Ako nový kontrakt Aarona Rodgersa ovplyvní salary cap?

Sme na tom dobre, alebo si podkúrili pod zadkom? 

Oficiálne čísla sa k nám ešte nedostali, no rôzne internetové portály už uviedli bližšie informácie ohľadom kontraktu Aarona Rodgersa! Poďme sa teda pozrieť na to, ako to zatiaľ NEOFICIÁLNE vyzerá!

Najdôležitejšie si je hneď na úvod povedať, že jeho $134M nás ihneď nepostihne a nedostane do problémov so salary capom. V roku 2018 Rodgersov starý kontrakt mal zaberať čiastku $20,56M. No po predĺžení kontraktu sa údajne jedná len o kozmetickú úpravu a to na celkový cap hit za rok 2018 – $20.9M.

Ako sme toto číslo dosiahli? Dôležité je, že poznáme nasledujúce čísla. Rodgersov kontrakt zahrňuje bonus za podpis v hodnote $57.7M a v sezóne 2018 sa mu celkovo vyplatí $66.9M. Rodgersove bonusy sú rozdelené na 5 rokov a tým pádom sa delia na 5 častí s cap hitom po $11.5M za rok. Plus k tomu musíme pripočítať roster bonus v hodnote $500K a tým pádom sa dostávame cez hranicu $58M a cap hit $12M.

Základný plat vo výške 8,9 milióna dolárov je potrebný na dokončenie platieb vo výške $66,9M v roku 2018. Takže nárast o $8,9M na 12 miliónov dolárov vypočítaných vyššie a Rodgersov cap hit sa posunie na $20,9M.

Celkove Packers pridal do roku 2018 cap hit menej ako 400 000 dolárov tým, že Rodgersa predĺžili a jeho cap hit bude predstavovať len 11,8 percenta salary capu Packers. Takže keď do nášho salary capu započítame Rodgersov nový kontrakt a trade Hundleyho, tak nám vyjde, že momentálne máme v salary cape stále priestor niečo cez $11M a jemne sme ho na tento rok navýšili.

V mnohých veľkých predĺženiach kontraktov sa hráčov cap hit v prvom roku znižuje vďaka dopredu zaplatenému bonusu za podpis. Avšak toto nie je prípad Rodgersa a Packers, takže zabudnite na informáciu, ktorá momentálne valcuje internet a to že Packers týmto predĺžením uvoľnili tento rok na Aaronovom kontrakte cca $15M a máme teda cap space na podpis Khalila Macka.

Jeho základný plat sa v roku 2019 zníži na $19M, ale jeho hit sa zvýši na $26,59M vďaka masívnemu bonusu, ktorý sa mu vyplatí v marci budúceho roku. Ale aj potom sa jeho percento cap hitu zvýši len na 13,9 percenta!!

Následne sa cap hit bude medzi rokmi 2020 a 2022 zvyšovať. V roku 2020 bude $32,6M. V roku 2021 bude $33.5M a v roku 2022 dosiahne svoju najvyššiu hodnotu $37M. Následne posledný rok nového kontraktu cap hit poklesne na $25.5M.

Ak sa celý kontrakt náplní, tak Rodgers si príde na $176M, vrátane $103M, ktoré má plne garantované. Za prvé 3 roky má ešte aj zopár drobných v motivačnom. Ak splní určité ciele, tak na účet mu prídu ďalšie $4M a kontrakt tak má celkovú hodnotu $180M.

Nový kontrakt je rozhodne rekordný, avšak jeho výška nás v krátkodobom hľadisku nijako výrazne neovplyvní. Nový kontrakt určite nespôsobil katastrofu v salary cape a pokiaľ oficiálne čísla nebudú diametrálne odlišné, tak z tohto kontraktu vyšli šťastne obidve zainteresované strany! Plus v náš prospech hrá ešte fakt, že každým rokom sa salary cap zvyšuje a v roku 2022 by mohol byť na úrovni cca $187M. Čiže aj napriek tomu budeme mať cap space na hodnote cca $150M. R.E.L.A.X.

Keď sa na to pozrieme z inej stánky, tak Vikings platia Cousinsovi za sezónu $28M, čiže Aaron za jeden rok berie v priemere cca o $5M viacej ako Cousins. Ďalej napríklad rozdiel medzi ním a Ryanom je len nejakých $3.5M. A myslím si, že ani nemusím dodávať, na akej úrovni je Rodgers a na akej úrovni je napríklad Cousins. Kto teda svojho QB preplatil? Názor si urobte sami.

PS: Ak sa oficiálne čísla budú líšiť, tak vás o tom budem informovať! 

One thought on “Ako nový kontrakt Aarona Rodgersa ovplyvní salary cap?

  • 2 septembra, 2018 at 6:36
    Permalink

    Ripkowski a Martini na listině odmítnutých hráčů? Martini diky Boylovi, ale Ripkowski?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nové správy ohľadom zdravotného stavu Orena Burksa!  |  Training camp 2019 – 8. deň: FAMILY NIGHT!  |  Spoznali sme rozpis zápasov na sezónu 2018!  |