Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Offensive line

Ako sa darilo hráčom v OL počas sezóny?

Po dlhom čase tu máme nový článok! Dal som si trošku pauzu od písania, keďže bolo skúškové a po skúškovom som chcel trošku vypnúť. No ale teraz je času dosť a vy sa môžte tešiť na moje krátke zhodnotenie výkonov jednotlivých hráčov v sezóne 2017 a po tomto sa pustím do nejakých mock draftov, profilov prospektov a všetkých vecí okolo Draftu 2018. Zároveň zvažujem napísanie vlastného e-booku o Lombardiho Packers, čiže sa máte v najbližších mesiacoch na čo tešiť! 

Na začiatku sezóny 2017 som bol optimistom. Veril som, že naša OL môže patriť k tým lepším. No a chalani z OL moje slová potvrdili aj napriek početným zraneniam. Zaujímavá, ale zároveň aj alarmujúca je štatistika, ktorá uvádza, že Packers počas sezóny použili až 11 rôznych starting OL kombinácií. Jediná formácia, ktorá odohrala pokope viacej než 2 zápasy je: LT David Bakhtiari, LG Lane Taylor C Corey Linsley, RG Jahri Evans a RT Jason Spriggs. Vymenovaní hráči nastúpili pokope do 4 zápasov. No a teraz sa poďme pozrieť na moje hodnotenie jednotlivých hráčov.


C – Corey Linsley 

Corey nastúpil do všetkých 16 zápasov na pozícií centra. Bol to jediný hráč z OL, ktorý odohral všetky zápasy v tejto sezóne a nevynechal jediný snap. Center identifikuje defenzívnu lajnu súpera a informuje svojich spoluhráčov o blokovacích schémach pre jednotlivé hry. No a Linsley v tomto hernom aspekte exceluje. Skúste si pozrieť pár záznamov, kde sú zapnuté mikrofóny z ihriska a nádherne budete počuť ako Linsley rozdáva svojím spoluhráčom informácie a je vodcom našej čelnej 5ky. Keď sa pozrieme na výkony na ihrisku, tak Linsley mal počas celej sezóny len 2 penalty (obidve za holding) a dovolil jeden sack. Corey po skončení sezóny obdržal nový kontrakt a bude tak aj v nasledujúcich sezónach lídrom našej OL. 

ZNÁMKA: B


LG, LT – Lane Taylor 

Lane nastúpil do 15 zápasov a vynechal len jediný a to v 9. weeku proti Lions. Do 13 zápasov nastúpil na svojom typickom poste ľavého guarda a v dvoch zápasoch nahradil Bakhtiariho s Murphym na poste LT. V týchto zápasoch predviedol obdivuhodné výkony. Lane je to, čo od O-linemana chcete. Nie je to žiadna hviezda, ale svoju robotu si splní. Nie je najkomplexnejším hráčom, ale exceluje v behovej hre a v passovej hre benefituje z Baka a Coreyho, ktorí sú okolo neho. Taylor pustil 4 sacky a nepripísal si žiadnu penaltu. 

ZNÁMKA: B


RG – Jahri Evans

Jahri bol príjemným prekvapením počas tejto sezóny. Saints svoj tím chceli omladiť a Packers ho tak deň pred draftom podpísali. Evans bojoval o svoje miesto s mladšími hráčmi, no aj tak sa dokázal presadiť a vybojoval si job starting RG. Evans nastúpil do 14 zápasov a vynechal len posledné 2 proti Vikings a Lions kvôli problémom s kolenom. Aj keď už nie je vo svojej All-Pro forme z úvodu kariéry, tak nám poskytol dôležité skúseností a líderstvo. A mal čo aj robiť, keďže mal vedľa seba štyroch rôznych RTs. Aj napriek tomu zažil dobrý rok, pripísal si 3 penalty a pustil 4 sacky. Jeho budúcnosť je však neistá, možno by ešte ešte mohol obdržať novú jednoročnú zmluvu, akú mal doteraz, ak ho Packers nedokážu v tejto offseason nahradiť. 

ZNÁMKA: B


LT – David Bakhtiari

Najlepší OL-man Packers bol počas tohto roku David Bakhtiari, tu nie je o čom. V úvode sezóny ho trápil poranený hamstring, tak odohral len 12 zápasov na pozícií ľavého tackla. Aj napriek tomu, že nastúpil len do 12 zápasov, tak bol po 2x v rade menovaný no All-Pro tímu. No nejakou záhadou ho minula nominácia do Pro Bowlu. Avšak Pro Bowl je súťaž popularity. O čom svedčí fakt, že first team All-Pro tackle Andrew Whitworth nebol na súpiske, avšak pozvánka mu prišla neskôr, keď šiel ako náhradník za nejaké populárne meno medzi fanúšikmi. 

David pokračoval vo svojich skvelých výkonoch, ktoré mu priniesli obrovský kontrakt po sezóne 2016. Počas celej sezóny si pripísal len 2 flagy za holding a pustil 3 sacky. Nie je mu čo vytknúť. Pro Football Focus udelil Davidovi sezónu známku 88.9, čo ho radí na 1. miesto medzi LTs v celej NFL!

ZNÁMKA: A+


RT, RG, LG – Justin McCray

Ak by som mal vybrať jedného hráča z OL, ktorý na mňa urobil počas sezóny najväčší dojem, tak by to bol práve Justin. Justin musel počas TC tvrdo bojovať, aby sa dostal do 53 členného tímu a pozrime sa akú sezónu zažil! Ako starter nastúpil do 8 zápasov a celkovo zasiahol do 13 zápasov. 5x nastúpil na pozícií RT, 1x na LG a 2x na RG. Aj keď McCray pustil 6 sackov, tak nám ukázal, že je schopný nastúpiť takmer na hociktorom poste a je to určite dobrý znak do budúcnosti. Keď zoberiem do úvahy, že je primárne guardom a počas sezóny hral hlavne na RT, tak to také zlé nebolo. Justin by mohol byť skvelým hráčom do hĺbky našej OL a ak nás opustí Jahri Evans, tak je celkom pravdepodobné, že práve on preberie jeho miesto RG. 

ZNÁMKA: C+


RT- Bryan Bulaga

Tak toto bola pre Bryana hororová sezóna. Bulaga bol schopný nastúpiť len do 5 zápasov. Počas sezóny nebol týždeň, kedy by nebol na zozname zranených hráčov. Až vo weeku 9 proti Lions, sa konečne cítil dobre, a BUM…potrhal si väzy v kolene. Kým bol na ihrisku, tak odvádzal dobrú robotu. Avšak vo svojej kariére bol schopný odohrať plný počet zápasov len 2x (2010, 2016). Jeho kontrakt s Packers je do roku 2020 a jeho priemerný plat je $6.75M, čo je až príliš veľa za hráča, ktorý je takmer neustále zranený. Je tu možnosť, že po tomto zranení ho môžme presunúť na post guarda, avšak momentálne na pozícií RT nemáme adekvátnu náhradu. Naše vedenie má pred sebou ťažké rozhodnutie.

ZNÁMKA: B+ 


RT – Jason Spriggs

V zranených hráčoch budem pokračovať. Ďalším menom je Jason Spriggs. Zranenie hamstringu zapísalo Spriggsa do IR ešte počas pre-season. No Packers ho počas sezóny z IR aktivovali a pripísal si 5 štartov na pozícií RT, potom si poranil koleno a bol späť v IR. Spriggs v týchto zápasoch pustil celkovo len 2 sacky, ale stále bojuje s naplnením vysokých očakávaní potom, ako bol v roku 2016 draftovaný v druhom kole. Osobne si myslím, že v zápasoch, do ktorých nastúpil ukázal záblesky zlepšenia, ale stále musí zapracovať na sile, inak výraznejšiu úlohu nedostane. 

ZNÁMKA: D+


RT, LT – Kyle Murphy

Po silnej pre-season sme očakávali (aspoň ja), že by sa Kyle mohol výraznejšie presadiť. Bryan Bulaga nebol schopný nastúpiť do prvého zápasu sezóny a na rad tak prišiel Kyle. Po zápase sa potom presunul na ľavú stranu, lebo sa zranil Bakhtiari. Nanešťastie, po troch zápasoch bol Kyle zapísaný do IR, keď si poranil nohu. Ako som už spomínal, v príprave Kyle vyzeral naozaj dobre, avšak realita počas sezóny bola odlišná. Za tých pár snapov pustil 5 sackov a mal problém s rýchlosťou a silou. Do budúcej sezóny bude musieť na sebe zamakať, ak si chce zabezpečiť budúcnosť v NFL.

ZNÁMKA: E


RG, LG – Lucas Patrick 

Lucas nastúpil ako starter do jedného zápasu na oboch guardoch a celkovo sa zúčastnil 12 zápasov. Patrick je stále veľmi mladým hráčom a určite v sebe skrýva dostatok potenciálu. Dúfam, že bude pokračovať vo svojom napredovaní a v budúcnosti ho vidím ako hodnotný kúsok OL Green Bay Packers. 

ZNÁMKA: C


Ostatní hráči s minimálnym hracím časom: John Ulrick, Adam Pankey

CELKOVÉ HODNOTENIE OFFENSIVE LINE: B

Naša OL bola výrazne ovplyvnená početnými zraneniami, no aj napriek tomu hodnotím našu OL pozitívne. Packers hrali so svojou TOP 5kou (Bak, Lane, Corey, Jahri a Bryan) len 2x a 1. zápas pokope odohrali len vo weeku 6, keď sa zranil Aaron Rodgers. Pozitívom je, že sme boli donútení nasadzovať veľké množstvo mladíkov, aj keď sa niektorým príliš nedarilo, tak získali cenné skúsenosti a niektorí nám ukázali, že s nimi treba do budúcna počítať. Našu OL by som vyzdvihol aj v tom, že dokázali odvádzať kvalitnú prácu pre našich RBs a už to nebola čisto pass protect OL. Za toto majú veľkú pochvalu. Keď sa pozerám do budúcna, tak veľa zmien nevidím. Som zvedavý ako vedenie vyrieši situáciu ohľadom Bulagu a Evansa. Ak by obidvaja ostali a zdravie by im slúžilo, tak naša OL by podľa mňa patrila k tomu najlepšiemu v NFL. 

 

 

3 thoughts on “Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Offensive line

 • 20 februára, 2018 at 14:00
  Permalink

  Dovolim si odlisny celkovy pohled. Podle me sel letos celkovy vykon OL oproti predchozim letum vyrazne dolu. Ztrata Sittona, Trettera a hlavne Langa se ukazala jako klicova a situace je hodne zla. Samozrejme kvalita utrpela i diky zranenim, ale ani v plne sile uz to neni top OL. A bylo to hodne videt, Aaron i Hundley dost trpeli a byli az prilis casto na zemi na to, ze mame jednodimenzialni pass rush OL. Chapu, ze je to i otazka penez, ale nove vedeni GB by meli ve FA i na draftu investovat hlavne do OL (a v obrane do pass rush samozrejme). Takze hodnoceni jednotlivcu pri zamhoureni obou oci mozna sedi, ale celkova znamka OL se muze pohybovat max. mezi C a D

  Reply
  • 20 februára, 2018 at 14:04
   Permalink

   So všetkým súhlasím, len celkovú známku som udelil za to takú vyššiu, že tam bolo až príliš veľa zranení, hrali sme dá sa povedať až s trojkami a behová hra na tom bola celkom dobre, a od náhradníkov nemôžme čakať výkony ako napr. Bak, čiže som sa snažil tú celkovú známku prispôsobiť ich schopnostiam, snáď si rozumieme ?

   Reply
   • 21 februára, 2018 at 9:52
    Permalink

    Ano, rozumime:-). Myslel jsem si, ze jsi to asi hodnotil ve vztahu ke slozeni a realnym moznostem, v tom pripade sedi oboje Tve hodnoceni:-)

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu - 11. deň  |