#16 Bart za kormidlom! Kto nahradí McCarthyho?

Mike McCarthy je minulosťou, ktoré meno bude budúcnosťou?

Bolo na to treba prvú prehru proti Cardinals na Lambeau Fielde od roku 1949 a otrasný štart do sezóny 2018 s bilanciou 4-7-1. Tesne po skončení zápasu nám bolo oznámené, že sa príbeh Mika McCarthyho s Green Bay Packers po 13 sezónach skončil. Mike nastúpil do funkcie head coacha v roku 2006, kedy nahradil útočného mysliteľa Mika Shermana. Za svojho pôsobenia doviedol Packers v regular season k bilancií 125-77-2 a v postseason 10-8. Jeho tím hneď v 10 sezónach zaznamenal 10+ víťazstiev. Svoj tím doviedol k 6 titulom NFC North a do playoff sa prebojoval za každým, teda okrem rokov 2006, 2017 a pravdepodobne aj 2018. Avšak jeho najväčším úspechom je zisk Lombardi Trophy v roku 2010. Všetko sa to na neho začalo valiť po neúspešnom a precoachovanom NFC Championship v roku 2014 proti Seattlu. Podľa môjho názoru, už vtedy mal prísť jeho koniec na poste head coacha Green Bay Packers a podľa mňa by to bol ideálny čas na odchod. Následne to išlo len dole vodou. Jednu neúspešnú sezónu po prehre s Cardinals v playoff sme sa skryli za Jordyho Nelsona, že sa zranil na celú sezónu. Ďalej sme to po vysokej prehre nad Falcons v NFC Championship hodili na slabú obranu a minulý rok na zranenie Rodgersa. Avšak v roku 2018 sa to už na nikoho hodiť nedá. Obrana hrá viac než solídne aj napriek početným zraneniam starting hráčov, Aaron Rodgers je späť, no aj napriek tomu sme tam kde sme. Nebola tu žiadna iná možnosť, len koniec. Od svojho nástupu v roku 2006 až do cca nejakého roku 2014 bol McCarthy skutočne jedným z najlepších trénerov v NFL. Avšak nebol schopný prispôsobiť štýl potrebám svojho tímu (napríklad pri zranení Hundleyho) a trendu NFL. Zdá sa nám, že v zápase dookola točíme pár útočných plays. V offseason nám hovoril, že sa ide pozrieť na playbook od prvej strany a prejde sa každá jedna schéma a formácia. No teraz to vyzerá tak, že on to myslel tak, že si to len prefarbí zvýrazňovačkami a pridá viacej farieb. Osobne mi je naozaj ľúto, že sa jeho príbeh s Packers skončil takýmto spôsobom. Odchádza nenávidený a zatracovaný. Avšak bol to práve McCarthy, kto dostal našu organizáciu z pomyselného dna v roku 2006. Bol to práve McCarthy, kto stál za výchovou Aarona Rodgersa, bol to práve McCarthy, kto nám opäť priniesol do Titletownu Lombardi Trophy!

Neuveríte, ale ja som bol 2 roky v tom, že McCarthymu končí po tejto sezóne zmluva a proste mu ju len nepredĺžime. Preto som nikdy otvorene nehovoril o vyhadzove. Po prehre v NFC Championship proti Seahawks som bol v takej „eufórií“, že som si pomýlil roky a až pred pár dňami som zistil, že McCarthy svoj kontrakt nepredĺžil o 4 roky v roku 2013, ale v roku 2014 😀 Následne sa mu na začiatku roku 2018 kontrakt predĺžil o jeden rok, no ja som bol v tom, že je to práve na prebiehajúcu sezónu. Avšak ono to bolo na sezónu 2019 😀 Čo už…

V mene celého Slovensko-Českého fanklubu Green Bay Packers by som chcel Mikovi a jeho rodine popriať veľa úspechov v novej etape života. Coach, ĎAKUJEME ZA VŠETKO! 

Následne nám bolo oznámené, že dočasným trénerom bude náš súčasný ofenzívny koordinátor Joe Philbin. Po prepustení McCarthyho tak bude prezident Packers Mark Murphy čeliť svojmu najdôležitejšiemu rozhodnutie ako prezident Green Bay Packers. Bude musieť prijať človeka ktorý dokáže naplno zúžitkovať posledné roky Aarona Rodgersa v NFL. Ak urobí správne rozhodnutie, tak je možné, že sa dočkáme ďalšieho Super Bowlu. Avšak kto má byť tým „spasiteľom“ kariéry Aarona Rodgersa?

Ako som už raz písal, nie je to také jednoduché ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Keď sa na to pozrieme z pohľadu front office, tak na nich bude vyvíjaný obrovský tlak, aby podpísali správneho človeka. Toto nie je projekt, ktorý by mal čas na prestavbu. Tím má už 35 ročného dvojnásobného držiteľa MVP, ktorý chce viacej prsteňov. Takže nemáme k dispozícií nekonečne veľa času. Generálny manažér Brian Gutekunst sa takisto musí uistiť, že nový coach bude mať dostatok reputácie na to, aby si získal rešpekt a dôveru MVP quarterbacka. Pravdepodobne to bude musieť byť človek, ktorý už hral v Super Bowle, či sa už jedná o koordinátora, alebo head coacha. Ak by sme najali zlého človeka, tak by to znamenalo ďalších premrhaných 2-4 rokov Aarona Rodgersa. Na generálnom manažérovi bude obrovský tlak, avšak na head coachovi bude ten tlak dvojnásobný. Ten dotyčný tréner príde do vriaceho kotla, kde nie je čas na vybudovanie si vlastnej kultúry. Tá je už nastavená a začína Aaronom Rodgersom. 

Ako určite všetci veľmi dobre viete, tak veľmi rád by som u nás videla head coacha Sooners Lincolna Rileya. To čo dokázal robiť s Bakerom Mayfieldom, robí teraz s Kylerom Murrayom. V súčasnosti patrí medzi najinovatívnejšie ofenzívne mozgy, jeho útok šliape ako švajčiarske hodinky a patrí medzi tie najrešpektovanejšie v celej krajine. Sooners sa tesne dostali do playoff, kde budú hrať proti jednotke v krajine – Alabame Crimson Tide. Alabama sa s takým útok aký majú Sooners ešte v tejto sezóne nestretla. Avšak obrana Sooners je podpriemerná a všeobecne sa očakáva dominancia tímu z Crimson Tide. Dokáže Riley prekvapiť celý svet, ušiť na Bamu geniálny útočný plán, ktorý dokáže držať krok s najlepším tímom v college za posledné roky? Ak to dokáže, tak práve toto by mohol byť ten zlomový moment. Avšak pred pár vetami som spomenul jeden významný faktor. A práve tento faktor nenahráva do Rileyových karát. Mohol by to byť poriadny hazard zo strany Gutekunsta a Riley podľa vlastných slov momentálne nemá záujem opúšťať Oklahomu. Boli tu špekulácie, že v Cowboys nahradí Garretta, avšak ten zrejme nikam nepôjde. Takisto tu boli špekulácie, že by mohol opäť trénovať Mayfielda v Browns, avšak sú tu informácie, že Dorseyho favoritom je práve McCarthy a práve post head coacha Packers bude tak v tejto offseason najväčším lákadlom. 

No to isté by sa dalo povedať o hocijakom inom koordinátorovi, ktorý nemá skúsenosti so Super Bowlom. Áno, NFL je teraz pobláznená z Douaga Pedersona a Seana McVaya a z toho, ako dokázali zmeniť celú organizáciu o 180 stupňov. Avšak pre každého jedného McVaya tu je Norv Turner. Pre každého jedného Pedersona tu je Mike McCoy. To sú ľudia, ktorí mali byť budúcnosťou v coachingu, avšak nakoniec sa ukázalo, že sú oveľa lepšími koordinátormi než hlavnými trénermi. Môžte mi oponovať, že Turner alebo McCoy nikdy nemali Rodgersa, avšak ako môžme vidieť, tak ani samotný Rodgers nie je 100% garanciou víťazstiev. 

Takisto sa nám tu naskytuje ďalšia otázka. Mal by to byť ofenzívne, či defenzívne ladený tréner? Ak pôjdeme do defenzívneho, tak budeme musieť hľadať aj ofenzívneho koordinátora, ktorý má prívlastok víťaza. Avšak takíto chlapi čakajú na ponuku na post head coacha  nie na „nejakého“ koordinátora. Kto by bol teda ten ideálny kandidát? Naše hlavné kritérium je také, že musí mať skúsenosť so Super Bowlom. No a na základe tohto ma napadá 5 potenciálnych mien.

Prvé je podľa mňa očakávané. Je ním ofenzívny koordinátor New Englandu Patriots – Josh McDaniels. McDaniels už dostal príležitosť byť head coachom, avšak dobre si neviedol. V rokoch 2009-2010 viedol Denver Broncos, no jeho bilancia bola sklamaním (11-17) a vrátil sa tak do Foxborough. Vtedy sa takmer všetci zhodli, že nebol pripravený. No ako môžme vedieť, že teraz už je? Je tu zopár indícií, že tomu tak byť nemusí. A to najmä na základe jeho správania. Jedného dňa ide byť head coachom Colts, a na druhý deň je späť pri Bradym. Mohlo sa stať, že len zmenil názor, alebo žeby dostal sľub, že bude nástupcom veľkého Billa? Nemohlo by byť pre neho väčším lákadlom coachovať Aaron Rodgersa, než Andrew Lucka? (pri všetkej úcte k Luckovi)… Minulú nedeľu sme boli svedkami toho, čo McDaniels dokáže. Nechceli by sme to vidieť aj u nás? Takisto sa tu objavili správy od Iana Rapoporta z NFL Netwrok, ktoré hovoria o tom, že McDaniels je otvorený ponukám na post head coacha a už sa v posledných týždňoch jeho meno spája s Green Bay Packers.

Druhé meno je podľa mňa takisto očakávané a zaznelo aj u nás v komentároch. No a jedná sa o starú nemesis – Jima Harbaugha. Harbaugh je momentálne trénerom Michiganu a každý rok je spájaný s návratom do NFL. Avšak on tieto špekulácie vždy odmietal. Mohla by byť ponuka od Packers práve tou, ktorá by ho dokázala odlákať od svojej lásky – college futbalu? Jim bol úspešný takmer všade kam prišiel. V roku 2010 trénoval Stanford a stal trénerom roku v college. Jeho tím skončil na bilancií 11-1, keď podľahol len Oregonu, ktorý bol v tej sezóne neporazený. Následne dostal ponuku v NFL a ozvalo sa San Francisco 49ers. Tam pôsobil v rokoch 2011-2014. Za tieto roky sa mu podarilo v regular season nazbierať 44 výhier, 19 prehier a 1 remízu. V postseason bol na bilancií 5-3 a len veľmi málo ho delilo od toho, aby nad hlavu pozdvihol Lombardi Trophy. V roku 2012 nahradil bývalú jednotku draftu QB Alexa Smitha nádejným mladíkom Colinom Kaepernickom, z ktorého dokázal vymačkať aj nemožné  a dotiahol to s ním až do Super Bowlu, kde tesne prehral proti svojmu bratovi Johnovi, ktorý viedol Baltimore Ravens. V roku 2011 bol dokonca vymenovaný za najlepšieho trénera v NFL. Následne opustil 49ers kvôli zlým vzťahom s generálnym manažérom Trentom Baalkem a vrátil sa do college, kde začal trénovať Michigan a tam je do dnes. Jeho celková bilancia v college je 94-39. Avšak bol by to správny podpis? Dokázal by svoj ťažký štýl futbalu pretaviť do úspechov s Aaronom Rodgersom? 

Tretím do partie je Bruce Arians. Arians už má 67 rokov a je otázne, či sa ešte do NFL niekedy vráti. Sám Arians sa vyjadril, že sa do NFL vráti iba ak bude o neho záujem v Clevelande Browns, avšak veľkým lákadlom môže byť opäť faktor Aaron Rodgers. Myslím si, že práve Bruce by bol ideálnym play-designerom. Arians miluje dizajnovať vertikálne passové koncepty, ktorých rezultátom sú big plays. Avšak taktiež je dosť chytrým na to, aby dokázal svojmu QB dopriať aj nejaké rýchle a krátke strely. Keď bol v Arizone, tak sa mu to výborne darilo s Carsonom Palmerom. Arians rozumie tomu, ako treba narábať s dynamikou veterána na poste quarterbacka. Arians bol v rokoch 2012 & 2014 zvolený za coacha roku v NFL a v ako asistent vyhral Super Bowl hneď 2x (XL, XLIII). 

Štvrtým trénerom je John Harbaugh. Vyzerá to tak, že sa po aktuálnej sezóne sa cesty Ravens a Harbaugha rozídu a práve zmena by mohlo byť to pravé orechové, čo John potrebuje. John s Baltimorom dosiahol tonu úspechov. Od roku 2008 vyhral cez 100 zápasov a doviedol svoj tím v roku 2012 k spomínanému Super Bowlu, kde porazil svojho brata a jeho 49ers. V postseason má bilanciu 10-5 a z Flacca sa v postseason stáva superman. Niečo podobné by sa zišlo aj nám s Aaronom Rodgersom. 

No a hlavnú pätku uzatvára Gary Kubiak. Kubiak po sezóne 2016 opustil post head coacha Denveru Broncos kvôli zdravotným problémom, avšak boli tu nejaké reporty, že by mohol byť na ceste späť do kresla trénera v NFL. Ak Broncos po sezóne vyhodia Vance Josepha, tak pôjdu po Kubiakovi. Avšak Packers by sa mali taktiež zapojiť do boja o jeho služby. V roku 2015 priviedol Broncos k Super Bowlu. Bol ofenzívnym koordinátorm, keď Broncos v rokoch 1997 a 1998 vyhrali Super Bowl. Taktiež v roku 1994 bol trénerom quarterbackov v Sa Franciscu a vyhrali Super Bowl. 


Potom tu máme rôznych ofenzívnych koordinátorov, ktorí by mohli dostať šancu na post head coacha už v nadchádzajúcej sezóne. Začnem ofenzívnym koordinátorom Clevelandu Browns – Dreddiem Kitchensom. Mayfield a vlastne celý útok Browns zažíva vydarenú sezónu. Po rokoch trápenia sa blýska k lepším časom a je to aj zásluhou Kitchensa. Kitchens taktiež strávil určitý čas v Cardinals, či Cowboys, tak skúsenosti tam nejaké sú.

Útok Saints je našlapaný ako sviňa a je to aj zásluhou Pete Carmichaela Jr., ofenzívneho koordinátora. Carmichael je so Saints od roku 2006 a v roku 2009 bol zvolený za ofenzívneho koordinátora roku. Head coach Sean Payton síce calluje útočné plays, avšak Carmichael svoj útok pozná perfektne a čo sa naučil v New Orleans, tak to by mohol priniesť a zúžitkovať v Green Bay.

Ďalším menom je John DeFilippo. DeFilippo sa stal ofenzívnym koordinátorom Vikings v tejto offseason, keď prišiel z Eagles, kde pôsobil ako tréner quarterbackov. Pod jeho vedením je útok Vikings celkovo 14. a 7. v passovej hre. Ďalej tu máme Todda Monkena, ktorý do ofenzívy Bucs zaviedol poriadne kanóny a lopty lietajú cez celé ihrisko jedna radosť. Avšak tento jeho prístup je úplne odlišný od McCarthyho prístupu. No Rodgers by sa podľa mňa potešil, keby mal za zápas 10 hlbokých lôpt.

Zaujímavým menom by mohol byť aj Joe Moorehead, avšak on práve podpísal s Mississippi State, kde sa stal head coachom. Ďalším pánom na holenie je Matt LaFleur, ofenzívny koordinátor Tennessee Titans. Ak chceme niekoho z koordinátorov, tak LaFleur by mal byť jedným z TOP kandidátov. V roku 2016 bol trénerom quarterbackov v Atlante Falcons, keď sa dostali do SB a ich útok bol jeden z najlepších a najinovatívnejších v lige. O rok neskôr bol ofenzívnym koordinátorom v LA Rams a bol súčasťou jedného z najlepších útok v NFL. LaFleur by s Rodgersom možno dokázal vyčarovať nejakú mágiu. 

Ďalšie meno je Todd Downing, ofenzívny asistent a tréner tight endov Minnesoty Vikings. 38 ročný Downing trénoval Stafforda v Lions a Carra v Raiders. Následne sa pridal k tímu Vikings, kde sa ukazuje ako šikovný a schopný ofenzívny mozog, ktorý sa dokáže prispôsobiť a následne aj trénovať v rôznych ofenzívnych systémoch. Vikings hrajú pod DeFilippom svoju vlastnú verziu West Coast ofenzívneho systému a DeFilippo je skvelý coach na to, pod ktorým sa Downing môže učiť. Rodgers by v takomto koncepte podľa mňa hral dobre a sadol by mu ako uliaty. Downing bol taktiež v roku 2015 ocenený portálom Pro Football Focus ako najlepší tréner QBs roka.

V hre je aj ofenzívny koordinátor Chiefs Eric Bienemy. V roku 2013 bol trénerom RBs v Kansase a aj bez Jamaala Charlesa čí Spencera Wara dokázal jeho behový útok predvádzať kvalitné výkony. Pod Andym Reidom síce nie je play callerom, ale bývalý running back NFL nahradil pred sezónou Matta Nagyho, ktorý šiel do Bears, a stal sa jedným z top asistentov a extrémne rýchlo dokázal s Reidom spraviť z Mahomesa hviezdu a útok Chiefs je explozívnejší ako inokedy pred tým. Objavili sa správy, že dostal ponuku od svojej Alma mater University of Colorado, no ak sa mu ponúkne post head coacha v Packers, tak podľa mňa váhať nebude. Trénerský strom Andyho Reida je pomerne úspešný. Doug Peferson vyhral Super Bowl s Philly, Nagymu sa perfektne darí v Bears a mieri za titulom NFC North. 

No ak je tu nejaký ozajstný čierny kôň, tak je to práve trénerov quarterbackov Rams – Zac Taylor. Vekovo stále len mladík (35) pracuje pod najkreatívnejším ofenzívnym mozgom v NFL – Sean McVayom. No v minulosti bol trénerom QBs pod našim aktuálnym ofenzívnym koordinátorm Joe Philbinom v Miami, alebo ako ofenzívny asistent pod Mikom Shermanom v Texas A&M. Ak má niekto z mladých coachov v NFL dostatok skúseností s aktuálnym útočný systémom Packers a schopnosťami na to, aby ho inovoval, tak je to práve Taylor.

Z hry by som nevylučoval ani bývalého coacha Texas Tech Kliffa Kingsburyho. Objavili sa tu informácie, že práve LA Rams majú o Kingsburyho služby evidentný záujem. Kingsbury bol vyhodený z Texas Tech a údajne ho chcú do svojich štruktúr ako ofenzívneho asistenta/konzultanta. Celkovo má zápornú bilanciu zápasov 35-40, avšak stal sa jediným trénerom v histórií Big 12 Conference, ktorý vyhral svojich prvých 7 zápasov v rade. Kingsbury má 39 rokov a doposiaľ pracoval ako ofenzívny koordinátor a tréner QBs v Houstone (2008-09) a Texas A&M (2012). V roku 2013 sa vrátil do svojej alma mater ako head coach. Počas svojej kariéry coachoval niekoľko vynikajúcich college quarterbackov ako Case Keenum, ktorý vlastní niekoľko passových rekordov Houstonu. Johny Manziel, ktorý v roku 2012 vyhral Heisman Trophy a naposledy vychoval Patricka Mahomesa. Mahomes v rokoch 2014-2017 pod vedením Kingsburyho nahádzal 11,252 yardov, 93 touchdownov, 29 interpcetions a passer rating 152.0. Z college trénerov stojí za zmienku aj Dabo Swinney, tréner Clemsonu. Je to možno až priveľký sen vidieť Swinneyho v NFL, avšak myslím si, že by to mohol byť dobrý nápad. Swinney by bol skvelým trénerom na nájdenie stratenej motivácie. Mike Pettine by ostal v Packers ako defenzívny koordinátor a Aaron Rodgers by mohol dostať postarané ako mal niekedy Peyton Manning od svojho nového ofenzívneho koordinátora. Swinney si v Clemsone v podstate vybudoval svoju vlastnú Alabamu. Alabama a Clemson sú jediné tímy, ktoré v posledných 8 sezónach vyhrali 10 a viac zápasov a Tigers hrajú playoff už 4. rok v rade. Posledný, kto ma z college napadá je Matt Rhule, tréner Bayloru. Minulý rok neprijal možnosť head coacha v Indianapolise Colts. No a momentálne Baylor zažili priemernú sezónu a boli oveľa viacej súťaživejším tímom než sa na začiatku sezóny predpokladalo. 

No musíme sa opýtať jednu zásadnú otázku, ako by Rodgers reagoval na koordinátora, ktorý je len o rok starší a má viesť jeho útok? Packers by mohli mať rovnaký problém s novým head coachom. Nový tréner bude musieť mať kožu na to, aby dokázal Rodgersa usmerniť, dať mu pár „faciek“ na prebratie keď to bude treba a taktiež schopnosť pripraviť gameplan, v ktorý bude Aaron Rodgers veriť. S novým head coachom sa môže stať, že sa zmenia aj niektorí koordinátori. Čiže možno po sezóne skončí aj aktuálny defenzívny koordinátor Mike Pettine a nový head coach si prinesie vlastného defenzívneho koordinátora, takisto aj ofenzívneho. Nevylučoval by som ani situáciu, že by sa head coachom stal Mike Pettine a v offeseason by prišiel nový defenzívny a ofenzívny koordinátor. Pettine dokázal z najhoršej obrany v lige spraviť veľmi solídnu obranu a to aj napriek mnohým mladíkom a početným zraneniam. Zo slov hráčov je evidentné, že si ho vážia a majú pred ním rešpekt. Toto by mohlo zohrať veľkú úlohu v jeho prípadnom povýšení. Pred Murphym s Gutekunstom stojí sakramentsky ťažké a zložité rozhodnutie, ktoré im nezávidím. Čo si myslíte vy? Kto by bol ideálnym kandidátom na post head coacha Green Bay Packers v nasledujúcich rokoch?

 

7 thoughts on “#16 Bart za kormidlom! Kto nahradí McCarthyho?

 • 3 decembra, 2018 at 13:01
  Permalink

  Ja by som bol za mocnosť 2 ale aj 4 a 5 by sa Packers hodilo

  Reply
  • 3 decembra, 2018 at 13:04
   Permalink

   Mojim momentálnym osobným favoritom je tiež Jim Harbough.

   Reply
 • 3 decembra, 2018 at 13:27
  Permalink

  Ja som tak stratený ako decko v cukrárni. Ale škoda by bolo keby Mike Pettine skončil v Packers. Je neskutočné čo spravil za pár mesiacov s obranou. Ked sa správne doplní a vydrží zdravie tak obrana packers môže za 2 sezóny patriť do top 5 v lige a to nieje nereálne.

  Reply
 • 3 decembra, 2018 at 17:27
  Permalink

  Jim Harbaugh a Bruce Arians nebo Kubiak. Všichni mají dostatek respektu, něco dokázali a nenechají Rodgerse dělat ty jeho grimasy. Nelíbilo se mi dvojité chování McDanielse. Riley je risk a je mladý a bude se rozkoukavat a na to není čas. John Harbough no nevím nikdy se mi nelíbilo jak Ravens hráli, takže asi tak ?

  Reply
  • 3 decembra, 2018 at 18:57
   Permalink

   Přesně toto jsem chtěl napsat. Naprostý souhlas. Jim Harbaugh a Arians. U Arians minus jeho věk, ale pro AR asi ideální.

   Reply
 • 3 decembra, 2018 at 17:29
  Permalink

  Nechajme dohrať sezónu Joe Philbina a uvidíme. McCarthy rád calloval ofenzívu, nech sa teraz ukáže jeho ofenzívny koordinátor. Možno Philbina McCarty k ničomu nepustil, nech sa teda predvedie… Čo keď bude riešenie HC doma?

  Mika Pettina by bola škoda, jeho prínos pre obranu je veľmi veľký. Bude záležať na novom HC.

  Asi nebudem obľúbený, ale ak by sa neosvedčil Philbin, ja by som bral Josh McDanielsa. Viem, že Colts atď… Ale stále je to škola Billa B. A ten ho asi niečo naučil. A McDaniels sa aj poučil. Aspoň si myslím…

  Je po sezóne. Teraz už len dobre využiť naše dva draft picky v prvom kole. Taký Bosa by nebol na zahodenie…. alebo Gute vymyslí niečo iné.

  Reply
  • 3 decembra, 2018 at 17:34
   Permalink

   Philbin na 100% ostane do konca sezóny a práveže trénerský strom Billa v NFL moc dobre nevyzerá. Nick Saban, zatiaľ aj Patricia…

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *