REVIEW: DIVISIONAL ROUND vs SEAHAWKS

Sme jeden zápas od Miami!

Lambeau Field hostil svoj posledný tohto sezónny zápas. Vďaka bilancii 13-3 a first round byu bolo jasné, že Divisional round budeme hrať doma. Do Frozen Tundry nakoniec cestovali Seattle Seahawks a ich cesta vodami playoff sa tu aj skončila. Nakoľko družina okolo mladého coacha Matta LaFleura po suverénnom prvom polčase a kľúčových hrách v druhom, zaslúžene cestuje do Santa Clary, kde sa stretne s domácimi zlatokopkami, s ktorými sa „pobije“ o miestenku do Super Bowlu, ktorý sa bude hrať na slnečnej Floride! 

HRDINA ZÁPASU

Za hrdinu tohto zápasu by sme mohli označiť Adamsa, Rodgersa, či Smithovcov. Avšak ja idem opäť proti prúdu a mám iného hrdinu. OT Jared Veldheer pred touto sezónou ukončil hráčsku kariéru, ako divák navštívil výkop 100. sezóny Packers @ Bears, v Novembri sa rozhodol, že sa ide vrátiť na trávniky NFL, Patriots ho však prepustili a 31 tímov sa po ňom ani len neobzrelo. Náš generálny manažér Brian Gutekunst situácie využil a do svojho tímu priviedol skúseného ofenzívneho tackla. No a v NFC Divisional round musel nahradiť starting RT Bryana Bulagu, ktorý nemohol nastúpiť kvôli horúčkam. Srandovný je príbeh o tom, ako sa dozvedel, že Bulaga má horúčky. Po zápase povedal, že sa o tom dozvedel počas toho, ako pozeral zápas Texans vs Chiefs. Celý týždeň trénoval s náhradnou ofenzívnou lajnou a o tom, že bude hrať každý jeden snap v Divisional round proti Seahawks sa dozvedel pár hodín pred zápasom prostredníctvom TV. 

Jared ho nahradil viac než adekvátne a musím povedať, že pre mňa je hrdinom tohto zápasu. Od Lighta je to obrovský rozdiel. Však sme videli čo sa stalo v zápase s 49ers, keď sa zranil Bulaga a na jeho miesto musel prísť mladík Light. Gutekunst po tejto skúsenosti hľadal na tento post skúsenosť a vyplatilo sa to. Ako vo weeku 17, tak aj teraz v najdôležitejšom domácom zápase sezóny predviedol parádny výkon, Bulagu zaskočil a vyhrali sme aj vďaka nemu! Ďakujeme Jared! Fakt klobúk dole!

LAFLEUR POKRAČUJE V NASTOLENOM TRENDE!

Mladý head coach Matt LaFleur nám vo svojej prvej sezóne ukazuje, že sa dokáže poučiť zo svojich chýb, ktoré robil v minulosti. Náš útok v tomto zápase vyzeral perfektne, chalani boli neustále voľní a boli sme explozívnym útokom. Škrtom cez rozpočet bola choroba RT Bulagu, tak LaFleur musel niečo zmeniť a takmer vôbec necalloval behy do strany Veldheera, čo Seahawks pomohlo Jonesa pribrzdiť, nakoľko mohli preplniť ľavú stranu. Veldheer nie je vôbec dobrým run-blockerom a vedel to ako LaFleur, tak aj Carroll. LaFleur v posledných zápasoch ukazuje parádny play-calling. Nechcem to zakríknuť, ale vyzerá to s ním sľubne.

Aaron Rodgers tak nemusel vôbec čarovať a jeho ready boli jasné a schematicky kvalitne pripravené. Nepotrebovali sme od neho čarovné hody cez pol ihriska a podobne. Jediná, čo sme od neho potrebovali bolo to, aby loptu doručil tam, kam mal. No a v tomto zápase sa mu to darilo fakt dobre. Keď to porovnáme so zápasom s Lions, kde netrafil takmer vôbec nič, tak toto bol od neho takmer 100% výkon. Spomínal som, že dôležité bude premieňanie tretích downov a tam Rodgers exceloval: 9/11 prihrávok pre 121 yardov, 1 sack a 155.8 quarterback rating. Toto bol jeho najlepší tohto sezónny výkon, pokiaľ hovoríme o množstve premenených tretích downov. Celkovo sme premenili 9/14 tretích downov, čo bolo kľúčové. V tejto sezóne mal Rodgers problémy s hodmi do downfieldu, avšak v tomto zápase mu išla aj táto herná činnosť. Skompletoval 6/6 prihrávok pre 145 yardov a 2 TDs pri hodoch do downfieldu (+10 yardov). Zároveň to je jeho druhá najdlhšia úspešná séria v hodoch do downfieldu od roku 2013, keď proti Vikings skompletoval 7/7 prihrávok. Je to super vyhrávať bez toho, že potrebujeme heroický záverečný drive od Rodgersa, že? Rodgers má po tomto zápase na svojom konte 7 kariérnych zápasov v playoff, v ktorých mal passer rating nad 100. Pred ním sa v tejto štatistike nachádza len Tom Brady s 8 zápasmi. 

HISTORICKÁ NOC V PODANÍ ADAMSA

WR Davante Adams zažil a odohral historickú noc! Davante, alebo „Devontí“, ako ho volajú komentátori Sport 2, počas celého zápasu tyranizoval obranu Seattlu Seahawks. Celkovo zachytil 11 prihrávok pre 160 yardov a 2 TDs, vrátane extrémne dôležitého first downu v závere zápasu. Bol to v jeho podaní zápas, na ktorý len tak skoro nezabudneme a budú nám ho pripomínať aj historické zápasy našej franchise! Nakoľko Davante stanovil nový franchise rekord v počte nachytaných yardov v zápase playoff! Zároveň sa stal prvým hráčom v našej 100. ročnej histórii, ktorý v zápase playoff vyprodukoval 150 nachytaných yardov a 2 touchdowny! 

Rodgers ho dva krát našiel v otváracom drive zápasu pre 34 yardov, vrátane 20 yardového touchdownu na 3rd&7. Pripravilo sa to krásnou kombináciou niekoľkých route s Geronimom Allisonom a double moveom od Adamsa, ktorý oklamal secondary Seahawks, dostal sa za nich a bol z toho TD. V našom druhom skórovacom drive bol Adams našim motorom a zachytil 3 prihrávky za sebou pre 44 yardov, vrátane vybojovanej 18 yardovej pass interference, ktorá nás dostala do red zone. Adams taktiež pomohol odpovedať na touchdown Seahawks v druhom polčase, keď na inside-out route vyškolil obranu Seahawks a skóroval 40 yardový TD. Rodgers nám po zápase povedal, že s touto play prišiel v pondelok za coachom LaFleurom. Ešte stále sa náš head coach a QB neznášajú a idú si po krku, ako to tvrdia odborníci na reč tela a ľudské vzťahy? Od Adamsa sme potrebovali ešte jednu play. Hrá sa 3rd&8, s niečo menej ako 2 minútami do konca zápasu. Adams vyhral svoj súboj zo slotu na fade a predviedol parádny catch cez rameno 32 yardov. Rodgers bola priamo nadizajnovaná práve pre Adamsa a Rodgers doručil neuveriteľnú prihrávku. Tu je video hry, s ktorou prišiel za LaFleurom práve Rodgers:

A premenenie tohto tretieho downu v závere zápasu? WOW!!!!

MONEY JIMMY

V mojom preview som spomínal, že by niektorý náš tight end mohol mať veľký zápas a ani vo sne by mi nenapadlo, že to bude práve Jimmy Graham. Jeho kľúčové hry nám pomohli vyprodukovať 2 skórovacie drivy a aj ukončil zápas úspešným ziskom prvého downu. Najskôr v prvom drive zápasu dokázal zachytiť loptu pre zisk 13 yardov na 3rd&8, keď porazil safetyho Bradleyho McDougalda v one-on-one coverage. Ďalšia big play prišla v našom prvom drive po polčase, keď si pripísal krásny 27 yardový catch na seame pri 3rd&6, vďaka čomu sme mohli odpovedať na TD Seahawks. To bol jeden parádny hod od Rodgersa a skvelý catch od Jimmyho. Kľudne by som to označil ako za jeden z najlepších Rodgersových hodov v tejto sezóne. No a potom v závere zápasu ten jeho catch na 3rd&9 pre first down rozhodol o osude zápasu. Jimmy zachytil síce len 3 prihrávky pre 47 yardov, ale takýto vplyv na zápas ešte u nás za 2 roky nemal. 

Je úplne jedno ako hral doteraz, avšak tento zápas sme vyhrali aj vďaka jeho trom parádnym plays a ak v posledných dvoch zápasoch tejto sezóny podá rovnaké výkony, tak tie peniaze, ktoré sme do neho investovali budú skvelou investíciou a nepoviem ani slovo. LaFleur nám ukázal, že mu verí a Jimmy ukázal ako nám, tak aj LaFleurovi, že jeho srdce bije pre tento tím! Len tak ďalej!

NADVLÁDA NAD LINE OF SCRIMMAGE

Dokázali sme ovládnuť súboj na line of scrimmage a aj vďaka tomu sme boli v tomto zápase úspešnejší. Bratia Smithovci mali dokopy 4 sacky (po 2), 10 tlakov na QB (po 5) a 12 hurries (Zee 7 a Pee 5). Za´Darius Smith mal podľa Next Gen Stats tzv. disruption rate QB na hodnote 27% a Preston na 24%. Zee mal pre všetkých svojich neprajníkov pripravený odkaz, ktorý odkazuje na totálne ignorovanie jeho mena v hlasovaní o All-Pro team:

Smithovci sa tak stali len druhým párikom v histórii Packers, z ktorého mal každý jeden viacero sackov. (sack sa za oficiálnu štatistiku počíta od roku 1982). Pred nimi to dokázali Len Mike Neal a Nick Perry vo Wild card v roku 2015 proti Redskins. K ním sa ešte pridal Kenny Clark, ktorý Wilsona naháňal počas celého zápasu! Táto trojka si dokopy v tomto zápase pripísala 25 tlakov na QB a 5 sackov!

ODKAZ „FANÚŠIKOM“

Rád by som sa ešte vyjadril ku nemenovaným „fanúšikom“ Green & Gold na nemenovanom slovensko-českom fóre o NFL. Tím, ktorému fandia, v polčase doslova dominuje nad tímom Seahawks, vedie 21-3, avšak jediné čo oni riešia je to, že zápas je nuda a ďalší týždeň proti 49ers nemáme vôbec žiadnu šancu. Ako čo prosím???? Váš tím hrá playoff zápas po viac ako 1,000 dňoch, k tomu ešte doma na Lambeau Fielde proti rivalovi, nad ktorým dominuje (mimochodom, ktorý 49ers raz porazil a druhý krát bol od výhry centimeter) a vy namiesto toho, aby ste ho podporovali, boli radi, že tam vôbec sme a môžme si užívať opäť napätie playoff zápasov, prídete s takýmito bludmi a totálne diskreditujete všetko, čo hráči na ihrisku predvádzajú. Týmto ani náhodou nechcem naznačiť, že budúci týždeň Niners rozbijeme a ideme do Super Bowlu. Jasné, po zápase poviem svoj názor, zhodnotím hráčov objektívne, ale v POLČASE, keď môj tím vedie 21:3 idem hovoriť, že budúci týždeň nemáme žiadnu šancu a ešte pritom máme pred sebou polku zápasu so Seahawks? Prosím, do not carry the G…. 

ČO POVEDAŤ NA ROZHODCOV?

Teraz trošku k rozhodcom. Že nám opäť pomohli? Pozerali sme rovnaká zápas? Hneď v úvode zápasu jasný fumble, rozhodcovia to však posúdili inak, hru zastavili a opakovaný záber nám ukázal, že to bol nad Slnko jasný fumble. Rozhodcovia to aj potvrdili, avšak nedokázali na 100% potvrdiť získanie fumblu hráčom Packers. Veru, že nevedeli, keď sa upískli a nenechali to dohrať do konca. Však náš Sullivan mal na konci loptu vo svojej moci a mali sme tak ísť do útoku. Ešte rozhodca ju bral z rúk Sullivana…. 

Poďme ďalej, ofenzívna lajna Seahawks je poprepletaná zraneniami a rozhodcovia im to zrejme chceli vykompenzovať tým, že im nebudú pískať ofenzívne holdingy. V druhom polčase tam bolo niekoľko holdingov, ktoré keby sa odpískali, tak by nikto nemohol povedať ani jedno slovo. Comeback Seahawks sa nakopol aj vďaka týmto neodpískaným faulom.

4th down na konci zápasu? Grafika bola posunutá a reálne hranica first downu bola skorej, než ukazovala grafika. Videli ste jasný dôkaz na otočenie, že bol Jimmy krátky? Ja nie a podľa oficiálneho markeru to bolo v pohode…. Je to rovnaké, ako keď ľudia kričia, že už uplynul čas na rozohratie hry a pozerajú sa na grafiku, ktorú im ponúka televízia. Hodiny na grafike nie sú 100% synchronizované s hodinami, ktoré sú na štadióne. 

Že vraj to nebol TD, ktorý Jones skóroval? Z bočného pohľadu nevidno nič, avšak zhora to vyzerá tak, že jeho trup je po tzv. second effort za čiarou  aj keď loptu vôbec nevidíme… Nájdete opäť jasný dôkaz, že je krátky? Nie. Toto isté sa stalo proti nám v zápase s Eagles, ktorý sme prehrali a tam to bolo omnoho jasnejšie.

Alebo čo ten nepovšimnutý face mask proti Jonesovi tesne pred end zone? Rozhodcovia spravili chyby na obidvoch stranách a neplačte teraz, že nám rozhodcovia pomáhajú…. Packers boli v tomto zápase lepším tímom a vyhrali zaslúženie. Či sa vám to páči alebo nie. 

OSTATNÉ POSTREHY

 • V mojom preview som taktiež spomínal, že DB Chandon Sullivan môže byť kľúčovou časťou našej obrany a aj tak sa tomu stalo. Mladík predviedol ďalší fenomenálny výkon a jeho smerom sa nič neskompletovalo, pokiaľ ma pamäť neklame. 
 • TE Jace Sternberger blokuje fakt parádne! Už sa teším na neho v ďalšej sezóne, keď dostane viacej príležitostí ako receiver. Pri absencii Vitaleho kvôli horúčkam zohrával v našom útoku dôležitú rolu, o čom svedčí aj jeho percento snapov (44%), ktoré bolo vyššie než pri Grahamovi (38%), či Tonyanovi (33%). Väčšinou bol v úlohe H-backa/blokovacej úlohe. LaFleur nováčikovi vo veľkom zápase dôveroval. 
 • WR Jake Kumerow mal možno ťažký zápas ako receiver, avšak ako blokár pokračuje vo skvelých výkonoch. Pri TD Aarona Jonesa perfektne zablokoval hviezdneho Clowneyho a Lewis zvalcoval Wrighta. Veľká paráda!!!

 • Kľúčovú loptu dokonca zachytil aj Geronimo Allison na dôležitom treťom downe v poslednom drive zápasu! Rodgers hodil loptu za neho, no on ju aj tak chytil a bol z toho first down. Parádna práca od G-ma a Rodgers mu za to aj poďakoval. Tu ho G-mo zachránil. 
 • Škoda tej play na treťom downe, keď sa Rodgers snažil hádzať loptu na WR Adamsa, avšak RB Tyler Ervin bol úplne voľný na side line. Stačilo mu len hodiť loptu a bol by to zisk peknej porcie yardy. Namiesto toho sme puntovali a skoro sa to skončilo íčkom pred našou end zone. 
 • Horúčkami bolo tento týždeň dokopy ovplyvnených 7 našich hráčov: Jenkins, Bulaga, Vitale, D. Williams, J. Jackson, Lancaster a Light.
 • Rodgersov úspešný QB sneak pre first down? Videl som už všetko!

 • Po zápase RB Marshawn Lynch vošiel do šatne Packers a taktiež bývalému hráčovi Cal – Aaronovi Rodgersovi daroval svoj dres a poriadne ho objal. Rodgers následne zobral svoj dres zo skrinky a odišiel s ním prehodiť zopár slov. A toto je presne dôvod, prečo máme Beast Moda tak všetci radi!
 • Aaron Jones zohral v tomto zápase dôležitú úlohu a obranu Seattlu prinútil k tomu, aby kvôli nemu preplňovala box, čím sa uvoľnilo kopec voľného mieste pre WRs po play-action prihrávkach a naša 12ka to na tretích downoch využívala perfektne.
 • Obrana v druhom polčase nepredvádzala najlepší výkon, avšak povedzte mi, kedy ste naposledy videli to, že by Russell Wilson držal loptu vo svojich rukách nekonečne dlho a nemal ju vôbec komu hádzať? Naša secondary odviedla skvelú robotu. Seahaws mali v tejto sezóne kopu explozívnych plays do downfieldu. Koľko ich mali v tomto zápase? Seahawks sa počas celého zápasu snažili pripraviť si deep shots, avšak vertikálne routy súpera si perfektne preberali corners King s Alexanderom s pomocou od safeties Adriana Amosa a Darnella Savage Jr. Wilson dokázal v druhom polčase vytvoriť niečo po improvizácii a vďaka svojim nohám, avšak originálne hry mali perfektne pokryté takmer počas celého zápasu. 
 • Sack od Jaira Alexandera po corner blitze pri potvrdení za dva body a sack Prestona Smitha na poslednom third&long boli extrémne dôležité hry.

 • CB Kevin King mal šancu zachytiť interception po otrasnej prihrávke od Wilsona, avšak dropol to. Na ďalšej play ho obehol Lockett a lopta bola skompletovaný pre veľký zisk. Futbaloví bohovia vždy potrestajú dropnuté picky. 
 • Milujem tento tím!
 • GO PACK GO!!!!!

6 thoughts on “REVIEW: DIVISIONAL ROUND vs SEAHAWKS

 • 13 januára, 2020 at 21:44
  Permalink

  Oslabeni Seahawks byli nakonec dustojnym souperem a na konci to vypadalo vselijak, Wilson docela řádil a jeste ke vsemu meli v druhe pulce velkou kliku v improvizaci. Nase prvni pulka byla skvela, ve druhe to po prvnim drajvu zacalo skripat v utoku i v obrane, jako letos uz mockrat. Jako by ta nemoc ve skutecnosti zasahla vic hracu nez 7, vypadali vsichni dost unaveni. Snad uz se vic lidi nenakazi a zbytek uzdravi.
  Celkove respekt celemu tymu i trenerum, bylo videt, ze do toho dali vsechno.
  K tem komentarum na nfl.cz jsem shovivavejsi, jednak jsou casto mysleny v nadsazce a taky to ti kluci psali ve 2 v noci. Vsichni jsme pri zapase nervozni jak svina a nekdo je proste pri fandeni pozitivni a nekdo spis pesimisticky. S tou nudou kazdopadne prestrelili, ja myslim, ze to bylo super koukatelne i pro nezaujateho cely zapas. Vuci Niners pak mame respekt urcite vsichni, ale urcite jim to tym neda zadarmo a bez sance nejsme. Go Pack Go! Uz ted je to skvela sezona!

  Reply
 • 13 januára, 2020 at 23:38
  Permalink

  Super zápas. Ikdyž jsem nemohl sledovat live a raději se ráno podíval na výsledek, abych to v práci vydržel. Tak teď jsem se dodíval a jestli to pro někoho byla nuda, tak je to jen jejich osobní ostuda.
  Pokud se jedná o nfl.cz tak tam jsem si zakázal chodit, ptž tolik stupidity ani na soccer webech se nenajde. A Packers “fanoušci” tam jsou spíš na proplesk.
  Tolik negativity vůči vlastnímu týmu jsem nikde neviděl.
  Když to porovnání s nadstandartím vynášením 49s, ikdyž (podle mého hlediska) s kvalitním kádrem v minulých sezonách schválně prohráli pro lepší draft pick viz. minulá sezóna, tak mé rozhodnutí bylo zcela správné.
  Už jen pro toho namistrovance defense koordinátora 49s věřím že Aaroni s Mattem něco vymyslí.
  Už jsme nad plán a věřím, že nepoctivost zlatokopek se jim vrátí. A náš nadplán, nás dál povede do Miami proti Titans? ?
  Go Pack go forever!!!

  Reply
 • 14 januára, 2020 at 6:21
  Permalink

  Je to tam. !!!!!!!!!!
  Ta reminiscence na finale conference byla fakt silná. Celý druhý poločas jsem si říkal. To není možný snad to neotočí znova. Útok se moc neposouval. A pak AR dva hody a gejzír radosti.

  – naše zápasy jsou dost podobné. Obrana i útok hraje část utkání v SB formě, pak hluché místo a zapneme zase, když je třeba. Takových bylo snad 8 zápasů. Tak ať to vydrží ještě dva zápasy.

  Reply
 • 14 januára, 2020 at 14:30
  Permalink

  Ahoj!

  Divizní finále, bylo možná naším nejlepším letošním zápasem, v pravý čas, A12 hrál co bylo potřeba a byl konečně přesný, doufám že na tento výkon navážeme v konferenčním finále.

  Jen k tomu pesismistickému fandění. Koukáte takhle večer/v noci na přímý přenos zápasu. Těšíte se na něj celej tejden. Už dva dny nervózně checkujete tenhle web, jestli už zde visí preview. Když tu náhle vidíte jak se váš tým střílí do nohy vlastními chybami, nevěříte, že je možné aby možná nejlepší QB historie byl takhe nepřesný etc. Tak si prostě ulevíte …. Já na tom nic nevidím. Být fanouškem klubu přece není o tom slepě chválit. Konec konců přečtěte si zde review loňských, ale i některých letošních zápasů, často jsou plné kritiky a to jsou psány v klidu druhý den po zápase.

  Vyzývat ty, co jen nechvál, k odchodu z fanouškovských řad se mi hrubě nelíbí, to jsou myšlenkové postupy známé z totalitních režimů

  Reply
  • 14 januára, 2020 at 14:43
   Permalink

   Treba čítať s porozumením. Ja ani náhodou nekritizujem ľudí, ktorí objektívne hodnotia zápas a výkon tímu po zápase! To som tu jasne napísal! Kritizujem fanúšikov, ktorí v polke Divisional Round, keď ich tím vedie nad Seahawks 21-3 hovoria o tom, že je zápas nuda a budúci týždeň dostaneme od 49ers cez hubu! Vyjadrujem sa konkrétne k tejto situácii! Treba si niekedy niečo pre istotu prečítať aj 2, alebo 3 krát, aby potom neprišli takéto zbytočne komentáre.

   Reply
   • 14 januára, 2020 at 15:52
    Permalink

    Ja teda často hodnotím výkon týmu i některých hráčů i v průběhu zápasu, a to pěkně nahlas :)). Ale myslím, že si všichni rozumíme. Někdo tam napsal v poločase pěknou kokotinu na úrovni fanoušků Minnesoty, dostal od Barta za vyučenou a snad se teďka trochu stydí a určitě příště zapojí mozek, než zas něco bude psát. :)) Nemyslím si ale, že by Bartuv komentář byl za hranou, a už vůbec ne za hranou totality:)

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *