ZHODNOTENIE SEZÓNY 2016/2017

 

 

Sezónu sme ukončili s bilanciou 10-6 a získali titul NFC North.

No zo začiatku to nevyzeralo s nami veľmi dobre. Hneď úvodný zápas s Jaguars bo nesmierne ťažký a 2. zápas na novom štadióne Vikingov len podčiarkol našu slabú formu v úvode sezóny. Následne sme porazili Detroit s Giants, no výkony stále neboli úplne ideálne. Následne prišla domáca prehra s Cowboys a výhra s Bears. No potom prišla séria prehier v rade. Po dobrom výkone nám utieklo v posledných sekundách víťazstvo v Georgia dome. No potom prišli 3 horšie prehry. Najprv nás porazili doma Colts, následne nás roztriEľali Titans 25-47 a Redskins 24-42. V tomto momente sa zdal postup do play off ako sci-fi. No Aaron zahlásil „Run The Table“ a stalo sa niečo neskutočné. Posledných 6 zápasov sme vyhrali a získali tak Sever pre seba. Najmä víťazstvá proti Seahawks a na Štedrý večer proti Vikingom boli naozaj parádne.
Následne v play off sme porazili vo Wild Card doma Giants 38-13. V divisional round sme sa po infarktovom závere prebojovali cez Cowboys do NFC Championship, kde sme nestačili na Falcons.

 

Hodnotenie hráčov
(Sezónna výkonnosť hráča bude ohodnotená známkou od 1 po 10, 1 najhoršie a 10 najlepšie)
(Štatistiky sú započítané zo základnej časti)
(Rookies budú rozobratí osobitne)

?ÚTOK

⏺️QB

?Aaron Rodgers: Prvú polovicu sezóny mal veľmi slabú. Jeho passy boli nepresné, zle načasované ,netriafal voľných receiverov. Bol medzi najhoršími QBs v % úspešnosti prihrávok v NFL .Po 3/4 sezóny nahádzal 23 TDs a 7 INT. No prišiel week 11 a všetko sa začalo otáčať. V posledných 7 zápasoch sezóny nahádzal 18 TDs a 0 INT a hral v MVP forme. Svojimi výkonomi v závere sezóny umlčal kritikov, ktorí tvrdili, že Aaron nedokáže byť lídrom.
?Hodnotenie: 8, 5/10

?Brett Hundley: Odohral iba pár snapov.
?Hodnotenie: Bez hodnotenia

⏺️WR

?Jordy Nelson: Po vynechanej minulej sezóny kvôli potrhaným krížnym väzom sa Jordy vrátil vo vynikajúcej forme a dokazoval to celú sezónu. No v úvode sezóny sa potreboval viacej rozohrať, už to neboli tie big play na aké sme boli zvyknutí, no časom sa to všetko vrátilo. Zachytil 97 prihrávok, 1 257 yardov, 14 TDs. Celú sezónu bol lídrom nášho útoku a pre mňa jednoznačný víťaz Comeback player of the year.
?HODNOTENIE: 10/10

?Davante Adams: Davante odohral svoju prelomovú sezónu. Zachytil 75 prihrávok, 997 yardov a 12 TDs. Bol veľkou ofenzívnou zbraňou Aarona a v zápasoch, keď sa príliš nedarilo Jordymu, bol to práve Davante, ktorý nás dokázal potiahnuť. No stále predviedol niekoľko svojich typických jednoduchých dropov.
?HODNOTENIE: 8/10

?Randall Cobb: Randall odohral slabú sezónu. Nebol tým ťahúňom tímu ako sa od neho očakávalo. No mal aj pár vydarených zápasov. Najlepší zápas sezóny odohral v play off proti Giants. Zachytil 60 prihrávok, 610 yardov, 4 TDs.
?HODNOTENIE: 4,5/10

?Jeff Janis: Jeff bol využívaný najmä v ST. Do ofenzívnej formácie sa takmer vôbec nedostal. Svoj jediný TD v sezóne zaznamenal po skvele nadizajnovanej behovej hre.
?HODNOTENIE: 3,5/10

⏺️TE

?Jared Cook: V lete veľa ľudí nechápalo, prečo si Packers vybrali Jareda. Jared odohral skvelú sezónu, podržal nás vo veľmi dôležitých momentoch, bol skvelou zbraňou pre Aarona na 3. downy. No dosť zápasov vynechal pre zranenia. Myslím si, že svojimi výkonmi si Jared vybojoval novú zmluvu. Pripísal si 30 zachytených prihrávok, 377 yardov, 1 TD.
?HODNOTENIE: 8/10

?Richard Rodgers: Podľa mňa neodohral zlú sezónu. Keď sa dostal na ihrisko, splnil všetko čo sa od neho chcelo. Zachytil 30 prihrávok, 271 yardov, 2 TDs.
?HODNOTENIE: 7/10

⏺️RB

?Eddie Lacy: Eddie, Eddie, Eddie… jeho drina počas off season sa neoplatila. Po pár zápasoch mi prišlo, že má opäť nadváhu. No na na ihrisku podával solídne výkony. Nabehal 360 yardov, priemer na beh mal solídnych 5,1y, no nezaznamenal žiadny TD. Zranil si členok v 5. zápase a bol umiestnený do IR. Eddiemu končí tento rok nováčikovská zmluva a jeho budúcnosť vo farbách Packers je otázna. Eddie sa vyjadril, že chce hrať v budúcej sezóne sa Green Bay. No uvidíme…
?HODNOTENIE: za prvých 5 zápasov 7,5/10

Po zranení Eddieho sme skúšali na pozícii RB veľa hráčov. Don Jackson, Knile Davis, James Starks. No ani jeden sa neosvedčil. Potom prišiel podpis Christine Michaela a prerobenie WR Ty Montgomeryho na starting RB.

?Ty Montgomery: Na to, že RB nie je jeho primárna pozícia si neviedol zle. No bolo tam vidno, že sa musí na pozíciu RB adaptovať a bolo to ako na húsenkovej dráhe. Za svojimi blokmi vedel byť trpezlivý a počkať si na medzeru. No jeho výhodou bolo, že si občas z pozície RB zbiehal na WR a dokázal tak zmiasť obranu, že čo sa bude hrať. Najlepší zápas sezóny odohral proti Bears. Nabehal 162 yardov a 2 TDs. Celkovo mal 77 behov, 457 yardov, 3 TDs zo solídnym priemerom 5,7y na beh.
?HODNOTENIE: Ty to nemal ľahké, no za jeho bojovnosť a ochotu dostane odo mňa 8/10.

?Christine Michael: Pre mňa osobne veľmi sympatický RB. Christine bol ako naťahovacia myš. Bolo vidno na ňom snahu a odhodlanie a bil sa za každý jeden yard. Takisto to nemal ľahké, keďže prišiel niekedy v polke sezóny a bolo pre neho všetko nové. Celkovo mal 31 behov, 114 yardov, 1 TD.
?HODNOTENIE: 6,5/10

⏺️FB

?Aaron Ripkwoski: Rip odohral dobrú sezónu a je to náš nový Kuhn. Je dobrý aj v behovej, aj v passovej hre, blokuje tiež dobre. Mal 34 behov, 150 yardov, 2 TDs. No + si ešte pripísal 9 zachytených prihrávok pre 46 yardov a 1 TD.
?HODNOTENIE: 9/10

⏺️OL

?Naša OL podávala výkony takisto ako na húsenkovej drahé. Raz mal Aaron čas si ísť aj nakúpiť, no o týždeň už mu lietali protihráči z každej strany. Keď mal súper trošku kvalitnejší pass rush, už tam boli problémy. Skvelú sezónu odohrali David Bakhtiari a T.J. Lang. David patrí medzi najlepších pass blockerov v lige. Obidvaja boli nominovaný do Pro Bowlu. No Lang si počas sezóny 2x poranil členok a jeho budúcnosť je otázna. Najlepší run blocker bol v tejto sezóne podľa mňa J.C.Tretter. Taylor solídne zastúpil Sittona v pass blocking a svoju prácu si splnil, no nebolo to na úrovni Sittona. Na závere Bulaga by bol All-Pro, keby nemal podpriemerný run blocking.
OL povolila nabehať súperom 1 701 yardov, čo nie je zlé, no dovolila súperom dokopy 35 sackov a 71 QB hits. Pre porovnanie 1. Raiders povolili 12 sackov a 41 QB hits.
?HODNOTENIE: 7,5/10

⏺️ÚTOK CELKOVO

?Prvá polovica sezóny bola skôr trápením. Takmer žiadna separácia WRs, zmrazený Aaron… no ku koncu sezóny to už šlapalo tak ako má. Našou najväčšou devízou bol nepomer passovej a behovej hry. Väčšinou sa hrala len passová hra, čo bolo pre súperov ľahko čitateľné. Do budúcej sezóny potrebujeme určite na pozícii RB posilniť. Na drafte bude veľa zaujímavých RBs, tak ak by bol nejaký dostupný, keď budeme na rade, tak by som neváhal.
Priemer na zápas sme mali 27 bodov. V passovej hre sme boli celkovo 7., 403/602, 4 199 yardov, čo je 262,4y na zápas. V behovej hre to bola bieda a celkovo sme skončili 20., 374 behov, 1 701 yardov, čo je 106,3y na zápas a 11 TDs. No z tých 11 TDs Aaron skóroval 4.
Na 3. Downoch sme mali úspešnosť 98/210.
?HODNOTENIE: 7/10

?️OBRANA

⏺️LB

?Clay Matthews: Clay zažil svoju najslabšiu sezónu aj vďaka veľkému počtu zranení. Pripísal si len 24 tackles, 5 sackov a 1 FF. Keby bolo na mne, už by som rozmýšľal ako sa Claya “zbaviť”. Clay už nie je najmladší a nedokáže odohrať sezónu bez zranenia. Mali by sme využiť situáciu, keď ešte za neho môžme dostať niečo kvalitné.
?HODNOTENIE: 4,5/10

?Julius Peppers: Budúci člen siene slávy Julius Peppers odohral slušnú sezónu. Vzhľadom už na jeho vysoký vek si pripísal slušných 7, 5 sackov a 2 FF a nezmazateľne sa zapísal do histórie NFL.
?HODNOTENIE: 7/10

?Nick Perry: Pre mňa jeden z našich najlepších hráčov túto sezónu. Nick zažil svoju najlepšiu sezónu v kariére aj napriek zraneniam. Pripísal si 52 tackles, 11 sackov a 1 INT.
?HODNOTENIE: 9/10

?Jake Ryan: Jake sa mi ťažko hodnotí. Mal zápasy, keď zahral dobre, no potom bol následne neviditeľný. Jake je mladý LB a svoj potenciál ukázal naplno v play off, kde odohral najlepšie zápasy svojej kariéry. Celkovo si pripísal 82 tackles.
?HODNOTENIE: 6,5/10

⏺️DT

?Mike Daniels: Mike odohral dobrú sezónu. Bol lídrom obrany, pripísal si 33 tackles a 4 sacks.
?HODNOTENIE: 8, 5/10

?LeTroy Guion: Guion odohral taktiež obstojnú sezónu. Neviem, či už od tohto hráča môžme očakávať niečo lepšie. Pripísal si 30 tackles.
?HODNOTENIE: 6,5/10

?Datone Jones: Datone si taktiež plnil svoju prácu, pripísal si 22 tackles, 1 sack.
?HODNOTENIE: 6,5/10

⏺️CB

?Sam Shields: Sam si bohužiaľ v prvom zápase proti Jaguars opäť spôsobil otras mozgu a bol umiestnený do IR. Dokonca ešte teraz nie je úplne zotavený.
?HODNOTENIE: Bez hodnotenia

?Demetri Goodson: Demetri toho veľa v tejto sezóne neodohral, nastúpil len v 6 zápasoch a bol umiestnený do IR.
?HODNOTENIE: Bez hodnotenia

?Quinten Rollins: Quinten odohral 10 zápasov, no jeho výkony boli slabé. Nechával veľa priestoru receiverom a priemerný rating receivera bol 133!. Pripísal si 41 tackles a 1 INT.
?HODNOTENIE: 1/10

?Damarious Randall: Po skvelej minulej sezóne prišiel obrovský výkonnostný úpadok. Vždy bol pol ihriska za receiverom. Zachytil 3 INT, ktoré nechápem ako mu padli do ruky. Receiverom povolil +110 priemerný rating. Mal aj zranenie ruky počas sezóny, kvôli ktorému vynechal dosť zápasov.
?HODNOTENIE: 1/10

?LaDarius Gunter: Gunter odohral v sezóne možno len jeden dobrý zápas, ostatné boli totálne celé zle. Nestíhal za receivermi, je príliš pomalý na cornera. Dúfam, že sa ho čo najskôr zbavíme. Receiverom povolil priemerný +110 rating.
?HODNOTENIE: 1/10

⏺️S

?Morgan Burnett: Morgan bol tým lepším v našej secondary. No odohral už aj lepšie sezóny. Pripísal so 93 tackles, 3 sacky a 2 INT.
?HODNOTENIE: 7/10

?Ha Ha Clinton-Dix: Haháč bol nominovaný do Pro Bowlu a zaslúžil si to. Ako jeden z mála podával stabilné výkony počas celej sezóny. Pripísal si 80 tackles, 0,5 sacku, 1 FF, 5 INT
?HODNOTENIE: 8, 5/10

⏺️DB

?Micah Hyde: Micah bol pre mňa jeden z našich najlepších hráčov v tejto sezóne. Spoľahlivý a podával pravidelne dobre výkony. Pripísal si 58 tackles, 1 sack, 3 INT
?HODNOTENIE: 8/10

⏺️OBRANA CELKOVO

?Našim obrovským problémom bola secondary. CB boli totálne neschopní a z každého receivera robili hviezdu zápasu. Tu už ani neviem, či musíme obviňovať DC Capersa. Tu by nepomohol nikto. Naša obrana bola celkovo 11. najhoršia v lige. Inkasovala priemerne 24,2 bodu na zápas a 3x v sezóne dostala +40 bodov. Na zápas sme povolili súperovi 363,9 yardov. Obrana 3. Downov bola 82/199, no na dlhé 3. Downy to bolo ako na 3&inches. DL nás držala nad vodou. Celkovo si pripísala 40 sackov, čo je 6. miesto v NFL.

⏺️K

?Mason Crosby: Mason v tejto sezóne patril medzi lepších a spoľahlivejších kickerov. Vytvoril nový rekord v NFL v počte za sebou premenených FGs v play off a vďaka nemu sme sa dostali ďalej v play off. Premenil 26/30 FGs. Do 29 yardov mal 100% úspešnosť, do 39 yardov 87%, do 49 yardov 78% a +50 yardov 50%.
?HODNOTENIE: 9/10

⏺️P

?Jacob Schum: V pre season sme mali veľký problém s punterom. Následne bol podpísaný Schum a nebol to zlý podpis. Jacob si svoje spoľahlivo odkopal a hodnotím ho pozitívne.
?HODNOTENIE: 7,5/10

?TRÉNERSKÝ TÍM

?Mike McCarthy sa mi počas celej sezóny vôbec nepozdával. Veľmi zvláštne cally, veľmi zlé hospodárenie s časom. Hry boli príliš nápadné a bolo tam veľmi málo prekvapivých akcií. Keby sme sa ho teraz zbavili, nevidím v NFL “lepšieho” trénera, momentálne tam veľa možností nie je.
DC Doma Capersa by som vôbec nevynil, s takýmito drevami by nikto nikdy nič nevymyslel. A keby tam pobral chlapcov z ulice, možno by im vysvetlil a pochopili by aspoň kde majú stáť pri rozohrávke. No ak sa naskytne príležitosť získať nového slušného DC, som za poďakovanie a následne rozlúčenie sa s Domom.
Ďalej by som spomenul veľké množstvo zranení. No toto sa nedeje len teraz, už veľmi dlhú dobu máme so zraneniami problémy. Možno by sme sa mali poobzerať po nových kondičných a silových tréneroch. Lebo mať každú sezónu polku hráčov out nie je vôbec normálne.
?HODNOTENIE: 3,5/10

?ROOKIES

?WR Geronimo Allison: Kto pravidelne číta moje príspevky vie, čo si o Geronimovi myslím. Geronimo je vysoký a rýchly WR so šikovnými rukami. Po skvelej pre season nedostal veľa priestoru v regular season, no ku koncu sezóny ho už Mike využíval čoraz častejšie. Celkovo zachytil 12 passov, 202 yardov, 2 TDs. Aj napriek veľmi nízkemu počtu zápasov je pre mňa Geronimo Rookie of the year.
?HODNOTENIE: 7/10

?WR Trevor Davis: Po skvelej pre season som očakával od Trevora viacej. Bol využívaný v ST ako returner kde mal aj pár solídnych returnov, no po fumbly sa už tejto činnosti nezúčastnil a väčšinu sezóny presedel. Dúfam, že si ho ponecháme a dostane viacej priestoru, talent tam určite je. Celkovo zachytil len 1 TD.
?HODNOTENIE: 3/10

?QB Joe Callahan: Joe počas sezóny behal z tímu do tímu. Po skvelej pre season bol 3. QB v tíme. Následne bol prepustený, bol v Saints, Browns, ktorí si ho podľa mňa úplne nechápavo nechali ujsť. Následne sa vrátil späť do Packers. Joe má na to byť skvelým QB.
?HODNOTENIE: Bez hodnotenia

?DT Kenny Clark: Pre mňa osobne veľké sklamanie, čakal som od neho viacej a zlý pocit z jeho draftu ma stále neprešiel. No ku koncu sezóny sa už začal pomaly chytať, spomeniem zápas proti Cowboys v play off. Kenny má stále len 21 rokov a perspektíva tam určite je.
?HODNOTENIE: 3/10

?LB Blake Martinez: Blake neodohral zlú sezónu. Pripísal si 69 tackles, 1 sack a 1 INT. Pre mňa osobne bol príjemným prekvapením a snáď si ho určite ponecháme.
?HODNOTENIE: 6,5/10

?S Kentrell Brice: V sezóne toho veľa neodohral. V play off si už zahral viacej, keď sa zranil Burnett. Nezachytil jasnú INT, no ukázal schopnosť rozdávať poriadne tvrdé hity. Celkovo si pripísal 27 tackles.
?HODNOTENIE: 3/10

?LB Kylera Fackrell: Kylera neodohral zlú prvú sezónu. Celkovo si pripísal 18 tackles, 2 sacky, 1 FF.
?HODNOTENIE: 5/10

?DE Dean Lowry: Neodohral toho veľa, no aj napriek tomu si pripísal 2 sacky. Za mňa určite pozitívnejšie hodnotenie
?HODNOTENIE: 5/10

?Rookies bez hodnotenia: S Evans, CB Hawkins, FB Kerridge, WR McCaffrey, T Murphy, T Spriggs, CB Waters, CB Dorleant, RB Jackson, C Flores, LB Gilbert, G Patrick, DT Price, TE Sandland, TE Cajuste

MVP: Aaron Rodgers
Offensive player of the year: Jordy Nelson
Defensive player of the year: Ha Ha Clinton-Dix/Nick Perry
Rookie of the year: Geronimo Allison
Comeback player of the year: Jordy Nelson
?Sklamanie sezóny: Matthews, Cobb, Randall

?CELKOVÉ ZHRNUTIE

?Zažili sme veľmi zaujímavú sezónu. Zažili sme veľké možnostvo infarktov a porúch tepu. Keď bola naša bilancia 4-6, play off bolo niekde ďaleko v oblakoch. No celý tím sa dal dokopy a všetci hráči začali bojovať za všetkých ostatných a dotiahli to na víťazov divízie. Treba povedať, že s takýmto tímom sme si play off ani nezaslúžili, no naše odhodlanie a bojovnosť nás tam dostali. Za čo treba chalanom zložiť obrovskú poklonu. Našou primárnou úlohou v off season bude výrazne doplnenie secondary a behovej hry. Ak sa nám tieto dva faktory podarí zlepšiť, môžme pomýšľať nad účasťou v Super Bowle.
?CELKOVÉ HODNOTENIE SEZÓNY: 7/10

?Zhrnul som to veľmi zhruba. Tak by som vás rád vyzval komunikovať o sezóne dole v komentároch a môžme rozobrať všetky veci podrobnejšie, rad si vypočujem vaše názory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *