Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Tight ends

Aj napriek vysokej aktivite vo FA, bola pozícia TE obrovským sklamaním.

Na začiatku sezóny 2017 sme mali obrovské očakávania od našej skupiny tight endov. Počas free agency sme získali Martellusa Bennetta a Lance Kendricksa. Avšak ani jeden sa nedokázal presadiť a bol z toho jeden obrovský prepadák.


Martellus Bennett

7 zápasov, 38 cieľov, 24 zachytených prihrávok, 233 yardov, 0 TD

Tu sa ťažko niečo hovorí. V preseason si Bennett pripísal 1 TD a myslel som si, že takáto situácia sa bude počas sezóny opakovať mnohokrát. Avšak opak bol pravdou. V prvých dvoch zápasoch na neho mierilo 17 prihrávok, zachytil len 8 pre 90 yardov. Mal obrovské problémy s dropmi a jeho najväčší prišiel v tej hre, keď si Aaron zlomil kľúčnu kosť. Po Aaronovom zranení odohral jeden zápas, chytil 3 prihrávky pre 38 yardov a potom prišla jeho „slávna“ aféra. Pre tých, ktorí o tom ešte nejakým zázrakom nepočuli, tak vám sem hodím link na môj článok. 

Jeho kariéra sa v Packers skončila skôr, než stihla vôbec začať. No následne Bennett prišiel do Patriots a zázračne odohral 2 zápasy….

ZNÁMKA: F na tretiu. 


Lance Kendricks

19 zápasov, 9 štartov, 35 cieľov, 18 zachytených prihrávok, 203 yardov, 1 TD

Pôvodne sme si mysleli, že sa jedná o decentnú dvojku na poste TE. Na ihrisko sa začal častejšie dostávať po zranení Rodgersa a úteku Bennetta. Na ihrisku bol takmer neviditeľný a bývalý Badger zažil svoj najlepší zápas vo weeku 3, keď zachytil 2 passy pre 52 yardov a jediný sezónny TD. 

ZNÁMKA: F na druhú


Richard Rodgers

15 zápasov, 1 štart, 19 cieľov, 12 zachytených prihrávok, 160 yardov, 1 TD

V sezóne 2017 bol Rodgers viacej blockerom, než po minulé roky. Pred útekom Bennetta na neho smerovalo len 5 prihrávok. Jeho jediný zápas, ktorý stojí za zmienku bol zápas proti Panthers, keď sa konal krátky návrat Aarona. Zachytil 4 passy pre 77 yardov a 1 TD. No nedarilo sa mu ani ako blockerovi a vyzerá to tak, že mu už len poďakujeme za odslúžené roky. 

ZNÁMKA: F na druhú


Emanuel Byrd

1 zápas, 2 ciele, 2 zachytené prihrávky, 31 yardov, 0 TDs

Byrdov jediný zápas prišiel v poslednom weeku, keď bol mimo R. Rodgers kvôli zraneniu. V tomto zápase zachytil 2 prihrávky pre 31 yardov. Takisto mal niekoľko pekných hier aj v preseason a Byrd by mohol byť kľudne kandidátom na post 3. TE a na nejaké tie snapy v special teame počas nasledujúcej sezóny. 

ZNÁMKA: bez hodnotenia


CELKOVÉ HODNOTENIE TIGHT ENDOV: OBROVSKÉ F

Čo k tomu dodať? Pozícia TE bola počas tejto sezóny veľký prepadák a my si len môžme búchať hlavu o stenu, že sme nechali ísť zlatého Jareda Cooka na úkor hada Bennetta. Celkovo naši TEs zachytili 56 prihrávok pre 627 yardov a 2 TDs. Pre porovnanie, Jared Cook stál Raiders len $5.3M a sám dosiahol rovnaké čísla ako všetci naši TEs dohromady! (54 zachytených prihrávok, 688 yardov a 2 TDs). Takisto ani jeden z nich nedokázal vypomáhať v blokovaní. Preto to OBROVSKÉ F!!! 

2 thoughts on “Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Tight ends

 • 27 februára, 2018 at 14:44
  Permalink

  Pro mě TE byli snad největším zklamáním v této sezóně. Po podpisy Bennetta a Kendrickse jsem byl nadšený a čekal jsem ještě zlepšení hry TE proti loňsku. Výsledek byla jedna velká hrůza. I když to se dá říci o všech řadách. Jedinou radost mi dělali RB a Blake Martinez, Adams a Bakhtiari. Doufám, že Martinez až podepíše nový kontrakt tak nedostane nemoc našich přeplacených hvězd se sešupem formy (Mathews, Perry).

  Reply
 • 28 februára, 2018 at 10:39
  Permalink

  Predpokladal jsem, ze to takhle dopadne. Bylo jasny, ze jsme meli si nechat Cooka a Hyda a brat v FA cornera. Tohle byl nasledek.
  Toho debila na prvnim obrazku radsi nekomentuju.

  Myslim, ze treba RR je v tom semi nevinne, ikdyz je prevazne blocker. Privedli jiny a pak uz nebyl Rodgers, ktery by na nej obcas i neco hodil, ale Hundley a ta sqadra nasich treneru, kde podle me snad ani nemali akci na TE v playbooku.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#2 Bart za kormidlom! - Má Spriggs na NFL?  |