Shields končí v Packers!

 

CB Sam Shields oznámil, že končí v Green Bay Packers!

CB Sam Shields dneska oznámil na sociálnej sieti Instagram, že bol prepustený. Z jeho príspevku je výrazne cítiť, že mu to je veľmi ľúto, píše, že sa cítil lepšie a toto bol unáhlený krok zo strany Packers. Veľa fanúšikov si už myslelo, že po ďalšom otrase mozgu už skončí s kariérou, no vyzerá to tak, že Sam chce pokračovať vo svojej kariére ďalej.

No táto spáva nie je až taká prekvapivá, keďže Sam strávil celú sezónu v injury reserve, keď si hneď v prvom zápase sezóny proti Jaguars privodil otras mozgu. Toto bol už jeho 5. otras mozgu za 7 rokov v NFL. Shields bol podpísaný Packers ako nedraftovaný rookie v roku 2010 a bol jedným z hrdinov sezóny, keď sme vyhrali Super Bowl XLV.

Po tomto prepustení sa nám zvýši priestor v salary cape o $9M. Sezóna 2017 mala byť posledným rokom 4-ročného kontraktu s Packers. Toto prepustenie bude stáť Packers $3.125M na dead money nasledujúcu sezónu, vzhľadom na čiastku jeho bonusu za podpis. Čiže Packers budú mať priestor v salary cape okolo $43M.

Po prepustení Shieldsa budú musieť Packers nájsť nového CB číslo 1. Rollins aj Randall mali v tejto sezóne veľké množstvo zdravotných problémov a nedarilo sa im v zápasoch, keď boli pripravení hrať, o Gunterovi nehovoriac. Na drafte máme 29. pick a s prepustením Shieldsa sa zvýšila pravdepodobnosť, že si vyberieme v prvom kole cornerbacka. Avšak brať CB tak vysoko je dosť veľký risk, v každom prípade potrebujeme za Shieldsa okamžitú kvalitnú náhradu, ak chceme v budúcej sezóne niečo dosiahnuť. Niektorí slušní CBs v 2017 NFL Free Agency: Bulter (Pariots) očakáva sa, že dostane nový veľký kontrakt, Bouye (Texans) pre neho platí to isté ako pre Bultera, Johnson (Rams), Gilmore (Bills), Ryan (Patriots), Amukamara (Jaguars),… Uvidíme, čo Ted Thompson vymyslí.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 - Safeties  |