Jacob Schum prepustený!

Packers prepustili minuloročného starting puntera!

Green Bay Packers oznámili, že sa rozlúčili s punterom Jacobom Schumom. Dôvodom prepustenia je pravdepodobne Jacobov problém s aktuálnym zranením chrbtice. Jacob nás v minulej sezóne niekoľkokrát podržal a ku koncu sezóny jeho výkonnosť stúpala, najmä vo Wild Card proti Giants, čo bol podľa mňa jeho najlepší zápas v sezóne. Zaujímavosťou je, že počas minulej sezóny mal Jacob najmenšie % počtu vrátených puntov a to 28.6%. Za ním na druhom mieste bol McAfee z Colts, ktorého 30.9% puntov bolo vrátených. Jacob zanechal na rozlúčku fanúšikom odkaz: „Od Emmi (Schumov pes) a mňa, pre vás všetkých… Ďakujem! Ďakujem organizácií Green Bay Packers, ale hlavne veľká vďaka vám, fanúšikom Packers! Bol to nezabudnuteľný rok, ktorý zostane pre mňa navždy špeciálny. Som vďačný za to, že som mohol nazývať Green Bay domovom počas minulého roku. Ďakujem mojej rodine, priateľom, fanúšikom za všetku podporu…znamená to pre mňa veľa. Tu môj príbeh nekončí, ale začína sa nová kapitola. Príbeh pokračuje. Ešte raz, ďakujem vám Packer Nation! Go Pack Go!“

Po prepustení Schuma máme v tíme len jedného puntera a to nedraftovaného nováčika Justina Vogela. Vogel hrával za univerzitu Miami a v college patril medzi najlepších punterov. Vogel má skvelý hang time a 40% jeho puntov skončilo inside 20. Jeho noha nie je najsilnejšia, no jeho prednosťou je hlavne presnosť.

Týmto pádom sa Vogelovi otvorila cesta na pozíciu startera v Packers, no najdôležitejšia bude preseason, ktorá rozhodne o jeho osude. Už teraz sa ozývajú fanúšikovia,ktorí chcú späť nášho bývalého puntera Tima Masthaya, ktorý u nás pôsobil v rokoch 2010-2015. Som veľmi zvedavý, s akým punterom budeme začínať novú sezónu.

 

UPDATE:  Jacob Schum bol stiahnutý z waivers listiny a bol umiestnený do injured reserve!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *