REVIEW: WEEK #3 – Green Bay Packers vs Washington Redskins

Výkon mizerný a prvá prehra je na svete!

Kde by som len začal… No rozhodol som sa, že budeme pokračovať v našej tradícií a vždy prvý na rad pôjde Clay Matthews. Čo už mám na toto povedať. Ďalší zápas, ďalší hit na QB ako z učebnice futbalu, avšak opäť nám tam naša stará, dobre známa zebra hodí flag a namiesto sacku príde penalta za 15 yardov… Jediný, kto si za týmto rozhodnutím stojí, je rozhodcovská komisia, podľa ktorej to bol opäť čistý roughing the passer a Clay celou váhou tela spadol na Smitha. Avšak pár plays pred týmto momentom, hráč Redskins (Jonathan Allen) sackoval Aarona Rodgersa takým spôsobom, že ho chytil odzadu, zodvihol, hodil za seba a ešte na neho dopadol. Myslíte si, že to bol flag? Haha, ani náhodou! Aaron po zápase hovoril, že sa okamžite pýtal rozhodcu, či toto nebol roughing the passer. Odpoveď rozhodcu? „NEVIDEL SOM TO, BOLO TAM PRÍLIŠ VEĽA HRÁČOV.“ Ako pardon, ale čože?! Na ihrisku je pomaly viacej rozhodcov ako hráčov, no ani jeden z nich toto nevidel?!! Toto je už výsmech celej franchise Green Bay Packers priamo do tváre!! Takých hitov ako bol Clayov bolo počas tohto weeku minimálne 20 a pískali sa? Snívajte s nami… V tomto weeku v zápase Dolphins vs Raiders si DE William Hayes pretrhol predný krížny väz a sezóna tak pre neho skončila. Dôvod? Tréner Gase po zápase povedal, že Hayes sa snažil, aby nespadol celou váhou tela na QB a z opakovaných záznamov to je jasne vidieť, ako sa snažil vyhnúť Carrovi…

Za zmienku stojí štatistika, podľa ktorej mal Clay od roku 2009 do začiatku tejto sezóny 4x odpískaný roughing the passer. No a teraz má už na svojom konte za 3 zápasy 3x roughing the passer. Prvý na Trubiskyho bol jasný, tam sa nie je o čom baviť. Ale tieto dva na Cousinsa a Smitha?! Ukážkové hity, ktoré sa pískajú len a len Matthewsovi… Clay asi musel pred začiatkom sezóny Goodellovi vy*ukať manželku, lebo toto už nie je normálne… Keby som bol na Clayovom mieste, tak rozhodcovi (na jeho tele) názorne ukážem, ako vyzerá roughing the passer a potom by už asi pochopil, čo je a čo nie je RTP. Po tomto by Claya síce penalizovali do konca života, avšak nám to môže byť jedno. Nič už nehrá a ak aj niečo zahrá, tak je to smiešny faul. Po sezóne u nás končí a zapísal by sa tak do dejín NFL ako hráč, ktorý zabojoval za práva futbalistov, postavil sa proti diktátorskému režimu Rogera Goodella a pomohol vrátiť futbalu svoju pravú tvár a tvrdosť! Budem to opakovať stále dookola. Ale treba dať trénerom možnosť challengovať aj flagy rozhodcov!! Lebo je viac než zjavné, že ani len nemajú potuchy o tom, čo sa hádzať má a čo nie… A k rozhodcom ešte jedna pripomienka. Kto mi vysvetlí ako 15 sekúnd po odpískaní prišli na to, že Peterson bol v end zone, nerozumiem….

Claya bolo dosť a poďme k tomu nášmu „slávnemu“ výkonu! Zápas sme si prehrali sami a je to len a len naša vina!! Všetko to začínalo už pri QB. Zápas ešte len ani nezačal, no Aaron už ledva chodil a od začiatku mal na tvári bolestivú grimasu. Defenzívnym koordinátorom sa na zápas pripravuje oveľa ľahšie keď vedia, že Aaron sa z kapsy nepohne a po svojich toho veľa nezíska. Tak si môžu dovoliť poslať 4 hráčov do rushu, čo na našu OL bohato stačí a zvyšok dropne do coverage. Vôbec nemusia pokrývať priestor pár yardov za a vedľa OL. No tento priestor sme vôbec v prvom polčase nevyužívali. McCarthymu to doplo až v druhom polčase a a zrazu sme vedeli hýbať loptou. To mu ale trvalo… Aaron celkovo neodohral dobrý zápas. Áno, jeho receivery predviedli niekoľko otrasných dropov, ale na druhej strane aj Aaron nepredviedol žiadny oslňujúci výkon a netrafil hneď niekoľko hodov. 

Obrovským problémom je ofenzívna lajna. McCray v podstate počas minulej sezóny len zaskakoval za startera Jahriho Evansa a išlo mu to dobre. Ale pred touto sezónou sme ani len nemohli mať tušenie o tom, ako na tom McCray bude. Aj napriek tejto neistote sme do tímu priniesli len journeymana Byrona Bella a až v 6. kole na Drafte sme zobrali Cola Madisona, ktorý stále sedí doma kvôli osobným dôvodom a v Green Bay sa ešte ani len neukázal. No McCrayovi vstup do sezóny nevyšiel. Pustil niekoľko sackov a pomerne veľa tlakov na QB. Naopak musím ho pochváliť za jeho prínos v behovej hre, kde dokáže s Linsleym spraviť slušnú medzeru. Avšak v závere zápasu proti Redskins si poranil rameno a posledné 3 drivy vynechal. Medzitým, jeho parťák na pravom tacklovi – Bryan Bulaga opustil zápas už v druhej štvrtine kvôli zraneniu chrbta a na jeho miesto prišiel Jason Spriggs, ktorý pravého tackla hrať proste nevie!!!!! No a čo teraz? Ak Bulaga a McCray nebudú môcť hrať, tak koho tam postavíme?! K dispozícií je na pravého guarda Byron Bell, Lucas Patrick a na tackla Jason Spriggs s nováčikom Alexom Lightom. Ajájaj, Aaron, veľa, veľa, veľa, veľa šťastia a zdravia prajem!

Na pozícií RB sa do zápasové kolotoča vrátil Aaron Jones a z jeho strany to bola paráda! Na 6 behov si pripísal 42 yardov! Avšak na ihrisku bol minimálne, keďže si pripísal len 17 útočných snapov. Jeho kolegovci RBs mali: Montgomery (20) a Williams (30).

Naši receivers sa v tomto zápase vôbec, ale že vôbec nevyznamenali. Cobb, Adams a Kendricks sú zodpovední hneď za niekoľko otrasných a neodpustiteľných dropov. Cobb mal v tomto zápase drop party a začal ju hneď štýlovo v prvom drive. Na 3rd&9, Rodgers hodil perfektnú loptu na stred ihriska, no Cobbovi preletela pomedzi prsty a museli sme tak puntovať. To už sme prehrávali 0-7. Drive neskôr, 3rd&3, Rogers hádzal loptu na slante pre Adamsa. Lopta bola trošku podhodená, no Adams mal na nej obidve ruky a receiver kalibru Adamsa takéto lopty chytať musí!!! Následne sme puntovali a prehrávali 0-14. Do druhého polčasu sme nastúpili slušne a mali sme šancu sa na Redskins dotiahnuť. Do konca 3. štvrtiny ostávalo 2:33 a stáli sme pred 4th&2. Rodgers hodil rýchlu loptu na Cobba, čo mal byť prvý down. Avšak Cobb loptu dropol a na loptu tak išli Redskins. Namiesto toho, aby to bol 1. down a boli sme na 40 yardovej línií Redskins, sme stále prehrávali 17-28. Avšak najviac otrasný drop prišiel v nasledujúcom drive. Boli sme na 3rd&10 na vlastnej 16 yardovej línií. Rodgers hodil perfektnú hlbokú loptu na pravú sideline medzi dvoch obrancov, avšak Kendricks ju dropol. Museli sme tak puntovať a zápas bol rozhodnutý. Ak by tú loptu zachytil, tak by to bol posun o minimálne 30 yardov vpred. Už asi všetci rozumiete tomu, prečo mám taký odpor voči Kendricksovi. Už počas training campu mal problémy s dropmi a všetko to okorenil dropnutým TD v prvom zápase preseason. Chcem tam Tonyana a nie toto nemehlo! V konečnom dôsledku nás tieto dropy stáli tak 50-60 passových yardov a príležitost sa priblížiť na rozdiel jedného touchdownu. Jediný WR, ktorý si zaslúži ako takú pochvalu je G-Mo Allison. Zachytil síce len 2 prihrávky, no podarilo sa mu skórovať 64 yardový TD. TE Jimmy Graham je stále neviditeľný a nepomáha tomu ani Aaron Rodgers. Pokiaľ nie je Jimmy Aaronovým prvým readom, tak si ho proste nejako nevšíma. Počas zápasu bolo hneď niekoľko situácií, kedy bol Jimmy úplne voľný, avšak Aaron sa na neho ani len nepozrel a vkuse hľadal Cobba s Adamsom. Je mi Jimmyho aj trošku ľúto. Inak pre pobavenie, ten pomalý a starý receiver, ktorého sme na jar prepustili, vo weeku 3 nachytal 6 prihrávok pre 173 yardov a 1 TD. V red zone nám chýba ale že brutálne. Keď bol u nás, tak každá návšteva red zone končila TD. Teraz? Trápenie, trápenie…

V útoku už ďalej nie je čo hodnotiť. Tak poďme k obrane. Tam úplne otrasný zápas odohrali naši safeties. Berte to, alebo nie, ale Haháč už naďalej nie je rozdielovým hráčom. Áno, chytil jednu interception, avšak tá bola opäť taká, že mu ju hodili priamo do ruky a nemusel pre ňu urobiť absolútne nič. Okrem toho v zápase bol nulový. Netrafil hneď niekoľko tackles a pôsobil na mňa príliš pomalo. Jeho reakcie na loptu sú otrasné. No a o jeho parťákovi Kentrellovi Bricovi ani hovoriť nemusím. To je otras na entú. Hneď v úvode zápasu predviedol otrasnú play, pri ktorej WR Richardson skóroval 46 yardový TD a bol to jeho jediný catch zápasu. Viete čo Brice povedal po zápase?! Že hrali cover 4 a on spravil všetko čo mal. Na zvyšok sa máme opýtať trénera. Čo prosíííím?!!!! Smith hádzal loptu do double coverage a Brice bol v perfektnej pozícií, kde mala prísť jednoduchá interception. Avšak Brice si loptu ani len nevšímal, podbehol ju, zrazil Alexandera a Richardson skóroval TD. Okamžite by som ho za takéto reči prepustil. Somár jeden. Plus k tomu hral úplne hovno a zranil vlastného spoluhráča, Mo Wilkersona, ktorý je na 99% out na celú sezónu. Treba dodať viac?!! Gute, Reid & Thomas sú k dispozícií! Prosím, zbav nás tohto trápenia!

CB Davon House opäť raz ukázal, že v našom tíme nemá čo hľadať. Počas play pred end zone sa na loptu ani len nepozrel a od začiatku držal WR Redskins. Jasná DPI a lopta na 1 yardovej línií. Hovorím to už asi 1 000 000x, ak chcete pomýšľať nad výhrami, tak House proste nesmie byť na ihrisku. BODKA!. Avšak našej secondary sa celkovo nedarilo. Bolo nám odpískaných hneď niekoľko DPI kvôli tomu, že si corner nevšímal loptu. V obrane by som pochválil jedine NT Kennyho Clarka. Pravidelne na seba viaže dvoch O-lajnmenov a pripísal si ďalšiu zrazenú prihrávku. Kenny viedol aj tímovú štatistiku v tackles, keď zaznamenal dokopy 9 tackles. Jednoznačne najkonzistentnejší hráč našej obrany. Dobrá práca Kenny! 

V special teame odohral dobrý zápas rookie punter J.K. Scott, keď mal celkovo 5 puntov a priemer 46.4 yardov. Jeho najdlhší mal hodnotu 58 yardov a jeden punt dokonca skončil na 2 yardovej línií. MVP zápasu! A tie naše punt returny, to mi už len vysvetlite, ako pri každom jednom punt returne dokážeme dostať flag za holding alebo ilegálny blok. Prvé 3 punt returny skončili flagom a až ten posledný 4 sa obišiel bez flagu. OTRAS!! LS Hundley Bradley odohral zlý zápas. Mal 2 veľmi zlé snapy, obidva išli príliš nízko. Holder JK Scott nedokázal jeho snap zachytiť pri pokuse o 61 yardový FG. Potom v 4. štvrtine hodil loptu príliš nízko, no Scott to zachránil a poslal na druhú stranu ihriska čistý punt. Long snappers musia byť v súčasnej NFL perfektní, toto je bieda.

Prvý polčas zápasu bol ako zo zlého sna. Nič sa nedarilo a obrana pustila celkovo 28 bodov proti tímu, ktorý v poslednom týždni skóroval doma len 9 bodov! Najviac horeli safeties a naša behová obrana. Peterson vyzeral, ako keby mal 24 rokov a robil si tam čo chcel. Avšak opäť treba dať Pettinovi kredit za reakciu na priebeh zápasu. V zápase proti Bears sa nám nedarilo, no Pettine spravil zmeny a obrana začala hrať tak ako má. To isté sa stalo v tomto zápase a obrana nás v druhom polčase doslova držala umelo pri živote, nakoľko útok nebol schopný spraviť vôbec nič. Takto vyzerali všetky drivy Redskins v druhom polčase: 3 plays (5 yardov), 4 plays (12 yardov), 3 plays (0 yardov), 3 plays (4 yardov) & 8 plays (29 yardov – FG). Niekedy to u nás bolo tak, že útok ťahal tím, avšak v prebiehajúcej sezóne môžme ďakovať obrane za to, že máme aspoň jednu výhru a jednu remízu.

Ako je našou tradíciou, tak úvod zápasu sme opäť prespali a neboli sme pripravení, ale že vôbec. McCarthy je tu už 13. sezónu a stále nevie prísť na to, ako pripraviť tím na prvú play zápasu. Jeho play calling je zastaralý, predvídateľný a nedá sa na to pozerať. Celé to je bez nápadu a bez pohybu. Hovorilo sa o tom, že počas offseason sa náš útočný playbook dočká zmeny, avšak vôbec to tak nevyzerá. Takmer všetky útoky v NFL sa vyvíjajú a pridávajú do svojho playbooku hry, ktoré momentálne na obrany platia. Avšak my hráme 13 rokov to istí stále dokolečka dokola. Receivers potrebujú dlhý čas na to, aby sa uvoľnili, alebo čakáme na zázrak Aarona Rodgersa. Máme v tíme aj rýchlonohého hráča v podobe MVS, tak prečo ho nevyužijeme na nejaké špeciálne plays nadizajnované pre neho?! Chiefs to robia s Hillom každý week a pozrite sa, ako to dáva život celému útoku… Avšak McCarthy má u mňa bod naviac, za tú jeho reakciu pri Clayovom flagu. Takto vytočeného McCarthyho som ešte v živote nevidel a za rozhodcom bežal popri polke sideline ako zmyslov zbavený a vkuse na neho kričal. Normálne som sa bál, že dostane infarkt. Síce game play mu nevyšiel, avšak za svojich hráčov sa postaví stoj čo stoj a to si ja cením. Môžme byť radi, že ešte McCarthy nedostal penaltu za nešportové správanie 😀 

Ďalším a podľa mňa najzávažnejším negatívom sú zranenia. FedEx Field nám neprial a prišli sme hneď o viacero starterov. Už spomínaný Brice poranil členok Wilkersonovi, ktorého odviezla sanitka okamžite do nemocnie, kde dokonca musel ostať cez noc, musel podstúpiť operáciu a sezóna sa pre neho žiaľ skončila. Je to naozaj smutné, lebo teraz Mo reštartoval svoju kariéru a dostával sa do tempa. Obrovská škoda. Teraz potrebujeme, aby sa Lowry s Adamsom pochlapili a začali hrať na poriadnej úrovni. V OL sa nám zranil RT Bryan Bulaga (chrbát) & RG Justin McCray (rameno). Mimo zápasu bol aj OLB Nick Perry, ktorý bol na ihrisku úplne neviditeľný, nič nehral a bol prešetrovaný pre otras mozgu a momentálne je v concussion protokole. Namiesto Perryho prišiel na ihrisko Jason Spriggs a hneď počas prvých 11 snapov pustil 3 tlaky na QB, neskôr si pripísal aj false start a holding. 

Zápas sme si prehrali sami a bola to kolektívna prehra. Od dropov, cez nekonzistentnú hru obrany, McCarthyho play calling, až po zbytočne flagy. Pár lepších hier a boli by sme na bilancií 3-0. Pár horších plays a bolo by to 0-3. Takto sme na bilancií 1-1-1 a ak chceme pomýšľať čo i len nad účasťou v playoff, tak sa musíme prebrať a začať hrať poriadny futbal od prvého snapu zápasu. Inak sezóna pre nás skončí už veľmi, veľmi skoro!!! Go Pack Go!

3 thoughts on “REVIEW: WEEK #3 – Green Bay Packers vs Washington Redskins

 • 25 septembra, 2018 at 8:55
  Permalink

  Včera jsem psal krátký koment, ale nějak se mi nepodařilo ho odeslat. Ty to umíš tak pěkně rozvést. Ale body tam máš všechny co i já.
  – Brice byl zoufalý i proti Vikings, při tom vyrovnání nevím kam letěl.
  – Já Clintona Dixe neviděl jako rozdílového hráče nikdy. Neumí tacklovat a podle mě ani moc nepředvídá hru. Jen vždy závidím Safety ostatním týmům, když vidím jak hrají. Ale je fakt, že jsem mu nikdy neodpustit to 2-pt conversion ve finále NFC se Seattlem, když míč letěl hodinu. Prostě ho nemám rád. ?
  – Ještě mě zaujala tvoje úvaha o Grahamovi. Je fakt, že nedostává míče. AR prostě TE neumí využít. Je to škoda.
  – K Matthewsovi – ten je aspoň konzistentní. Co zápas tak RTP. Možná nebyl, ale dvakrát mu to hodili tak by si to měl hlídat. Není to žádný zajíc. Jinak naprostý souhlas s tím faulem na AR. Zvednul ho a praštil s ním hlavou o zem.

  Reply
 • 25 septembra, 2018 at 9:39
  Permalink

  Píše sa mi to ťažko, ale som presvedčený o tom, že pod McCarthym už Aaron ďalší prsteň určite nezíska.

  Reply
 • 26 septembra, 2018 at 0:00
  Permalink

  Jako to bylo vsechno ale uplne spatne. OLB to odchodili, Brice vubec nevi, kde je, behova obrana v prvni pulce nula, penalty byly za vice nez 100 yardu a k tomu ty silene dropy… nechapu proc nehral vic Aaron Jones, nechapu proc je tam stale House.
  K tomu zraneni Kinga, Wilkersona a Rodgerse (to koleno je hodne znat)…
  Sezona nevypada dobre, ale snad se aspon chyti ti dva mladi v obrane a nejaky mlady WR

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat Kumerowa a štedrý Aaron Rodgers!  |