PREVIEW: WEEK #12 Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

Výhra proti Vikings u nich doma nás udrží v hre! Potrebujeme víťazstvá aj pomoc od iných tímov.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy? 26.11. 2018 o 02:20

Kde? U.S. Bank Stadium, Minneapolis

Vzájomná historická bilancia: 116 zápasov (vrátane 2 v postseason) – 60 výhier, 3 remízy & 53 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Sport2, Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com 
  3. http://9livestream.com/

Kurzy: 

Tipsportvýhra domácich: 1.70, remíza: 12.50, výhra hostí: 2.53

Fortuna: výhra domácich: 1.55, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.83

Niké: výhra domácich: 1.70remíza: 16.50, výhra hostí: 2.37


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Ten má každý z nás asi ešte dobre v pamäti. Na domácom štadióne sme mali takmer celý zápas navrch, no Vikings s pomocou rozhodcov dotiahli na remízu. Bod nepadol ani v predĺžení a zrodila sa remíza. Už vtedy Bart hovoril, že práve toto nás môže v konečnom zúčtovaní mrzieť a nie je ďaleko od pravdy. 

V zápase hral Aaron Rodgers s ortézou na kolene, jeho pohyb bol zraneným poriadne obmedzený. Hodil len jeden TD, druhý TD si pripísal Jackson po zablokovanom punte súpera. O zvyšné body sa postaral Mason Crosby, ktorý sa mohol stať hrdinom. Na konci riadnej hracej doby premenil 52 yardový FG, no tréner Vikings Zimmer si zobral timeout, po ktorom Crosby netrafil.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Do zápasu určite nenastúpi dvojica DL Mike Daniels a OLB Nick Perry. Prvý menovaný predstavuje obrovskú stratu, keďže bol v doterajšom priebehu sezóny jeden z našich najlepších hráčov a aj keď he štatisticky neviditeľný, tak je základným stavebným kameňom našej obrany a bez neho to nie je ono. Daniels má problémy s členkom od zápasu so Seahawks. Sám povedal, že tam nemá nič zlomené, avšak nie je si vôbec istý, či sa v tejto sezóne ešte dostane na trávniky NFL. Pre Perryho sa táto sezóna skončila, keď bol umiestnený do injuerd reserve a do 53ky bol zapísaný rookie DL James Looney. Perry má celú offseason, preseason a season neustále problémy s členkom a koleno, a ani v jednom zápase nebol na 100% fit. Osobne si myslím, že Perryho už v drese Packers v budúcej sezóne neuvidíme. S najväčšou pravdepodobnosťou nenastúpi ani safety Raven Greene. Otáznik majú pri svojom mene CB Bashud Breeland a Kevin King, S Kentrell Brice, RB Tra Carson, WR Randall Cobb, TE Jimmy Graham a G Lucas Patrick. Graham má zlomený palec, avšak v rozhovoroch povedal, že sa pokúsi hrať aj napriek tomuto zraneniu. WR Jake Kumerow nebol aktivovaný a tak do tohto zápasu určite nenastúpi. 

Na opačnej strane nenastúpi strong safety Andrew Sendejo, TE David Morgan, OLB Ben Gedeon a WR Chad Beebe. Ostatok bude hrať a môžeme sa tešiť na ďalší súboj Rodgersa a Anthony Barra, ktorý mu zákerne ukončil vlaňajšiu sezónu.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

V Minneapolise si to rozdajú rivali z divízie o to, kto bude po zápase živiť šancu na postup do bojov o Lombardi trophy a Bart s Rolom vám tento velice dôležitý zápas podrobne priblížia! V prípade výhry by sme sa dostali na druhé miesto v divízii a rovnako by sme sa dotiahli bližšie ku ďalším konkurentom v boji o Wild Card. Carolina, Dallas a Washington majú šesť výhier, Seattle a Vikings päť, Philadelphia a Atlanta štyri. Situácia nie je ľahká, no ona je stále pre nás vcelku hrateľná. To je ten najväčší paradox. Už sa netreba pozerať, že čo by bolo keby… Proste potrebujeme naskočiť na víťaznú vlnu a veriť, že tímy, ktoré som spomenul so šiestimi výhrami viackrát zaváhajú. Samozrejme, istotu zaručuje titul v divízii, no Bears po výhre s Lions upravili svoju bilanciu v divízii na 3-1 a celkovú bilanciu na 8-3. Tadiaľto už cesta s najväčšou pravdepodobnosťou nepovedie… Mimochodom, máme tu nejakých pamätníkov, ktorí si ešte pamätajú čo sa stalo naposledy, keď Bears vyhrali našu divíziu? Veru, máte pravdu. Písal sa rok 2010 a Packers vyhrali Super Bowl (ak viete čo mám na mysli…. 😀 😀 😀 ). Jedno je teda jasné. Ak chceme pomýšľať v ďalších zápasoch na vyraďovaciu časť, musíme vyhrať. Ak prehráme, môžeme sa začať sústrediť na draft. Naše šance na vysoký pick by boli vysoké. Dámy a páni, vitajte v novembrovom playoff!

Vyzerá to tak, že našim hlavným rivalom za posledné roky sú práve Vikings. Zápasy s Bears so sebou prinášajú enormnú tradíciu, avšak zápasy proti Vikings vyzerajú byť práve tie, v ktorých sa hrá o veľa. V niekoľkých posledných rokoch sme boli mučení nebrániteľným WR Randym Mossom, alebo netacklovateľným RB Adrianom Petersonom. Od roku 2010 do roku 2015 máme s Vikings bilanciu 10-1-1, avšak odvtedy máme proti západným susedom zápornú bilanciu 1-4-1. 

Ďalším cieľom môže byť premiérový triumf v U.S. Bank Stadium. V novom megalomanskom stánku Vikings sme ešte nevyhrali. Tak prečo nevyhrať rovno teraz?! Štadión to je po dizajnovej stránke naozaj neuveriteľný a človekovi až padá sánka, avšak tá ich ******** trúba, čo neustále trúbi mi neuveriteľne lezie na nervy a tento zápas bude tým, pri ktorom si vypnem zvuk streamu a nebude to kvôli Patovi & Matovi (Joe Buck a Troy Aikman. Keby niekto nevedel, tak osobne ich nedokážem počúvať a keď začujem ich hlas, tak rýchlo vypínam zvuk). Na štadióne bude aj náš kolega Inžinier. PS pre Inžiniera: Bucka s Aikmanom síce počúvať nebudeš, ale tej trúbe neunikneš! Haha! 😀 😀

Po minuloročnej dominancií Vikings, keď v regular season prehrali len 3 zápasy, prišiel útlm a poriadna facka po egu fanúšikov Vikings, ktorí sa už pred sezónou videli v Super Bowle. Vo weeku 3 potupne prehrali proti Bills, následne ešte prehrali s Rams, Saints a Bears. Stále majú pred sebou Patriots, Seahawks, Bears a práve aj Packers. 

Fanúšikovia, ale aj vedenie Packers si bude môcť opäť raz pozrieť na vlastné oči útok ofenzívneho koordinátora John DeFilippa, ktorý je veľkým kandidátom na post head coacha od novej sezóny. Jeho útok je 15. v bodoch a 14. v yardoch. DeFilippov útok je v roku 2018 pass-happy, keďže Vikings vedú ligu v percentách pass plays a dokonca prekonávajú aj naše vysoké číslo 67.34%. Na druhú stranu sú úplne poslední v percentách behových plays. Backfield Vikings je talentovaný, no trpí otrasným run-blockingom. RB Dalvin Cook len raz v tejto sezóne nabehal za zápas viacej ako 40 yardov. QB Kirk Cousins nevyzerá tak, že bude tým zázračným spasiteľom, ktorého Vikings pred sezónou tak za(pre)platili. Doposiaľ je 11. v NFL s QB ratingom 64.7, keď nahádzal 19 TDs a 7 interceptions. 

Obrana Mika Zimmera je 11. v povolených bodoch a 5. v yardoch. Skvelý defenzívny mysliteľ Mike Zimmer je ako head coachom, tak aj defenzívnym play-callerom a za svojho pôsobenia v organizácií Vikings spravil zo svojej obrany jednu z najlepších jednotiek, aké môžme momentálne vidieť. 


AKO DOMA VIKINGS PREHRÁVAJÚ?

Minnesota prehrala doma za posledné dva roky len tri razy – s Detroitom v 2017, s Buffalom a New Orleans tento rok. Ak si myslíte, že Stafford s Breesom odohrali mega zápas, tak sa mýlite. Ani v jednom zápase defenzíva Vikings nepustila súperovi viac ako 300 celkových útočných yardov. Brees nahádzal len 120 yardov, Stafford 219 a 209. Nováčik Josh Allen z Buffala v septembri 196.

Ale ako teda tieto tímy porazili Vikings? Turnovery. Lepšie povedané skórované body po turnoveroch. V spomínaných zápasoch Minnesota prehrala na turnovery 1-8. Lions, Bills a Saints všetky dokázali premeniť na bod. Dokopy nazbierali 34 bodov zo získaných lôpt. Takže toto je jedna šanca ako poraziť Vikings u nich doma. Aj s tak hroznou bilanciou na súperových ihriskách akú Packers majú. Vikings majú momentálne 7. najvyššie číslo turnoverov v lige, keď za 10 zápasov ich spravili hneď 16. No a ani jeden z ostatných tímov, ktorí majú 16 a viac turnoverov doposiaľ nevyhrali viacej ako 4 zápasy. 

V druhom weeku proti Vikings sme zápas odštartovali Jacksonovým TD po zablokovanom punte. Minulý week sme proti Seahawks získali v ich prvej play zápasu fumble. O tri hry neskôr dobehol po šesť bodov do end zóny Aaron Jones. Poďme skúsiť získať lopty a, prosím pekne útok, využime poskytnuté šance od defenzívy a special tímu. 


AARON RODGERS VS ON SÁM

Počas posledných zápasov bolo veľa situácií, kedy Aaron príliš dlho čakal, čakal, čakal a sack… Pritom mal vedľa seba voľného Jonesa (proti Seahawks), EQ alebo MVS. Svojimi prihrávkami hľadá buď Davanteho, ale na ostatok akoby moc nereagoval. Spomeniem napríklad ďalšiu play zo zápasu proti Patriots. Hrali sme krátky druhý down, Pats boli v cover 4, Graham svojim pohybom stredom ihriska perfektne zaujal pozornosť safetyho a MVS sa tým pádom ocitol úplne voľný stredom ihriska a stačilo, aby Rodgers hodil hlbokú loptu stredom ihriska a bol by to jasný TD. No on namiesto toho hodil loptu na Adamsa, ktorý získal síce prvý down, avšak touchdown sme mali pripravený ako na zlatom podnose! Takéto plays Rodgers zahrával so zavretými očami, avšak teraz robí totálne zlé rozhodnutia. Hráme krátky druhý down, máme voľného hráča na TD, tak to hoď kurnik!!! Ak sa lopta neskompletuje, tak stále máme krátky tretí down. Avšak Rodgers to robí opačne. Keď máme krátky 3. down, tak on pošle loptu 60 yardov do downfieldu… Ako toto mi hlava fakt neberie… Rodgers takisto nevyužíva ľahké checkdowny, keď ich treba využiť! Väčšinou sa snaží vykúzliť neskutočnú dlhú prihrávku, ale ono to proste často nejde. Aaron sám priznal, že nie je tento rok so sebou spokojný a musí hrať oveľa lepšie. 


JAIRE ALEXANDER VS ADAM THIELEN

Biely WR Vikings prežíva veľmi dobrú sezónu. Niekoľko weekov bol lídrom v počte nachytaných yardov, no potom ho predstihli Julio Jones, Tyreek Hill a Michael Thomas. Thielen má 1080 yardov a sedem TD. Pettine na Thielena pravdepodobne postaví CB Jaira Alexandera. Rookie prežíva fantastickú rookie sezónu, keď je hodnotený ako doposiaľ najlepší corner tohtoročnej Draft Class a už vo svojej rookie sezóne je odborníkmi radený do širšej špičky corners v celej lige. Vďaka svojim perfektným výkonom si podľa mňa vyslúžil to prednostné právo, byť v coverage na Thielenovi v najdôležitejšom zápase sezóny, ktorý rozhodne, či môžme veriť, alebo kalkulovať, akým zázrakom by nám mohol spadnúť Bosa na nejaké 15. miesto 😀 …. Druhý WR Stefon Digs pridal 5 TD a nesmieme zabúdať ani na TE Kylea Rudolpha, ktorý je platný ako pri blokovaní, tak aj pri zachytávaní prihrávok.

Našich cornerov čaká veľmi ťažká práca, no Pettine nám už ukázal, že sa vie pripraviť aj na ťažšie ofenzívy. Uvidíme, čo spôsobí absencia Mikea Danielsa, no bojím sa, že práve toto bude rozhodujúci faktor súboja našej obrany s útokom Vikings. Rád sa budem mýliť.


O-LINE MUSÍ POTVRDIŤ STABILNÉ VÝKONY

Tento rok má Aaron pred sebou veľmi dobrú ofenzívnu lajnu. Má dostatok priestoru a času, čiže tu výhovorky moc hľadať netreba. Defenzíva Vikings stále patrí medzi to najlepšie čo liga má. Jej interný pass-rush je brutálny. Sheldon Richardson a Linval Joseph vytvorili jednu z najúdernejších dvojíc v lige. Obaja sú kvalitní v boji proti behu, Richardson je platný aj v pass-rushy.

Aj na ostatných pozíciách sú Vikings nebezpečný. Anthony Barr je meno, ktoré je v Green Bay ťažko vstrebávané. Everson Griffen, Eric Kendricks, Danielle Hunter, Xavier Rhodes či Harrison Smith sú mená, ktoré pozná azda každý fanúšik amerického futbalu. Kvalitní hráči, ktorí v prípade, že hrajú ľahko nad svojim priemerom narobia obrovské problémy. Ich štandard je taktiež veľmi nebezpečný a ak im zápas vyjde na jednotku s hviezdičkou, tak sú vaše šance na výhru také, ako vyhrať v lotérií. 

Vzhľadom na silu secondary Vikings budeme potrebovať dobrý výkon od WRs a Aarona. Hráči sa musia rýchlo uvoľniť a Aaron nesmie pridlho čakať. Musí ich triafať a snažiť sa hýbať s loptou. Aj napriek problémom v obrane majú stále veľmi dobrú obranu, ktorej ústrednou postavou je spomínaný Danielle Hunter, ktorý má na svojom konte 11.5 sackov, čo je 2. najvyššie číslo v celej NFL! Proti nemu by mohol stáť All-Pro ľavý tackle David Bakhtiari, čo by samo o sebe sľubovalo skvelý matchup pre oči fajnšmekrov. Avšak reálny matchup bude podľa mňa Hunter vs Bulaga+Bell. Head coach Vikings Mike Zimmer vyznáva podobnú obrannú filozofiu ako sám Big Bill a špecializuje sa na to, aby súpera pripravil o to najlepšie, čo má k dispozícií. Podľa Football Outsiders, sú Vikings najlepším tímom v NFL proti súperovým jednotkám na poste WR, keď ich percentil DVOA je perfektný -34.4%! Adams bude podľa mňa pravidelne v double coverage so safetym z hora. Toto by možno mohlo znamenať návrat Cobba ako záchrancu Packers. Zimmerov obrana takisto nedaruje nič zadarmo. Pro Football Focus uvádza, že ich tackling rating je 90.2, čo je delené prvé miesto v NFL! Football Outsiders ďalej uvádzajú, že práve Minnesota je najlepším tímom v NFL v tacklovaní running backov v open fielde. Ich obrana nedá nič zadarmo a Packers si budú musieť zaslúžiť každý jeden yardík.


BEHOVÁ HRA A OBRANA MUSÍ FUNGOVAŤ

Aaron Jones má našliapnuté na to, aby v tejto sezóne pokoril hranicu 1000 nabehaných yardov. Momentálne má 534 yardov a 5 behových TD. Jeho priemer 6,4 YD na beh je jednoznačne najlepším výkonom running backa, ktorý si pripísal aspoň 30 behov. Vikings majú tuhú obranu, no vzduchom to všetko ísť nemôže. Potrebujeme byť variabilný a tým menej čitateľný. Len tak dokážeme prekvapiť obranu Minnesoty. Jones je šikovný aj v chytaní prihrávok, len ho musí Aaron vidieť. Áno, Vikings majú druhú najlepšiu behovú obranu, no treba ísť do toho po všetkých stránkach. Jones nám predviedol, že vie zmeniť vývoj zápasu. To potrebujeme aj v pondelok nadránom. 

Behová hra Vikings môže byť obrovským problémom. Pri absencii Mikea Danielsa si môžu Murray s Cookom urobiť z našej obrany trhací kalendár a potrebujeme, aby sa predviedli mladíci Adams, Lancaster, Looney, či skúsený ILB Antonio Morrison. Obaja sú kvalitnými bežcami a podceňovať ich v žiadnom prípade netreba! Keď sa navyše pozrieme na postavenie našej obrany v štatistike proti behu, v hrdle mám zrazu ešte suchšie. Avšak ukážem vám nejaké štatistiky, ktoré nás môže trošku utešiť a dodať nádej. Run blocking Vikings je doslova tragický, keď majú najhoršiu ligový priemer v adjusted line yards na jeden beh – 3.62! Running back Vikings bol tacklovaný na/za line of scrimmage pri 23% behoch, čo je taktiež jedno z najhorších čísel v lige. Tu sú run-blocking známky ofenzívnych lajnmenov Vikigs za 11 weekov podľa Pro Football Focus: Riley Reiff – 59.2, Tom Compton – 70.4, Danny Isidora – 62.3, Pat Elfein – 50.4, Mike Remmers – 56.1, Brian O´Neill – 61.0 & Rashod Hill – 57.0. Behový útok Vikings je takmer najhorší v lige, keď na priemer na jeden zápas majú nabehaných 84.7 yardov čo stačí na predposledné miesto v lige! Doposiaľ Vikings získali len 35 firs downov vďaka behu, majú priemer 4.0 yardov na jeden beh (25. miesto v NFL).

Go Pack Go!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers podpísli DT Quintona Diala!  |  Aaron Rodgers odpovedal na kritiku a takisto hovoril aj o svojom zranení!  |