PACKERS PODPÍSALI ILB KIRKSEYHO!

Prichádza pomoc na pozícii inside linebackera?

Adam Schefter z ESPN nás informuje o tom, že Green Bay Packers sa dohodli na podmienkach zmluvy s ILB Christianom Kirkseym. Schefter informuje, že Packers sa s Kirkseym dohodli na dvojročnom kontrakte za $16M.

DETAILY KONTRAKTU: 2 roky, $13M, $4M garantované, salaries $1.75M, $3M… $1.5M roster bonus v roku 2021, $1M na zápas roster bonus v roku 2020, $1.25M v celkovom roster bonuse na rok 2021… $250K workout bonus, $1.5M motivačné, $1.75M za prípadný Pro Bowl v roku 2021, $250K Pro Bowl scalator na rok 2021…. Skvelá robota od Russa Balla! Waaaau!! To je proste paráda!

Christian Kirksey je 27 ročný inside linebacker, ktorý meria 188 cm a váži 107 kg. Do NFL vstupoval v roku 2014, keď si ho na Drafte v treťom kole, celkovo 71., vybrali Cleveland Browns. V Browns pôsobil až do minulého týždňa, keď sa ho rozhodli prepustiť. Počas svojej kariéry v Clevelande to dotiahol až na pozíciu kapitána a bol lídrom obrany. Celkovo v 64 zápasoch (45 ako starter) nazbieral 430 tackles, z čoho 27 bolo pre stratu, 11.5 sackov, 11 zrazených prihrávok, 22 hitov na quarterbacka a 4 forced fumbles. Keď bol Kirksey draftovaný, tak náš aktuálny defenzívny koordinátor Mike Pettine bol trénerom v Clevelande Browns a spolu strávili 2 sezóny.

Vo svojich prvých 4 sezónach nevynechal ani len jeden zápas, avšak potom sa to začalo rúcať, Kirksey mal v posledných dvoch sezónach zdravotné problémy, čo bol aj jeden z dôvodov, prečo ho Browns prepustili. Počas posledných dvoch sezón si poranil hamstring a hrudník, pričom obidva zranenia pre neho znamenali koniec sezóny. Fakt, že v posledných dvoch sezónach odohral len 9 zápasov výrazne znížili jeho cenovku.

Tento podpis je pre Packers trošku hazardom, vzhľadom na históriu jeho zranení. Kirksey dokáže hrať rýchlo a aj keď to nie je hviezdny hráč do coverage, tak v tejto hernej činnosti je lepší než Martinez. Je atletický, inštinktívny a má históriu s Mikom Pettinom. Plus k tomu všetkému to je perfektný líder v šatni a na ihrisku, pričom to je hráč, ktorý na ihrisku nechá 110%, čo je pre LB kritické. Ak dokáže zostať zdravý a podávať výkony ako v sezóne 2016, keď bol prvý medzi LBs v počte behových stopiek (46), štvrtý v hodnotení proti behu a mal 16 tlakov na QB ako rusher, tak je to skvelý deal a bude to steal tohtoročnej FA. Takéto dvojročné dealy sú de facto jednoročné zmluvy, pri ktorých majú tímy väčšinou ľahký out po prvej sezóne, ak sa čosi nevydarí.

Risk ohľadom zranenia je vysoký, avšak keď si pozrieme jeho minuloročný zápas proti Titans, tak rýchlosť a atletickosť tu stále je. Keď šiel na Draft, tak počas Pro Day zabehol 40 yardov za 4.58s a zopár skautov si myslelo, že by mu prospel presun na pozíciu safetyho. Keď si pozriete ten zápas s Titans, tak zistíte, že Kirksey je skutočne bystrým futbalistom. Ešte pred snapom vie, kam bude beh smerovať a po ten tackle si ide, nečaká na leading blockera. ÚTOČÍ. Taktiež je zvyknutý na hranie v hybridnej obrane. Morgan Burnett hrával vedľa neho na pozícii hybridného ILB, takže s týmto by u nás mať problém nemal. Kirksey nie je príliš obrovský, no ako jeho hra pripomína obrovského hráča. Blake Martinez je príliš často pri behoch pasívny a neatakuje blokárov. Kirksey je presný opak. Agresívne si nabehne 2 yardy do backfieldu, čím dovolí svojim spoluhráčom zahrať hru spoza neho.

Portál Pro Football Focus ho za hru v coverage moc dobre nehodnotil, no len nasledujúca play nám ukáže jeho atletickosť. Mug A Gap (čo Pettine miluje), ILB ide do dropu, číta quarterbacka, zmení smer a ide si po istý open field tackle na rýchlonohého running backa.

Na nasledujúcom videu je znázornené, čo musíte zvládať ako moderný LB v NFL. Tímy vám budú do matchupov na LB posielať running backov a vy musíte dokázať operovať v otvorenom priestore. Kirksey má inštinkty a rýchlosť na to, aby to dokázal robiť. Zahraj play na treťom downe, a daj loptu útoku. To tu Kirksey presne urobil:

Nakoľko je Kirksey skvelým spoluhráčom a lídrom, tak by mohol mať dobrý vplyv na našich mladých inside linebackerov – Orena Burksa a Curtisa Boltona. Mladí hráči, ktorí a stále učia ako hrať túto pozíciu. Kirksey môže byť skvelím lídrom týchto mladých hráčov.

Veľmi dôležité je poznamenať aj jednu informáciu a to že ak už Packers vo vodách free agency nepôjdu po žiadnej veľkej rybe, podpíše sa ešte OT Jared Veldheer, tak sa Kirksey nebude počítať proti formule kompenzačných pickov na Drafte a budúci rok môžme za Martineza a Bulagu dostať vysoké picky na Drafte. Keď Packers teraz podpísali Kirskeyho, tak s určitosťou môžme povedať, že Blake Martinez v našich farbách dohral a nový kontrakt nedostane. Podpis Kirkseyho nám môže napovedať, že tie najväčšie ryby v tohtoročnej FA na poste ILB ako Littleton, Kwiatkoski, Martinez, či Schobert dostanú poriadne prachy. Alebo že Packers nechcú všetky svoje dostupné prostriedky minúť na ILB a TE Ausin Hooper sa im skutočne páči a budú ho chcieť ešte podpísať. Najbližšie dni nám napovedia viacej. Pred pár chvíľami nás dokonca Ian Rapoport z NFL Network informoval, že Packers sú v hre o bývalého OT Lions Ricka Wagnera, ktorý bol cutnutý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *