REVIEW: WEEK #14 – Washington Redskins vs Green Bay Packers

Ďalšie utrápený výkon, no víťazstvo je víťazstvo!

V priebehu dvoch týždňov sme hrali proti dvom nováčikom na poste QB a obidba zápasy dopadli tesnejšie, než by sme predpokladali. Túto nedeľu do Green Bay pricestovali Redskins z Washingtonu, ktorý ťahali sériu dvoch výhier za sebou a stále živili nádej, aj keď nie veľkú, na účasť v playoff. Domáci Packers nakoniec tento zápas zvládli a vyhrali ho pomerom 20:15. Poďme sa pozrieť na to, čo sa v tomto zápase udialo a rozoberieme si zopár herných situácií. 

ČO SA DIALO V ÚTOKU?

Náš útok začal zápas perfektne a hneď sme sa ujali vedenia po dvoch touchdownoch. Obidva touchdownové drivy mali spoločnú jednu vec. A to, že head coach Matt LaFleur ich postavil výhradne na svojich tight endoch. Na ihrisku boli neustále a vystriedali sa tam všetci štyria – Graham, Lewis, Tonyan, Sternberger. Ja som len s otvorenými ústami čumel, s akým perfektným gameplanom prišiel do tohto zápasu Matt LaFleur a pri každej jednej play bol náš tight end úplne voľný, alebo perfektne blokoval pre Jonesa. Toto bolo v prvej štvrtine a následne sme sa zasekli a už sme sa neodsekli. 

Máme šťastie, že práve útok Redskins je dôvodom, prečo sú na bilancii 3-10 a aj napriek menšiemu comebacku sa im stratu dvoch skórovaní otočiť nepodarilo. No a čo je ešte viacej frustrujúce, tak to, že sme hneď niekoľkokrát začínali drive v strede ihriska a nič sme z toho nevyťažili. V prvom polčase sme boli hneď 5 krát v teritóriu Redskins a z toho sme si odniesli len 14 bodov. Proti zlým tímom musíte po začatí drivu v strede ihriska body na tabuľu pridávať jedna radosť. Teraz nás čakajú dva zápasy, kde keď takúto field position nepretavíme do bodov, tak vyjdeme na prázdno a budeme sa o playoff ešte triasť. 

Matt LaFleur po zápase išiel na povinnú tlačovku, mal prejav v šatni a upaľoval hore do svojej kancelárie a šiel pozerať film zo zápasu. Lebo bol prekvapený z toho, čo sa to na ihrisku dialo a chcel vedieť odpovede. Ja vám poviem, že sa mu vôbec nedivím. Ukážem vám a rozoberiem zopár hier, ktoré toto jeho zmätenie len podporujú. 

Veľa hovorím o tom, že útok musí mať nejaký ten rytmus. Útočné drivy majú byť svieže a nie že to naťahujeme a zbytočne komplikujeme. Tu je play na prvom downe. 1st&10. Naši traja WRs bežia hlboké routy a RB si zbieha na prípadný checkdown, keby bolo všetko pokryté. Za mňa dobrý play-call. Hráme prvý down, ak Redskins prepadnú v coverage, Rodgers môže hitnúť big play. Ak si to Redskins pokryjú, Rodgers má pred sebou jednoduchý checkdown pre automatický zisk 3 yardov. Williams je v strede ihriska voľný, a proti nemu je len LB. OL dá Rodgersovi v pockete dostatok času. WRs sú zrejme pokrytí, nevidím celé ihrisko. Rodgers mu mohol tento checkdown hodiť, ten by sa reálne mohol vyhnúť tacklujúcemu obrancovi a pred sebou má voľné ihrisko, nakoľko secondary súpera si pokrýva hlboké routy. Rodgers však loptu drží dlho, scrambluje mimo pocket a hodená lopta k sideline je neskompletovaná. Krátky checkdown, ktorým si uľahčím život, by nás pri najhoršom posunul na 2nd&7 a namiesto toho tu je play bez žiadneho zisku. Takto sme mimo rytmu a bez zisku. Za mňa zlá play od Rodgersa. LaFleur vs Rodgers – 1:0

Poďme na ďalšiu play. 1st&10 a LaFleur zacalluje nádherne nadizajnovanú play-action. Rodgers naznačí predávaku na Jonesa, otáča sa do open fieldu, má kopec, kopec času. Hráč Redskins je od neho na míle vzdialený. TE Graham je v súboji proti LB, ktorý výrazne za ním zaostáva, Graham je úplne voľný, no Rodgers ho prehodil. Keby to Rodgers trafil, tak je to TD a vedieme 21-0. Opäť zlá play v podaní Rodgersa. LaFleur vs Rodgers – 2:0. 

Poďme ďalej. RB Aaron Jones sa presunul na ľavú stranu na pozíciu outside WR, kde je v súboji proti box safetymu Collinsovi. Ak sa Jones uvoľní, Rodgers to má poslať na Jonesa, to je jeho first read. Ak si ho Collins pokryje, tak stredom ihriska si zbieha úplne voľný WR Adams pre krátky checkdown, ktorý mohol priniesť poriadny zisk. Jonesa sa uvoľnil a Rodgers ho prehodil. Toto sme všetci videli a mysleli sme si, že to je chyba Rodgersa. Aká je však realita? LaFleur nám vysvetlil, že Jones sa nemal uvoľňovať tak ako to urobil do vnútra, avšak to, že sa Collins pošmykol ho trošku ovplyvnilo a bežal niečo, čo pôvodne bolo nakreslené inak, nakoľko ho musel obiehať a Rodgers to hádzal tak, ako to bolo nakreslené. Collins sa pošmykol a Jones na to zareagoval. Proste smola, inak opäť krásny play design od LaFleura s 2 možnosťami, z čoho je jedna vždy voľná. Keby to Jones zatočil k sideline skorej ako mal, tak je to milimetrová prihrávka. Ďalší potenciálny TD, o ktorý sme sa pripravili. Tu nie je chyba ani v LaFleurovi, a povedzme že ani v Rodgersovi. Ale v realizácii routy v podaní Jonesa. 

Poďme ďalej. Opäť 1st&10. Redskins hrajú cover 2. Na ľavej sideline môžte vidieť WR Davante Adamsa. Defenzívny play-call vyzerá ako high-low coverage, ktorým sa Redskins snažili Rodgersa nalákať na hod na Adamsa, ktorého by predskočil safety a bol by to pick. No za mňa to vyzerá tak, že keby Rodgers veril svojej ruke, tak je tam na prihrávku nejaké to miestečko. Stačilo, aby prišiel rýchly odhod, ešte k tomu bol v pockete a Adams bol jeho first read. Safety je pri prvom reade presne 15 yardov od Adamsa. Si AARON RODGERS. HOĎ TO! On to však nehodil, scrambluje, prichádza o loptu kvôli fumble a zo skvelej field position sme zase nič nevyťažili. Nehovorím, že to mal hádzať. Avšak následný fumble je proste obrovská chyba. Takže tu nie je mínusko až tak za to, že to nehodil, ale za fumble. 

Nestačí? Mám ďalšiu play. 3rd&5. Redskins sú v zone-pressure a posielajú 4 man rush. RB Aaron Jones je hneď po krátkej route voľný na krátky a rýchly odhod. Rodgers sa však pozerá na druhú stranu ihriska a tak Jones pokračuje ďalej. WR Adams beží stick route a hneď za ním TE Graham mieri do stredu ihriska. Plus Lazard na ľavej sideline beži stop routu a je voľný.  Rodgers má čas a vidí, že Graham sa uvoľnil. Nehodil to ani na Grahama, ani na Lazarda. Všetko by to bol first down a jednoduchá prihrávka. Opäť veľmi zlá play od Rodgersa. LaFleur vs Rodgers – 3:0

 

 

 

 

 

Posledná play, ktorú vám ukážem. Zahrávame 1st&15. Redskins sú v quarter-coverage. TE Jimmy Graham beží in breaker routu stredom ihriska, WR G-Mo Allison beží in-breaker trošku hlbšie o 5 yardov za ním, WR Allen Lazard beží deep post. Čo má Rodgers spraviť? Sledovať field safetyho v strede ihriska. Ak sa stiahne do stredu ihriska k Allisonovi, tak Rodgers hádže deep post na Lazarda. Ak sa stiahne hlbšie na pokrytie Lazarda, Rodgers má voľného G-ma. Plus stredom ihriska si zbieha RB Williams na krátky checkdown. Ako sa play vyvinula? Hráči Redskins to pokryli zle a všetky tri možnosti, ktoré mal Rodgers v ponuke sú voľné. Prípadne ešte môže hitnúť aj TE Grahama. Rodgers však pred sebou uvidí voľné ihrisko a rozhodne sa s loptou bežať sám, je však sackovaný. Toto však nebola jeho práca. Prečo doprdele nečítal obrancu v strede ihriska? Keby sa na safetyho pozeral, tak vidí, že Lazard je na deep post úplne voľný a je to easy TD. LaFleur nakreslil ďalšiu krásnu play a play-call bol proti tejto coverage excelentný. Rodgers to však dobrabral. LaFleur vs Rodgers: 4-0. 

 

No a toto som vám rozobral len niekoľko hier a hneď vidíme, kde je chyba. Nie je chyba v tom, že hráči nie sú voľní, alebo v play-designe. Chyba je v tom, že nerobíme to, čo robiť máme. Rodgers to povedal aj po zápase s 49ers. Že rozdiel medzi nami a nimi nie je v tom, že by sme nemali talent, alebo by sme mali zle zacallované hry. Rozdiel je v prevedení. A po tomto zápase musím tieto slová len potvrdiť. Rodgers odohral až alarmujúco zlý zápas. Nepozeral som všetky naše útočné hry z All-22 tak vám neviem presne povedať, čo bolo pri zvyšných hrách zlé. Či bolo všetko pokryté, zlý play-call, či chyba Rodgersa. Nemal som na to proste čas. Sorry. 


SKVELÝ AARON JONES

138 nabehaných yardov, 58 zachytených, jeden TD a priemer 8.4 yardov na jeden beh! Jones mal veľký deň a je škoda, že sme ho nevyužívali viacej. Nie je to ideálne, keď sa vo svojom útoku zameriavate vkuse len na jedného hráča, avšak myslím si, že v tomto zápase by ich Jones sám ubehal. Jones v tomto zápase dokázal niečo, čo pred ním dokázali len dvaja hráči v histórii Green Bay Packers. Aktuálne má na svojom konte celkovo 1,204 yardov a 15 TDs. Je tak len tretím RB, ktorý má za sezónu viacej ako 1,200 celkových yardov a minimálne 15 TDs. Predtým sa to podarilo ešte legendám Ahmanovi Greenovi a Jimovi Taylorovi. Jones je tak v exkluzívnom klube!

Mám tu pre vás 2 videjká. Jedno lepšie ako druhé.

Najskôr si dáme jednu nenápadnú, no za mňa parádnu play. Jones beží doľava, môže v kľude vybehnúť do outu. Avšak to by nebol Aaron. Ten si to rovno namieril do safetyho Collinsa, ktorého zdemolovalo ako keby sa ani len nechumelilo! 

Na 3rd&14 pred vlastnou end zone. Rodgers hádže na Jonesa a je to prvý down. Perfektný play design a call v podaní LaFleura, ešte lepší hod od Rodgersa. Vychutnajte si to!


SOFT ZONE MA RAZ FAKT ZABIJE

V úvode zápasu hráme v obrane agresívne, blitz lieta z každej strany, Jaire v osobke na McLaurinovi, ktorý nespravil proti nemu vôbec nič. No potom náš defenzívny koordinátor Mike Pettine začal opäť s niečím, čo ma doslova vytáča asi posledných 6 zápasov. Rookie QB, ktorý v tejto sezóne ešte vôbec nič neukázal, v najhoršom útoku vo futbale a zrazu proti nám vyzeral ako All-Pro QB, ktorý hrá na jednej nohe. Niekto povie, že hrať konzervatívne a nechať odohrávať akcie pred svojimi tvárami je dobré, no za mňa je to neakceptovateľné!! Toto je prístup, ktorý by som nazval, že hráme tak, aby sme neprehrali. No je už december a my máme hrať tak, aby sme vyhrali. Snáď mi rozumiete. Pettine tam začal callovať soft zone, aby predišiel prípadným big plays po zbabranej man-to-man coverage, no ono to akosi nevychádzalo a McLaurin, ktorý bol celý zápas neviditeľný bol zrazu ako odtrhnutý z reťaze a predviedol taký TD catch, ktorý je jedným z favoritov na catch sezóny. 


TYLER ERVIN JE BOH!

Do nedeľného zápasu proti Redskins sme vstupovali s -8 yardami na punt returne a náš najdlhší punt return v tejto sezóne meral 3 yardy. Boli sme tak blízko novému rekordu NFL v počte yardov na punt returne za sezónu, no nová akvizícia Tyler Ervin sa rozhodol, že niečo takéto nedopustí. Ervin v tomto zápase vracal celkovo 4 punty a podarilo sa mu na nich získať pre nás neuveriteľných 51 yardov! To nás prináša na 43 punt return yardov, čo je o 16 viacej, ako je rekord NFL (27). Je až neuveriteľné, čo dokáže spraviť to, že loptu zachytíte a rozbehnete sa s ňou rovno pred seba. Jeho returny mali hodnoty – 10, 12, 18 a 11 yardov. 

Vypadá to tak, že každý Super Bowl tím získal platného hráča, ktorý bol podpísaný v strede sezóny. Napadajú mi mená ako Adre Rison, či Howard Green. Nehovorím, že Packers sú Super Bowl tímom a Tyler Ervin je týmto hráčom, len je to srandovné sa nad tým zamyslieť, hhh. 


DRUHÉ MIESTO V NFC!!!!!!!!!!!!!!

Po výhre nad Redskins, prehre Saints a Seahawks sme na druhom miesto v NFC a sme vládcami svojho osudu! Vyhrať všetko do konca a horšie ako na druhom mieste nebudeme! Sme na bilancii 10-3 a je úplne, ale že úplne jedno ako sme sa k tejto bilancii dostali! 10-3 je 10-3 a BODKA! Ani raz sme neprehrali dva zápasy za sebou. Minulý rok sme takýto čas už len dohrávali sezónu a teraz v prvej sezóne pod nováčikom na poste head coacha držíme 2. miesto v NFC, akože prosím?!!! Ja si to užívam! Ak si to nedokážete užívať vy, tak vám už pomôcť neviem. Hádam ste si nemysleli, že príde nový head coach, budeme 16-0, a playoff totálne ovládneme… Chcete od nás, aby sme každý zápas vyhrávali o dve triedy? To sme robili v roku 2011, keď sme boli na 15-1. Ako sa to skončilo? V playoff jeden a von. Kde sme boli v sezóne 2010 po 14 weekoch? Priemer 23.5 bodov na zápas, 1 víťazstvo proti tímom s bilanciou plus .500. Rok 2019 po 14 weekoch? 23.8 bodov na zápas a 6 víťazstiev proti tímom s bilanciou plus .500. V roku 2010 sme vo weeku 14 prehrali proti Lions 3:7. Padli sme na bilanciu 8-5, Rodgers sa zranil, ďalší week sme hrali proti Pats a nikto nám neveril. R.E.L.A.X

Čo je zmyslom regular season? Vyhrať dostatok zápasov na to, aby som sa dostal do playoff a tam sa už môže stať úplne všetko. Playoff je ako keby úplne nová sezóna a je tam totálne jedno, ako sa vám darilo, respektíve nedarilo v regular season. Fanúšikovia, ktorí už sú hlavami v playoff a budú mi chcieť písať, že tam hneď vypadneme, tak prosím nekazte mi dobrú náladu. Ďakujem. 


OSTATNÉ POSTREHY

 • WR Jake Kumerow možno toho veľa nepochytal, avšak tento jeho blok na Collinsa, ktorým spravil dieru pre 42 yardový beh Jonesa je proste exkluzívny!
 • Keď už 4-man rush, tak presne takýto: Gary, Clark, Smith, Smith. Všetci štyria doslova zdemolovali pocket Haskinsa v sekunde. Gary krásne vyhral súboj proti RT, Clark si svojho chlapa položil na zem, Big Z prešiel stredom cez dvojblok a všetko dokončil Preston. Veľa šťastia proti tomuto! WOOOW! 

 • Akože tá DPI proti Williamsovi na treťom downe? To čo už je za výmysel? Ak chceme toto pískať ako DPI, tak rovno zrušme obranu. 
 • Vidieť Josha Sittona a T.J. Langa exovať pivo na Lambeau Fielde? To je pastva pre oči! Legendy! To je hádam snom každého ofenzívneho lajnmena, hh.

 • S Adrian Amos odohral perfektný zápas. Sack, interception a 2 zrazené prihrávky. 
 • NT Kenny Clark sa dal dokopy po niekoľkých zraneniach a na jeho výkonoch to je vidieť okamžite. Od Kennyho to bol ďalší dominantný výkon a mal na svojom konte 1.5 sacku. Od zápasu s Panthers hrá extréééémne dobre! Skvelé načasovanie formy Kenny!
 • TE Marcedes Lewis bol v tomto zápase ľadoborcom, pokiaľ hovoríme o blokovaní pre running backov! Pozrite si najväčšie behy Jonesa a zistíte, že Lewis pri nich predviedol nádherný blok. BIG DOG!!! Pri jednom bloku sa nenechal zahanbiť ani Jimmy!
 • Do zápasu nezasiahol CB Kevin King a ani CB Tony Brown. Na ich miesto zaskočil Josh Jackson a odohral fakt dobrý zápas. Treba však povedať, že to bolo proti útoku Redskins…
 • Viete koľko zápasov by museli vyhrať nováčikovia na poste head coacha v tejto sezóne. Aby dorovnali víťazný percento LaFleura? Taylor (39), Flores (31), Kingsbury (29), Fangio (22) & Kitchens (18). 
 • Nechcem na nič poukazovať atď… Avšak ako hrali Niners s Redskins? Vyhrali 9-0. Ako hrali Viqueens s Redskins? Vyhrali 19-9. R.E.L.A.X. 
 • Všetci hovoria, že pozrite sa ako hrajú 49ers. Ale ako vyzerali prve dve sezóny pod Shanahanom? 6-10 a 4-12. R.E.L.A.X.
 • GO PACK GO AND WE ARE 10&3!!!!!

 

 

One thought on “REVIEW: WEEK #14 – Washington Redskins vs Green Bay Packers

 • 12 decembra, 2019 at 8:47
  Permalink

  Následující dva zápasy uláží jak na tom opravdu jsme. Tyto dva zápasy byly takové povinné a chvílema mi přišlo, že se hrálo na údržbu stavu.
  PS: tak už i já jsem absolvoval cestu do Mekky (Lambeau Field) a týden předtím zápas v New Yorku stál opravdu díky počasí za to. ? Rozmrzal jsem do středy a pak hurá na sever.
  Go Packs Go

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: WEEK #5 – Green Bay Packers vs Detroit Lions  |  Division Champions  |  Ted Thompson trpí nervovou poruchou  |