dosahuje najvyššiu hodnotu, tak prídeme na veľmi zaujímavú informáciu. V roku 2022 bude tých 37 melónov cca 18,5% zo salary capu! Je tak viac než očividné, že Russ Ball a Aaronov agent na tomto rekordnom kontrakte odviedli neuveriteľný kus práce! Kontrakt minimálnym spôsobom naruší náš salary cap a nie je to vôbec také zlé ako tvrdia fanúšikovia Vikings alebo Toma Bradyho. Dokonca v prvých dvoch sezónach nás najlepší QB súčastnosti bude stáť o niečo menšie peniaze ako Stafford Lions! Fanúšikovia môžu hovoriť čo chcú, no čísla hovoria jasne! Aaron, ale aj Packers vyšli z tohto rekordného kontraktu ako víťazi a my nemusíme mať o našu budúcnosť žiadne obavy!

Na záver pridávam zopár zaujímavostí. 

  • Počet 100M garantovaných kontraktov v histórií: MLB – 74, NBA – 53, NFL – 2 (Rodgers a Ryan)
  • Aaronov Rodgersov 57.5 miliónový bonus za podpis je samozrejme obrovský a komfortne najväčší v histórií NFL. Avšak keď v roku 2014 QB Peyton Manning dostal podpisový bonus 34.5 milióna dolárov, tak cap bol sotva 80 miliónov. Tento bonus by dneska zodpovedal sume cca 75 miliónov dolárov!
  • V roku 1997 bol salary cap len 41.454 milióna dolárov a Packers podpísali QB Bretta Favreho na ďalších 5 rokov v priemere za 7.87 miliónov. Ak by sme tento kontrakt previedli do súčasnej NFL a porovnali ho s Rodgersovým, tak by boli takmer identické! Pozri tabuľku napravo: 

No a aby ste nezabudli! Túto sezónu opäť hráme o mini prilbu, ktorá je podpísaná samotným členom siene slávy NFL – Brettom Favrem! Myslím si, že takáto prilba by o 200% vylepšila každú jednu obývačku! Tak neváhajte a zapojte sa aj vy! Čas na registráciu sa kráti a cca za týždeň registráciu uzavrieme a už sa nebude možné do tejto súťaže ZAPOJIŤ! Čas sa kráti! Všetky potrebné informácie nájdete tu: !!!!TU KLIKAJ!!!!!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Training camp 2019 – 13. deň  |