McCarthy: „Aaron bol výnimočný.“

Horúčka nedeľňajšej noci. Packers predviedli neskutočný obrat a vyhrali úvodný zápas sezóny. Všetci hovoria o Aaronovi a jeho návrate, ktorý vyšperkoval legendárnym obratom.

Priznajme sa. Drvivá väčšina z nás po tom, čo Aaron odišiel do útrob štadióna aspoň nalomila nad celou sezónou palicu. Už som uvažoval, čo som komu spravil, že dva roky v rade musia dopadnúť takto. Napokon sme videli niečo neskutočné. Aaron Rodgers odhádzal druhý polčas na zadnej nohe, zaznamenal 3 TD a doviedol svoj tím k výhre.

Aaron bol výnimočný. Nedokážem vám opísať ako som naňho hrdý. Jeho výkon hovorí sám za seba. Je to jedno z lepších víťazstiev, ktoré sme dosiahli doma,“ povedal hlavný tréner Mike McCarthy. 

Rodgers opustil trávnik po zákroku Roya Robertsona-Harrisa. Packers mali tretí down, bola druhá štvrtina a stav 0:10. Všetko sa začalo rúcať. Kamery zablúdili na tribúny a znepokojenie bolo vidno aj na tvárach fanúšikov na Lambeau Fielde. Aaron sa snažil postaviť na nohu, no akonáhle ju zaťažil ľahom si na zem. Napokon ho zo zdravotníckeho stanu presunuli do šatne.

Zastúpil ho novic v drese Green Bay Packers DeShone Kizer. Jeho drive bol parádny, hýbal loptou a hrou lepšie ako Rodgers, no tesne pred end zone prišla chyba. Mack mu vytrhol loptu z ruky a hra sa otočila. 

Bolo to bolestivé. Potrebovali sme urobiť základné testy v šatni. Zistili sme, že nie som zranený do takej miery, aby som nemohol prísť späť do hry,“ odpovedal v krátkosti Rodgers, ktorý na tlačovej konferencii povedal, že ho noha stále bolí.

Som hrdý na náš tím. Keď som sa rozhodol vrátiť, vedel som, že nás to môže nakopnúť. V druhom polčase sme potrebovali hrať lepšie a to sa nám podarilo. Keďže som hral viac ako socha, musel som rozdávať lopty načas a byť si istý, že hráči sú voľní. Ochrana bola dobrá a chalani urobili plays,“ pochválil svojich spolubojovníkov Rodgers, ktorý doplnil, že si bol výhrou istý.

Dôležité bolo, že sa dokázali dostať do hry naši WRs. Adams, Cobb aj Allison skórovali TD. Pred sezónou boli obavy, no zápas proti Bears ich zahnal. Všetci traja sú schopní odohrať skvelý zápas a potiahnuť tím za triumfom.

Aj McCarthy si všimol, že O-line hrala v druhej polovici zápasu veľmi dobre, priam ako vymenená. V prvom polčase zaznamenali Bears štyri sacky a dva razy získali loptu. Po polčase tieto štatistiky nezvýšili.

Ďalšou dôležitou súčasťou výhry bola obrana, ktorá predviedla veľké hry v najdôležitejších momentoch. Stačí vypichnúť samotný koniec, kedy mohli byť Bears 3&out, no Matthewsov late hit znamenal ďalšie štyri pokusy pre Bears. Secondary zabrala, Nick Perry spôsobil forced fumble a výhra bola jasná.

„Je to prvé víťazstvo. Veľké víťazstvo, pretože sme hrali proti rivalovi z divízie na domácom štadióne,“ uzavrel McCarthy.

Verme, že hráčom tento comeback pomôže a v nedeľu opäť vo veľmi dôležitom zápase na Lambeau Field zdoláme Vikings. Minnesota v nedeľu vyhrala s 49ers. Obrana je na vysokej úrovni, no O-line pred Cousinson bude achilovou pätou Zimmerovej družiny.

GO PACK GO! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ADMINI  |  3. deň Draftu sa niesol v znamení prekvapení + zhodnotenie Draftu 2018.  |  PREVIEW: WEEK #5 - Green Bay Packers vs Dallas Cowboys  |