Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Inside linebackers

Pred sezónou, zatracovaný, no na konci ospevovaný – Blake Martinez

Pred sezónou 2017 sme hovorili o pozícií inside linebackers ako o najslabšej na súpiske, avšak tieto prognózy sa nenaplnili. Počas sezóny sme využívali schému 3-4, čiže na ihrisku mali byť teoreticky 2 ILBs, avšak Capers vedľa Martineza väčšinou využíval nickela v podobe Burnetta, alebo Jonesa a tým pádom boli Jake Ryan a Joe Thomas až na druhej koľaji a nedostali dostatok priestoru. 


STARTERS

Blake Martinez

95 solo tackles, 144 tackles, 2 fumble recoveries, 1 interception

V jeho druhom roku medzi profesionálmi sa z Blaka stal líder obrany. Spomeniem jednu situácie ešte počas pre-season 2017, snáď mi to Inžinier nebude mať za zlé 😛 Už si presne nepamätám počas akého zápasu to bolo, ale Inžinier nám napísal: „Ten Martinez mi tam vôbec nesedí.“ A pozrime sa, maličká chybička se vloudila a takmer všetci sme sa mýlili 😛 Martinez odohral 61.4% snapov za zápas – 93% celkových defenzívnych snapov. Pre porovnanie Ryan mal 31.7% a Thomas 6.7%. A to nie je len to, že hral veľa, ale on exceloval. Na konci sezóny sa delil o najvyšší počet tackles v NFL a zároveň sa delil o druhé miesto v solo tackles. Bude nesmierne zaujímavé sledovať ako sa bude Blakovi dariť pod novým defenzívnym koordinátorom Mikom Pettinom. Pettin už s trénovaním mladých a nádejných ILBs skúseností má – Bart Scott, David Harris, alebo Kiko Alonso sú toho jasným dôkazom.

ZNÁMKA: A


Jake Ryan 

52 solo tackles, 81 tackles, 1 forced fumble, 2 fumble recoveries

Jakovi sa počas sezóny darilo najmä proti behu, kde bol by som povedal nadpriemerný, avšak proti passu to už také ružové nebolo, čo viedlo k redukcií jeho hracieho času. Bývalý výber v 4. kole z Michiganu mal štatisticky sezónu podobnú sezóne 2016, čo nie je najlepšie znamenie, avšak je aspoň konzistentný. V pass coverage má stále problémy a tak sa stal obeťou nášho nickel experimentu. Ryan sa musí zlepšiť v coverage, ak chce hrávať viacej. Nehovorím, že by mal teraz brániť WR, ale mal by byť schopný postrážiť si RB a v NFC takýchto RBs je plno – Gurley, Kamara, Elliott, Johnson, McCaffrey, Cohen… Aj toto je dôvod prečo v mojich mock draftoch berieme na 14ke Smitha, alebo Edmundsa. 

ZNÁMKA: C


NÁHRADNÍCI

Joe Thomas

6 solo tackles, 14 tackles, 1 forced fumble, 1 fumble recovery

Thomas zažil tichú sezónu, keď hral len v 12 zápasoch kvôli problémom s členkom. No a keď bol zdravý, tak bol v poradí až. 3 ILB, čo pri vzniknutej situácií pre neho nebolo vôbec ružové. Odohral minimum snapov. Ak sa v novej sezóne dokáže vrátiť do formy, keď zaznamenal celkovo 70 tackles, tak by sa mohol dostať do tímu aj na ďalšiu sezónu. 

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


Josh Jones & Morgan Burnett

Jones: 60 solo tackles, 71 tackles, 2 sacky, 1 interception

Burnett: 48 solo tackles, 68 tackles, 1 forced fumble

Oboja strong safeties odohrali značnú porciu snapov na pozícií ILB, keďže Packers nesmierne často využívali Nitro package vo svojich defenzívnych schémach. Táto schéma nám síce uberala na ´veľkosti´, avšak pridávala do obrany rýchlosť a extra hráča do coverage. Burnett zažil solídny rok, aj keď chýbal v štyroch zápasoch. Jones mal zopár pekných zábleskov, najmä v zápase proti Bengals rookie z N.C. State explodoval s 12 tackles a 2 veľkými sackmi. Avšak stále má v hre veľké medzery. Ak necháme Burnetta ísť vo FA, tak Jones bude starterom.  No a ak by chcel Pettine hrať s dvoma tradičnými ILBs, tak by nám jeho všestrannosť dávala unikátne možnosti v blitzovacích schémach. 

ZNÁMKA: C+


Myslím si, že toto je celkom solídna známka pre skupinu nad ktorou počas pre-seasoon visel obrovský otáznik, avšak poviem to na rovinu, táto známka je taká vysoká hlavne kvôli Martinezovi. Tento chlapec odviedol takmer všetku robotu tejto skupiny a ostatní sa na ňom len zviezli. Draftujme k Blakovi Smitha, alebo Edmundsa a bude to viac než dobré. 

CELKOVÉ HODNOTENIE INSIDE LINEBACKEROV: B-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *