Blake Martinez: zrod playmakera!

Blake Martinez nebol na začiatku sezóny 2017 pre fanúšikov Packers nejaké známe meno, ale ak tohto chalana nepoznáš ani teraz, tak asi spávaš v džungli!

Blake Martinez doposiaľ prežíva nesmierne vydarenú sezónu a už sa dostal do očí všetkých oponentov Green Bay Packers. Ak ofenzívny koordinátor zabudne na tohto hráča, tak si podpisuje úmrtný list.

Blake vedie štatistiku Green Bay Packers v počte celkových tackles, ale takisto nám ukázal, že dokáže byť platným hráčom v downfielde, kde sa prezentuje skvelou rýchlosťou a „hryzie“ tam viacej ako väčšina franchise ILBs v tomto čase.

Blake Martinez bol draftovaný do NFL v roku 2016 v 4. kole, celkovo 131. No počas svojej rookie sezóny mal problém s presadením sa. Ale keď prejdeme do súčasnej sezóny, tak Martinez nespravil malý skok do vody, ale rovno skočil mega bombu do detského bazénu. Na svojom konte má celkovo 37 tackles (26 solo a 11 assits), konzistentne je vždy tam, kde sa nachádza lopta. Dokáže si sám vydláždiť cestu do backfieldu a ak sa tam dostane, tak to znamená koniec pre útočnú snahu súpera v danej play. 

Week 1 proti Seahawks mu až tak nevyšiel, keď zaznamenal len 2 tackles proti Seahawks, ale odvtedy podáva vynikajúce výkony. Vo weeku 2 proti Falcons zaznamenal 5 tackles a raz sackoval Matta Ryana, následne v zápase proti Bengals mal celkovo 11 tackles (7 solo a 4 assits). Proti Bears vo weeku 4 zaznamenal 5 solo tackles a 2 assits tackles. No a v zápase proti Cowboys už bol prakticky lídrom našej obrany. Celkovo zaznamenal 12 tackles a na pravidelnej báze dokázala vystavovať stopku Zekeovi Elliotovi. Ak by som mal vybrať len jedeného hráča, ktorý drží našu defenzívu tento rok nad vodou, tak by to bol práve Martinez.

Bývalý hráš Stanfordu nie je žiadnym obrom, ktorý by sa presadzoval silovo. Blake je jeden z tých rýchlych linebackers, ktorí sa vyznačujú skvelou rýchlosťou pri pohyboch do strán a majú vynikajúci čuch na loptu. Z Martineza tak nie je len platný hráč na ihrisku, ale aj hráč, ktorého sa oplatí sledovať. No a keď sa spojí s Jakeom Rynaom, čo je ďalší hráč, ktorý sa prezentuje stabilitou v strede ihriska, tak Packers konečne našli tandem ILBs, ktorý môžme nazvať solídnym. Martineza potrebujeme zdravého počas celej sezóny a fanúšikovia Packers sa tak môžu tešiť na jedného z tých neospevovaných hrdinov, ktorí majú najväčšiu zásluhu na fungovaní celého tímu. Go Pack Go!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *