REVIEW: WEEK #12 Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

Zazvonil zvonec a sezóny je koniec…

Ďalší week, ďalší identický zápas, ďalší otrasný výkon, ďalšia prehra, opäť na súperovom ihrisku, kde sme prehrali už 7 zápasov v rade, tentoraz pomerom 17:24 a po novom aj takmer definitívny koniec sezóny. Tento zápas nádhernou vetou po zápase zhrnul Aaron Rodgers: „Naša obrana ich aj napriek mnohým zraneniam udržala na 24 bodoch, takéto zápasy musíme vyhrávať…“. Opäť sa to pokúsim zhrnúť len v krátkosti, nakoľko som si plne vedomý toho, že už asi nemáte príliš náladu čítať cez 3,000 rovnakých slov už 12. week v rade (aj tak si myslím, že sa mi to nepodarí a skončím pri tradičnom čísle…).

Aaron Rodgers… Čo už k nemu mám povedať niečo nové… nič, lebo nič nové sa povedať nedá. Packers potrebujú, aby bol Aaron Supermanom, no dostali len Clarka Kenta. Okrem dvoch comebackov proti Bears a 49ers je sotva priemerným QB. Opäť bol nepresný, nevidel voľných receiverov a obdržal tak sacky a tak ďalej… Túto realitu už všetci poznáme.

Už mám plné zuby tej jeho znechutenej tváre po každom jednom pokazenom drive a následne ako si tam sedí na lavičke. Normálne mi začína pripomínať Jay Cutlera z jeho najlepších rokov, len s tým rozdielom, že on nehodí interception, ale bude radšej sackovaný. Má to tam totálne na háku a celému útoku/takmer celému tímu chýba ten povestný ´hype´. Všetci tam chodia ako mátohy, žiadne emócie, dáme TD, poriadne si ani ruku nepodajú. Zopakujem to po 154 krát. V nedeľu proti Vikings nastúpilo hneď 12 nováčikov, a títo mladíci potrebujú niekoho, kto ich bude viesť a ukáže im, kadiaľ vedie cesta, ale keď vidia 2 násobného MVP ako to má všetko na háku, tak sa nedivme, že sme tam kde sme. Pozrite sa na Jaira Alexandera. Pred zápasom je v stredu huddlu a hecuje celý tím. Po každej play, či už dobrej alebo zlej v podaní obrany podáva spoluhráčom ruky a povzbudzuje ich. Jaire je síce len rookie, avšak v tejto sezóne je lídrom nášho tímu/šatne práve ON! A keď je lídrom tímu plného hráčov ako Rodgers, Matthews, Adams, Cobb a podobne práve rookie, tak je to dosť smutná vizitka pre týchto veteránov. Dokonca DeShone Kizer na sideline mi príde duchom viacej prítomný na zápase a prežíva to viacej ako Aaron. Ja by som mu šancu dal, a to hneď v nedeľu proti Cardinals! Je po sezóne, tak prečo nevyužiť šancu a pozrieť sa, kto že to je?!

Rodgers inak začal perfektne a jeho back-shoulder TD na Adamsa bol lahôdkou, avšak následne to išlo dole vodou, netriafal voľných receiverov a všetko zaklincoval podobným spôsobom ako proti Seahawks. Najskôr hodil do zeme krátku prihrávku na EQ (proti Seahawks na MVS) a následne prehodil úplne voľného Adamsa v end zone. Toto by trafil aj Manziel… Po zápase na tento hod povedal nasledujúcu vetu: „Bol to len zlý hod.“ V minulej sezóne sme takýto čas mali s Hundleym za centrom takmer identickú bilanciu (5-6) a hovorili sme, že keby tam bol Aaron, tak je bilancia úplne iná. A pozrime sa, je tu nový rok, takisto aj Aaron a bilancia je takmer na chlp rovnaká. Hundley 2017 = Rodgers 2018. Určite spravím článok, kde popíšem problémy, ktoré nás stáli túto sezónu a rozoberiem aj Aarona, tu sa mi to moc nechce. 

Po zápase opäť raz zaznela jeho tohtosezónna typická veta: „Musím hrať lepšie a aj budem.“ Mne to už znie ako nejaký pokazený droid zo Star Wars 😀 Mimochodom dostala sa ku mne jedna zaujímavá štatistika, avšak neoveroval som si ju. Uvádza sa v nej, že Aaron Rodgers je v regular season 0-37 proti tímom s víťaznou bilanciou, keď sú na začiatku 4. štvrtiny vo vedení. Opakujem, neoveroval som si to, no ak je to pravda, tak je fakt na zamyslenie, či je Rodgers naozaj taký „clutch“ ako si to o ňom všetci myslíme. Ak máte niekto čas a chuť, tak môžte túto informáciu overiť a dať mi vedieť. Budem vďačný. 

Kameňom úrazu nášho útoku sú v tejto sezóne najmä tretie downy. Proti Vikings sme premenili len 2/10 tretích downov! V prvej štvrtine premenil 3rd&1 Aaron Jones a následne to vyzeralo takto: 

3rd-and-5: Sack

3rd-and-4: Incompletion

3rd-and-7: Incompletion

3rd-and-2: 1-yard run – Jones

3rd-and-13: Sack

3rd-and-4: Sack

3rd-and-10: 36-yardová prihrávka na Davante Adamsa

3rd-and-1: Incompletion

V tejto sezóne sme na tretích downoch pustili už 20 sackov! Počas úvodných 17 plays sme získali dokopy 119 yardov  2 TDs. Následne v ďalších 34 sme získali slabučkých 135 yardov a opäť raz sme v druhom polčase skórovali len jeden field goal. OTRAS!

WR Davante Adams v tomto zápase prekonal hranicu 1,000 nachytaných yardov za jednu sezónu, čo sa mu podarilo po 1x v kariére. Po 11 zápasoch má na svojom konte 77 catchov, 1,022 yardov a 10 TDs. Adams proti Vikings takisto zachytil aj TD, ktorý bol jeho desiatym v prebiehajúcej sezóne, čím v každej z posledných 3 sezón nachytal +10 TDs a stal sa tak len tretím hráčom Packers, ktorí to kedy dokázal. Pred ním to naposledy dosiahol v rokoch 1992-94 Sterling Sharpe a ešte pred ním legenda legiend Don Hutson. Gratulujem! Aspoň niečo! Na pozícií WR chcem ešte pochváliť EQ St. Browna. Dva krát porazil cornera Trae Waynesa na out-breaking routes pre prvý down. Taktiež si perfektne našiel cestu k lopte po scramblingu Aarona Rodgersa, keď perfektne zareagoval na vývin play a vrátil sa. Pripomenulo mi to staré dobré duo Rodgers-Nelson. Pôsobivá play od nováčika a nebola to prvá takéhoto druhu. Pripomeniem play proti 49ers v závere zápasu. Zranenie lakťa ho pripravilo o 2 drivy, no v poslednom drive bol späť a mal aj šancu premeniť dôležitý prvý down. Bol úplne voľný, no Rodgers jednoduchú a krátku prihrávku hodil do zeme. Rookie reciever zachytil 3 prihrávky pre 53 yardov a potvrdzuje slová Davante Adamsa, ktorý o ňom povedal, že spravil najväčší pokrok aký kedy od nováčika videl. Určite si v nedeľu získal aspoň trošku Rodgersovej dôvery. 

OL sa nedarilo. Obrovský podiel na tom mali zranenia. LG Lane Taylora musel nahradiť Justin McCray a LT Davida Bakhtiariho Jason Spriggs. McCray sa ako tak držal, no Spriggs bol otrasný. Hneď pri svojom prvom snape na 3. downe vôbec nezareagoval na inside move Danielle Huntera a bolo zle. Celkovo bol zodpovedný za 2 sacky. All-Pro LT David Bakhtiari v nedeľu proti Vikings utrpel dva rôzne zranenia kolien. Bak po zápase povedal Tomovi Silversteinovi, že najskôr si poranil koleno v tretej štvrtine a keď sa v 4. štvrtine vrátil, tak utrpel odlišné zranenie kolena. Je pomerne pravdepodobné, že Bak vynechá zápas proti Cardinals, no bližšie zatiaľ nič nevieme. 

Mike McCarthy opäť nesklamal a predviedol kópiu svojho tradičného behu stredom lajny, ktorý sa tak preslávil najmä vďaka safety proti Rams. Vyzerá to tak, že sa fakt nikdy nepoučí. Na krátkom 4. downe zacalluje túto najpredvídatelnejšiu somarinu akú len mohol a priamo do čelnej sedmičky Vikings, ach jaj… Bývalý hráč Packers Will Blackmon napísal na Twitter, že keď bol v roku 2008 hráčom Green Bay Packers a prehrali 4 zápasy na cestách v rade, tak McCarthy sa vždy uistil, že hráči budú ubytovaní v horších a horších hoteloch a povedal: „Ak chcete byť v pekných hoteloch, tak vyhrajte ten po*ratý zápas!“ Následne na to zareagoval aj Charles Woodson, ktorý toto tvrdenie potvrdil a povedal, že prisahá, že jeho izba raz bola mimo strechy. Čo myslíte, kde musia teraz bývať? 😀 😀

Naša obrana je momentálne postihnutá zraneniami a to sa podpísalo aj na jej výkone. Bolo by chybou za tento výkon viniť defenzívneho koordinátora Mika Pettina. S tým čo mal k dispozícií robil čo len mohol. Prinášal blitzy od cornerov, vytváral tlak cez stred, hral poctivú coverage, no s výrazne obmedzenými možnosťami úspech neslávilo takmer nič. Chýbajú nám ILB Jake Ryan, DL Mo Wilkerson, OLB Nick Perry, CB Kevin King, CB Beshaud Breeland, DL Mike Daniels či safety Raven Greene. Počas zápasu sa zranil aj safety Kentrell Brice, ktorý hral slabučký zápas a keď sa snažil spraviť jeden tackle, tak sa skoro sám prizabil. Už mám Brica dosť, a čo vy? Celkovo je v podstate 7 starterov zo základných jedenástich mimo ihriska.

Keďže nám chýbali starting corners, tak na pozíciu cornerbacka bol opäť povolaný Tramon Williams a na Diggsa absolútne nestíhal. Pustil Diggsovi jednoduchý TD, kedy sa nedokázal udržať na vlastných nohách, spadol a Diggs bol úplne voľný. V secondary taktiež vôbec nestíhali Josh Jones či Josh Jacskon. Jones predviedol hneď niekoľko otrasných tackles a taktiež nedokázal zahrať na loptu, keď Cousins hodil loptu do double coverage na Thielena, Jaire mal perfektnú coverage a on to missol. Box safety ako Jones proste musí robiť tackles na konzistentnej báze. Vďaka mnohým zraneniam v secondary dostal šancu safety Ibraheim Campbell a nesklamal. Práve naopak. V nedeľu bol na ihrisku našim najlepším safetym a darilo sa mu najmä ako tacklerovi. Niekoľkokrát perfektne vyplnil dieru proti behu a spravil kvalitný tackle. Celkovo za zápas nazbieral 8 stopiek. Sympatický výkon. CB Jaire Alexander neodohral najlepší zápas, avšak jeho bojovný duch na mne zanechal pozitívny dojem. Veľmi ma bavilo sa pozerať na to, ako bojuje s jednou z najlepších WR dvojíc v NFL. Keď sa na to pozerám spätne, tak by som na Thielena nepostavil Alexandera. Na Thielena by som poslal Williamsa/Jacksona s pomocou safetyho zhora do double coverage a na rýchleho Diggsa by som dal práve Alexandera, nakoľko Williams bol celý čas pozadu. Neuveriteľne sa mi páčila play, kedy totálne zničil screen na Diggsa, pri ktorom totálne zvalcoval ako Thielena, tak aj Diggsa a bola z toho strata 10 yardov. Ako to hovoril ten čert v Princeznej ze mlejna? „Som malý, ale šikovný!“ … a dokonca sa na neho aj podobá 😀


ILB Blake Martinez nazbieral 13 tackles a krásne nám demonštroval to, ako je počet tackles zavádzajúcou štatistikou. Absolútne sa mu nedarilo proti behu a prešiel cez neho touchdown v zone coverage stredom ihriska. 8 z jeho 13 tacklov prišlo po tom, čo Vikings získali aspoň 5 yardov. Na druhú stranu bol v tomto smere úspešný OLB Clay Matthews. 2x bol blízko strip sacku a jeho produkcia prišla najmä proti behu ako run stopper. Všetkých jeho 5 tackles bolo maximálne 3 yardy od line of scrimmage, vrátane dvoch stopiek Cooka za line of scrimmage. Taktiež v úvode zápasu na 3rd&short zastavil C.J. Hama a prinútil tak Vikings k puntu. Pochváliť môžme aj DL Kennyho Clarka, ktorý si pripísal jeden sack, dva tackles for loss a bol jedinou stálicou v zraneniami zdecimovanej defenzívnej lajne. 

Čo by to bol za zápas, keby sa opäť niečo nepo*ralo v special teame?! Kick a Punt returner Trevor Davis si opäť poranil hamstring, s ktorým má problémy už od preseason a na poste punt returnera ho nahradil Tramon Williams. Ten spravil ďalšiu obrovskú chybu, a punt returne sa dotkol lopty a hráči Vikings ju získali tesne pred end zone. Naopak konečne môžem pochváliť puntera J.K. Scotta. Nikdy to nie je dobré, keď je váš punter za jeden zápas 6x na ihrisku, no Scott dokázal odohrať kvalitný zápas. Mal 6 puntov priemerne pre 46 yardov, najdlhší meral 56 yardov a 3 skončili inside 20. 

Na záver som si nechal jednu vec, ktorá ma fakt nepotešila, avšak neprekvapila ma. Počas zápasu jeden z priaznivcov domácich napadol fanúšika oblečeného v Green & Gold kvôli tomu, že fandil svojmu tímu. Aj sám Inžinier nám povedal, že atmosféra na zápasoch s Vikings nie je vôbec príjemná a nedá sa to porovnať so zápasmi Packers x Bears. Tam sú páriky v dresoch Packers a Bears, fanúšikovia spolu popíjajú pivo a zdravo sa podpichujú. Avšak toto na štadióne Vikings nečakajte. Ale tak darmo, keď čakáte už takmer 60 rokov na ten prvý mýtický titul, tak sa nečudujem, že niektorým jednotlivcom rupne v bedni… 

Som toho názoru, že toto bol posledný klinček do McCarthy trénerskej truhly a po sezóne si bude baliť veci. Nutne potrebujeme zmenu. Potrebujeme zmeniť či už trénerskú, alebo hráčsku mentalitu a oživiť celý tím. Tento scenár vyhovuje aj generálnemu manažérovi Brianovi Gutekunstovi, ktorý bude mať kopec dôvodov prepustiť „Thompsonových chlapcov“ a priniesť do tímu hráčov s chuťou k futbalu a víťazstvám. Go Pack Go!

PS: Sezóna je pre nás na konci a ja som sa rozhodol, že sa idem plne sústrediť a venovať mojej knižke o Green Bay Packers. Preview a review budú len na niekoľko slov, no pravidelne budem s vami komunikovať cez posty na FB, kde sa môžme v komentároch baviť na všetky možné témy. Stačí napísať. Snáď ma chápete. Bart. 

 

 

 

 

4 thoughts on “REVIEW: WEEK #12 Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

 • 27 novembra, 2018 at 18:34
  Permalink

  Osobne by som bol najradšej keby Mikea prepustili už teraz, ale to sa asi nestane,však? Skôr v offseason budú k dispozícii kandidáti. Je strašné čo tam stvára od zápasu k zápasu.
  P.S.: milujem tvoje/vaše články, len tak ďalej a teším sa na knihu ?

  Reply
 • 27 novembra, 2018 at 18:49
  Permalink

  Na sezóně vidím dvě pozitiva. Právě Alexander a konec McCartyho. Je neskutečné jaký je rozdíl mezi Alexanderem a Jacksonem. Což byly 2 A3 mezi CB na bordu. Jeden big play leader secondary a druhý prumerny. Ale je to Dookie tak snad půjde příští rok nahoru. Jo a vlastně ještě propuštění Dixe. Viděl jsem poslední dva zápasy Skiny. Opět tradiční výkon. Bloumal po hřišti, v tom prvním si připsal jeho tradiční Int. Jeho spoluhráč vyrazil mic, vznikla hromada a Dix ho držel v ruce. V druhém zápase měl pomoc CB s jedním hráčem, ale k tomu hráči se dostal tak na 10y a pak jim oběma utekl.

  Reply
 • 27 novembra, 2018 at 20:01
  Permalink

  Ještě jsme k tomu 4a1. Z horní kamery mi to přišlo, že si to přímo říká o QB sneak. Nevím proč ho nehrajeme. U TB jsem jich viděl snad 20 a nepamatuji si že by neuspěl. Mělo by to dva efekty. Soupeř by ho musel respektovat a zajistit střed což by dávalo možnosti k pásové hře a za druhé spoluhráči vidí jak se QB chce porvat o ten jeden Yard.

  Reply
 • Pingback:PREVIEW: WEEK #2 – Minnesota Vikings vs Green Bay Packers – Green Bay Packers SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

"Ak nehráte dobre, tak prídu následky!"  |