PREVIEW: WEEK #8 – Green Bay Packers vs Kansas City Chiefs

Bitka na Arrowheade!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Kansas City Chiefs

Kedy?  28/10/2019 o 01:20

Kde? Arrowhead Stadium, Missouri

Vzájomná historická bilancia: 12 zápasov (1 v postseason):  4 výhry, 7 prehier, 1 remíza

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 1

  1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 3.12 ,remíza: 13.00 ,výhra hostí: 1.50

Fortuna: výhra domácich: 2.94 ,remíza: 14.50 , výhra hostí: 1.50

Niké: výhra domácich: 2.91,remíza: 15.33 , výhra hostí: 1.51


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 28. septembra v roku 2015 na Lambeau Fielde. V tomto zápase dominoval domáci tím a nakoniec vyhral pomerom 38-28. QB Aaron Rodgers bol ako odtrhnutý z reťaze, skompletoval 24 prihrávok pre 333 yardov a 5 TDs. Veľkou hviezdou tohto zápasu bol aj WR Randall Cobb, ktorý zachytil 7 prihrávok pre 91 yardov a 3 TDs!


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

WR Davante Adams nie je ešte oficiálne mimo účasti v zápase, avšak jeho prítomnosť na ihrisku je vysoko nepravdepodobná a stále si myslím, že ho uvidíme až proti Panthers. Toto bude znamenať 4. zápas v rade bez nášho top WR. Adams sa počas celého týždňa len rozcvičoval a do tréningu už nezasiahol. Nepravdepodobná účasť je ešte pri TE Robertovi Tonoyanovi. Big Bob v sredu trénoval naplno, vo štvrtok limitovane a v piatok už vôbec. Zrejme sa mu problémy s bokom vrátili. Otázna je účasť pri C Corey Linsleymu, ktorého trápia problémy s chrbtom a S Darnell Savageovi, ktorý v stredu trénoval naplno, avšak následné 2 tréningy bol už limitovaný. Pri obidvoch sa však očakáva, že hrať budú. V sobotu Packers do injury reportu pridali aj ILB Blaka Martineza, ktorý má problémy so zápästím a jeho účasť je takisto otázna.

Green Bay Packers nebudú mať k dispozícii WR Davante Adamsa, avšak Chiefs sú na tom po zdravotnej stránke o dosť horšie. Do zápasu im oficiálne nezasiahne 6 starterov: QB Patrick Mahomes, LT Eric Fisher, LG Andrew Wylie, DL Chris Jones, DE Frank Clark a CB Kendall Fuller. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Aaron Rodgers vs Pat Mahomes…. na tento duel sa tešil celý futbalový svet, avšak túto nedeľu sa ho žiaľ nedočkáme. Pat Mahomes je môj veľký obľúbenec a to najmä na základe jeho správania sa mimo ihriska. Ako viete, tak preto mám za svojich obľúbencov najmä hráčov, ktorí majú ukážkové správanie mimo ihriska a voči fanúšikom (Starr, Kramer, Butler, Kuhn, Nelson, Alexander, Vitale, Kumerow, Clark, či JJ Watt). Keď sa ma niekto pýta na aktuálne najlepších hráčov v NFL, tak samozrejme vždy spomeniem aj Mahomesa a pokiaľ ho nepoznajú, tak vždy im ukážem krátky záznam z jeho návštevy pri Jimmym Fallonovi, aby videli aký super človek to je, nie len hráč. Kto by chcel, tak tu je link: https://www.youtube.com/watch?v=HO2AJneTjAM

Naozaj mi je ľúto, že Pat nebude hrať, avšak Chiefs rozhodne netreba podceňovať. Viete čo sa stalo, keď sme boli posledný krát na Arrowheade? Bolo to v roku 2011, keď sme boli na bilancii 14-0. Chiefs mali horší rok, no v ten deň porazili najlepší tím v lige. Takže kvôli tomu, že im teraz nebude hrať niekoľko opôr, nebuďme si víťazstvom príliš istí. Áno, na papieri to vyzerá ako „jednoduchý“ zápas, avšak už sa udiali zvláštnejšie veci. Do nedeľného zápasu ideme za stavu 0-0. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo musíme spraviť preto, aby sa táto nočná mora spred 8 rokov neopakovala!

VYTVORIŤ TLAK NA BACKUPA

Pat Mahomes hrať nebude a jeho náhradníkom bude 35 ročný Matt Moore. Moore si v tomto zápase pripíše prvý štart od roku 2017 a hneď sa bude musieť zaobísť bez svojich dvoch členov ofenzívnej lajny. Ľavý tackle Erick Fisher a ľavý guard Andrew Wylie do zápasu nezasiahnu. Ich náhradníkmi sú bývalý center Cameron Erving a draftový bust Martinas Rankins. Nebuďte vôbec prekvapený, ak Mike Pettine postaví ako Prestona, tak aj Za´Dariusa na ľavú stranu – špeciálne na veľkých passových downoch. Cam Erving nebol doposiaľ kvalitným ofenzívnym lajnmenom, keď je až na 153. mieste v pass-blockingu spomedzi všetkých OL v NFL a na 70. mieste spomedzi všetkých ofenzívnych tacklov. To znamená zelenú pre Prestona a Za´Dariusa Smitha. Očakávam, že Reid príde s krátkymi a rýchlymi prihrávkami. Od svojho QB bude chcieť, aby sa lopty zbavoval rýchlo, čím by odľahčil tlak na QB a zraneniami zdecimovanej OL. Reid sa bude spoliehať na svojich WRs, že sa im podarí uvoľniť proti man coverage dostatočne rýchlo. Avšak Packers majú hneď niekoľko cornerov, ktorí v tejto sezóne v man coveage excelujú – Jaire Alexander, Kevin King, či Tramon Williams. Kto bude teda úspešnejší?

SPOLIEHAŤ SA NA BEHOVÚ HRU?

Chiefs sa nemôžu úplne spoliehať na behovú hru. Ich OL je poznačená zraneniami, je 31. v adjusted line yards a 22. v rushing offense podľa DVOA. Inak povedané – nie sú dobrým run tímom. Avšak v tomto zápase by sa mohli pokúšať o základy postavené na behovej hre, nakoľko ani Packers v obrane proti behu vôbec nevyčnievajú. RB LeSean McCoy sa pridal k Chiefs po tom, čo ho Bills prepustili a vedie si slušne. Obavy okolo jeho straty rýchlosti a výbušnosti sa rýchlo vytratili a aktuálne je najlepším runnerom akého v KC majú. McCoy bol len raz udržaný pod 5 yardov na jeden beh a bolo to proti Raiders, ktorí kontrolovali line of scrimmage. V tejto sezóne má priemer 5.4 yardov na jeden beh, čo ho radí na špičku v lige, pokiaľ sa jedná o efektívnosť, avšak doposiaľ nevidel toľko akcie na ihrisku ako ostatní runners z iných tímov. Toto by sa mohlo zmeniť s Mahomesom na lavičke, nakoľko Chiefs sa nebudú môcť plne spoľahnúť na svojho QB a passovú hru. Packers sú podľa Football Outsiders vedení ako 6. najlepší tím v efektívnosti proti prihrávkam, avšak proti behu to je už 19. miesto. Druhý najviťaženejší running back Chief Damien Williams mal v tejto sezóne 41 behov, na ktorých nazbieral len veľmi slabých 70 yardov.

NÁVRAT DARNELLA

Náš skvelý rookie safety Darnell Savage by sa mal vrátiť do centra diania a to práve v ten najlepší možný okamih. Chiefs disponujú azda najrýchlejším útokom v NFL a Darnell by mal poskytnúť potrebnú istotu a najmä prevenciu pred big plays. Savage je špeciálnym hráčom a počas jeho absencie naša obrana znateľne trpela. A nie len pri passovej, ale aj pri behovej obrane. Dokáže veľmi rýchlo rozoznať play a zatvoriť okienko. Keď nebol na ihrisku, tak súperovi RBs získali 7 yardov, ale keby tam bol, tak je z toho zisk tak 3 yardov. Jeho rýchlosť je presne tým, čo Mike Pettine bude proti Chiefs potrebovať. QB Matt Moore mal v zápase s Broncos 5 prihrávok nad 10 yardov. Skompletoval len 2 a jedna z týchto dvoch sa skončila 57 yardovým TD WR Tyreeka Hilla. Ak obrana Packers dokáže eliminovať big plays, bude to pre Chiefs ťažké skórovať dosť bodov, čo je pomerne DIVOKÉ povedať pri tíme ako sú Chiefs, avšak je to tak. Ak Packers budú nejakým spôsobom porazení, tak to bude kvôli explozívnym plays. 

AARON & JAMAAL SHOW?

Chiefs v tejto sezóne prehrali 2 zápasy a čo sa v nich stalo? Colts mali len 151 passových yardov a museli sa uspokojiť len so 4 FGs z návštev v red zone, avšak na 45 behov si pripísali 180 yardov, oproti 36 na strane Chiefs. Texans proti nim nabehali 192 yardov na 41 behov, oproti 53 na strane Chiefs. Pred posledným zápasom počas minulého weeku proti Broncos, obrana Chiefs pustila minimálne 180 behových yardov v 4 zápasoch po sebe. Behová obrana Chiefs je 29. v počte pustených nabehaných yardov, keď na zápas pustí priemerne 148.9 yardov. Aaron Jones a Jamaal Williams by mohli obranu, ktorej budú v nedeľu chýbať hneď traja starters (hlavne Chris Jones), poriadne vyžmýkať. Všetky oči budú na Aaronovi Rodgersovi, nakoľko minulý week nasúkal dokopy 6 TDs, avšak Matt LaFleur nám už ukázal a potvrdil, že je schopný nájsť slabé miesta súperovej obrany a využiť ich vo svoj prospech, no a teraz to vyzerá tak, že behová hra by mohla byť kľúčom. Avšak ja si osobne myslím, že gameplan proti Chiefs by sa nemal plne opierať o behanie s loptou a pokúšať sa kontrolovať čas. Naťahovať čas vás bude bolieť, pretože Matt Moore nebude efektvínejší než Aaron Rodgers. Podľa mňa zoberme 15 deeep shots a dúfajme, že sa ich niekoľko trafí. Toto je podľa mňa cesta, ktorá môže znamenať úspech v tomto konkrétnom zápase. 

SECONDARY CHIEFS

Chiefs majú k dispozícii len 4 zdravých cornebackov, takže toto by mohol byť dobrý týždeň na to, aby sme vytiahli 5 wide formácie. Fuller hrať nebude a za ním sú corners len priemerní. Vyzerá to tak, že Charvarius Ward, Bashaud Breeland a Morris Claiborn budú starting trojkou. Zaujímavým matchupom by mohol byť WR Marquez Valdes-Scantlings vs CB Bashaud Breeland. Myslím si, že LaFleur bude mnohokrát skúšať play-action a keď tak urobí, tak MVS bude musieť vyhrať svoj súboj jedna vs jedna proti svojmu bývalému spoluhráčovi CB Bashaudovi Breelandovi. Breeland sa v tomto zápase bude chcieť určite ukázať a tak to medzi ním a MVS môže poriadne vrieť. Teším sa. Packers často využívajú viacero blokárov, aby pomohli svojej ofenzívnej lajne pri play-action roll-outoch a následných prihrávkach do downfieldu. Packers pošlú len troch receiverov do routy a len dvoch do downfieldu. Táto play sa opiera o dobú protekciu, ktorá dáva čas na dlhú a pomalšie sa vyvíjajúcu routu v downfielde. Pri takejto play sa musí ukázať free safety a uistiť sa, že sa niečo takéto nestane. Rookie Juan Thornhill hral doposiaľ fakt dobre a jeho coverage v downfielde vyzerá každým týždňom lepšie a lepšie. Rodgers bude zahrávať mnoho plays, keď sa bude snažiť atakovať downfield a práve tento rookie sa bude musieť ukázať a Rodgersa zastaviť, ak chcú byť Chiefs úspešní. Rodgers dokáže safetyho perfektne oklamať pohľadom a následne poslať prihrávku, na ktorú už nemá nárok. Rodgers sa stáva konzervatívnym QB a už nehádže riskantné lopty ako pred 5-6 rokmi. Práve kvôli tomuto bude na Thornhillovi ležať veľká zodpovednosť a dobrý zápas odohrá najmä vtedy, ak ho v štatistikách vidieť moc nebude. Ak sa mu podarí zavrieť okienko na passových downoch do downfieldu, tak sa Rodgers pravdepodobne bude pozerať inam. Toto bude veľký matchup – oči Aarona Rodgersa vs rookie safety Juan Thornhill!

ZAČIATOK ZÁPASU

Chiefs a Packers sú dva najlepšie tímy v NFL, pokiaľ sa jedná o prvých 15 útočných hier zápasu. V yardoch na jednu hru sú Chiefs prví (8.1) a Packers druhí (8.0). V passer ratingu sú Chiefs tretí (124.2) a Packers prví (139.1). V passových TDs sú Chiefs druhí (4) a Packers prví (5). Kto bude mať teda lepší vstup do zápasu? Reid s Moorom, alebo LaFleur s Rodgersom? Štatistiky nám ukazujú, že by to mohlo byť zaujímavé! Mimochodom tieto dva tímy vládnu ešte jednej štatistike a to v yardoch po zachytení prihrávky. Na prvom mieste sú Chiefs s 1,178 yardami po zachytení prihrávky a na druhom sú Packers s 1,021 yardami. 

EXPLOZÍVNE ZBRANE

 

najzaujímavejší matchup tohto zápasu? Za mňa rozhodne WR Tyreek Hill vs CB Jaire Alexander! Už len kvôli tomuto matchupu by som zvýšil cenu vstupeniek. Tento matchup bude obsahovať najexplozívnejšieho wide receivera v lige proti jednej z najväčších vychádzajúcich hviezd na poste cornerbacka. Packers v tejto sezóne pustili viacej plus 40 yardových plays než hociktorý iný tím v lige. Jaire sa bude musieť ukázať a v tomto zápase odohrať svoj najlepší zápas v tejto sezóne. Určite sa poučil z matchupu s Amarim Cooperom a proti Hillovi nebude prehnane agresívny. Ak by sa z toho nepoučil, tak ho Hill roznesie na kopytách. No ja mu verím a Jaire nie je trkvas, ktorý bude robiť tú istú chybu dva krát. Avšak Hill rozhodne nie je jedinou hrozbou. Chiefs tento rok v druhom kole draftovali Mecole Hardmana, ktorý zabehol 40 yardov za 4.33s a plus k týmto dvom extrémne rýchlym WR je tam Sammy Watkins. Máloktorý tím ma viacej explozívnych zbraní do passového útoku než Chiefs. 

OBMEDZIŤ KELCEHO

Minulý týždeň proti Raiders obrana Packers pustila tight endom súpera 11 catchov pre 172 yardov a 3 TDs. Teraz budú Packers čeliť pravdepodobne najobávanejšiemu tight endovi v krajine. Pettine musí prísť na to, ako vymazať z hry rýchlosť hráčov Chiefs na perimetri plus ako udržať Kelceho stredom ihriska. Čo si budeme kecať, je to extrémne ťažká pohľadávka. Očakávam, že ILB Oren Burks by mohol počas tohto zápasu zohrávať väčšiu úlohu. 

SPECIAL TEAM

Packers a aj Chiefs majú vo svojej obrane a útoku niekoľko extrémne kvalitných hráčov, no Chiefs majú obrovskú výhodu pri special teame a to najmä pri returnoch. Pozícia na ihrisku bude mať veľký vplyv na hru, keď Chiefs musia hrať bez Mahomesa. JK Scott bude musieť odohrať perfektný zápas a pravidelne prišpendliť útok Chiefs ku vlastnej end zone. JK 47 musí byť obzvlášť opatrný, keď na returne bude Mecole Hardman. V tejto sezóne vracal 2 punty a obidva priniesli returne dlhý 20 a viacej yardov.  

PEKLO MENOM ARROWHEAD

Arrowhead Stadium a CenturyLink Field sú azda dva najhlučnejšie štadióny v NFL a hostia si musia pripraviť množstvo signálov pomocou rúk, aby boli schopní audiblovať a samozrejme sa rozohráva na silent count. Packers v tejto sezóne neboli úplne disciplinovaným tímom. Sú na delenom treťom mieste v najvyššom počte false startov v NFL (11), vrátane 8 v podaní ofenzívnej lajny. V predchádzajúcich rokoch Packers zvládali takéto zápasy na cestách výborne, avšak toto bude náš prvý skutočný test pod novým head coachom Mattom LaFleurom. Matt na toto myslel a už počas tréningov sa snažil svojich hráčov pripraviť na atmosféru Arrowheadu:

DOMINANCIA PROTI AFC WEST

Od roku 2002 Packers odohrali 18 zápasov proti tímom z divízie AFC West a podarilo sa im vyhrať 15 z nich, čo je lepšie, než hociktorý iný tím v NFL. Packers už v tejto sezóne porazili Denver Broncos a Oakland Raiders. Teraz nás čakajú Chiefs a o týždeň Los Angeles Chargers. Je to už 8 rokov čo Packers hrali zápas v Kansase a už sme si pripomenuli, čo v tom zápase udialo… Packers hrajú opäť proti tímu, ktorý mal bye week a ako Lions, tak aj Raiders sa na obranu Packers pripravili uctihodne dobre. No a Andy Reid je preslávený tím, že sa mu veľmi darí, keď mal na prípravu o týždeň naviac. Ukáže sa Pettine a nebude počas celého zápasu o krok vzad ako proti Grudenovi? Dúfajme!

GO PACK GO!!!!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *