PREVIEW: WEEK #16 – Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

Poistíme si divíziu?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy?  24/12/2019 o 02:15

Kde? U.S. Bank Stadium, Minnesota

Vzájomná historická bilancia: 118 zápasov (2 v postseason): 61 výhier, 54 prehier, 3 remízy

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2

  1. https://home.nflbite.com/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.50,remíza: 15.00, výhra hostí: 3.01

Fortuna: výhra domácich: 1.51 ,remíza: 16.00 , výhra hostí: 2.95

Niké: výhra domácich: 1.51 ,remíza: 15.39 ,výhra hostí: 2.92


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Packers sú stále zdraví, čo je super (klop, klop, klop). Otázny je len DL Dean Lowry, ktorý má problémy s členkom. No v sobotu trénoval naplno a hrať by mal. 

Minnesota Vikings bude bez svojho hviezdneho RB Dalvina Cooka. Jeho backup RB Alexander Mattison je otázny so zranením členku.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Je tu predposledný zápas tohtoročnej regular season. Nastúpime v ňom proti tímu, ktorý ešte nikdy nevyhral titul NFL, a vo vnútri svojich budov vešajú bannery za víťazstvo v divízii. Nastúpime v ňom proti tímu, ktorý musel od socceristov odkukať to tlieskanie rukami nad hlavou, lebo vymyslieť si niečo vlastné je príliš zložité. Nastúpime v ňom proti tímu, ktorý na svojom miliardovom domácom štadióne používa neuveriteľne otravnú trúbu, ktorú si znenávidíte už po prvom započutí. Nastúpime v ňom proti tímu, ktorý vo veľkej obľube zamestnáva ex hráčov Packers. Preto koluje medzi fanúšikmi aj jeden populárny vtip: „Ako sa volá hráč tohto tímu, ktorý vlastní prsteň pre víťaza Super Bowlu? Ex Packer.“ Nastúpime v ňom proti tímu, ktorý si počas domácich zápasov preseason na obrazovkách púšťal zábery, pri ktorých Barr zlomil Rodgersovi kľúčnu kosť a túto udalosť považuje za svoj historický moment… Áno, správne. Hovorím o umelej Minnesote Vikings. 

Je to jednoduché. Poraziť Vikings a sever je späť v tých správnych rukách. Nič viac, nič menej. S touto vidinou cestujeme na U.S. Bank Stadium, kde sa nám ešte nikdy nepodarilo vyhrať. Naša bilancia na tomto štadióne je 0-3. Na druhej strane QB Vikings Kirk Cousins ešte nikdy nevyhral zápas, ktorý sa hral počas pondelkového večera a jeho kariérna bilancia je 0-8. Plus k tomu Vikings ešte v tejto sezóne doma neprehrali a sú tak jediným tímom, ktorý je doma 100%. V tomto zápase sa tak preruší jedna nepriaznivá šnúra. Musíme veriť, že to bude práve tá naša a konečne sa nám podarí dobiť tento štadión. Packers sa s Vikings v pondelkovom zápase nestretli od roku 2009. Pre tých, ktorí nevedia o aký zápas išlo, tak to bol prvý zápas QB Bretta Favra proti svojmu bývalému tímu. Favremu sa v tomto zápase darilo, nahádzal 271 yardov a 3 TDs, čím dotiahol svoj tím k víťazstvu 30-23.

Avšak nejde len o prerušenie tejto negatívnej šnúry. Vyhráme a sever je náš. To je jasné. Čo musíme urobiť preto, aby sa to naplnilo?

OTUPIŤ NAJVÄČŠIU ÚTOČNÚ ZBRAŇ

Idem na to pekne po poriadku. Vikings sú na bilancii 9-1, keď v zápase nabehali viacej yardov než súper. Keď ich súper behový duel vyhral, tak sú na bilancii 1-3. Všetko, čo Vikings v tejto sezóne na útočnej strane lopty dokázali bolo založené na behovej hre, čo je pevný základ ich útočných schém. Obrana Mika Zimmera len trom súperom v tejto sezóne dovolila to, aby proti ním nabehali nad 125 yardov. V tejto skupine sme aj my a podarilo sa nám to vo weeku 2. Ďalej napríklad Seahawks proti ním nabehali 218 yardov a skórovali 37 bodov. Lions a Chargers počas posledných dvoch weekoch proti ním nabehali len 132 yardov a skórovali slabučkých 17 bodov. 

Ako už vieme, tak do zápasu nezasiahne ich hviezdy running back Dalvin Cook. Minuloročný pick v treťom kole Alexander Mattison sa stále zotavuje so zranenia členku. To nás dostáva k tomu, že v pondelok večer bude stage patriť Mikovi Boonemu, teda nedraftovanému hráčovi z roku 2018. Teraz sa zrejme všetci pýtate, že kto to vôbec je. Na scénu sa dokázal dostať len minulá týždeň, keď sa Vikings podarilo rozbiť nemotorných Chargers 39-10, ktorí proti nám vyzerali ako tím, ktorý ide na Super Bowl… V tomto zápase mal Boone 13 behov pre 56 yardov a 2 TDs. Čo boli jeho vôbec prvé v kariére NFL. 

Každému nám je viac než jasné, že Vikings od svojich útočných schém neodstúpia a budú sa snažiť vďaka skvelému behu rozbehnúť nebezpečné play-actions. Vikings sú druhým najvyššie behovo orientovaným tímom v NFL, ktorý má takmer identický split behov a passov. Cousins má 413 passových pokusov a behov majú Vikings 434. Čo je run-pass plit 51-49. V minulej sezóne boli pre zmenu 4. najviac pass-heavy tímom v NFL, keď percentil ich passového útoku bol 64.4%. Cousins ťaží najmä z play-actions a práve tieto hry využíva pri 32% svojich dropbackov. Jediný quarterback, ktorý má vyššiu percentáž pri minimálne 400 dropbackoch je Lamar Jackson. Toto sú Cousinsove štatistiky na play-action passoch: 100/137 prihrávok (73%) pre 14 TDs, 1 INT a 135.3 QB rating. 

Kubiak si po prvých 4 zápasoch sezóny uvedomil, že Cousins je hodne limitovaný. Nedokáže robiť rýchle rozhodnutia, nie je to typ hráča, ktorý dokáže natiahnúť plays. Aby sa mu hralo dobre, tak musí mať pred snapom jasne dané, kam s loptou pôjde. 

Aktuálne sme v tejto sezóne na zápas pustil 121 nabehaných yardov. Avšak počas posledných 4 zápasoch v našej obrane proti behu nastalo zlepšenie a priemerne sme pustili 106 yardov. Pre porovnanie, v prvých 4 zápasoch v tejto sezóne sme priemerne pustili 142 yardov. V tomto zlepšení musíme pokračovať, inak to dobre nedopadne. 

SÚBOJ SKVELÝCH PASS RUSHEROV

Súboj rivalov v divízii NFC North so sebou prinesie aj súboj najproduktívnejších pass rusherov v NFL. Na strane Green Bay Packers to sú Za´Darius Smith a Preston Smith. Za Vikings Danielle Hunter a Everson Griffen. Hunter sa len pred nedávnom stal najmladším hráčom v histórii NFL, ktorý dosiahol na míľnik 50 sackov. No a duo Hunter-Griffen má v tejto sezóne na svojom konte 21 sackov. Ktoré duo bude tým dominantnejším v tomto zápase? V prvom stretnutí sa nám podarilo QB Cousinsa udržovať pod neustálym tlakom a ten kropil chybu za chybou. Cousins je pod tlakom veľmi neistý a začína robiť chyby. Naší bratia Smithovci sa musia v tomto zápase postarať o to, aby sme na kamerách mohli vidieť ten Cousinsov vystrašený pohľad. Ak sa nám toto podarí, tak víťazstvo je na dosah. Vo weeku 2 bol pod tlakom hneď 18x, čo bolo najvyššie číslo v tejto sezóne, ktorému musel čeliť. Dostal 6 hitov, bol sackovaný 2x. Skompletoval len 44% svojich prihrávok pre 230 yardov a 1 TD. No čo je najdôležitejšie, prišiel o loptu hneď 3x! V ostatných zápasoch v tejto sezóne bol pod tlakom pri 10 a viacerých plays len raz a to bolo na ceste proti Chiefs. To naznačuje dobrú prácu ofenzívnej lajny Vikings. Od weeku 2 skompletoval 72.5% svojich lôpt pre 3,152 yardov, 23 TDs a 3 íčka. 

Na druhej strane musia na skvelý zápas s Chicagom Bears nadviazať naši ofenzívni tacklovia David Bakhtiari a Bryan Bulaga. V tomto zápase z hry úplne vymazali úderné duo Floyd-Mack. Bolo to však doma na Lambeau a blokovať Huntera s Griffenom na U.S. Bank Stadium nie je nič jednoduché. Podarí sa im to?

DOMINANCIA KENNYHO CLARKA

V druhom weeku tejto sezóny Kenny Clark ukázal nováčikovi Garrettovi Bradburymu, že v NFL to ľahké mať nebude a spravil si z neho nátierku na chleba. Od tohto zápasu sa Bradbury zlepšil, avšak Clark sa dokázal prehrýzť cez tri rôzne zranenia, ktoré ho trápili v strede sezóny a už opäť dominuje. V posledných 2 zápasoch si pripísal 3.5 sackov a 3 tackles for loss. Hru kontroluje sebaisto a najmä vďaka jeho výkonom sa nám zlepšila behová obrana. Mike Pettine našiel možnosti, ako treba Clarka využívať. Za´Dariusa Smitha posúva všade po defenzívnej lajne. Hrá ako OLB či DT a tímy tam nemôžu zdvojovať nášho nose tackla. Clark musí vo svojich skvelých výkonoch pokračovať, ak chceme v tomto zápase uspieť. Kennymu sa v decembri darí a z spomedzi jeho 15.5 kariérnych sackov prišlo hneď 8 v decembri. 8 z jeho 22 kariérnych tacklov pre stratu yardov prišlo v decembri. 11 z jeho 25 kariérnych hitov na QB prišlo taktiež v tomto mesiaci. 

SRDCE OBRANY VIKINGS

Keď sa pozriete na obranu Vikings, tak vám hneď napadne Danielle Hunter, no LB Eric Kendricks je prehliadaný. V tejto sezóne podáva výkony hodné All-Pro tímu. Veľmi rýchlo dokáže rozoznať úmysel súpera a len málokedy je mimo pozície. No a k tomu všetkému je asi najlepší cover linebacker v súčasnom futbale. V tejto sezóne sa mu podarilo nazbierať 12 zrazených prihrávok, čo je najvyššie číslo spomedzi všetkých LBs v NFL. Jeho matchup proti RB Aaronovi Jonesovi by mohol rozhodnúť tento duel. V našom prvom tohto sezónnom stretnutí Jones dokázal vďaka rýchlym cut backom nachádzať behové línie a ničiť tak obranu Vikings peknými porciami yardov. V prvom meraní síl sme našli úspech aj v prihrávkach na running backov a ako Jamaal Williams, tak aj Aaron Jones boli vo weeku 2 efektívni aj ako receivers. Jones by mal dostať v passovej hre dostatok priestoru. A nie toľko, koľko dostal v zápase proti Bears minulý week. V tomto zápase nabehal najmenej passing routes od weeku 3! Aaron Jones je jednou, ak nie vôbec našou najväčšou útočnou zbraňou. Dajme mu tú loptu všetkými možnými spôsobmi! Zem a takisto aj vzduch. Nebude to mať však jednoduché, nakoľko behová obrana Vikings je 8. najlepšou v NFL, keď hooríme o yardoch na jeden zápas (99.0) a doposiaľ pustila najmenej behov nad +10 yardov (29). No proti nám vo weeku 2 pustili 144 behových yardoch a 4 behy nad 10 yardov. A to najmä vďaka spomínaným Jonesovým cutbackom. 

NAŠI CBs vs VIKINGS WRs

Hľadáme matchup zápasu, ktorý bude dvíhať divákov zo stoličiek? Tak je to práve tento. CB Jaire Alexander & CB Kevin King vs WR Steffon Diggs & WR Adam Thielen. Ako Diggs, tak aj Thielen v posledných rokoch Packers doslova terorizujú, no vo weeku 2 sa našim cornerom podaril legitímny úder späť. Najidealnejší spôsob, ako vyhrať tento zápas je ten, že zastavíme ich beh a necháme QB Cousinsa, nech nás porazí svojou rukou. Dokážu naši corners zahrať dosť dobrý zápas na to, aby sme predišli mnohým pusteným big plays a dokázali dostať útok na tretích downoch preč z ihriska? V tejto sezóne sme pustili 53 plays, ktoré boli dlhšie ako 20 yardov, čo je 7. najvyššie číslo v NFL. Taktiež sme pustili 14 plays, ktoré boli minimálne pre 40 yardov, čo je 2. najvyššie číslo v NFL. No a tento week čelíme jednému z najexplozívnejších útokov v NFL. V tejto sezóne je útok Vikings v top 10 ako v plays nad 20 yardov, tak nad 40 yardov, pokiaľ hovoríme o passových plays. 

Alexander hrá na vysokej úrovni počas celej sezóny, avšak ešte nemal ten jeden špeciálny zápas. Možno príde práve v pondelok proti Thielenovi a Diggsovi, proti jednému z najlepších WR tandemov v NFL. V tejto sezóne Jaire pustil +40 yardov receiverovi číslo 1 len dva krát a viacej ako 3 catche len jeden krát. Chiefs a 49ers dokonca na neho neposlali ani jednu loptu, keď bol v man coverage na hocijakom receiverovi. Vo weeku 2 proti Thielenovi a Diggsovi hral Jair fakt dobre. Pustil len 2 prihrávky zo 6 pre 36 yardov a 1 first down. 

KUMEROOOOOW TIME!

WR Marquez Valdes-Scantling a WR Geronimo Allison sú totálne mimo formy a Packers sa v tomto zápase zrejme obrátia na môjho miláčika Jaka Kumerowa! Minulý week nám Kumero predviedol nádherný 49 yardový catch&run. V tejto sezóne má 11 catchov pre 212 yardov a 1 TD. No od weeku 8 zachytil len tri prihrávky a veľa šancí nedostal. Je skvelým run-blockerom a vždy keď dostane šancu, tak produkuje yardy. LaFleur tento týždeň povedal: „Musíme sa uistiť, že ho ho dostaneme na ihrisko. Myslím si, že ho teraz uvidíte viacej.“…. KUMEROOOOOOW TIME!

MUSÍME DOKÁZAŤ HÝBAŤ S LOPTOU

S týmto máme doposiaľ veľké problémy. Ak to v pondelok nedokážeme a naša obrana bude neustále na ihrisku, tak nemôžme na úspech ani len pomyslieť. Všetci viete, o čom hovorím, nemusím to tu rozpisovať. Krátky odstavec, no o to dôležitejší. 

Plus samozrejme musíme pokračovať v skvelom situačnom futbale. Čo je vždy cesta k víťazstvu. Packers majú v tejto sezóne 31 touchdownov po návšteve red zone, čo je druhá najlepšia úspešnosť v celej NFL! Na prvom mieste sú Titans (73.2%), druhé miesto Packers (68.9%) a na treťom Ravens (68.4%). Mali sme celkovo 45 tripov do red zone a 31 sa skončilo TD. Tak ako sa v red zone darí útoku, tak aj našej obrane. Obrana v red zone pustila TD len v 48.9%, čo je 5. najnižšie číslo v NFL. (Štatistiky pre weekom 16.)

Mám tu ešte jednu zaujímavosť. Celý svet NFL o nás hovorí, že vyhrávame len tesne a podobne. No naše priemerné vedenie v zápase je 2.54, čo je 6. najlepšie číslo v NFL len za Ravens, 49ers, Patriots, Saints a Chiefs. Naopak Sehawks, ktorí mali pred týmto weekom rovnakú bilanciu ako my, majú v tejto sezóne priemerné vedenie -0.63. No o nich sa nehovorí, že v playoff šancu nemajú. 

TYLER ERVIN SHOW?

Na soche pred átriom sa už pracuje naplno a proti Vikings môže svoj odkaz posunúť na nový level. V tejto sezóne má v drese Packers na kick returne priemer 35.5 yardov. V tomto zápase nastúpi proti special teamu, ktorý na kick returnoch povolil 6. najvyššie priemerné číslo na jeden return – 25.4 yardov. Kedy bude lepší čas na to, aby sa Ervin stál prvým hráčom ST Packers v tejto sezóne, ktorý skóruje TD? Ak sa mu to na kick returne podarí, tak bude prvým hráčom Packers od roku 2011 a čias Randalla Cobba, ktorému sa podarilo skórovať TD na kick returne v otváracom zápase sezóny proti Saints. 

PREŽIŤ ÚVODNÉ MINÚTY

Hrať na U.S. Bank Stadium nie je nič jednoduché. A to obzvlášť, keď sa Vikings podarí vstup do zápasu, súper spraví chyby a fanúšikovia sú ako odtrhnutí z reťaze. Prežiť úvodné peklo a potom to už bude lepšie. Nepustiť tam žiadnu big play hneď na úvod. Či už nejaký veľký beh, deep shot, alebo íčko, či fumbe na našej strane. Prežiť prvé minúty a uvidíte, že ich fanúšikovia zatichnú. Ako príklad použijem zápas, na ktorom som bol. Week 1 a otvorenie 100. sezóny NFL na Soldier Fielde proti Bears. Prvé minúty boli zo strany fanúšikov Bears neskutočné, bordel neuveriteľný. Avšak po prvej štvrtine to skončilo a bolo ticho ako na cintoríne. Neposerme sa v prvých minútach. Ideálne by bolo nadviazať na prvých 20 minút z weeku 2, kde sme podľa mňa hrali tohto sezónny najlepší futbal ako na defenzívnej, tak aj na ofenzívnej strane lopty. Zápasy, v ktorých sme v tejto sezóne prehrali, tak mali niečo spoločné. Mali sme do nich otrasný štart. Či už proti Niners prišiel zbytočný fumble pred vlastnou end zone, alebo zbytočné penalty proti Chargers. Musíme začať hrať od prvej sekundy. 

GO PACK GO!!!!!!!!!!!!!

 

One thought on “PREVIEW: WEEK #16 – Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

  • 25 decembra, 2019 at 2:04
    Permalink

    Nas utok bohuzel Bartovy skvele preview necte, jinak to neni mozne. Kazdopadne vyhrat v Minessote i pres tri fumbly a jedno icko, to bych fakt necekal. To vse hlavne diky obrane a klobouk dolu pred Z. Smithem. Z utoku bych vyzdvihl Lazarda, moc se mi libi. Stale nechapu, proc nehraje vic Kumerrow, to samy kulovy jako Allison by prinejhorsim uhral taky. Bylo moc znat, ze Vikes chybi Cook, s nim je to uplne jine muzstvo. Takhle behova hra nebyla zadna, Thielen je po zraneni a Diggs to sam nedal. Otazka za 10 bludistaku: pomuze nam by-week, nebo uskodi?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *