REVIEW: WEEK #13 – Tampa Bay Buccaneers vs Green Bay Packers

Práve sa pre Packers začalo playoff!

Packers na Lambeau Fielde utrpeli ďalšie víťazstvo v tejto sezóne a Tampu Bay Buccaneers porazili 26:20 po víťaznom drive v predĺžení. Na úvod vám položím jednu otázku. Vyberte si jedno, hnusné víťazstvo proti Bucs, alebo dôstojná prehra proti Steelers? Ja beriem hnusnú výhru všetkými 10. Na konci sa počítajú len výhry. Tým pádom sa pre nás začalo predčasné playoff a ak chceme mať aspoň teoretickú šancu na playoff tak zvyšné 4 zápasy sa musia vyhrať, inak nastane smutný a predčasný koniec sezóny. Run the table je opäť späť. 

Dámy a páni, starý dobrý Brett Hundley je späť! Opäť držal loptu až príliš dlho, čím premrhal šancu nájsť otvoreného receivera a keď sa už rozhodol, že ju dakam hodí, tak to bol poväčšine zlý hod. Spomeniem napríklad, keď netrafil úplne voľného WR Geronima Allisona v end zone na corner route hneď počas 1. drivu, čo nás prinútilo kopať len FG. V druhej štvrtine sa snažil o dlhú loptu na Jordyho Nelsona, no hod vôbec netrafil a hra sa skončila íčkom. Hundley následne začal rozhadzovať rukami a po zápase povedal, že to nebola jeho chyba. Podľa neho chyba bola v tom, že WRs s ním neboli na jednej vlne. Názor si urobte sami. Do toho ešte tam vkuse naťahuje v ústach tú žuvačku čo mi už neskutočne vadí a ako som zistil, tak v tom nie som sám. Hundley si proti najhoršej passovej obrane v NFL pripísal 13 skompletovaných prihrávok z 22 passov pre „úžasných“ 84 yardov a passer rating mal 48.3. Toto bol najmenší počet získaných vzdušných yardov od weeku 9 v roku 1994. Avšak svoju kožu si zachraňoval tým čo mu ide najlepšie. A to behanie. Celkovo si na 7 behov pripísal 66 yardov, vrátane nesmierne dôležitého 7 & 18 yardového behu v predĺžení, čo boli skvelé cally od McCartyho, ale o ňom neskôr. Jeho počet nabehaných yardov je najvyšší od 30.9. 1990, keď QB Dom Majowski na 8 behov získal 88 yardov proti Detroitu Lions. Avšak Packers neporazia dobré tímy bez passovej hry. Pripomeniem, že odkedy sa zranil Rodgers, tak Hundley na Lambeau odohral 16 štvrtín. Počas tejto doby nehodil ani jeden TD a pripísal si 4 interceptions. Spomeniem ešte to, že sme to v útoku poslali 3x za sebou 3&out.

Kto by to bol na začiatku sezóny povedal, že práve behová hra bude to, čo nás bude držať nad vodou? Šťastie v nešťastí je zranenie Montgomeryho. Nebyť toho, tak bohvie ako sú na tom s hracím časom naši rookies. Montgomery odviedol na poste RB dobrú prácu a v ďalšej sezóne môže kľudne zastúpiť úlohu Randalla Cobba na poste WR, ktorý ak nebude za redukciu platu, tak si želám aby sme mu povedali zbohom. Na poste RB nastal čas Jonesa s Williamsom. Jamaal Williams nastúpil na poste starting RB a celkovo mal 21 behov pre 113 yardov a 1 TD. Aaron Jones bol po zranení celý zápas na sideline, no akonáhle prišiel na ihrisko, tak rozhodol zápas 20 yardovým behom. Avšak Williamsove začiatky neboli vôbec ružové. Nedokázal triafať diery a bol maximálne neefektívny. No vďaka bohu sa prebral a predvádza obdivuhodné výkony. Jeho silové behy sme mohli sledovať celý večer. Spomeniem napríklad jeho TD beh. Už som si myslel, že ho cornerback Chris Conte zastaví, keď ho hitol 2 yardy za line of scrimmage, no Jamaal doniesol loptu, ale aj Conteho do end zone. Nádhera. Williams nám dokázal, že vie byť rozdielovým hráčom. Takisto je solídny ako pass blocker a aj ako receiver. Loptu ochraňuje takisto dobre. Jones svoju časť splnil na 100%. Prišiel, videl, zvíťazil. Nacallovaý bol beh medzi tackles, no medzera sa upchala, keďže si naši hráči pobrali bloky, tak Jones zmenil smer a naplno využil svoje čerstvé nohy. Klobúk dole pred ním.

K WRs sa nejako extra vyjadrovať nejdem, proste je tam Hundley. Nemá to zmysel. Ak máte na nich nejakú otázku, tak ju hoďte do komentu a ja na ňu odpoviem. 

Poďme na druhú stranu lopty, tam to je tiež celkom zaujímavé. Obrana Packers v tomto zápase urobila niečo pozitívne, no bola tu takisto aj kopa problémov. OLB Clay Matthews sa po zranení vrátil na ihrisko a proti oslabenej OL Bucs odohral vynikajúci zápas. Zaznamenal celkovo 17 tackles, 1 TFL, 2.5 sacks a 3 hity na QB. Toto bol Matthewsov najvyšší pošet sackov v jednom zápase od roku 2014 proti Tampe. 2 sacky nemal od weeku 3 v roku 2015 proti Kansasu. Ďalší navrátilec do zostavy NT Kenny Clark ukázal, že moje slová chváli na jeho osobu nie sú prehnané. Keď bol na ihrisku, tak to tam lietalo. Pripísal si celkovo 6 tackles a 2 sacky. Z toho jeden sack bol strip sack, po ktorom loptu zachytil DE Dean Lowry, ktorý predviedol svoj životný šprint, keď šprintoval 62 yardov do end zone a následne predviedol aj svoj životný skok do výšky. Dean takisto pridal jeden sack. Packers sackovali Winstona celkovo 7x a pripísali si 13 QB hitov. Obrane už tradične šéfoval MLB Blake Martinez. Blake si pripísal celkovo 12 tackles a zablokoval aj jeden pass. 

Packers do tohto zápasu vstupovali bez rookieho CB Kevina Kinga, čiže Packers potrebovali nájsť niekoho, kto ustráži All-Pro receivera Mika Evansa a rýchlika DeSeana Jacksona. Corners Damarious Randall a Davon House akceptovali túto úlohu a musím povedať, že sa im celkom aj darilo. Evans si pripísal 2 zachytené prihrávky pre 33 yardov a Jackson 2 pre 24 yardov. Úprimne si povedzme, že toto je od nás nadľudský výkon. Randall ku koncu pekne zablokoval dôležitý pass na 3. downe. No na druhú stranu sa nám nedarilo pokrývať ostatných hráčov Tampy. Všetko čo letelo inde, bolo pre zisk. Dom Capers nenašiel návod na to ako zastaviť behovú hru Tampy. Bucs majú celú sezónu problém s behaním, no proti nám si pripísali 165 nabehaných yardov. Avšak tu to ani len zďaleka nekončilo. V secondary odohral zlý zápas safety Jermaine Whitehead. Hneď v úvode nedokázal pokryť TE Camerona Brata a pustil tak dlhý TD. Opäť sa nám nedarilo pokrývať screeny. Barber a Sims si dokopy na screenoch pripísali na 6 passov 76 yardov. Screeny sú našim obrovským problémom počas celej sezóny. Pokiaľ sa ich nenaučíme brániť, tak sa nám bude aj naďalej o nich snívať. Ďalším naším stálym problémom je bránenie 3. downov. Obrana udržala Bucs na 20 bodoch aj napriek tomu, že mali loptu takmer 40 minút. No Packers nás stále neprestávajú udivovať a na 3. downov povoľujú veľké zisky. Tampa premenila 9/16 3. downov. Jediným šťastím bolo, že Winston niekedy držal loptu až príliš dlho, alebo ju hádzal nepresne. Inak by to na 20 bodoch neskončilo.

Penalty v special teame sú naďalej obrovským problémom. Tomu babrákovi Davisovi sa podaril return na 30 yardovú líniu Buccaneers, no hra sa posúvala späť kvôli zbytočnému holdingu Vinca Biegela. 60 yardová penalta, dosť dobro že? Potom omyl prírody Trevor Davis opäť zachytil punt, keď ho chytať nemal. Stojí na 5 yardovej línií, za ním nikto a on si zamáva o fair catch preboha. Pamätáte sa ako som sa nedávno nad ním za toto rozčuľoval?! Avšak v special teame sa nám jedna hra aj podarila a to konkrétne zablokovaný punt Kylera Fackrella, ktorý následne vyústil do spomínanej hry Deana Lowryho.

Mika McCartyho by som chcel pochváliť za dobrý playcalling v predĺžení. Konečne nacalloval Hundleymu read options a hneď to išlo. Ale pri poslednom drive v 4. štvrtine ten call na 3&1 nepochopím asi nikdy. Williams to tam ničí a my ideme hádzať. Bože môj. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *