REVIEW: WEEK #5 – Green Bay Packers vs Dallas Cowboys

Rodgers to opäť dokázal, vylepšil si bilanciu na AT&T Stadium na 3-0!

Hneď na úvod mám jednu otázku: „Koľko infarktov dokáže prežiť človek za jeden pozemský život?!“ Prosím vás, ak niekto na toto pozná odpoveď, tak mi dajte vedieť do komentárov, aby som vedel, koľko zápasov ešte stihnem. Ďakujem. Váš Bart. 

No ale poďme už na futbal. Pôjdeme opäť pekne po poradí, tak ako už je u nás zvykom.

Aaron Rodgers = CLUTCH. Aaron to opäť dokázal a rozhodcom spolu s „väzňami“ z Dallasu ostali len slzy pre plač. Dallas dal opäť Aaronovi čas a ten to už tradične v kľude vyriešil. Do konca zápasu ostávalo 1:13 a na loptu prišiel mimozemšťan. Na 9 hier prešiel 72 yardov a tento drive zakončil 12 yardovým passom na Davanteho Adamsa. Celkovo mu tento drive trval 1:02 a mal k dispozícií len jeden timeout, ktorý sme si museli vybrať po nezmyselnom behu do stredu na 2&10, ktorý sa skončil ziskom 2 yardov. Rozhodujúca play tohto drivu prišla tradične od Aarona, ktorý na 3&8 ustál tackle a po vlastných si dobehol po zisk 18 yardov po ľavej strane. Zápas zakončil 19/29 prihrávok pre 221 yardov a 3 TDs. 


Behová hra… prosím ťa Mike McCarthy, keď sa uzdraví Monty, tak ho nedávaj pred Jonesa. Packers už veľmi dlho nemali skutočnú hrozbu v backfielde (až na pár svetlých momentov v podaní Montyho) a teraz to môže byť inak. Ak ste počas preseaon, alebo počas minulého zápasu stále nechápali, že čo na hráčovi menom Aaron Jones vidím, tak už to na 100% viete. Parádne dokáže čítať bloky, je potrebne agresívny, rýchly, obratný a má skvelé ruky, ktoré nám ukázal pri nádhernom 9 yardovom catchy pri sideline. Čo viacej chcieť od RB?! Pre mňa jasná voľba pred Montym a hlavne pred Williamsom. Zároveň sa Jones stal prvým rookie RB Packers od roku 2005 (Samkon Gado), ktorý vo svojom prvom štarte ako starter zaznamenal zápas s +100 nabehanými yardami. Celkovo mal 19 behov pre 125 yardov a 1 TDs! It´s 3-Aarons TIME! (Rip, Jones, Rodgers). 


Davante Adams bol ešte pred 10 dňami odnášaný z ihriska na nosidlách. No stihol sa zázračne vrátiť a odohral fantastický zápas! Celkovo si pripísal 7 zachytených prihrávok pre 66 yardov a 2 TDs, vrátane rozhodujúceho TD v samom závere zápasu. V zápase nebol až tak vidieť Jordy Nelson. No aj napriek tomu si stihol pripísať jeden TD a o druhý ho obral len skvele zablokovaný pass do end zone od hráča Cowboys. No je tu jedna vec, ktorá ma znepokojuje a to, že v poslednom drive sa Jordy na ihrisku neukázal a stál len v prilbe na sideline. Dúfam, že sa nejedná o nič vážne. 

Martellus Bennett konečne dostal jednu loptu akú potrebuje a hneď z toho bol nádherný 33 yardový catch. Martyho treba využívať na takéto lopty a nie na screeny. Ďalšie dlhé zachytené lopty si pripísali aj Kendricks (24 yardov) a Rodgers (16 yardov). 


V OL do zápasu nezasiahol LT David Bakhtiari a na jeho miesto sa postavil LG Lane Taylor. Laneho miesto na pravom guardovi tento raz zaujal Justin McCray. S passovou protekciou sme mali problémy a Rodgers bol celkovo 4x sackovaný a obdržal 6 hitov. Dallas blitzoval v tomto zápase viacej, než býva ich zvykom. No na druhej strane OL dokázala spraviť priestor pre Jonesa, ktorý to dokázal nádherne využívať. Aj jeho TD prišiel po skvelej práci od Bulagu a Evansa. 


Naša secondary odohrala otrasný zápas. Defenzívny koordinátor Dom Capers striedal na poste CB 3 hráčov a to Rollinsa, Randalla a Hawkinsa a jediným stálym CB bol Davon House. Kevin King mal vynikajúci štart do zápasu, keď zastavil Zeka Elliotta pre stratu niekoľkých yardov, no neskôr si privodil otras mozgu a do zápasu už bohužiaľ nezasiahol. House sa vrátil do zostavy po zranení quadricepsu, no veľa vody v našej secondary nenamútil. Rollins to isté, vôbec nedokázal ustrážiť Cole Beaslyho. Randall zažil otrasný prvý polčas, keď som si už myslel, že to horšie nemôže byť, tak Randall ma neustále udivoval. No v druhom polčase to už bolo o dačo lepšie. Dokázal zablokovať dôležitý hlboký pass na Williamsa pri našom offside a neskôr zachytil aj interception, ktorá vyústila z otrasného dropu Terrance Williamsa, ktorý nedokázal skrotiť loptu a tá odskočila do rúk prekvapeného Randalla, avšak Damarious na to dokázal zareagovať a pripísal si 21 yardovú pick six, ktorá znamenala naše vedenie 28:24 a do konca zápasu ostávalo necelých 10 minút. Hawkins odohral z pomedzi cornerov podľa mňa najlepší zápas. V jednej play nádherne prečítal úmysel Prescotta a skoro si pripísal interception, nebyť Deza Bryanta. Takisto ani Clinton-Dix neodohral svoj najlepší zápas. Hneď v úvode nedokázal pokryť Brice Butlera, ktorý si pripísal 49 yardov na svoje konto, avšak najväčšiu zásluhu na tomto zisku mal QB Dak Prescott, ktorý bol pod obrovským tlakom a aj napriek tomu dokázal nájsť voľného spoluhráča v downfielde. Kentrell Brice si v úvode poranil členok, no stihol sa do zápasu ešte vrátiť a na dôležitom 3. downe dokázal zablokovať prihrávku na TE Jasona Wittena. Morgan Burnett si poranil hamstring (opäť HAMSTRING!!!!) a do zápasu už nezasiahol. Osobne som za to, aby v ďalšom zápase už dostal šancu aj Lenzy Pipkins. V coverage určite nie je horší ako Randall, alebo Rollins. Možno by nám takýto impulz pomohol a mladík by šiel dravo za svojím snom, čo by nám mohlo len a len pomôcť. Pozrite sa na Aarona Jonesa, nádherný príklad.


Spomedzi LBs sa mi najviac páčil MLB Blake Martinez. Blake podáva od zápasu k zápasu lepšie výkony a teraz prakticky ovládol celú behovú hru súpera v prvej polovici zápasu. No a takisto dokázal aj vytvárať tlak na Prescotta. Blake ovládol tímovú štatistiku v počte tackles (12) a patril medzi našich lídrov na ihrisku. Nick Perry a aj Clay dokázali vytvoriť nejaký ten tlak na Prescotta, avšak jedine Perry si pripísal jeden jediný sack za celý zápas, no myslím si, že viacej užitočnej roboty odviedol Clay. Moja taká mala poznámka k našej obrane… Keď bol Aaron na ihrisku a obrane sa nedarilo, tak všetci sedeli, úplne bez nálady, jedine Clay stál pri sideline a hecoval svojich spoluhráčov. Mladíci by si mali brať od neho príklad!


V special teame sa nedarilo Masonovi Crosbymu, ktorý nepremenil 2 extra pointy. No vinu by som ja osobne nedával na jeho plecia (ten prvý možno áno). LS Tybor Pepper mal otrasný 2. snap. Pepper bol zapísaný do tímu pred zápasom proti Bears potom, čo do IR bol zapísaný Brett Goode. Mason už počas preseason hovoril, že s Pepperom nie je zohratý, čo sme aj niekoľkokrát mohli vidieť na tréningoch. Packers kvôli ich nezohranosti priviedli našu stálicu Bretta Goodeho. No ten je zranený a v tíme je práve Pepper. Pepper hádže rýchlejšie lopty ako Brett a možno práve v tom má Mason problém. Brett hádže lopty pomalšie, no má potrebnú presnosť a konzistentnosť. Každopádne sa budú musieť zohrať, alebo Peppera už budúcu nedeľu neuvidíme. Opäť vychválim aj puntera Justina Vogela (o ktorom som cez víkend aj napísal článok). Justin musel puntovať celkovo 2x. Priemer na jeden punt mal 48.5 yardov a jeho najdlhší punt mal hodnotu 59 yardov. Áno, to bol ten punt, ktorý prišpendlil Prescotta pri vlastnej end zone a následne z toho bola pick six. Dobrá práca Justin!


Ako už je u nás zvykom, počas zápasu sa udial opäť nezmyselný call od rozhodcov. Hneď v prvom drive klopali Cowgirls na dvere našej end zone. Stáli pred 3. downom. Dez Bryant nedokázal skrotiť prihrávku od Prescotta a padol na zem. No v tom vraj prišiel „illegal hit“ v podaní Martineza. Nerozumiem tomu, že kde tam tá „zebra“ videla illegal hit. Blake sa ešte snažil vyhnúť Bryantovi a šuchol sa o neho len jednou rukou. Cowgirls tak dostali automaticky 1. down a namiesto FG dosiahli TD. Potom následne v našom prvom drive zápasu nehodili jasný flag, keď Randall Cobb bol vytlačený mimo ihriska Jourdanom Lewisom. V tom momente mi bolo jasné, že tento zápas bude zo strany rozhodcov jeden veľký a nepodarený vtip. Nerád sa vyjadrujem na rozhodcov, ale proste tieto prešľapy už nejde nespomenúť… Ešte by som chcel spomenúť aj nesmierne „kvalitného“ komentátora – šaša Troya Aikmana. Pri hre, kde bol Rodgers sackovaný cez ľavého tackla Laneho Taylora tak zahlásil, že Packers mali radšej na tomto poste nechať Bakhtiariho a nie Taylora. Pri tom Bak bol mimo súpisky a do zápasu zasiahnuť nemohol kvôli zraneniu. Normálne sa na tých dvoch šašov (Buck & Aikamn = Pat a Mat) neviem pozerať, nie to ich ešte celý zápas počúvať. Ako je možné, že oni ešte stále majú miesto komentátorov…


 

 

ZÁVER

Máme za sebou nesmierne zaujímavý duel a nádherné a sladké víťazstvo nad Cowboys v pomere 35:31. Avšak naša hra nebola vôbec ideálna. Takisto potrebujeme zapracovať na kopacej hre a hlavne na súhre trojice Pepper-Vogel-Crosby. Mason netrafil hneď 2 extra pointy a tieto body nás mohli stáť zápas. No pozitívom je, že Packers zápas vyhrali a sme tak na bilancií 4-1. Sme tak na dobrej ceste k nášmu cieľu, ktorým je výhoda domáceho ihriska v playoff a presne takéto víťazstvá nám k tomu môžu dopomôcť. Negatívom sú však opäť zranenia. Burnett, Randall, King, možno Nelson, snáď to nebude nič vážne! Go Pack Go!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *