Packers podpísali defenzívneho enda!

Nový defenzívny end na našej súpiske!

DE James Hearns je najnovším hráčom Green Bay Packers! V sobotu, vedenie Packers oznámilo, že z waivers si stiahli práve tohto defenzívneho enda. Hearns bol naposledy hráčom Dallasu Cowboys, ktorý ho prepustili kvôli tomu, aby urobili v tíme miesto pre DE Jobyho Saint Fleura a OT Korrena Kirvena. Hearns má 24 rokov, čo je rovnaký vek ako má Dean Lowry, ktorý vstupuje už do svojej tretej sezóny v NFL.

Hearns bol pôvodne podpísaný ako nedraftovaný voľný hráč Dallasom Cowboys v Apríli. Rodák z Floridy hral v college za Louisville, kde zaznamenal 101 tackles, 28 tackles for loss a 17,5 sackov počas 4 sezón. No nastupoval ako linebacker, čo môže byť dôvod, prečo si ho Packers vybrali a možno ho budú chcieť späť na tejto pozícií. Jeho prelomová sezóna prišla v roku 2016, kedy si do štatistík pripísal 11 tackles for loss a 8 sackov v 12 zápasoch. Počas posledných dvoch sezón si celkovo pripísal 9 forced fumbles aj napriek tomu, že nastúpil do menej ako 65% snapov. 

Lance Zierlein z NFL.com odhadoval, že Hearns pôjde na Drafte v 7. kole, avšak nakoniec skončil nedraftovaný. Hearns je zložitým hráčom, kvôli svojmu kontrastu medzi dobrými a zlými vlastnosťami. Na jednej strane, Hearns hrá extrémne tesne v dolnej časti teľa, čo výrazne zasahuje do jeho behovej obrany a zmien smeru, ktoré má veľmi slabučké. Na druhej strane je to mierne atletický hráč, so skvelými pohybmi a kvalitnou prácou rúk, čo mu vytvára príležitosti na sackovanie QB. Rýchlo dokáže rozoznávať play-action a skočiť QB rovno do tváre. Počas TC Cowboys sa príliš neukázal, tak som zvedavý ako si povedie na pozícií OLB, kde ho bude Mike Pettine pravdepodobne skúšať. Vzhľadom na svoju výšku 191 cm a 113 kg nerozumiem tomu, prečo ho Cowboys skúšali na pozícií DE. Tieto parametre sú ideálne pre OLB. 

V roku 2016, bol Hearns postrelený do lakťa. Práve vtedy oslavoval Heismanovu trofej svojho spoluhráča QB Lamara Jacksona, ale to, čo malo byť zábavnou nocou sa stalo nočnou morou. „Boli sme len na párty, v zlý čas, na nesprávnom mieste. Medzi inou skupinou chlapov došlo k rozptýleniu a streľbe. Zaútočili na mňa a na dvoch ďalších ľudí. Bol som trošku nervózny, ak mám byť úprimný. Lebo ak sa vám niečo takéto stane, tak vás ľudia automaticky odpíšu. No rozprával som sa s trénermi a aktuálne si myslím, že z toho benefitujem.“ hovorí Hearns. 

Hearns bude v Green Bay nosiť dres s číslom 49. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *