TRADÍCIE

TRADÍCIA JAZDENIA NA BICYKLOCH S DEŤMI

Keď Packers ešte hrali na starom „Old stadium“ (1925-1956), hráči „pašovali“ deti na zápasy cez zadnú bránu.
Potom, čo sa Packers presťahovali na nový Lambeau Field, tak vznikla tradícia, keď hráči vozili deti na tréningové ihrisko počas tréningového kempu na bicykloch. No ale veľa ľudí nevie ako vlastne táto tradícia vznikla.
Začalo sa to, keď sa hráči a deti stretávali na parkovisku pri štadióne a vlastne tým ako sa stretávali, sa medzi hráčmi a deťmi vytvorilo silné puto. Preto je to tak špeciálne a magické.
Tradícia započala už za éry Lombardiho, no možno ešte aj skorej. Keď jeden obrázok zachytáva CB Packs, Hanka Gremmingera, jazdiaceho na bicykli s neznámym chlapcom sediacim na zadnom kolese (priložená fotka) počas toho, ako DE Jim Temp a LB Dan Currie išli na tréningové ihrisko.

Wright, vnuk zosnulého Johna Symanka (V Packers v rokoch 1957-1962) hovorí, že túto fotografiu kúpil od fotografa novín v roku 1961.
S pomocou Toma Aldricha a Pata Forda, znalcov miestnej histórie a Brownovej knižnice, na základe rôznych zdrojov potvrdili, že domy v pozadí Stadium Drive tu boli v roku 1961.
Fanúšikovia žiadali v roku 2014 vyšetrovateľov bicyklovej tradície, aby overili, či je to pravda. No jediný, kto to mohol oficiálne potvrdiť bol Wright. A to bolo kritické vo vyjasnení ako to vlastne celé bolo.
Tom Olson, člen výkonného výboru Packers a Mark Daniels, člen výboru komisie Packers do Siene slávy povedali, že na deti jazdiace s hráčmi na bicykloch, počas 60. rokov sa nepamätajú. Ostatní hovorili to isté. Je zaujímavé, že Steve Wright, Jim Grabowski a Bob Hyland si pamätajú hráčov na bicykloch s deťmi, z polovice 60. rokov, ale žiadny iný hráč z počiatku Lombardiho tímu.
Fanúšikovia, ktorí posielali emaily na túto tému mali nejaké „ústne“ dôkazy, ale nemali žiadne fotky, ktoré by to dosvedčovali.
Peter Pisani povedal, že to on bol ten chlapec a pamätá si, že hráči meškali na tréning, a takto sa chceli vyhnúť pokute.
„Jazdenie na bicykli začalo v okolo roku 1959, pár detí sa vozilo ku ihrisku na bicykloch a pozerali sa na tréning.“ hovorí Larry Luedke, ktorý sa narodil v Green Bay.
„Pamätám si, keď Lombardi prevzal v roku 1959 tím… niektorí z nás požičiavali hráčom naše bicykle a my sme behali popri nich.“ hovorí Gary Van Ess, tiež z Green Bay.
Niekoľko ďalších uviedlo, že si túto tradíciu pamätajú niekedy z uprostred 60. rokov.
Steve Bassewitz z Cedarburgu poskytol neočakávanú, ale určite hodnovernú spomienku. Tvrdil, že tradícia sa zažala dokonca ešte pred začatím tréningového kempu v St. Norbert College, v roku 1958. Vystopoval, že korene tradície siahajú až do Stevents Point, kde Packers trénovali v rokoch 1954-1957. „Postával som v okolí šatní a keď hráči vychádzali, tak používali môj bicykel na vozenie sa a ja som popri nich bežal.“ hovorí. „Hlavne Fred Cone si veľmi užíval cestu na mojom bicykli.“
Túto spomienku potvrdilo aj niekoľko ďalších pamätníkov. Až v roku 1970 tradícia jazdenia na bicykloch bola taká, ako ju môžme vidieť teraz.  Nedá sa povedať, kedy táto tradícia presne vznikla. No nie je to až také dôležité ako celá pointa tejto tradície. Tou je výnimočný vzťah medzi hráčmi Packers a ich fanúšikmi, čo už trvá takmer 100 rokov!


Lambeau Leap

Lambeau Leap je skok medzi divákov po skórovaní TD na domácom Lambeau Fielde. LeRoy Butler, prví krát spravil Lambeau Leap, keď skóroval TD po fumbly od Reggieho Whitea v zápase proti LA Raiders 26.12.1993. Od vtedy sa začala tradícia Lambeau Leapu.

  1. Lambeau Leap v podaní Butlera

 

Postrehy z Training Campu 2018 – 15. deň  |  McDaniels na ceste do Green Bay, draftová pozícia a súperi pre sezónu 2019!  |  REVIEW: WEEK #11 – Green Bay Packers vs Seattle Seahawks  |