NFL Draft 2017 – Deň 2

V 2. deň Draftu sme si vybrali 3 defenzívnych hráčov! 

Pred 2. dňom Draftu som absolútne netušil, čo môžem od GM Teda Thompsona očakávať. Hovorilo sa o trade na dol, o našom možnom 1. výber v tomto roku, mená ako Kamara, Cook, dokonca Kizer. No dopadlo to nad moje očakávania a Ted nás všetkých po veľmi dlhej dobe na Drafte potešil.

 

2. kolo, celkovo 33. – CB Kevin King (Washington) 
CB Kevin King a naša legenda Jim Taylor

Naš prvý výber na Drafte prišiel až v úvode druhého dňa, keďže sme sa počas prvého dňa vytrejdovali dole, 2. kolo sme tak otvárali my a vybrali sme si CB Kevina Kinga! Všetci sme sa báli, čo Ted s našim 1. pickom urobí, no spravil to najlepšie, čo mohol. Siahol po najlepšom CB na boarde, ktorý kľudne mohol byť draftovaný už v 1. kole. King sa narodil v roku 1995, čiže je to stále len 21 ročný hráč. Kevin je fyzicky veľmi dobre postavený CB. Meria 191cm a váži niečo málo cez 90kg! Teraz si poviete, že to bude ďalší pomalý corner do našej secondary. No King na combine zabehol 40 yardov za slušných 4.43s! King nemá problém teda ani s rýchlosťou, ani s veľkosťou. Počas svojej kariéry vo Washingtone si pripísal 164 tackles a 6 interceptions. King v minulosti hrával aj na pozícii safetyho a až v roku 2015 začal hrať cornera, čiže je to hráč, ktorého v prípade potreby kľudne môžme použiť na viacerých postoch! Perfektný pick! 

HODNOTENIE VÝBERU: 10/10


2. kolo, celkovo 61. – S Josh Jones (N.C. State) 

Druhý výber na tohtoročnom drafte bol opäť do našej nemotornej secondary. Packers si vybrali safetyho Josha Jonesa! Jones je komplexný DB, „švajčiarsky nožík“ ako Micah Hyde. Čiže môže hrať na pozícii safetyho, ale aj ako corner. Meria 188cm a váži 94kg. No opäť platí to isté ako pri Kingovi. Na svoju váhu je naozaj rýchly. 40 yardov zabehol za 4.41s! V roku 2016 viedol tímovú štatistiku v počte tackles – 109 a zaznamenal 3 interceptions. Jones je niekedy možno až príliš agresívny a snaží sa hráča zložiť vždy čo najtvrdšie, čo niekedy vedie k nepodareným tackles, no ak sa v tomto ohľade zlepší, tak nebude hráča v NFL, ktorý by bol rád, že si ho práve Jones zoberie do parády! Ďalší super pick! 

HODNOTENIE VÝBERU: 9/10


3. kolo, celkovo 93. – DT Montravius Adams (Auburn) 

Na konci 3. kola nám už neostal žiadny kvalitný edge rusher. Tak sa Packers rozhodli pre DT Adamsa! Adams je naozaj obor, meria 193cm a váži 137kg! No platí pre neho opäť to isté ako pre Kinga a Jonesa. 40 yardov zabehol za veľmi kvalitných 4,87s!! V poslednom roku zaznamenal za Auburn v 13 zápasoch 43 tackles, 8 tackles for lost, 4 sacky a 1 interception. Z Adamsa môže vyrásť naozajstné monštrum! Zaujímavosťou je, že keď mu oznámili, že bol draftovaný Packers, tak v tom momente sa nachádzal v nemocnici, kde mu jeho priateľka akurát porodila Montraviusa Jr.! Gratulujem! 

HODNOTENIE VÝBERU: 9/10


ZÁVER

Naše výbery z 2. dňa NFL Draftu 2017 hodnotím viac než pozitívne! Doplňujeme tam, kde nás topánka tlačí najviac. Obidvaja DBs sú komplexní, nechýba im dobrá fyzická stavba, rýchlosť, atletickosť a možno ich postaviť na viacej postov v secondary. Zaujímavosťou je, že doteraz bol v tíme našim najrýchlejším cornerom Damarious Randall, ktorý zabehol 40 yardov za 4.46s. King aj Jones tak doplnia do našej secondary aj potrebnú rýchlosť, keďže Gunter, to je čistá katastrofa a Rollins sa ešte dúfam preberie! GO PACK GO! 

 

 

6 thoughts on “NFL Draft 2017 – Deň 2

 • 29 apríla, 2017 at 11:42
  Permalink

  Ešte to chce RB a mohlo by to byť veselé. Pomodliť sa za zdravie hráčov a vidíme sa vo februári ??

  Reply
 • 29 apríla, 2017 at 11:43
  Permalink

  Strasne som dufal, ze zoberu Kinga a aj nejakeho S ako nahradu za Hyda. Musim povedat, ze som velmi spokojny s draftom zatial. Bal som sa fakt toho, ze by sme zobrali RB, ale podla mna Montgomery bude stacit, ked si vezmeme, ze minulu sezonu mal avg takmer 6 yardov na beh a to v podstate s treningom WR, tak tento rok moze ist len hore, ked sa celu offseason bude pripravovat na RB.

  Reply
  • 29 apríla, 2017 at 11:49
   Permalink

   Súhlasím. Ty môže byť veľmi kvalitným RB, dvojica Michael a Ty sa mi páči. Michael isto cíti, že má šancu byť starting RB, tak očakávam, že pôjde cez mŕtvoly a už sme videli v minulej sezóne, aká to je „motorová myš“. A nezabúdajme, že stále máme ešte Ripa na ťažké yardy!

   Reply
 • 29 apríla, 2017 at 11:56
  Permalink

  me tam chybi proste edge rusher,ten mel byt misto jednoho db, mam strach,ze to bude moc chybet,takze za me slusny draft,ale aby nam edge rusher nechybel

  Reply
  • 29 apríla, 2017 at 12:11
   Permalink

   Keď sme brali Jonesa, tak tam ešte boli napríklad Williams, Willis.. Čiže sa dalo zobrať… Uvidíme ako to celé zapadne do seba.. Ešte dneska máme hned v úvode parádnu pozíciu 😉 snáď tam dačo ešte vymyslia…

   Reply
 • 29 apríla, 2017 at 20:42
  Permalink

  Za mě super. RB když už brát tak později. Montgomery a Michael to zvládnou. Zvláště Mongtomery prokázal, že umí běhat a jako bývalý WR jistě i chytat. S novým duem TE a stávajícícmi WR nemám strach, že by neměl AR s kým hrát. Jen tak dál posilovat defenzivu.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu 2018 – 15. deň  |  Najlepšia vec pre Packers a Montgomeryho je jeho odchod  |