Packers vyhodili asistenta head coacha!

Čistky v zelenom zálive pokračujú!

Asistent head coacha Winston Moss, včera pridal na svoj Twitter post, v ktorom spochybňoval líderstvo v organizácií Green Bay Packers. Napísal: „Zvážte to…. Práve to, čo majstrovské tímy majú, je líderstvo! Pravidelne! Nie je to ofenzívny trend, nie je to opatrný trend. Nájdime niekoho, kto udrží číslo 12 a každého jedného v tejto budove na štandardoch Lombardiho! Pravidelne! Prehrávanie je na *****!“

No a ani nie 9 hodín po tom, čo tento tweet uzrel svetlo sveta, bol dlhoročný asistent a súčasný asistent head coacha/tréner linebackerov Winston Moss vyhodený! Aj keď tento tweet priamo neviedol k prepusteniu, tak mu to určite nepomohlo a nezlepšilo to jeho obraz v očiach dočasného head coacha Joa Philbina. No a bol to práve Philbin, ktorý urobil toto rozhodnutie. Packers na poste dočasného trénera uprednostnili práve Philbina pred Mossom a toto mohlo v Mossovi vyvolať nie príliš pozitívnu náladu. Moss bol vždy úzko prepojený s McCarthym, tak tento vyhadzov neprišiel ako blesk z jasného neba. Aaron Nagler nám potvrdil, že zdroje blízke tímu hovorili o jeho vyhadzove už dlhšiu dobu, avšak príspevok na Twitter bol konečnou. 

V Green Bay bol od roku 2006. Moss pracoval na poste trénera linebackerov a od roku 2017 bol spolupracovníkom hlavného trénera. Za tú dobu bol aj na niekoľkých interview na post head coacha a to v roku 2009 v St. Louis Rams, v rokoch 2009 a 2012 v Oaklande Raiders a tento január v Detroite Lions. 

Dlhoročného head coacha Mika McCarthyho dočasne zastúpil jeho blízky priateľ a kolega Joe Philbin a Philbin nám priblížil ako tento proces vyzeral. „Bol som v šatni, šiel som sa pozrieť na hráčov, ako to robím vždy. Potom prišiel Brian, chytil ma a povedal mi, že ma chce vidieť Mark. Tak som išiel do mojej kancelárie, následne som navštívil Marka a potom som sa stretol s Mikom. Bolo to ťažké, veľa som toho nenaspal. Vrátite sa späť a máte byť súčasťou riešenia. Chcete pomôcť chlapovi, ktorý je skvelý muž, skvelý tréner, priateľ a potom sa cítite, ako keby ste ho sklamali.“ Philbin nám ďalej povedal že odvtedy sa s Mikom rozprával dva krát: „Mali sme spolu dve skvelé konverzácie a obidve boli nesmierne emočné. Rozprávali sme sa toto ráno. Povedal som mu, že už teraz nám chýba, keď sme pozerali film a rozprávali sa o zápase. Povedal som mu, že ho mám rád a on mi povedal to isté.“ Philbin nám takisto potvrdil, že to bude práve on, kto bude callovať plays, aj keď to nerobil počas pôsobenia v Dolphins. „Záleží mi na tejto organizácií, milujem túto organizáciu a práve toto je úloha, v ktorej sa momentálne nachádzam. Budem túto úlohu plniť najlepšie ako viem.“

Ďalej tu mám pre vás ďalšiu novinku. V utorok sa Zach Gelb zo CBS Sports Radio rozprával s bývalým úspešným trénerom Bruce Ariansom a opýtal sa ho, či by mal záujem o post head coacha v Green Bay Packers. Jeho odpoveď bola nasledujúca: „Nie, vôbec. Ak sa niekedy vrátim k trénovaniu, tak to bude len v Clevelande. Nemám žiadnu túžbu robiť trénera v Green Bay,“ Arians tak len potvrdil svoje slová z minulosti a môžme si vyškrtnúť zo zoznamu potenciálnych head coachov ďalšie meno. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu - 4. deň  |  Kevin King v tejto sezóne dohral!  |  Herb Waters má po sezóne!  |