Postrehy z Training Campu 2018 – 10. deň

Aaron Rodgers bol po tréningu poriadne rozčertený!

Po tréningu v šatni Aaron odpovedal na otázky novinárov a servítku si pred ústa nedával. Vyjadril sa hlavne ku svojim WRs. Sťažoval sa na nasadenie mladíkov v závere posledného tréningu pred prvým zápasom preseason proti Titans. „Bola to jedna z najhorších častí, akú sme doposiaľ mali. Vôbec, neviem, ako to môžem urobiť ešte ľahšie. Úroveň nasadenia bola na veľmi nízkej úrovni, som zvyknutý na niečo iné. Robím to tu už niekoľko rokov, ale toto nie je dobrý vstup pre nováčikov. Myslím si, že DeAngelo Yancey spravil značný progres, takisto Geronimo a samozrejme aj 16ka (Jake Kumerow). Avšak ostatní boli naozaj otrasní.“ povedal Rodgers. Sťažoval sa najmä na opakovanie tých istých chýb, ktoré robia nováčikovia. Ďalej vymenoval nasledujúce mená: Davante Adams, Randall Cobb, Geronimo Allison, Jimmy Graham, Lance Kendricks a Marcedes Lewis. Toto sú hráči, ktorí trénujú ako profesionáli.“ Vyjadril sa aj ku Jakovi Kumerowi: „Povedal som, pokiaľ ste tu, budem to na vás hádzať. No a práve v neho mám dôveru. Vždy je na správnom miesto, predvádza spoľahlivé catche a správne dohráva hry. Trénuje ako profesionál. A malo by to ostatným chalanom pripomínať ako to má vyzerať. Jake odvádza skvelú prácu a doposiaľ má za sebou skvelý kemp.“ nechal sa počuť Rodgers.

Zranenia vždy vytvárajú príležitosti pre ostatných hráčov. Rookie CB Josh Jackson doposiaľ hral druhé husle za ďalším rookiem Jairem Alexanderom. No Jaire má problémy s trieslami a tak sa naskytla príležitosť pre Josha. A nie len taká hocijaká. Bol postavený do 1. obrany na pozíciu slot cornera. Počas pôsobenia v Iowe na slote odohral len niečo okolo 40-50 snapov, takže sa stále túto pozíciu len učí. „Páči sa mi hrať na slote. Je to dobré, že ste pri bránení tak blízko boxu. Je to cool.“ nechal sa počuť mladý corner, ktorý je však na túto pozíciu vysoký. Jackson bol v drile 1 vs 1 hneď trikrát postavený proti Daventemu Adamsovi a pustil len jeden catch. Podľa vlastných slov sa sústredí na to, aby hral viacej nohami než rukami. No a pri každej play bola jeho coverage dobrá.

Tréningu sa kvôli zraneniu kolena nezúčastnil TE Jimmy Graham a príležitosť tak dostal Lance Kendricks. No túto príležitosť nevyužil. Pripísal si 2 veľmi zlé dropy, vrátené jedného, čo by inak bola big play. Ja osobne neverím tomu, že sa v konkurencii Emanuela Byrda a Roberta Tonyana presadí na poste tight enda číslo tri. Tonyan je podobný typ tight enda ako Graham a už predviedol zopár pekných hier cez menších cornerov. Jeho prednosťami sú najmä fyzické miery: 196 cm a 108 kg. Tonyan počas tohto tréningu skóroval aj TD, keď v end zone preskočil safetyho Whiteheada. Parádnu prihrávku na neho poslal Tim Boyle.

S postupom času už nie je najvhodnejšie označovať Quintena Rollinsa ako cornerbacka. Čoraz viacej je nasadzovaný na post reálneho safetyho, čo je pre neho úplne nová pozícia. No a v úvode campu bol striktne na pozícií dime linebackera, čiže pozícia, ktorá patril Morgenovi Burnettovi. Následne sa na chvíľu ocitol aj na slote ako corner. Jeho jedinou šancou ako sa dostať do tímu bude naplno ukázať, že je všestranným hráčom. Inak v takom pretlaku ako máme na pozíciu cornera nemá šancu. (u nás to znie smiešne že? Pretlak na pozícií cornera… No je to tak.)

Rookie WR Equanimeous St. Brown mal pomalší vstup do Training Campu než Jake Kumerow, J’Mon Moore alebo MVS. No počas posledných troch tréningov sa začal ukazovať. Počas posledných dní predviedol niekoľko dobrých plays a vyslúžil si aj nejaké opakovania v 1. útoku. Aaron Rodgers ho 2x našiel pre 1. down a takisto si pripísal aj jeden pekný TD po double move, v coverage bol CB Tramon Williams. Konečne už využíva naplno svoju výšku a ruky má odrazu isté. Z WRs majú za sebou ešte dobrý tréning G-mo Allison a Jake Kumerow, ktorý si pripísal aj jeden TD. MVS opäť dropol jasný TD a Rodgers pomaly, ale určite už v neho stráca dôveru. Následne zachytil TD od Kizera. Typický rookie…

Aaron Rodgers si v tomto tréningu pripísal na svoje konto ďalšie 2 interceptions. Prvá padla do rúk CB Davona Housa a pravdepodobne by to bola 98 yardová pick-six. Druhá prišla nie v 1. tíme, ale v tíme náhradníkov a pripísal si ju CB Josh Hawkins. V 2-minute drille bol Rodgersov útok na 16 yardovej línii, no Aaron neskompletoval ani jednu zo štyroch prihrávok. Na 4. downe bol donútený pass len odhodiť. 

OL Justin McCray vyzerá dobre a zjavne poriadne zapracoval na svoje pass protection. 

Z obrany sa darilo najmä nováčikovi Jamesovi Looneymu. V súbojoch jeden na jeden sa mu darilo a treba si ho určite všímať aj počas zápasov preseason.

Na listinu zranených boli pridaní TE Jimmy Graham (koleno) a DL Muhammad Wilkerson (trieslo). Jimmy si koleno poranil v pondelkovom tréningu po kontakte s Joshom Jonesom, avšak nemalo by sa jednať o nič vážne, bol aj na sideline. Tréneri ho radšej nechali oddychovať. S Kentrell Brice sa už zúčastnil aj tímových drillov. Čoskoro už môžme na ihrisku očakávať aj RB Aarona Jonesa, ktorý už individuálne trénoval a dokonca aj šprintoval a robil cuty. Vyzerá to tak, že hamstring už je oukej. Na sideline takisto trénoval aj OLB Nick Perry a Mike McCarthy sa vyjadril, že už čoskoro bude vyškrtnutý z PUP zoznamu.

DC Mike Pettine sa vyjadril na otázku ohľadom DT Montraviusa Adamsa. Povedal, že mu veľmi pripomína mladého Wilkersona, ktorý má podobné prednosti najmä v rýchlosti a veľkosti, no potrebuje podávať konzistentnejšie výkony. 

GM Brian Gutekunst odpovedal novinárom na otázku ohľadom tradu pre Khalila Macka tak, že s GM Raiders Reggiem Mckenziem má dobrý vzťah a s pokojom by mu mohol zavolať za prípadný trade alebo po hocičo, čo by bolo potrebné, keďže sú kamaráti. Priamo k Mackovi sa však nevyjadril. 

Otázka pre vás: „Vedeli by ste si predstaviť Khalila Macka v Green & Gold? A čo by ste boli ochotní za neho ponúknuť?“ 

 

 

3 thoughts on “Postrehy z Training Campu 2018 – 10. deň

 • 8 augusta, 2018 at 21:31
  Permalink

  fakt neviem čo by som ponukol ale KM je top hráč a mať ho v týme by bolo super ?

  Reply
 • 8 augusta, 2018 at 21:35
  Permalink

  Za Macka? Vsechno! Krome Aarona,samozrejme?

  Reply
 • 9 augusta, 2018 at 8:43
  Permalink

  Bylo by tam hodně picku v prvním kole možná i nějaká hráčská kompenzace a myslím si ze za to, to proste nestojí. Raději se snažit počkat a třeba se Rams nedohodnou s Donaldem a Mathewsovi s Cobbem konci smlouva, takže proč to nezkusit takhle a naše první picky využít na slot WR místo Cobba a linebackera místo Mathewse…:-)))

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *