REVIEW: WEEK #1 – Seattle Seahawks vs Green Bay Packers

Víťazný vstup do sezóny v podaní Green Bay Packers! Prekliatie Seahawks na Lambeau pokračuje!

Máme za sebou úvodný zápas sezóny proti Seattle Seahawks a na domácej pôde sa nám podarilo zvíťaziť 17-9! Poďme sa teda pozrieť na to, čo sa v zápase udialo, komu sa darilo a komu naopak nie. 


 

R-E-L-A-X

Začnem už tradične QB. Aaron Rodgers nezačal sezónu ideálne, keď viedol nádherný úvodný drive sezóny, no na jeho konci nebol TD ako by sa očakávalo, ale interception vrátená do end zone. Naším jediným šťastím bolo, že Adams sa po interception „trošku“ postrkával s hráčom Seahawks, ktorý sa moc dobre neovládol a hra skončila tak, že pick six bola anulovaná, no interception ostala v platnosti + CB Jeremy Lane bol vylúčený zo zápasu. Aaron túto interception hodil priamo do rúk DL Nazaira Jonesa a bol z toho aj patrične vytočený. Nasledujúce drivy sme mohli na jeho tvári vidieť nepríjemnú grimasu, no ako sa zápas vyvíjal a prechádzal do svojej druhej polovice, tak už vyzeral byť v pohode a mohli sme vidieť jeho tradičný úsmev. Zápas nakoniec zakončil s 28/42 pre 311 yardov, 1 TD a 1 INT. Aj keď hodil zbytočnú interception a počas zápasu predviedol niekoľko nepresných prihrávok, tak ho musíme pochváliť, že sa po takom zlom začiatku dokázal bez problémov oklepať a bol opäť vodcom na ihrisku. A takisto aj za nádhernú play, pri ktorej nachytal Seahawks na 12 hráčov na ihrisku (už tradične) a skompletoval 32 yardový TD pass na WR Jordyho Nelsona. Po zápase sa ho novinári spýtali na interception a Aaron odpovedal: „Nevidel som ho a potom som pri ňom vypadal ako veľmi pomalý… len trošku som sa k nemu priblížil.“

Tento zápas bol jeho 50. v profesionálnej kariére, v ktorom nahádzal +300 yardov. Gratulujem!


„Chodiaci“ útok?

Z výkonu našich runnerov nie som nejako extra nadšený, ale mám nádej. Montgomery mal veľmi slabý štart do zápasu, keď jeho najdlhší beh bol veľmi dlho len pár yardov. No v druhom polčase sa prebral a dokázal predviesť niekoľko vydarených plays a skóroval aj veľmi dôležitý TD. Dokonca aj pass protection mu išla celkom solídne. Avšak stále je tam priestor na zlepšovanie. Celkovo si pripísal 19 behov pre 54 yardov a 1 TD + pridal 4 zachytené prihrávky pre 39 yardov. Myslím si, že to ide dobrou cestou.


Vynikajúci zápas v podaní WRs Randalla Cobba a Jordyho Nelsona

Ak sa niekomu z našich WRs darilo, tak to boli práve Cobb s Nelsonom. Obidvaja boli hlavné ciele Aarona počas celého zápasu. Randall Cobb konečne predviedol výkon, aký za také prachy očakávam. Zachytil 9 prihrávok pre 85 yardov. Jordy pridal 7 zachytených prihrávok pre 79 yardov a 1 TD. Seahawks využívali na našich WRs osobnú obranu a Jordyho po celom ihrisku prenasledoval rookie CB Shaquill Griffin, ktorý odviedol na Nelsonovi vynikajúcu robotu a musím povedať, že sa mi jeho výkon nesmierne páčil. Klobúk dole.

Jordy v tomto zápase zaznamenal svoju 500. reception v kariére a do konca sezóny má šancu vyrovnať Sharpeho, na ktorého mu chýba 95 receptions. Stal sa tak len 4. hráčom v histórií Packers, ktorému sa niečo takéto podarilo. (Donald Driver, Sterling Sharpe a James Lofton) Gratulujem! 


TE Martellus Bennett už má v sebe zeleno-zlatú krv!

Martellus možno neodohral nejaký oslňujúci zápas, keď si pripísal 3 zachytené prihrávky pre 43 yardov. No predviedol tímový výkon. Práve on urobil kľúčový blok na Shermana pri TD behu Montgomeryho. A čo si ja cením, dokázal sa postaviť za spoluhráčov. V neskoršej fáze zápasu Aaron bežal po 1. down a hodil sa hlavou napred. Ako Rodgers padal dole, tak ho Wright hitol a bolo vidno, že ho chce čo najsilnejšie trafiť na hlavu. (pozn. bola to Rodgersova chyba, že sa hádzal hlavou dopredu a vtedy môže byť hitnutý) a ako hra skončila tak Martellus dobehol za Wrightom a poriadne ho strčil. Po zápase sa vyjadril, že si myslel, že Wright chce hitnúť Aarona na hlavu a tak sa len snažil urobiť to čo musí, ochrániť svôjho QB. Bennett za túto „strkanicu“ dostal penaltu 15 yardov. No o pár hier to všetko vynahradil, keď si pripísal získaných 26 yardov, ktoré boli v konečnom dôsledku kľúčové. Takýchto výpadov koncentrácie by sa mal do budúcnosti vyvarovať, 15 yardov je značný posun dozadu. Ale som rád, že takto zapadol do tímu a doslova sa za nás bije! 


No okej, uznám, Murphy si zaslúži pochvalu…

OT Kyle Murphy musel nastúpiť namiesto zraneného starting RT Bryana Bulagu a odohral každý jeden snap. Počas zápasu som si celkom aj ponadával, no keď som tak nad tým premýšľal viacej, tak si Murphy viedol celkom slušne. Murphy čelil neskutočnej kvalite zo strany Seahawks a možno proti najlepšej defenzívnej lajne v NFL sa nestratil. V niektorých situáciach mu vypomáhal aj RG Jahri Evans, alebo niekto z TEs a odviedli dobrú prácu. Aj keď cez neho čo to prešlo (2 sacks v prvom polčase, DE Cliff Avril ho porazil v rýchlostnom súboji a zastavil tak náš drive, v ďalšom drive ho zasa prekonal Michael Bennett).

V behovej hre dokázal robiť aj nejaké tie diery pre Montgomeryho. Aaron sa na adresu Murphy vyjadril takto: „Myslím si, že Kyle urobil naozaj dobrú prácu na prvom tackleovi.“

Držím palce Kyle, snáď budeš vo svojom napredovaní pokračovať. 

K OL ešte pridám, že RG Jahri Evans predviedol niekoľko faulov, no podal spoľahlivý výkon, takisto ako ostatní členovia OL, aj keď každý počas zápasu vyrobil nejakú tú chybičku. C Corey Linsley si pripísal otrasný snap na 3. downe, ktorý chvalabohu Rodgers na zemi pokryl a nejednalo sa o turnover.


Obrana, to čo bolo akože?!

Wáu, Wáu, Wáu. Kto by to bol povedal, že práve obrana nám vyhrá zápas?! Prvé 2 drivy Seahawks sa skončili 3 a von. Ani neviem, ktorým hráčom mám začať, tak to zoberiem po poradí. Naša čelná trojka v zložení Daniels-Clark-Lowry pracovala na jednotku. Daniels je obrovský chlap, no na svoju váhu je až neuveriteľne výbušný a rýchly. Pripísal si 1.5 sacks a 1 FF, ktorý si dovolím povedať rozhodol zápas. Tento forced fumble Mike spôsobil pár yardov od end zone Seahawks, keď vyrazil loptu Wilsonovi a následne Montgomery skóroval TD. Daniels nás zachránil aj v druhej štvrtine od istého TD, keď hitoval Wilsona a ten prehodil dlhou loptou úplne voľného Locketta, ktorému House nestíhal a ten by si pripísal pohodlný TD. McCarthy na jeho adresu povedal peknú vetu, ktorá vystihuje zápas zo strany Danielsa: „Celý deň bol v backfielde.“ Celkovo si pripísal 7 tackles a pre mňa je mužom zápasu. OLB Nick Perry nám chce dať jasne na javo, že si po svojej prelomovej sezóne ten mega kontrakt zaslúžil a odohral takisto vynikajúci zápas. LT Seahawks Reesa Odhiamba doslova zničil. Pripísal si 1.5 sacks, 1 tackle pre stratu a 2 hity na QB. Druhý OLB Clay Matthews odohral z našich pass rusherov najslabší zápas. Takisto chcem pochváliť ILBs. Jake Ryan a Blake Martinez odohrali dobrý zápas. Proti behu boli vynikajúci. Výborná robota chlapi! Aj keď mi nedá nepripomenúť, že OL Seahawks je s prepáčením odpad. Uvidíme, čo sa bude diať, keď budeme hrať proti „kravičkám“ z Dallasu.

No a prejdime ku našej secondary. To čom som predpovedal sa aj stalo. Na útok Seahawks platila „nitro“ package. SS Burnett sa pri passovýh situáciách posúval na post ILB. Jimmy Graham bol vynulovaný. (Aj keď Brice tam predviedol jasný pass interference v end zone). Asi najlepší zápas zo secondary previedol CB Quinten Rollins. Rollins po ihrisku doslova lietal a bol pevným základným kameňom našej obrany. CB Damarious Randall odohral podľa mňa takisto dobrý duel. Aj keď cez neho prešlo niekoľko akcií, no coverage mal viac než solídnu a pri tých hrách išlo o to, že WR Seahawks tú loptu zachytil geniálne a veľa sa tam toho robiť nedalo. Rookie CB Kevin King bol na ihrisku len minimálne. King odohral dokopy len 6 defenzívnych snapov. 


Bolo to zlé rozhodnutie?

Akurát, čo by som našej defenzívne vytkol je posledný drive pred polčasom (možno ani nie tak defenzíve, ako McCarthymu). Po dobrom punte od Justina Vogela Seahawks začínali na vlastnej 11 yardovej línií a časomiera ukazovala 0:55. Seahawks chceli už polčas len „doťukať“ behmi a ukončiť polčas so skóre 0-0. No McCarthy zamýšľal niečo úplne iné. Vypýtal si 2 timeouty za sebou po behoch a Seahawks boli na 3&3 so 43 sekundami do polčasu a Mike tak dúfal, že sa ešte dostaneme na loptu. No namiesto toho Seahawks skompletovali 1. down a začali hádzať loptu. Wilson našiel 34 yardovou loptou WR Douga Baldwina, neskôr pridal 29 yardový scramble. No a všetko zakončil kicker Blair Walsh, ktorý premenil 33 yardový FG a do šatní sa išlo so skóre 0-3. Proste McCarthy to s tými timeoutami „vie“.


2 rozdielne pohľady na special team

Začnem Trevorom Davisom. Nerozumiem, čo sa mu odohrávalo v hlave pri punt returnoch. Raz si nezavolal o fair catch a bol zostrelený hneď po zachytení lopty (vďaka bohu, že tú loptu udržal), neskôr si nepochopiteľne zamával o fair catch 3 yardy pred vlastnou end zone, keď mal nechať loptu odskočiť do end zone a jednalo by sa o touchback. Do druhého polčasu namiesto neho nastúpil Jeff Janis, ktorý nemal žiadnu robotu.

Opäť to pripomeniem. Zobrať Janisa a aj Davisa do tímu bola chyba!! V hre WRs sú nekonzistentní a v special teame robia cirkus. Nebolo by naozaj rozumnejšie ponechať si Maxa Mccaffreyho, ktorý má oveľa istejšie ruky ako spomínaná dvojica a horšie ako Davis by dneska nezahral, to vám garantujem. Ako som to len napísal pred pár dňami?! Zvolili sme si nespoľahlivosť nad talentom a istotou. No už to nezmeníme.

Na druhej strane treba pochváliť rookie puntera Justina Vogela, z ktorého nám rastie veľmi kvalitný punter. Jeho výkon bol spoľahlivý, nedopustil väčší return, hang time bol dobrý, takisto aj dĺžka puntov. Klobúk dole pred nováčikom, chválim!


Lacy, vitaj v Green Bay!

Pred zápasom sa Eddie vyjadril, že ak skóruje na Lambeau Fielde TD, tak si skočí Lambeau Leap ku fanúšikom Seahawks. Jake Ryan a spol mu však ukázali, že jediné miesto kam bude môcť skákať počas tripu v Green Bay je výrivka. Lacy nastúpil ako starting RB, lebo Rawls je zranený. Mal k dispozícií 5 behov a nabehal úbohé 3 yardy, z čoho mal asi polku behov pre stratu. Po zvyšok zápasu už len ohrieval lavičku na Lambeau Fielde. Inak ako som už spomínal, naša behová obrana fungovala na jednotku s hviezdičkou. (jediná výnimka bol 30 yardový beh Carsona).


 

Do zápasu nezasiahli nasledovní hráči:

 • CB Josh Hawkins (nechali sme si len 5 CBs)
 • RB Aaron Jones (McCarthy uprednostil Maysa s Williamsom, pre mňa nepochopiteľne)
 • CB Lenzy Pipkins (nechali sme si len 5 CBs)
 • OL Lucas Patrick (backup bol McCray)
 • OL Bryan Bulaga (zranenie)
 • DL Montravius Adams (zranenie)
 • DL Quinton Dial (je u nás krátko)

Počas zápasu mal CB Damarious Randall kŕče, no do zápasu sa stihol vrátiť. Nová akvizícia OLB Ahmad Brooks utrpel otras mozgu, nevšimol som si to, kedy sa to udialo a OT Jason Spriggs si poranil hamstring.


ZÁVER

Vývoj zápasu ma prekvapil asi ako každého jedného na tejto planéte. Som unesený z výkonu našej obrany, je jedno či pass rush, run defense, coverage… Nikto neodohral doslova že zlý duel, aj keď tam boli chyby, no naše skromné pomery v hre obrany si zaslúžime obrovskú pochvalu. Snáď nám to vydrží až do zdvihnutia Lombardi Trophy. Aaron mal pomalší rozbeh, no pomaly sa dostával do rytmu a o náš útok nemám obavy. R-E-L-A-X. Dosiahli sme nesmierne dôležité víťazstvo, je jedno akým spôsobom to bolo. Na konci sezóny sa počítajú len víťazstvá, prehry a remízy. A presne takéto zápasy, keď to nejako extra nejde, ale podarí sa to zlomiť a tímovým výkonom porazíme súpera rozhodujú o úspechu a neúspechu, medzi ktorými je nemierne tenká hranica. A som šťastný, že to včera nestálo všetko na Aaronovi a obranu mu pomohla a dala mu doslova druhý dych po získanom fumbly, presne toto potrebujeme! Go Pack Go!

6 thoughts on “REVIEW: WEEK #1 – Seattle Seahawks vs Green Bay Packers

 • 12 septembra, 2017 at 6:04
  Permalink

  Servus. Nepreháňaš to trochu s tou kritikou? Neviem prečo ťa prekvapuje, že naša obrana zahrala dobrý zápas. Minulý rok mala tak isto dobrý vstup do sezóny a secondary začala spomaľovať po, ak si dobre pamätám week 4, po zranení Randalla a úplne sa to dodrbalo ďalšími zraneniami. Zato front 7 bola účinná proti behu po celú sezónu s výnimkou 1 či 2 zápasov. Na druhej strane súhlasím s hodnotením CM 52. Bol to dobrý výkon, človek by povedal nadpriemerný, keby sa jednalo len tak o nejakého LB, ale od Mathewsa očakávame, že nadpriemer je jeho spodnou hranicou. Tak isto som videl nádej v behoch. Dokonca Williams triafal diery.

  Reply
  • 12 septembra, 2017 at 9:49
   Permalink

   Len mi nepovedz, že ty si veril, že naša obrana dokáže podať takýto výkon ako podala a doslova nám vyhrala zápas. V minulej sezóne to bolo všetko také na náhodu, tie íčka a podobne… A mne sa už nepozdávala od začiatku, tam si zober, že tá jedna int bola o šťastí, že BORTLES odohral dobrý duel proti nám, čo som od neho potom veľmi dlho nevidel a Aaron to musel opäť zachraňovať. Je pravda, že sa to všetko začalo lámať po zraneniach Randalla, Shieldsa, alebo Rollinsa..no ked si našu obranu z week 1 proti jags porovnáš s obranou proti Seahawks, tak tam bolo vidno pokrok (dúfam), Clark, Ryan, Rollins, Randall, Brice, Lowry hrajú na oveľa vyššej úrovni ako v minulej sezóne a je to vidieť (no zatiaľ to bol len jeden zápas, tak uvidíme ako to pôjde ďalej). Plus nám na 100% pomôžu Dial, Odom a Brooks. Teraz máme určite širší a kvalitnejší káder v obrane než v minulej sezóne. Dokonca aj Gunter hrá podstatne lepšie (aj keď na slote). A ako je už naša taktika s Rolom: Radšej od obrany neočakávame nič veľké a potom sa po zápase potešíme ako keby sme mali mať veľké nádeje a potom byť smutní 🙂

   Reply
 • 12 septembra, 2017 at 12:39
  Permalink

  Skutečná tvář a kvalita obrany se ukáže teď v Atlantě. Seahawks mají zoufalou Oline a jistě blitzování bylo pro obranu fajn. Ale jinak hrála obrana až na pár hluchých míst dobře. Líbil se mi moment jak Clinton – Dix vynesl s Burnettem a tuším ?Rolinsem? jejich WR ven ze hřiště. Taková tvrdost jsem od Dixe ještě neviděl. CM52 by měl být k výši kontraktu tahoun jako Perry, bohužel na to už vhledem i k zraněním prostě nemá. Útok mi přišel v prvním poločase bezradný jako předloni když byl zraněný Nelson a TE byl jen R.Rodgers. AR předržoval míč a byl neustále pod tlakem. Jistě za to mohl také special tým, kdy se většinou začínalo na našich 0-10y. Druhý poločas už byl solidní krátké nahrávky, delší hody i běhy.
  Pak nám i trochu pomohli rozhodčí – klidně to pixsix mohli pustit a nehození jasné passinterference když na jejich hráči visel House a Randal. Ale jednou pomůžou jednou uškodí. Vstup do sezony se povedl a to je hlavní.

  Reply
  • 12 septembra, 2017 at 12:44
   Permalink

   Presne tak, súhlasím so všetkým. (Bol to King tam pri tom hite Burnetta a Dixa)

   Reply
 • 12 septembra, 2017 at 13:10
  Permalink

  Výkon def. bol určite príjemným prekvapením, ale nie až takým veľkým aby som z neho padal na zadok. Ja jednoducho verím tomu, že keď hrá v základe, tak dokáže odohrať veľmi kvalitné zápasy. Na druhej strane, nečakám, že to takto bude vyzerať aj v Atlante, lebo: 1. Toto bolo blízko vrcholu ich možností a dva krát za sebou sa to nepodarí, 2. budú hrať proti trocha inému útoku.

  Reply
 • Pingback:PREVIEW: WEEK #11 – Green Bay Packers vs Seattle Seahawks – Green Bay Packers SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |  Tipovačka na sezónu 2018!  |  INJURED RESERVE  |  Exkluzívny rozhovor s mladým obľúbencom fanúšikov Packers!  |