Je Herb Waters nový Sam Shields?!

Waters spôsobil v posledných dňoch v Green Bay poriadny rozruch. A ak si ešte doteraz nevedel, kto to vôbec Herb Waters je, tak si z toho nič nerob a prečítaj si tento článok! 

Packers majú v poslednom čase záľubu v konvertovaní WRs na iné pozície, spomeniem napríklad Montgomeryho zmenu na RB, no v tomto článku sa zameriam na zmenu Herba Watersa na cornera.

Herb Waters sa narodil 10.11.1992 na Floride, meria 183 cm a váži 85 kg. Svoju college kariéru odohral za univerzitu Miami a nastupoval na pozícií WR. Vo freshman roku nastúpil len do dvoch zápasov, v týchto zápasoch zaznamenal 10 catchov pre 227 yardov a 2 TDs. V sophomore roku skóroval 5 TD.  V seniorskom roku zaznamenal 41 catchov pre 624 yardov a 1 TDs. Herb je aj fyzicky zdatným hráčom, keď 40 yardov zabehol za 4,5 sekundy, 3 cone drill zvládol za 6.73 sekundy a vertical leap mal 0,98 metra.

Tu je zostrih jeho najlepších hier ako WR počas college za Miami:

Waters bol podpísaný Green Bay Packers 2.5.2016 ako nedraftovaný voľný hráč. Tréner defensive backov Packers Joe Whitt Jr. navrhol a doslova si vyžiadal jeho zmenu pozície na CB. Whitt verí, že Waters má podobné schopnosti ako bývalý Pro Bowler CB Tramon Williams, ktorého Whitt takisto trénoval v Green Bay. „Má schopnosti, ktoré sa mne ako trénerovi veľmi páčia. Má dlhé ruky, je ohybný, má dobrú rovnováhu, má výšku a dokáže pracovať s bokmi. Jedného dňa sa ma opýtali, či je stále schopný presadiť sa, ale myslím si, že chceli vedieť, či to vôbec dokáže, môžem vám povedať, že on to chce dokázať a som za to len šťastný! V tomto momente je ďalej ako som si myslel, že by mohol byť. No som nahnevaný, že má zranenie (pozn. Waters si poranil pravú ruku počas utorňajšieho tréningu v minicampe, no nemalo by sa jednať o nič vážne) a dúfam, že sa dá do trianing campu dokopy. Ak vytlačí Guntera, Rollinsa, Randalla, Kevina, alebo Housa z pozície, tak nebuďte prekvapení. Ako som vám v roku 2009 povedal o Tramonovi, že je to najlepší „cover guy“ akého máme. Myslím si, že vtedy ste ma nazvali šialencom. Tento chalan má tento druh schopností ako Williams. On to dokáže. Pred tým ako sa zranil dokázal každého pokryť, nezáležalo na tom koho bránil, proste ho pokryl, každého, každého jedného receivera. Uvidíme, či to dokáže zopakovať.“ takto sa na adresu Herba Watersa vyjadril Whitt.

Whitt pracoval s Williamsom na jeho zlepšovaní sa ako corner. Williams 28x zachytil INT počas 9 veľmi úspešných sezón a v roku 2010 bol nominovaný do Pro Bowlu a takisto sa veľkou mierou pričinil k zisku Super Bowlu. Whitt takisto pracoval so Samom Shieldsom, ktorý bol presne ako Waters prekonvertovaný z WR na CB. Pôsobil takisto na rovnakej univerzite a obidvaja boli podpísaní ako nedraftovaní voľní hráči. Zo Sama sa stal Pro Bowler a jeden z top cover cornerov v Packers. Avšak Herba čaká zložitejšia cesta ako Shieldsa, alebo Williamsa, keďže Williams bol „rodený“ corner a Sam už nejaké tie zápasy v college na pozícií cornera odohral. No 2 hlavné faktory hrajú v Herbov prospech. Whittova dôvera a takisto jeho neskutočná schopnosť v zlepšovaní CB na level NFL. No je tu aj jedna pochybnosť nad tým, či bude schopný skladať hráčov, kryť hráča je jedna vec, no zložiť ho je druhá. Herb má ešte veľa práce pred sebou, no byť jeho „súperom“ o miesto v tíme, tak by som istotne kľudne nespával. Určite si všímajte počas zápasov preseason číslo 26 a možno uvidíme ďalší parádny príbeh v histórií Green Bay Packers! Go Pack Go!

2 thoughts on “Je Herb Waters nový Sam Shields?!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mladíci St. Brown a Valdes-Scantling ukazujú, že s nimi treba počítať!  |