Koho by ešte mohli Packers získať?

Vlani sa GM Brian Gutekunst počas Free agency činil. Do Green Bay priviedol Za’dariusa a Prestona Smithovcov, Adriana Amosa a Billyho Turnera. Všetci štyria sa stali nenahraditeľnými súčiastkami dobre fungujúceho tímu, ktorý bol len jednu výhru od účasti v Super Bowle.

Tohtoročná Free agency je veľmi zaujímavá. V pohybe je niekoľko zvučných mien. Brady, Gurley, Hopkins, Johnson, Brockers, Campbell zmenili svoje pôsobiská.

Bears podpísali MVP Super Bowlu Nicka Folesa aj nášho bývalého TE Jimmyho Grahama. Do obrany priviedla solídneho Edge rushera Roberta Quinna. Vikings poslali Diggsa do Buffala za výber v prvom kole a ďalšie tri draftové voľby. Do Detroitu si HC Matt Patricia ťahá svojich bývalých zverencov z Patriots a Lions skladajú solídnu obranu.

Packers zatiaľ priviedli z voľného trhu LB Christiana Kirkseyho, OT Ricka Wagnera. Opätovne sme podpísali Marcedesa Lewisa a ďalších hráčov, ktorým skončili v Green Bay zmluvy.

Matt LaFleur a jeho tím na tom vlani nebol výsledkovo zle. Vieme však, kde nás tlačila topánka a prečo nás 49ers oba razy v sezóne poriadne rozobrali. Veľkým problémom bola pozícia LB, kde Blake Martinez ukázal, že síce má v lige najviac tackleov, ale patrí medzi najpreceňovanejších hráčov v lige vôbec. Kirksey má rýchlosť, drzosť, vie čítať hru a triafa svoje skládky výborne. Viac o tomto písať nejdem, stačí si pozrieť Bartov článok o jeho podpise, kde dokonale rozobral aktuálnu situáciu Packers na tejto pozícii.

Na čo sa zamerať? Čo ešte chýba?

Je ťažké teraz hovoriť, či je tím lepší ako vlani. To sú obyčajné dohady. Veď najbližší seriózny zápas odohrajú Packers až za šesť mesiacov a ktovie či vôbec. Teraz začína druhá a tretia vlna podpisov vo free agency. Stále sú k dispozícii zaujímavé mená, o ktoré by som sa na Brianovom mieste skúsil pobiť. Gutekunst má momentálne k dispozícii 14,6 milióna.

Rozhodne by sme všetci privítali príchod WR, DT a OL. Pôvodne som mal napísaného medzi hráčmi aj TE Colts Erica Ebrona, ktorý medzitým podpísal so Steelers. Tým pádom budeme v budúcej sezóne spoliehať na trio Sternberger, Lewis a Tonyan.

Kto z hráčov Packers by mohol dostať ďalšiu zmluvu?

CB Tramon Williams oslávi v pondelok 37. narodeniny. Tento veterán v pravom slova zmysle ukázal aj vlani, že stále má na to, aby hral v NFL. Okrem toho, že je platný na trávniku, v šatni pôsobí aj ako skvelý mentor pre našu mladú krv na pozícii cornera. 24 a menej rokov majú Jaire Alexander, Kevin King, Chandon Sullivan a Josh Jackson.

RT Jared Veldheer – Áno, Packers podpísali Wagnera, ale nie je zaručené, že v drafte získame nášho RT. Navyše, keď berieme až na 30. mieste. Veldheera sme videli vlani v akcii najmä v zápase proti Lions, kedy aj svojou troškou prispel k zaisteniu first-round bye (Bullaga mal otras mozgu). 64 ofenzívnych snapov si potom pripísal v divisional round proti Seahawks. Bulaga bol odstavený kvôli chorobe. Čoskoro 33-ročný hráč môže byť pomerne lacný. Práve duo Wagner a Veldheer zvedie súboj o pozíciu starteta v budúcej sezóne. To by mohlo dať Packers možnosť počkať s draftovaním ďalšieho dlhoročného RT do draftu v roku 2021.

Tyler Ervin – Pamätáte si naše problémy na punt returnoch? Bolo to tragické. Ervin odvrátil to ,že by sa Packers zapísali do histórie ako najhorší tím v histórii NFL v punt returnoch. K tímu sa pripojil v 13. weeku. Myslím si ,že svoju ďalšiu šancu by si zaslúžil. Vlani rozhodne nesklamal a hasil požiar.

Aké možnosti ponúka trh?

DT Damon Harrison – „Snacks“ je dlhoročne absolútnou špičkou NFL proti behu. Štyri razy v rade vyhral ocenenie Pro Football Focusu Best Run Defender. Bolo to v sezónach 2015 až 2018. Darilo sa mu najmä v drese Giants. V roku 2017 bol dokonca na 96. priečke rebríčka NFL Top 100. Harrisona získali Lions trejdom 4. októbra 2018 Lions. Po takmer dvoch sezónach ho prepustili 21. februára.

Od roku 2013 do 2017 zastavil 254 behov, zatiaľ čo druhý Akiem Hicks 175! To je rozdiel, čo?

Ak stále neveríte, že to rozidelový hráč tak sa pozrime na ďalšiu štatistiku. Pred Harrisonom (Week 1-7) boli Lions 26. tímom proti behu a až 30. v percentuálnej úspešnosti behových hier (33.5%). Po jeho príchode bol Detroit 2.!!! proti behu a 5. v spomínaných percentách (pokles na úspešnosti behov na 24.9%).

Fanúšikovia Giants vždy vyzdvihovali aj jeho mentalitu a líderské schopnosti. Tohto borca proste chceme! Môže nám veľmi pomôcť práve tam, kde nás tímy dokázali poriadne rozoberať.

WR Breshad Perriman – Toto meno bolo aj vo veľkom FA preview od Barta. Nebudem dupľovať, a tak poviem, že Perrimana som si všímal, pretože Bucs mám celkom rád. V Evansovi a Godwinovi má v Tampe obrovskú konkurenciu. Keď však dostal príležitosť nesklamal, práve naopak. Ravens si Perrimana v roku 2016 vybrali v prvom kole. Vlani chytil šesť TD čo bolo o jeden viac ako za prvé tri sezóny v drese Ravens a Browns dohromady!
Jednoduchá otázka: Prečo sa po oživení kariéry nestať No. 2 receiverom Aarona Rodgersa?

DT Shelby Harris – S Bartom si píšeme denne a zhodli sme sa v tom, že DT by mal prísť. U mňa jednoznačne vedie Snacks, ale aj Harris by bol skvelým doplneným Kennyho Clarka. Ten potrebuje pomoc. Často je zdvojovaný a tým pádom by museli hrať súperi one-on-one alebo by sa otvorila cesta práve Harrisovi. Taký Mostert by vlani určite behal menej, keby máme jedného z týchto dvoch hráčov.

WR Demarcus Robinson – Ak by som sa mal rozhodnúť medzi Perrimanom a Robinsonom, beriem prvého menovaného. Robinson nie je ten No. 2 receiver, ktorého Packers hľadajú. Je to však čerstvý víťaz Super Bowlu, ktorý Chiefs pomohol štyrmi TD. Ak by už nebol dobrý na nič iné tak môže poslúžiť ako dobrý hnací motor pre MVS počas kempu. Viacero odborníkov hovorí, že konkurencia je to, čo Marquez potrebuje. Ak zvíťazí v boji o súpisku nad hráčom ako je Robinson, určite mu to pridá na sebadôvere, ktorá mu v druhej polovici chýbala.

CB Kevin Johnson – Ak Tramon skončí, Packers budú musieť akútne vyriešiť otázku slot cornera. Johnson hral naposledy za Bills, vie hrať okrem slotu aj na outside a platný je rovnako aj v special tímoch. Má o desať rokov menej ako Williams. Je to taká viac skúsená verzia Josha Jacksona.

CB P.J. Williams – Tento hráč vlani odohral až 75 percent defenzívnych snapov Saints v minulej sezóny, primárne ako nickel. Pre Williamsa a aj vyššie rozoberaného Johnsona platí rovnaké – Packers sa začnú zaujímať ak Tramon skončí. Williams bude mať v júni 27 rokoch a určite nie je zlou náhradou. Vlani chytil jedno íčko, pripísal si tri tackle a štyri zmarené prihrávky.

WR Taylor Gabriel – Keď bol LaFleur trénerov QB Atlanty Falcons, Gabriel zachytil 35 prihrávok pre 579 yardov a šesť TD! V playoff pridal v troch zápasoch ďalších deväť zachytení pre 171 yardov. 29-ročný receiver bol počas dvoch sezón v Chicagu menej efektívny. Ja by som ho v Packers videl na pozícii 2. alebo 3. WR. Určite by ho Rodgers hľadal pri dlhých loptách, pretože Gabriel je neskutočne rýchly a výbušný hráč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Jennings: "McCarthyho playcalling je dlhoročný problém"  |  Tipovačka na sezónu 2018!  |  Do Green Bay sa vracia stará známa tvár!  |