Prichádza aj pravý tackle Wagner!

Máme nového pravého tackla!

Ian Rapoport z NFL Network nás informuje o tom, že Green Bay Packers sa dohodli na podmienkach zmluvy s bývalým RT Detroitu Lions Rickom Wagnerom, ktoré podpísali na dvojročný kontrakt za $11M.

DETAILY KONTRAKTU: $11M celkovo na 2 roky so základným platom $2.25M v každom roku, plus $1M third day 2021 league year roster bonus, $250K workout bonus, ktorý sa môže vyšplhať až na $750K, plus $2.75M za hrací čas v roku 2021, $500K motivačné na rok 2020. Ďalšia skvelá práca od Russa Balla! Náš finančný mág opäť čaruje! Cap hit Kirkseyho pre túto sezónu je $4,125M a cap hit Wagnera je $4.812.500. Kedy si ľudia uvedomia, že Russ je čarodejník? V podstate keď vám to preložím do našej reči, tak Packers Kirkseyho a Wagnera podpísali na jednoročné kontrakty s minimálnym riskom za cca $8M dokopy, pričom v prípade dobrých výkonov majú „opciu“ aj na druhý rok. Ak sa im nebude dariť, tak sa ich môžme po tejto sezóne zbaviť a dead cap bude pomerne malý.

Wagner je 30 ročný rodák z Wisconsinu, ktorý tu hrával aj za Badgers. Meria 198 cm a váži 143 kg. Do NFL vstupoval v roku 2013, keď si ho v 5. kole, celkovo 168., vybrali Baltimore Ravens. Milt Hendrickson, ktorý je aktuálne u nás v pozícii vedúceho personálneho oddelenia, pracoval práve v Ravens v roku 2013, keď ho draftovali a tak o tomto hráčovi čosi vie. Lions Wagnera podpísali v roku 2017 na 5 ročný kontrakt za $47.5M, čo z neho v tej dobe spravilo najlepšie plateného pravého tackla v lige. Vo farbách Lions dohral 30 z možných 36 zápasov.

V NFL ako starter odohral 87 zápasov a mohol by nám ponúknuť nízko-nákladovú náhradu za Bulagu na pozícii pravého tackla, ktorý je voľným hráčom a po skvelej sezóne 2019 dostane pekný balík. Wagner mal sezónu 2019 fakt slabú, no ak sa dokáže oklepať a vrátiť sa ku kvalitným výkonom, tak to je perfektný podpis. Napríklad jeho zápas v poslednej sezóne proti Packers vo weeku 6 bol fakt zlý. Ako Sackrell, tak aj Preston Smith cez neho zaznamenali sack. Pozitívom je, že minuloročné zlé výkony prišli po prvý krát za posledných 7 rokov. Nie vždy sa darí a rozhodne je to lepšia situácia, ako keby mal za sebou zlé 2-3 sezóny.

No stále je to downgrade od Bulagu, avšak keď si o rok porovnáme hodnotu kontraktov a výkonov týchto dvoch hráčov, tak na tom tak zle byť nemusíme, práve naopak. Všetko nám ukážu výkony na ihrisku. Je dôležité poznamenať, že ako Kirksey, tak aj Wagner bol prepustený, čiže tieto dva podpisy nemajú žiadny vplyv na naše budúce kompenzačné picky na Drafte za Martineza a Bulagu! Pričom obidva to môžu byť picky v treťom, či štvrtom kole! Ako spomienku na Bryana sem pridávam toto video. Pripravte si vreckovky, budete ich potrebovať. ĎAKUJEM BRYAN Z IOWY!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Justin Timberlake odhalil tím, ktorý by rád videl v Super Bowle!  |