REVIEW: WEEK #4 – Philadelphia Eagles vs Green Bay Packers

Trpká prehra proti Eagles.

Green Bay Packers nezvládli tretí zápas na domácej pôde v rade a s Eagles prehrali v ofenzívnom zápase 27-34. Head coachovi Mattovi LaFleurovi sa tak nepodarilo prekonať rekord Vinca Lombardiho a bude sa musieť o prvé miesto „len“ deliť. Čo bolo príčinou tejto prehry? Na to sa teraz pozrieme. 

DO KOLEČKA DOKOLA

Čože som to len napísal v mojom zápasovom preview? „Eagles sa pozrú na film zo zápasu proti Broncos a čo uvidia? Že Broncos boli schopní nájsť úspech proti internej defenzívnej lajne Packers pri behovej hre a tak pôjdu s RB Jordanom Howardom stredom. Mike Pettine minulý rok povedal jednu veľmi pravdivú vetu: „Keď niečo dáte na tejp, tak tímy sa k tomu budú vracať dovtedy, kým im neukážete, že už to dokážete brániť. Pettine a jeho spoločníci sa musia uistiť, že nedeľňajší problém proti Broncos nebude ničím dlhodobým.“

No a toto sa presne udialo. Eagles a Pederson toto využili a totálne nad našou defenzívnou lajnou dominovali a behali cez ňu jedna radosť. Na 33 behov si Eagles nazbierali 176 yardov a 2 TDs. Naša behová obrana mala skvelý vstup do sezóny, keď úplne vygumovala Tarika Cohena s Davidom Motgomerym. No potom sa zranili DT Montravius Adams so S Ravenom Greenom a zrazu má naša obrana deň otvorených dverí. Keď sa počas zápasu s Vikings zranil Greene, tak som chalanom hneď hovoril, že je vééľmi zle. Málo ľudí si uvedomuje, aký vplyv na našu behovú obranu majú títo dvaja hráči. Možno nezahrávajú big plays na každodennom poriadku, no svoje si plnia viac než obstojne. Keď hráme proti behu dobre, tak ich nikto nechváli. Zrazu tam nie sú a všetci nadávame, že nevieme brániť behy. Aspoň takouto cestou si uvedomíme, že títo hráči tam nie sú len do počtu a ľudia ich už budú vnímať trošku inak. Trpíme kvôli tomu, že na poste ILB a S nemáme potrebnú hĺbku. Nemôžme hrať basic formácie s 2 ILBs, lebo okrem Martineza tam nie je schopný ILB a Burks je zranený. Aktuálne sa nám hrajú aj zle hybridné pozície ILB, kde vedľa ILB je safety a pri zranení safetyho Ravena Greena je táto pozícia výraznou slabinou. Pederson to veľmi dobre vedel a tak nonstop búšil do strany, kde sa nachádzal safety Will Redmond a cez neho išlo extrémne veľa plays a aj jeden TD. Už aby sa nám vrátil Ibraheim Campbell alebo Oren Burks. Lebo toto je proste veľká slabina, ktorú nevieme vyplniť kvôli zraneniam kľúčových hráčov. S týmto Mike Pettine nič nezmôže a môže sa aj roztrhať. Pokiaľ v tejto sezóne nebude k dispozícii Burks, Greene, Adams, či Campbell a na ihrisku bude hrať Redmond, Goodson, či Summers, tak ofenzívni koordinátori pôjdu len a len do nich, lebo cez nich to je cesta ako po masle. Tu musí Gute počas budúcej offseason posilniť a zväčšiť hĺbku. Bez debaty. 

Kvízová otázka: Čo čakať budúci týždeň v Dallase?

Odpoveď: Zeke 300 yardov a 5 TDs. Ak ho máte vo fantasy, tak šúp s nim do zostavy. Budúci week to je tutovka. 

KEVIN KING, AARON RODGERS & DAVANTE ADAMS

Po zbabranom zápase proti Broncos sa Kevin dokázal oklepať a proti Eagles odohral veľmi solídny zápas. Podarilo sa mu pomerne slušne ubrániť WR Alshona Jeffreyho, no v štvrtej štvrtine musel zápas opustiť kvôli zraneniu triesla. WR Davante Adams ma namierené za skvelou nocou, no zranenie ho zastavilo. Celkovo zachytil 10 prihrávok pre 180 yardov, no potom sa zranil a už do hry nezasiahol. Myslím si, že keby sme to celý zápas hádzali len Adamsa, tak by sme tento zápas vyhrali. Secondary Eagles si s ním vôbec nevedela rady. 4 z 5 Rodgersových prvých a 10 z prvých 18 passov smerovalo práve na Adamsa. Adams z toho zachytil 7 prihrávok pre 138 yardov a pridal ďalších 15 yardov na penalte. Počas tejto pasáže Packers skórovali 20 bodov… Len v prvej štvrtine Rodgers skompletoval 10/10 prihrávok pre 129 yardov. Mali sme momentum, no sami sme si ho odpálili a už sme len doťahovali. Aaron Rodgers neodohral bezchybný zápas, no jeho výkon bol konečne taký, aký si aspoň predstavujeme. Ten TD pass na Grahama? Tak to bola lahôdka! Mal tam zopár neporozumení so spoluhráčmi, no celkovo si myslím, že to bol dobý výkon a hlavne vďaka nemu sme sa držali v zápase. Dneska naši traja najlepší hráči. No dvaja z nich v zápase skončili kvôli zraneniu. Ak Davante Adams bude musieť vynechať viacej weekov, tak máme celkom prúser. No pred pár dňami som na Twitteri zaznamenal nevídané narušenie sily. Niekto napísal tweet o tom, že Packers by potrebovali slot receivera a Jordy Nelson tento tweet lajkol. Žeby mu Gute zavolal? A keď tu už chválim hráčov, tak treba pochváliť aj WR Geronima Allisona, ktorý v závere prvého polčasu predviedol dva veľké catche, z toho jeden pre TD. 

BEHOVÝ ÚTOK

Rodgers – 5 behov pre 46 yardov. Zvyšok hráčov Packers – 15 behov pre 31 yardov. Táto štatistika hovorí za všetko. Útok Packers proste nie je schopný rozbehnúť behovú hru, ktorú útok Matta LaFleura tak potrebuje, aby všetko krásne do seba zapadalo. Behová hra je pre Matta základom a od nej sa následne odvíja passová hra. Dneska sa nám zranil Jamaal a tak o týždeň možno dostane priestor rookie RB Dexter Williams, ktorý do behovej hry môže priniesť nový život. Možno že by sa Gute už teraz obzeral a vymýšľal plán na to, ako na budúcom Drafte draftovať RB Wisconsinu Jonathana Taylora? 

NEVYUŽITÉ PRÍLEŽITOSTI V RED ZONE

Hneď v úvode zápasu sme mali možnosť Eagles odskočiť. Viedli sme 7-0, obrana si pripísala stopku a boli sme v red zone 2x za sebou. Využili sme to? Nie. Odniesli sme si len 2 FGs a namiesto 14 bodov sme si pripísali len 6. Packers tak so svojich prvých troch návštev red zone skórovali TD len raz. Zatiaľ čo Eagles 2/2. Toto bolo v prvom polčase. V druhom polčase sme opäť boli v red zone a opäť sme to pokašľali. Vďaka DPI sme boli 1 yard od end zone a my sme to na 4 pokusy nedokázali premeniť na TD. A prečo Matt zacalloval 4 passové plays? To mi akože kto vysvetlí? V backfielde máte Jonesa a najmä Vitaleho!!!! Halóó?!!! Ako nevieme, či Rodgers nejakú zacallovanú play zmenil, ale toto bol otras čo sme v tom drive predviedli. A to nedorozumenie na treťom downe medzi Grahamom a Rodgersom? To vyzeralo ako keby futbal hrali deti na základnej škole a nie hráči Green Bay Packers. V posledných sekundách zápasu sme mali možnosť vyrovnať skóre zápasu. Rodgers hodil loptu do premávky, avšak pomerne presne na hruď WR MVS, avšak tá sa od neho odrazila, interception a bolo po zápase. Koľko že to je stratených bodov v red zone? Ak dobre počítam, tak 28!! (6 sme skórovali z FG v red zone, takže na score boarde rozdiel 22 bodov). Stačilo by to podľa vás na výhru? Podľa mňa áno… Aaron Rodgers tak po 1x prehral na Lambeau Fielde, keď v jednom momente zápasu jeho tím viedol o 10 plus bodov. Jeho bilancia tak je 58-1-1. 

MARCEDES LEWIS

V passovej hre si pripísal peknú play, keď si z hráča Eagles spravil prekážku na skákanie, no v blockingu to bola z jeho strany veľká bieda. Pri behoch jeho blocking niekoľkokrát prepadol a beh tak neviedol absolútne nikam. Pri fumbly Rodgers ten block mal jednoznačne udržať. Marcedes, alebo MERCEDES, ako ho volajú komentátori na Sport 2, je známy vďaka svojmu skvelému blockingu. No proti Eagles to bola z jeho strany obrovská tragédia a kvôli nemu Eagles skórovali 7 bodov. Mimochodom kto si pripísal tento strip sack? Derek Barnett, ktorý nemal byť na ihrisku od tretej play zápasu… To len tak medzi rečou.

SPECIAL TEAM ICH NAKOPOL

Ako skórovali Eagles svojich prvých 14 bodov? V úvode zápasu boli úplne stratení, nevedeli ktorá bije, no náš special team sa opäť raz „predviedol“. Najskôr zbabranou kick coverage dovolili Sandersovi dobehnúť až na 34ku Packers za stavu 10-0 pre Packers. Čo z toho bolo? TOUCHDOWN EAGLES. Následne sme my nevyužili príležitosť v red zone, prišiel len FG. Následný kick poslal kicker Mason Crosby do outu a Eagles začínali na vlastnej 40ke. Čo z toho bolo? TOUCHDOWN EAGLES a boli na koni… 

NFL, TNF & ZRANENIA

NFL: Chceme ochraňovať zdravie hráčov, zavedieme možnosť challengnúť pass interference a blá, blá, blá… NFL si sama hádže drevo pod kolená… Kto mi vysvetlí, prečo nebol Derek Barnett po tom odpornom a absolútne zbytočnom helmet-to-helmet hite na nášho RB Jamaala Williamsa vylúčený zo zápasu?! Williams ostal bez pohybu ležať na ihrisku a okamžite ho viezli do miestnej nemocnice. No Barnett si v pohode hral ďalej. To akože čo robia v tom New Yorku? Halóooo. Šak tu sa hráči zabíjajú a oni to nechajú tak. Nezabudnite o rok opäť zmeniť pravidlá, že tackling je povolený len keď pred tacklom pred hráča položíte penu… Ale chcete ochraňovať zdravie hráčov, oukéééej. Druhá vec. Jasná defensive pass interference pri zákroku na MVS. Zápas sa láme, máme šancu ho otočiť na svoju stranu a oni flag nehodia. Tak Matt LaFleur hádže challenge, ktorá je viac než jasná. DPI proti hráčovi Eagles a prvý down pre Packers. No New York opäť spí a call ponechali. Čo chcete ešte viacej na otočenie PI?!! Na kerú prdel ste potom akože zaviedli možnosť PI challengovať, keď to nikdy neotočíte, aj keď to je do očí bijúce?!! Ale aby som bol férový, tak musím uznať, že aj ten zákrok Kevina Kinga na Alshona Jefferyho bola DPI. No keď zebry neotočili prvú play, tak túto si už otočiť dovoliť nemohli. To by z Green Bay živí nevyšli. No toto nebolo všetko. Počas zápasu tam bolo viacej sporných okamihov. Ten 20 yardový TD RB Jordana Howarda, ktorý dal Eagles vedenie 27-20 v tretej štvrtine. Howard bol úplne voľný na ľavo vo flate. Inside linebacker Blake Martinez mal byť v coverage, no narazil priamo do wide receivera Eagles Macka Hollinsa, ktorý práve prešiel do vnútra svojej routy. Martinez si pýtal offensive pass interference, no žiadny flag neprišiel… Mal, či nemal? Nechám to na vás… Ďalšia play a hneď aj tá, ktorá rozhodla zápas. Spomínaný interception Aaron Rodgersa, keď sa lopta odrazila od hrudníka MVS do rúk hráča Eagles a bolo po zápase. No keď si pozriete spomalený záber, tak si všimnete niečo veľmi zvláštne. Kdeže sú ruky hráča Eagles ešte pred tým, než lopta priletela? Objíma nimi nášho MVS (priložený obrázok). Každá skórovacia play a turnover sa automaticky preskúmavajú? Toto sa preskúmavalo? Ja si to nepamätám a išlo sa hneď zakľaknúť… Bolo to v záverečných dvoch minútach, takže nebola ani možnosť challenge zo strany LaFleura a malo sa to kontrolovať automaticky…Názor si opäť urobte sami… 

Po zápase Matt LaFleur povedal: „Ja už vôbec neviem, čo je pass interference.“-… Matt neboj sa, nie si vôbec sám. Toto momentálne nevie NIKTO!

TNF & ZRANENIA: Opäť sa len raz potvrdilo, že s Thursday Night Football by sa malo nadobro skoncovať. Hráči hrajú v nedeľu zápas a vo štvrtok hrajú opäť. Minimálny čas na prípravu, avšak hlavne minimálny čas na regeneráciu. Výsledok? WR Davante Adams, CB Tony Brown, CB Kevin King, S Will Redmond, RT Bryan Bulaga, RB Jamaal Williams sú zranení. Plus do toho bol na sideline prešetrovaný aj LT David Bakhtiari. Zranenie Jamaala Williamsa bolo však zapríčinené špinavou play v podaní Barnetta, o ktorej som už písal. Mimochodom, Eagles počas prvých troch plays spravili 2x helmet-to-helmet. Prvý na Shepherda nepotrestaný a druhý už knock outoval Jamaala Williamsa. O hre defenzívy Jima Schwartza sa toho pohovorilo už veľmi veľa a písal o tom aj náš bývalý OG Josh Sitton, ktorý povedal, že ich hra je špinavá a v tomto zápase to bolo „krásne“ vidieť. Poľovačky na hlavu jedna radosť a v závere zápasu si dvaja hráči Eagles dali helmet-to-helmet a Avonte Maddox bol odnesený do nemocnice. Bolo to všetko? Ani zďaleka. Derek Barnett, ktorý už nemal byť v zápase, no takmer spravil ďalší helmet-to-helmet hit na WR Davante Adamsa, ktorého zachránil facemask od hráča Eagles (priložené video). Povedzte mi, je toto už  normálne?! A NFL Barnetta nejde ani suspendovať. Výsmech toto a totálny humus zo strany hráčov Eagles…

KOMENTÁTORI

Dneska som po sto rokoch uprednostnil pozeranie zápasu Packers na televíznej stanici Sport 2 pred americkým streamom, nakoľko tam boli Pat & Mat a.k.a Joe Buck & Troy Aikman, ktorých sa počúvať nedá. To je proste nadľudská úloha. Tak som si zapol Sport 2 a poviem vám, že počas zápasu ma niekoľkokrát doslova vystrelilo zo stoličky. Mýlili si hráčov, ich pozície, z nášho Danyho Vitaleho spravili Vitaliho Klička a niektoré komentáre k priebehu zápasu boli podľa mňa totálne trápne. Napríklad ten, keď Matt LaFleur hodil challenge za DPI: „Ako to tam agresívne hodil, ale prehrávajú len o jeden bod. Ešte je mladý, nemá dobre body spočítané.“… No a čo ma najviac dorazilo… Hneď v úvode zápasu redakcia ukázala parádnu fotku našich troch legendárnych QBs (Rodgers, Starr, Favre). Oni najskôr spomenuli len Rodgersa s Favrem. Po asi minúte sa jeden z nich ozval a povedal, že ten v strede hrával v tých a tých rokoch a znelo to ako keby to práve čítal z Googlu. Podľa mňa nemali ani len poňatia o tom, kto to Bart Starr je a už vôbec nie o tom, že pred pár mesiacmi zomrel a Packers túto celú sezónu venujú jeho pamiatke. Na prilbách má náš každý jeden hráč čiernu nálepku s jeho menom a číslom a ešte to je aj na sideline. Ak ma pamäť neklame, tak Sport 2 vysielal aj zápas proti Vikings, kde si Packers počas polčasu uctili pamiatku Barta Starra. Neviem, či tento zápas komentovali títo istí komentátori, ale aspoň trošku prípravy na zápas by nezaškodilo. Naposledy čo som pozeral futbal na Sport 2, tak to bol minuloročný week 1 proti Bears. Keď sa zranil Aaron Rodgers a na ihrisko prišiel DeShone Kizer, tak komentátori boli z toho zaskočení, lebo si mysleli, že našim backupom je Brett Hundley, no ten už bol dávno vymenený do Seattlu Seahawks. Po roku svojou prípravou na zápas opäť nesklamali… Ak ešte v budúcnosti niekedy nastane takáto situácia, že v Amerike bude komentovať zápas Pat & Mat a zápas bude vysielať aj Sport 2, tak radšej vypnem zvuk. Toto sa proste nedá. 


Green Bay Packers tak po prehre s Philadelphiou Eagles padli na bilanciu 3-1. No keby sa ma hocikto z vás pred sezónou opýtal, či by som po úvodných 4 zápasoch sezóny bral bilanciu 3-1, tak by som to bral v každom jednom prípade. Avšak táto nevyužitá šanca s Eagles nás môže veľmi mrzieť. V podstate sme mohli už teraz eliminovať jedného rivala v NFC v bitke o play off, keď Eagles by boli 1-3 a už by sa len ťažko šplhali naspäť do vôd s názvom play off. Takto sú opäť v hre, my sme prišli o výhodu potenciálneho lepšieho vzájomného zápasu, no stále sme 3-1. Avšak viacej ma trápi náš aktuálny zdravotný stav a problémy s behovou obranou, než či sme 4-0 alebo 3-1. Viete ako začala dynastia Vinca Lombardiho? V play off prehral svoj jediný zápas, bolo to práve proti Philadelphii Eagles a zápas sa rozhodol zhodne tesne pred end zone, keď Chuck Bednarik ako posledná záchranná brzda zastavil RB Jima Taylora pár metrov od end zone. No a zvyšok je história. Náhoda? Možno… 

GO PACK GO!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *