Rookie WR robí všetko pre to, aby bol úspešný!

Jeden z našich rookie WRs si prepisoval celý playbook hneď niekoľko krát!

Nie je žiadnou záhadou, že presadiť sa vo svojej rookie sezóne nie je vôbec jednoduché. O tom by vedeli hovoriť takmer všetci hráči. Pozrime sa na to rečou čísel. Davante Adams vo svojej rookie sezóne zachytil 38 prihrávok pre 446 a veľké množstvo prihrávok proste dropol. Randall Cobb zachytil 25 prihrávok pre 375 yardov a Jordy Nelson 33 prihrávok pre 366 yardov.

Takisto to bude ťažké aj pre naše trio rookie WRs – J’mon Moore, Marquez Valdes-Scantling a Equanimeous St. Brown. Avšak jeden z nich robí pre úspech takmer všetko možné. No a je ním práve Marquez Valdes-Scantling! Pred pár dňami som vás informoval o tom, ako MVS trénoval spoločne s jedným z najlepších WRs, akí kedy chodili po ihriskách NFL – Randym Mossom. Ak si tento článok ešte nečítal, tak !!! KLIKAJ TU !!!

MVS však aj naďalej pokračuje vo svedomitej práci. Michal Cohen informuje, že MVS sa zúčastnil futbalového campu v Tampe, ktorý sa konal pred Training Campom. Na tomto campe sa mladí WRs učili potrebné veci, ktoré k tomuto športu potrebujú vedieť. MVS sa učil čítať playbook, aby sa učil nie len o svojich povinnostiach ako WR v jednotlivých hrách, ale takisto sa učil povinnosti celého útoku. Konkrétne kto blokuje, kto je prvým, druhým, alebo tretím readom pre QB.

No a práve Aaron Rodgers je v tomto poriadne prísny. Od svojich WRs chce, aby svoje routy behali precízne a mohol viesť náš útok tak, ako sa mu to páči.

No a MVS bude musieť v tomto smere excelovať, ak sa chce v route running dostať na takú úroveň a zahrávať hry ako jeden z najlepších route runnerov NFL – Jordy Nelson.

MVS povedal, že sa radšej chce naučiť chápať kompletne celú našu ofenzívu, než aby sa sústredil len na svoj route running. Jeho cieľom bolo, aby pochopil každej jednej strane ofenzívneho playbooku. Od povinností ofenzívnych lajnemov, cez running backov a tight endov až po jeho individuálne povinnosti ako blocking, alebo route running. MVS si tak kompletne celý playbook ručne prekreslil. Nie jeden krát, nie dva krát, ale hneď tri krát od vtedy, ako ho Packers v apríli draftovali.

MVS sa na túto tému vyjadril nasledujúco: „Myslím si, že sú to drobné detaily. Hocikto môže naučiť chlapa ako bežať post route: urob 5 krokov a následne bež kolmo. Toto je základ. No ja sa učím drobné detaily. Napríklad keď bežím určitú routu, tak sa zamýšľam nad tým, prečo ju bežím v tomto smere. Alebo keď obranca stojí tu, tak musím spraviť presne toto, aby som ho porazil. Učím sa naozaj drobné detaily, o ktorých veľké množstvo hráčov ani len netuší. A tieto veci môžete vedieť len tak, že hráte futbal. Takže sa učím veci, ktoré som už niekedy zažil. Myslím si, že to je tá najdôležitejšia vec.“

Myslim si, že z tohto prístupu MVS si môže zobrať príklad každý jeden WR. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potenciálni hráči na Drafte 2018 - Linebacker  |