Kirksey do Green Bay prináša excelentný charakter & podpísal sa S Redmond

Nový linebacker Green Bay Packers Christian Kirksey je dobrým futbalovým hráčom, no čo je najdôležitejšie, tak je excelentným mužom.

Počas posledných dvoch dekád naša organizácia odvádza skvelú prácu v podpisovaní vysoko charakterných hráčov a držíme sa ďalej od hráčov, pri ktorých je charakter veľkým problémom. Jeden z najnovších podpisov nášho generálneho manažéra Briana Gutekunsta ILB Christian Kirksey nie je žiadnou výnimkou. Áno, má skúsenosti s hraním v obrane Mika Pettina, áno, vyzerá tak, že v strede ihriska bude našou oporou, no čo je ešte pozoruhodnejšie, tak do Green Bay prichádza s fantastickou reputáciou. V Cleveland bol počas 6 sezón miestnou komunitou milovaný.

Kirksey bol rešpektovaným v každom jednom tíme, v ktorom kedy hral. Bývalý defenzívny kapitán Hawkeyes Christian Kirksey bol v roku 2018 zvolený za tímového kapitána Clevelandu Browns len v 25 rokoch. Taktiež bol ocenený ako tímový Walter Payton Man of the Year, za jeho charitatívne snahy v Clevelandskej komunite. Tieto jeho aktivity zahŕňali strávený čas v Camp Courageous, ktorý sa zameriava na podporu nezávislosti a zvýšenia kvality života detí a dospelých s vývojovým postihnutím prostredníctvom outdoorových aktivít. Taktiež bol súčasťou „A Kirkoland Story: Cleveland Family Adoption, Backpack Giveaway“ v „I PROMISE School. V roku 2016 bol Pro Football Writers ocenený America Dino Lucarelli Good Guy ocenením.

V Clevelande budú jeho schopnosti lídra určite chýbať. Takto sa k jeho odchodu vyjadril blog Dawg Pound Daily: „Počas svojho pôsobenia v Clevelande bol tri krát menovaný tímovým kapitánom. Toto sa vám nestane kvôli tomu, že ste pri tíme najdlhšie. Toto je priamy výsledok rešpektu, ktorý si získate medzi spoluhráčmi. Nie len že bol lídrom kabíny, ale bol aj lídrom miestnej komunity. Bol známy pre svoju charitatívnu prácu v Kirkland Foundation, ktorá pomáha deťom v Clevelande a taktiež v jeho domovskom meste St. Louis v Missouri. Štatistiky nám dokážu vymerať produkciu, no nedokážu určiť veľkosť srdca. Líderstvo sa nedá definovať pomocou algoritmu a Browns bude určite chýbať to množstvo rešpektu mladších hráčov voči Kirkseymu.“

Len čas nám napovie, či sa z Kirkseyho stane na ihrisku produktívny hráč No veľmi sa mi páči, že Brian do nášho tímu privádza osobnosti a líderstvo. Vďaka jeho práci môžme v našej obrane nájsť vysoké množstvo vysoko charakterných hráčov. Ak Kirksey dokáže na ihrisku odohrať svoj štandard a zároveň sa jeho práca premietne aj mimo ihriska, tak to bude jeden excelentný podpis.


Máme tu ešte jednu informáciu a to že Green Bay Packers sa dohodli na novej jednoročnej zmluve s defenzívnym backom Willom Redmondom. Redmond počas minulej sezóny v našej obrane podával nevyrovnané výkony, no v special teame bol našim najlepším hráčom, kde sa mu podarilo nazbierať najvyššie množstvo tackles – 9. V ST bol efektívny najmä ako gunner pri pokrývaní puntov. V roku 2019 sa z pozície cornerbacka presunul na pozíciu safety, na ktorej zasiahol do 13 zápasov, v ktorých nazbieral 36 tackles, 1 zrazenú prihrávku a jeden tackle for loss. 26 ročný Redmond v poslednej sezóne odohral 271 defenzívnych snapov a najväčší problém mal najmä v man-to-man coverage. Avšak jeho pomer snap/tackle je 9.03, čo je najlepšie spomedzi našich safeties. Avšak jeho tackling nie je kvalitný a celkovo missol 6 tackles, čo je viac než missol Adrian Amos, aj keď odohral o 765 snapov menej. Sports Info Solutions uvádzajú, že celkovo povolil skompletovať 5/7 prihrávok pre 58 yardov a 1 TD.

Redmond podpísal kontrakt na minimálny plat $910,000, no Packers ho môžu podpísať na tzv. „qualifying contract“, čím by sa jeho plat zmenšil na $750,000 voči capu. V tomto scenári si môže hráč zarobiť $137,500 prostredníctvom bonusov, avšak nepočíta sa to voči capu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rozpis zápasov  |