James Starks prepustený!

 

 

Po skončení  7. sezóny, počas ktorej utrpel otras mozgu a autonehodu v decembri, bol RB Green Bay Packers, James Starks prepustený.

 

 

Starks v offseason 2016 podpísal dvojročnú zmluvu na $6M. Túto sezónu zakončil so 145 yardami v 9 zápasoch, čo bolo najmenej od jeho rookie sezóny. Starks mal len 2,3 yardu na jeden beh, čo bol taktiež jeho najhorší výkon v doterajšej kariére.

V októbri si Starks poranil koleno a kvôli tomuto zraneniu vynechal 4 zápasy, neskôr vynechal posledné 3 zápasy sezóny + 3 zápasy v play off kvôli otrasu mozgu.  Auto havária sa stala 12.12., zhruba 12 hodín po víťazstve nad Seahawks.

Takmer 31 ročnému Starksovi ostával jeden rok a kontrakt mal na $3M. Packers možno mali možnosť podpísať ho za menej peňazí, ale Starks už ide mať 31 rokov a nie je riešením pozície RB do budúcnosti.

Starksa si budú fanúšikovia Packers pamätať hlavne vďaka play off jazde do Super Bowlu XLV. Ako rookie Starks nabehal 315 yardov a skóroval 1 TD v play off 2010. Najlepší výkon podal vo Wild Card proti Eagles, keď nabehal 123 yardov a v Super Bowle sa podieľal na víťazstve nad Steelers nabehanými 52 yardami na 11 behov. Starks vo svojej kariére v Packers nebol nikdy starterom a posledné 4 roky robil backupa Eddiemu Lacymu. Počas 7 rokov v Packers Starks nabehal 2 506 yardov a skóroval 9 TDs + zachytil 125 passov, pre 1 017 yardov.

Green Bay Packers tak budú musieť v tejto offseason vyriešiť situáciu okolo RBs. S prepustením Starksa, je bývalý WR prerobený na RB Ty Montgomery jediným HB pod kontraktom na sezónu 2017.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *