Potenciálni hráči na Drafte 2017!

 

 

Do Draftu 2017 vstupuje veľké množstvo mladých, nádejných hráčov. My sa pozrieme na to po jednotlivých pozíciách, koho by sme mohli teoreticky draftovať vzhľadom na naše postavenie na drafte a potreby. A naopak, kde to je úplne zbytočné niekoho brať. 

 


 • Quarterbacks

Potenciálni hráči: nikto 

Analýza: V Green Bay máme momentálne situáciu okolo QBs vyriešenú. Aaron Rodgers je jeden z najlepších na svojej pozícii, máme dvoch nádejných hráčov do budúcnosti v podobe Bretta Hundleyho a Joea Callahana. Dovolím si tvrdiť, že Joe patrí medzi najtalentovanejších QBs v súčasnej NFL. 


 • Running backs

Potenciálni hráči na konci prvého kola: Christian McCaffrey (Stanford), Alvin Kamara (Tennessee) 

Potenciálni hráči v stredných výberoch: Wayne Gallman (Clemeson), Donta Foreman (Texas), Marlon Mack (South Florida) 

Analýza: ak nepodpíšeme Eddieho Lacyho, tak RB budeme nevyhnutne potrebovať, či už niekoho z voľných hráčov, alebo nováčika.

McCaffrey sa podobá na Montgomeryho, obidvaja chodili na rovnakú univerzitu a ich využitie je široké. Dokopy na 632 behov nabehal 3 922 yardov, čo je priemer 6.2 yardu na beh a skóroval 21 behových TDs. Takisto je veľmi schopným receiverom, za svoje pôsobenie v Stanforde zachytil 99 passov, pre 1 206 yardov, čo je priemer 12.2 yardu na catch a zachytil 10 TDs. Takisto vie byť využitý aj na returnoch, dokopy mal 56 kick off returnov a priemer na vrátenie mal 26,4 yardov. Jeho rýchlosť, veľkosť a sila sú len priemerné, no dokáže rýchlo meniť smer behu a má skvelé cuty, plus k tomu má aj dobré videnie medzier a čítanie blokov. Ďalšou jeho výhodou je excelentná práca s rukami, dokáže zahrať kvalitne aj na slote. No jeho nevýhodou je fyzická stavba, proti sile hráčov kalibru NFL, pravdepodobne nebude vedieť ustáť tvrdé hity a získavať ťažké yardy navyše, no môže to nahrádzať svojim skvelým videním dier v obrane. (Highlights McCaffreyho)

Kamara je typický rýchlik, táto jeho vlastnosť nebola príliš využívaná v Tennessee. Dokáže získavať extra yardy svojou rýchlosťou, ale aj silovo. Zmeny smeru mu takisto nerobia problémy. Jeho nevýhodu je nie až tak dobré videnie a čítanie blokov, nie je to ten inštinktívny runner. Jeho rozhodnutia napríklad na stretch plays nie sú najšťastnejšie, radšej bude bežať do tackla, než do blokov. Dokáže byť užitočným aj pri pass protection. Takisto môže byť využívaný na slote, má dobré ruky a jeho výbušnosť robí strážcom veľké problémy, dokáže sa veľmi rýchlo uvoľniť. Môže byť z neho aj veľmi kvalitný punt returner. Ak dokáže využiť svoj potenciál, môže byť z neho veľmi platný hráč na každú situáciu. (Highlights Kamaru)

Dvaja najlepší RBs z tohtoročnej silnej generácie, Cook a Fournette s takmer 100% istotou už nebudú k dispozícií v 29. výbere. 


 • Wide receivers 

Potenciálni hráči v stredných výberoch: Chris Godwin (Penn State), Travis Rudolph (Florida State), Josh Reynolds (Texas A&M) 

Analýza: Packers sú v pozícii, keď WR nutné nepotrebujú, v tíme máme dobrú kombináciu mladých a skúsených WRs, no mať nejakú ďalšiu vertikálnu zbraň pre Aarona, by nebolo na zahodenie.

Godwin, Rudolph a Reynolds sú dobrí v rozťahovaní ihriska a skórovaní TDs. Reynolds zakončil svoju kariéru s 30 zachytenými TDs, čo je historické 3. miesto v SEC. 


 • Tight ends 

Potenciálni hráči v stredných výberoch: Jake Butt (Michigan), Jordan Leggett (Clemenson) 

Potenciálni hráči v neskorých výberoch: Cole Hikutini (Louisville) 

Analýza: ak Packers podpíšu Jareda Cooka, tak na pozícii TE nebudeme potrebovať nutne posilniť. Brutt, Leggett a Hikutini mali veľmi produktívnu poslednú sezónu a pravdepodobne by nemali problém zapadnúť do schémy útoku Packers.

Butt bol najlepším TE v college football 2016, bol 2x zvolený do All-American teamu, 2x zvolený do All-Big Ten teamu, víťazom John Mackay Award, získal 2x ocenenie TE roku. Stal sa lídrom v počte zachytených yardov tight endom v histórii Michiganu (1 618 yardov) a v počte zachytených prihrávok tight endom (135). Jeho výhodou sú doslova magnetické ruky a telesná stavba. Takmer vôbec nestráca lopty. No chýba mu viacej atletickosti a schopnosti uvoľniť sa proti safeties a LB v man coverage. Ďalej sa musí zlepšiť ako run blocker, fyzicky silnejší LBs cez neho ľahko prekĺznu. (Highlights Butta)


 • Center

Potenciálni hráči v neskorých výberoch: Jon Toth (Baylor), Cameron Tom (Southern Miss) 

Analýza: J.C. Tretter bude v marci voľný hráč, a ak ho Packers nepodpíšu, stále tu máme ešte Coreyho Linsleyho. Pridanie centra Totha, alebo Toma na súpisku, by nám dávalo istotu v potrebnej šírke na pozícii centra, keďže Tretter aj Linsley mali v roku 2016 problémy so zraneniami.


 • Guard

Potenciálni hráči v stredných výberoch: Zach Banner (USC), Damien Mama (USC), Danny Isidora (Miami)

Analýza: Packers majú v obľube drafrovať hráčov zo západného pobrežia a Banner aj Mama pôsobili v USC.

Isidora by pravdepodobne nebol dominantným ofenzívnym linemanom v NFL, no ak by sa zlepšil po silovej stránke, tak by sa jedného dňa mohol stať kvalitným starterom v NFL.

Banner je masívny muž s obrovskou silou. Dokáže vyvinúť veľkú silu a pripomína tank. Na jeho veľkosť je aj dobrým atlétom. V pass protection vôbec nevyniká, no dokáže kvalitne pomôcť behovej hre. Ešte treba spomenúť jeho problém s dodržiavaním pravidiel, keď dosť často dostáva flagy. 


 • Tackles 

Potenciálni hráči: nikto 

Analýza: Packers si v minuloročnom drafte vybrali Jasona Spriggsa a Kylea Murphyho a podpísali Pro Bowlera Davida Bakhtiariho na 4 roky. Takže pozícia tackla je na rok 2017 vyriešená. 


 • Defensive linemans 

Potenciálni hráči v stredných výberoch: Jarron Jones (Notre Dame), Eddie Vanderdoes (UCLA), DeAngelo Brown (Louisville) 

Analýza: toto je ďalšia pozícia, na ktorej nás topánka až tak netlačí. Našu nádej vkladáme do nášho minuloročného prvého výberu Kennyho Clarka.

Vanderdoes bol spoluhráčom Kennyho Clarka v UCLA a ukázal svoje schopnosti v Senior Bowle.

Jones má rýchle nohy na zmeny smeru. Jeho obrovskou výhodu sú ruky ako chápadlá, fyzická stavba a atletickosť. No je až príliš náchylný na zranenia. Jones je typickým príkladom „boom or bust“ hráča na Drafte.


 • Outside linebackers 

Potenciálni hráči v skorších výberoch: Takkarist McKinley (UCLA), Tim Williams (Alabama), T.J. Watt (Wisconsin) 

Potenciálni hráči v stredných výberoch: Vince Biegel (Wisconsin), Devonte Fields (Louisville) 

Analýza: Do novej sezóny je jedna z priorít posilniť pass rush, tak očakávam, že pôjdeme po pass rusherovi v skorších fázach draftu. Obľúbenec vo Wisconsine a brat slávneho J.J. Watta, T.J. Watt, dokáže brániť proti behu aj passu. So svojimi rukami dokáže narábať naozaj vynikajúco a tak rozhodiť obrancov, a tak isto nemá problém blokovať passy. Jeho slabinou sú menej rýchle nohy, nemá príliš veľkú akceleráciu. (Highlights Watta)

Williams je výbušný, rýchly a má skvelý prirodzený talent na pass rush. Skauti tvrdia, že by ešte mohol nabrať na váhe, zvýšiť húževnatosť, aby dokázal naplno prejaviť svoj veľký potenciál. Jeho kariéra sa môže uberať smerom špecialistu na pass rush, no má dosť talentu na to, aby bol kvalitným kompletným LB. V poslednej sezóne zaznamenal 10 sackov a 18 tackles for lost(Highlights Williamsa)

McKinley má dlhé ruky, je výbušný, ide ako motor. Je viacej ohybnejší a šikovný, než silný. Mal by viacej zapracovať na zosilnení hornej polovice tela. Má na to byť veľmi kvalitným edge rusherom, dokáže ísť po QB aj do coverage. O jeho rýchlosti svedčí čas na 100m – 10.58s. (Highlights McKinleyho)

 

 

 

 

 

 


 • Inside linebackers 

Potenciálni hráči v neskorých výberoch: Jayon Brown (UCLA), Ben Gedean (Michigan) 

Analýza: v sezóne budú Packers najviac využívať mladíkov Jakea Ryana a Blakea Martinez, no väčšia hĺbka na tejto pozícii by nebola na škodu.

Brown aj Gedean vedie robiť poriadne „vetry“ a obidvaja zaznamenali v roku 2016 najmenej 94 tackles. 


 • Cornerbacks 

Potenciálni hráči v prvom kole: Teez Tabor (Florida), Marlon Humphrey (Alabama), Sidney Jones (Washington) , Marshon Lattimore (Ohio State), 

Potenciálni hráči v skorších výberoch: TredDavious White (LSU), Quincy Wilson (Florida) , Adoree Jackson (USC)

Potenciálni hráči v neskorších výberoch: Nate Harrison (Temple), Ezra Robinson (Tennessee state) 

Analýza: pozícia CB má najvyššiu prioritu v tejto offseason. Packers potrebujú nájsť nového cornera #1. Momentálne sú k dispozícii zaujímaví voľní hráči a aj na Draft idú kvalitní CBs.

Jones by bol pravdepodobne najlepšou voľbou pre Packers. Dokáže skvelo čítať hru, vo svojej kariére zaznamenal 9 interceptions a 21,3% lôpt hodených na neho skončilo interception. Takisto má dobré nohy a dokáže veľmi rýchlo meniť smer. Dokáže kvalitne kontaktovať receivera na prvých 5 yardoch. Jeho nevýhodou je jeho fyzická pripravenosť v hornej časti tela, je príliš tenký a skauti sa boja, že nebude držať krok s WRs na dlhé passy do down fieldu. Jones má na to stať sa top cornerom, no bude musieť nabrať viacej svalovej hmoty, no nesmie to byt na úkor rýchlosti. Možno sa mu nedostáva toľko pozornosti ako Humphreyovi, alebo Lattimorovi, no može byť minimálne tak kvalitný ako oni. (Highlights Jonesa)

Tabor je dobre vybavený po atletickej aj fyzickej stránke. Má dobrú akceleráciu a dokáže rýchlo meniť smer. Vyžíva sa v súbojoch, keď je už lopta vo vzduchu, dokáže si dobre pokryť receivera, má skvelé ruky, o čom svedčí štatistika, keď za posledné 2 sezóny zablokoval 28 passov. (Highlights Tabora)

Wilson je dobre fyzicky stavaný a mohol by byť kvalitným outside cornerom. (Highlights Wilsona) 

Jackson je veľmi rýchly, dokáže kvalitne zahrať aj v special teame. Aj v coverage si vedie pomerne slušne. (Highlights Jacksona)

Humphrey je veľmi talentovaný hráč. Je dobre vybavený po fyzickej, aj rýchlostnej stránke. Má skvelý prirodzený inštinkt a kvalitne dokáže čítať hru. Lattimore nie je tak atletický ako Humphrey, ale jeho práca s loptou je na vyššej úrovni. Má skvelé nohy a očakáva sa, že v priebehu niekoľkých sezón bude All-Pro corner. Humphrey Lattimore už nebudú pravdepodobne k dispozícií v 29. picku. 


 • Safeties 

Potenciálni hráči v neskorších výberoch: Jonathan Ford (Auburn), Jordan Sterns (Oklahoma state), Xavier Woods (Louisiana state), Dallas Loyd (Stanford) 

Analýza: Packers by mohli využiť šancu vystužiť pozíciu v tíme za Burnettom a Haháčom, Ford by bol pravdepodobne v neskorších kolách dobrou voľbou, jeho coverage je solídna, takisto aj run defense. 


 Na záver by som vás chcel vyzvať do komunikácie ohľadom Draftu 2017 v našom Green and Gold Clube. Kľudne tam môžte vyjadriť svoj názor na potenciálnych hráčov, koho by ste radi videli v Packers, alebo naopak koho radšej nie, alebo kto ešte stojí za zmienku. Budem sa tešiť na vaše názory a postrehy! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ulovíme čosi vo Free Agency?  |  PRESEASON 2018 - Postrehy zo zápasu s Oaklandom Raiders!  |