Sezóna sa pre Mongomeryho skončila.

RB Ty Montgomery bol premiestnený do injured reserve.

Green Bay Packers oznámili, že RB Ty Montgomery bol umiestnený do injured reserve a z practice squad bol do tímu preradený WR Michael Clark!

Michael Clark meria 198 cm a váži takmer 100 kg. Clark je rookie WR z Marshall University. Pôvodne bol podpísaný Packers ako nedraftovaný voľný hráč 5. mája. 2. septembra bol pri cutoch prepustený, no následne bol podpísaný do practice squad, kde bol až do tejto chvíle. Clark najskôr hrával basketbal za St. Francis a až potom začal hrať futbal na Marshall. Sezóna 2016 bola jeho prvou, ale zároveň aj poslednou. Clark nastúpil do všetkých 12 zápasov. Celkovo zachytil 37 prihrávok pre 632 yardov (priemer 17.1) a 5 TDs.

Ak ste čítali články zo série „Postrehy z Training Campu“, tak ste si určite všimli, že Michael predvádzal naozaj dobré výkony. Michealovi sa podaril catch, nad ktorým Cobb a Adams len neveriacky krútili hlavou. Cornerback LaDarius Gunter bežal bok po boku s Clarkom. Keď k ním dorazila lopta, Clark vyskočil do vzduchu a zachytil loptu nad Gunterovou hlavou. „Ten chlap má ale výskok. Dokáže vyskočiť a zachytiť loptu.“ takto sa na Clarkovu adresu vyjadril cornerback Josh Hawkins. Clark o sebe povedal: „Keď som si to pozeral tak som si len povedal, „Ako som to spravil?“ Je to reakcia. Dostalo sa mi veľa uznania od spoluhráčov. Teraz vedia, čo dokážem.“ 

Takýto istý catch sa mu podaril aj o 2 dni skôr, keď predviedol totožný catch proti cornerbackovi Lenzymu Pipkinsovi. Na poslednom tréningu sa presadil dokonca aj cez Clintona-Dixa. Má skvelé načasovanie a s kombináciou kvalitného výskoku a jeho výšky to je len veľmi ťažko brániteľné. 

„Vždy sa o ňom v šatni rozprávame. Rozprávame sa o jeho basketbalovej minulosti a o schopnostiach, ktoré vďaka tomuto športu získal a ako ich následne dokáže perfektne zúžitkovať na futbalovom ihrisku. Má výborné loptové schopnosti. Včera som sa s Davantem o ňom rozprával, nie len o jeho skvelých zachyteniach hlbokých lôpt, ale aj o jeho prirodzenej schopnosti chytať loptu. Všimli sme si, že s ľahkosťou dokáže zachytiť každú jednu loptu. Je to ďalší dominantný hráč v našej šatni, ktorý nám môže pomôcť.“ Toto boli slová WR Malachiho Dupreho na adresu Clarka počas training campu. 

„Dostal možnosť sa sem dostať a ukazuje svoje schopnosti. Ale na základe svojej minulosti má toho ešte veľa čo doháňať. Ale áno, určite môžete vidieť jeho schopnosti a vykročil tým správnym smerom.“ Nechal sa počuť Mike McCarthy.

Michael hrá futbal veľmi krátko, no už stihol spraviť obrovský dojem na Aarona a na celý tím Green Bay Packers. V zápase preseason proti Eagles si pripísal aj pekný TD. Ak ste si ho pozorne všímali, tak počas zápasov preseason bola situácia, keď sme mali pred sebou pomerne dlhších 3. down. No a QB trikrát mieril na Clarka. Čo myslíte, koľkokrát to bol 1. down? V každom jedno prípade. Clark si zabehol na side lajne come back routu, kde si dobehol na hranicu 3. downu a QB ho perfektne trafil. Počas training campu dokázal porážať aj našich najlepších obrancov. CB Davon House ho prirovnal ku hviezde Buccanneers WR Michaelovi Evansovi, keď sa na jeho adresu vyjadril, že má podobný štýl hry, že dokáže chytiť všetko čo na neho letí a že má minimálne rovnaký talent ako spomínaný Evans. Ako som už spomínal, tak Michael urobil obrovský dojem na Aarona Rodgersa. Ak si pamätáte, tak po TD proti Eagles sa Aaron smial od ucha k uchu. Myslím si, že keď sa Aaron uzdraví, tak toto 2 metrové monštrum na ihrisku privíta všetkými desiatimi!

 Michael Clark a jeho 1. Lambeau Leap
 

One thought on “Sezóna sa pre Mongomeryho skončila.

  • 2 decembra, 2017 at 10:51
    Permalink

    yeeeees naňho som sa velmi tešil, pripomínami Megatrona. Proste to hodˇ nad obrancu a ja si to už chytím ? ? ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NFL DRAFT PÁRTY 2018 NA SLOVENSKU!  |  CIELE HRÁČOV DO SEZÓNY 2017: OBRANA  |  Receiving  |