PREVIEW: WEEK #4 – Buffalo Bills vs Green Bay Packers

Napravíme si chuť proti Bills?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Buffalo Bills

Kedy? 30.9. 2018 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 12 zápasov: 4 výhry & 8 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass,

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.25, remíza: 15.00výhra hostí: 5.10

Fortuna: výhra domácich: 1.30, remíza: 15.00, výhra hostí: 4.40

Niké: výhra domácich: 1.30, remíza: 14.35, výhra hostí: 4.28


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Tak na tento zápas určite radi nespomíname. Bol to úplne nevydarený zápas z našej strany. Teda nie len z našej strany, ale aj zo strany Buffala. Avšak Bills mali viacej šťastia a utrpeli víťazstvo 21:13. Zápas nebol pozerateľný a najkrajšie play prišla v 1. štvrtine zápasu, kedy sa Marcusovi Thigpenovi podarilo vrátiť punt return 75 yardov až do našej end zone. Okrem toho v zápase hviezdil už len kicker Bills – Carpenter, ktorý si postupne pripísal premenený 27, 51, 35, & 48 yardový FG. Naše nevydarené predstavenie zakončil v poslednej štvrtine Eddie Lacy, ktorý bol zložený vo vlastnej end zone, čo vyústilo do safety a stanovil sa tak konečný výsledok zápasu. Aaronovi Rodgersovi sa tento zápas absolútne nevydaril a môžme tento výkon označiť za jeden z jeho vôbec najhorších. Skompletoval len 17/42 prihrávok pre 185 yardov a 2 interceptions. V pamäti mi utkvel najmä neskutočný drop Jordyho Nelsona, ktorý bol úplne voľný a mohol skórovať dĺhý TD, ktorý by nás vrátil do zápasu. Nedarilo sa však ani QB Bills Ortonovi, ktorý skompletoval len 14/27 prihrávok pre 158 yardov a 1 interception. Jediný hráč, ktorý odohral solídny zápas (okrem Carpentera) bol náš RB Eddie Lacy, ktorý si na 16 behov pripísal 97 yardov a 1 TD. Dúfam, že sa tento zápas opakovať nebude, lebo všetci už budeme o 8ej spať. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Do zápasu so 100% istotou nenastúpi DL Muhammad Wilkerson, pre ktorého sa sezóna s najväčšou pravdepodobnosťou sezóna skončila. Ďakujeme Brice. RG Justin McCray má problémy s ramenom, tento týždeň sa na tréningu neukázal a jeho účasť v zápase je nepravdepodobná. Otázni sú OLB Nick Perry (otras mozgu), CB Kevin King (trieslo) a QB Aaron Rodgers (koleno). Avšak obidvaja s tímom trénovali, čo je dobré znamenie. Najmä pri Kingovi, ktorého zranenie triesla nevyzerá byť nijako závažné. Na poslednú chvíľku sa v injury reporte objavil WR Randall Cobb, ktorý má problémy s hamstringom, s jeho účasťou v tomto zápase to veľmi dobre nevyzerá a podľa mňa hrať nebude. Dobrou správou však je, že RT Bryan Bulaga a TE Jimmy Graham hrať budú.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Packers vstupujú do weeku 4 po otrasnom výkone na pôde Redskins. Na úvod pridám jednu zaujímavosť. Minulú stredu dal McCarthy hráčom voľno a v nedeľu sme boli úplne mimo rytmu a predviedli sme tragický výkon. (Ak ste si ešte neprečítali časť tohto preview s názvom „POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS“, tak si to choďte prečítať a až potom sa sem vráťte.) Pred 4 rokmi McCarthy pred zápasom s Bills dal hráčom oddych a dopadlo to tak ako dopadlo. Zápas sme tragicky nezvládli, prišli o výhodu domáceho prostredia v play off, museli sme cestovať do Seattlu a o tom zápase snáď hovoriť ani nemusím. Dovolím si tvrdiť, že ten zápas nás stal ďalší Super Bowl, ak by sme ho vyhrali, tak samotný SB by sme už nepustili. Avšak teraz sa žiadne voľno nekoná a hráči, tréneri, doktori a všetci zainteresovaní musia zabrať, inak sa naša sezóna skončí skorej ako vôbec začala. Packers však od roku 2006 majú proti tímom z AFC 29 víťazstiev, čo je druhé najlepšie číslo v NFC. Prví sú Eagles s 30 výhrami. Takže je tu šanca na to, že sa vrátime späť na víťaznú vlnu. 

PRÍDE ĎALŠIE ZAVÁHANIE?

Buffalo na Lambeau prichádza v parádnej nálade, keď sa im na pôde Minnesoty podarilo odohrať perfektný duel a domáce kráľovné doslova vymazali z ihriska pomerom 27-6. Obrana Sean McDermotta strávila celé poobedie v backfielde Vikings a Cousinsa tĺkli jedna radosť. Podarilo sa im ho sackovať 4x a 2x na ňom spravili fumble. Vikings sa nestihli ani len spamätať a už Bills viedli na konci 1. štvrtiny 17-0 a rookie QB Josh Allen si robil čo len chcel, avšak treba spomenúť jeho otrasný percentil skompletovaných prihrávok – 55.7!! Avšak povedzte mi, kedy ste naposledy videli QB, ktorý si spravil z hráča vysokého 196 cm prekážku?! 7. pick na tohtoročnom Drafte dokonca skóroval aj TD po svojich, kedy do end zone doletel ako superman a celkovo má nabehaných 97 yardov, čo je najvyššie číslo v tíme. Behová obrana Bills bola excelentná a Vikings na 6 behov získali len 14 yardov. No treba priznať, že Vikings boli bez starting RB Dalvina Cooka. Mali by sme sa teda obávať Bills aj my? Vráťme sa späť v čase a pozrime sa na počínanie nášho útoku. Za 25 minút v druhom polčase proti Bears sa nášmu útoku podarilo nájsť end zone celkovo 3x a zmazali sme deficit 20 bodov. Následne od tohto momentu, sme počas 9 štvrtín skórovali slabučké tri ofenzívne TDs. Ešte stále sme neskórovali touchdown z behovej akcie a všetko to išlo len cez vzduch. Aaron Rodgers momentálne vyzerá úplne stratený a nášmu útoku absolútne nepomáha fakt, že Aaron 2 týždne netrénoval. No teraz sa už do tréningového procesu vrátil, aj keď len v limitovanom čase.

Bills majú k dispozícií duo pass rusherov Jerryho Hughesa a Trent Murphyho a takisto žolíka v podobe LB Lorenza Alexandera. V zápase proti Vikings pass rush Bills prepisoval historické tabuľky. Celkovo si pripísali za celý priebeh zápasu 40 individuálnych tlakov. Takéto číslo naposledy dokázali predviesť Broncos proti Panthers v Super Bowle 50.! V prvých dvoch zápasoch mali dokopy len 27, no teraz sa im podarilo niečo, čo sa nikomu nepodarilo už 2 sezóny! Jerry Hughes sa momentálne delí o 1. miesto v NFL v počte vyvinutých tlakov na QB s Khalilom Mackom (20). V zápase proti Vikings obdržal známku 93.4 a pre pass rushera je v podstate nemožné predviesť lepší výkon. Doteraz si Bills pripísali 8 sackov a proti našej OL by to ťažké mať nemali. Rob Demovsky nás informuje že na pravom guardovi by do zápasu mal nastúpiť Byron Bell. Ako neviem, čo na toto povedať a 3x nadšený z toho nie som. Avšak čo iné tu môžme spraviť? Nikto iný tam na túto pozíciu nie je. Ak bude OL pokračovať v mizerných výkonoch a Aaronove koleno sa za týždeň zázračne nedalo dokopy, tak veľmi ľahko môže dôjsť k ďalšiemu zaváhaniu a Bills náš útok nepustia ani cez vlastnú polku ihriska. First round pick ILB Tremaine Edmunds síce vedie tímovú štatistiku v počte tackles a a ako jediný obranca Bills odohral všetkých 202 defenzívnych snapov, no má obrovské problémy v pass coverage. Na 27 targetov pustil 23 zachytených prihrávok pre 242 yardov, vrátane 133 yardov po zachytení prihrávky. Toto by sme určite mali využiť vo svoj prospech. Nesmierne zaujímavý bude aj súboj WR Davante Adamsa proti CB TreDaviusovi Whiteovi. Rodgers miluje hádzať loptu na Adamsa, čo nám jasne ukázal v zápase proti Redskins. Keď mal úplne voľného Grahama alebo Cobba, tak radšej svojou prihrávkou hľadal práve Adamsa. Whiteovi sa proti Vikings darilo a receivera Vikings č. 1 – Stefona Diggsa z ihriska doslova vymazal. Pripísal si len 4 catche pre 17 yardov a jeho najdlhší catch mal hodnotu 7 yardov. 

Útok Bills je jeden z najhorších v lige. Celkovo skórovali len 5 TDs, celkovo útok je 31. v NFL, v skórovaní 29., v passovej hre 30. a v behovej hre 19. No od weeku k weeku sa zlepšujú a určite by som ich útok nepodceňoval. Na ihrisku by mali mať k dispozícií aj RB LeSean McCoya, ktorý im chýbal v zápase proti Vikings. Na poste WR majú Kelvina Benjamina a mladého-šikovného Zay Jonesa. Post tight enda okupuje schopný Charles Clay. Avšak ich recieverom sa príliš nedarí a za 3 odohrané weeky sú na poslednom mieste v NFL v počte receptions, najmä Benjamin mal výrazné problémy s dropmi. Avšak ak sa dokáže vzchopiť, tak nám môže narobiť poriadne starosti a to najmä v red zone, kde využíva svoju mohutnú postavu. Ich OL v pass protection príliš nevyniká a za 3 weeky pustili celkovo 14 sackov. Výrazným faktorom, ktorý toto číslo ovplyvňuje môže byť samotný QB Josh Allen. Allen drží loptu príliš dlho a jeho čas odhodu je druhý najdlhší v NFL. Priemerne mu to trvá 3.07s. V 64.8% snapov držal loptu dlhšie ako 2.5s. Vo svojom prvom štarte držal loptu priemerne 3.36s, no v zápase proti Vikings odhadzoval rýchlejšie a jeho priemer bol 2.4s.

3. DOWNY NÁS DOSLOVA ZABÍJAJÚ

Počas prvých troch zápasov sme premenili len 37.5% príležitostí na 3. downe. Toto stačí na 21. miesto v NFL a je to takmer rovnaké číslo, aké sme dosiahli s Brettom Hundleym počas minulej sezóny!!!!! Prečo máme teda rovnaké problémy aj s Aaronom Rodgersom? Odpoveď je jednoduchá. Totálne nezvládame zahrávanie prvých a druhých downov. Priemerne nám treba ku skompletovaniu prvého downu na 3. downe 9.7 yardov, čo je najhoršie číslo v NFL!!! Je jedno koho máte ako QB, v súčasnej NFL sa takéto 3rd&long situácie premieňajú naozaj ťažko. Celkovo sme počas 3 zápasov čelili 3. downom 47 krát. Z týchto 47 plays, 32 vyžadovalo na premenenie 3. downu 7 a viacej yardov!!!!! Keď sme potrebovali na 3. downe získať +15 yardov, tak pri takejto situácií máme bilanciu 0/9! Aj keď Rodgers na 3. downe skompletoval 60% svojich prihrávok a passer rating má 100.0, tak aj napriek tomu sme v konečnom dôsledku maximálne neefektívni. Len 4x sme premenili situáciu na 3. downe, keď sme potrebovali 10+ yardov. No prečo sa k takýmto situáciám vlastne dostávame? No je to kvôli mizernej hre našej OL. Majú na svojom konte strašne veľa flagov za hlúposti ako false start, alebo holdingy, ktoré prichádzajú v dôsledku otrasnej pass protection. Rodgers sa hýbať momentálne nevie a sacky prichádzajú jedna radosť. Ak chceme byť na 3. downoch úspešní, tak sa musíme vyvarovať situáciám 3rd&long. Jednoduchá matematika. Na druhú stranu ani Bills v tejto hernej činnosti nijako nevyčnievajú. Celkovo premenili len 9/26 passových 3. downov. Celkovo si pri týchto plays pripísali 107 yardov, 0 TDs a 5 interceptions. No a našej obrane sa pri passových 3. downoch v tejto sezóne darí vynikajúco. Celkovo pri takýchto situáciách povolila passer rating 31.6, čo je druhé najlepšie číslo v NFL!

CHABÉ VYUŽÍVANIE TIGHT ENDOV MUSÍME OKAMŽITE ZMENIŤ!

Nula. Presne toľkoto zachytených prihrávok si doposiaľ pripísal Marcedes Lewis. Vo weeku 1 odohral celkovo len 7 snapov. Proti Vikings si pripísal len 14 snapov a proti Redskins to bolo opäť len 7 snapov. Máme obrovské, ba až ultra super gigantické problémy v blokovaní, no najlepší run bloking tight end v NFL počas minulej sezóny sedí na side line! Celkovo sme mali 206 ofenzívnych snapov, no Lewis odohral len 13.6%!! Lewis určite nebol do Green Bay privedený na to, aby hral každý jeden snap, ale určite nie ani preto, aby bol v počte snapov dokonca za mamtákom mamtákov Kendricksom! Jimmy Graham je takisto neviditeľný. Do Green Bay bol privedený ako obrovský red zone target. Avšak Rodgers mal počas prvých troch zápasov len 14 passových plays v red zone. Graham zo svojich 69 kariérnych TDs skóroval 55 v red zone! Jimmy je pass catcher a nie blocker. Avšak náš úžasný tréner ho v zápase proti Redskins využíval ako blocking tight edna proti Ryanovi Kerriganovi!!!!!! McCarthy proste nemá ani len poňatia, ako tight endov využívať. To už sme si naozaj mohli ponechať Jordyho Nelsona za 5M na jeden rok. V jednom zápase nachytal viacej yardov a TD ako Graham, Lewis a Kendricks za 3 zápasy dohromady! 

AARON JONES MUSÍ BYŤ NA IHRISKU!

Počas prvých dvoch weekov sa Packers spoliehali najmä na Aarona Rodgersa a jeho passový útok aj napriek tomu, že chodil iba na jednej nohe. V prvých dvoch zápasoch sezóny sme hrali proti najlepším behovým obranám v lige a žiadna sláva to nebola. Avšak chýbal nám náš výbušný element – Aaron Jones! Jones je špeciálny. Je radosť sa na neho pozerať, ako si dokáže počkať za blokmi, nájsť dieru a následne expolozívne a tvrdo to do nej napáliť. Väčšina running backov má z týchto elementov len jeden. Tí najlepší ich majú všetky. A to je prípad aj Jonesa. Aaron sa vracia do kolotoča NFL po 2-zápasovej suspendácií a okamžite nám ukázal, kto je najlepším running backom na našej súpiske. Keď je Jones na ihrisku, tak má Green Bay priemer 6.5 yardov na jednu play. Bez neho to je 5.1 yardov. Vo svojom prvom zápase proti Redskins si na 6 behov pripísal 42 yardov. Je viac než očividné, že Jones je dominantným runnerom a typologicky takéhoto runnera sme mali naposledy počas našej jazdy za Super Bowlom XLV v podobne Ryana Granta, ktorý je v našich historických tabuľkách na 5. mieste v počte nabehaných yardov. V nedeľu čelíme perfektnej behovej obrane Bills a ak sa máme v behovej hre na niekoho spoľahnúť, tak je to práve Aaron Jones! Go Pack Go!

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu 2018 – 15. deň  |