Začína éra Bretta! (Nie Favreho)

S tým, že Aaron QB nebude a jeho miesto zaujme Brett Hundley, sa pochopiteľne bude musieť zmeniť aj štýl našej hry. Nie sme odborníci ani tréneri, preto sme sa na to snažili pozrieť našim pohľadom. Bart ma doplnil rozbormi hier.

Brett má pred sebou životnú šancu nielen ukázať, že na to má. Pozrime sa trošku do histórie. Brettova prvá play v college kariére skončila 73 yardovým TD behom. Buďme realisti. Ak aj nahádže TDs a dovedie nás do play-off, isto Aarona zo zostavy nevytlačí. Tým pádom ide 24-ročnému rozohrávačovi, ktorý oblieka naše farby tri roky o hru svojej budúcnosti. Štartovaciu pozíciu nemá vôbec zlú, veď patrí do jedného z najlepších útokov ligy. 

POMOC OD WRs

Jordy Nelson a Davante Adams. Ach, to je dvojka. Napíšte mi dvojicu, ktorá sa im rovná. Sú to dvaja mega hráči, ktorí tvoria hru a zabezpečujú veľa bodov. Práve oni dvaja boli závislí od Aarona. Teraz tu však nie je a určite nebudú chcieť chodiť na zápasy len tak. Nie každým tím disponuje tak silnou coverage ako Vikings, a tak si myslím, že nie vždy bude hrať súperova obrana osobku naraz na oboch WRs a prípadne na Cobba/Bennetta. 

Jordy a Davante si určite situáciu uvedomujú. Mladému zelenáčovi musia pomôcť. Majú neskutočné schopnosti a ak sa im podarí uvoľňovať od svojich brániacich hráčov, Brett to proste bude mať kam triafať. Je to jednoduché. Čím viac príležitostí mu dajú, tým lepšie to preňho bude.


PLAY ACTION

Packers sa v zápase proti Vikings niekoľkokrát pokúšali o hlboké lopty, ale naši WRs sa nedokázali uvoľniť. No potom McCarthy calloval run fakes na niektoré tradičné routy, aby dal Hundleymu viacej času. Hrozba behovej hry môže zamraziť LBs a Safeties a práve vďaka tomuto by sme mohli získať nejakú tú sekundu k dobru. 

No a ak budú mať Bulaga, Bak a Lane problémy so zdravím, budeme musieť využívať Brettovu atletickosť. Ešte sme nevideli v plnej paráde hráča, ktorý zabehne 40 yardov za 4.6s. Bol obrovskou hrozbou v college, Packers tak kľudne môžu mať niekoľko playcallingov. Mohli my mu spraviť priestor na to, aby využil svoju rýchlosť a zjednodušiť mu aj ready. 


POCKET

Hundleyho schopnosť hádzať lopty do outsideov otvára McCarthymu v playbook viacej možností, než by to bolo s inými náhradníkmi v NFL. Hundley je určite držiteľom silnej ruky a už nám niekoľkokrát ukázal, že mu nerobia problém outy, comebacky a dlhé lopty popri sideline. Keď bol Rodgers zdravý, tak Rodgers na Nelsona (comeback) bola jedna z najsilnejších zbraní našej offense, ktorá umožňovala Packers zbierať prvé downy prakticky kedy si zmysleli. Hundley možno ešte nemá takú chémiu s Nelsonom ako Aaron, ale v zápase proti Vikingom ukázal, že medzi nimi niečo je. Veď posúďte sami.

Backshoulder pass nie je nacallovaný. Je to proste porozumenie medzi quarterbackom a receiverom. Vyžaduje si to načasovanie, precíznosť, silu a presnosť hodu. Ak sa toto všetko spojí dohromady, tak je to nebrániteľný hod. No a Hundley dokáže loptu posielať aj do tesných okienok. Nech sa páči, názorná ukážka:

Ak dokáže takéto lopty posielať na Jeffa Janisa, tak si skúste predstaviť, aký úspešný môže byť, keď bude hádzať na receiverov ako Jordy, alebo Davante.


BEHOVÁ HRA BY MALA FUNGOVAŤ LEPŠIE, NO NEPREHÁŇAJME TO S ŇOU…

Pamätáte čo sa stalo, keď naskočil Hundley do zápasu? Dostal tri razy pokyn behať a von. Toto nie je naša cesta. O-line nie je stavaná na behovú hru. Je (síce deravá a zranená) stavaná na pass rush protekciu. Preto som písal nech to príliš nepreháňame. Musíme sa zmieriť s tým, že zatiaľ na to po zemi nemáme tak, aby sme týmto spôsobom pretlačili na našu stranu celý duel. Minnesota bránila Hundleyho s jedným vysoko postaveným safetym, ktorý mal zabraňovať prípadným behom. My pravdepodobne nikdy nebudeme tímom, ktorý má passovú a behovú hru vyrovnanú v pomere 50/50, ale ak by sme sa priblížili hodnote 55/45, tak by to mohlo fungovať. Určite nechceme, aby Hundley hádzal až príliš veľa, čísla nad 30 pokusov by boli podľa mňa až príliš nebezpečné. Mohli by sme využívať napríklad shotgun formácie, kde by quarterback naznačil predávku lopty runnerovi a smeroval by do slantu za linebackrami. Zároveň by McCarthy mohol jednoducho meniť hry na run/pass option, kde by buď Hundley predával, alebo hádzal. 

No zase práve teraz potrebujeme veľké zlepšenie. Každý yardík naviac sa bude počítať. Osobne by som dával najviac príležitostí Aaronovi Jonesovi. Ten chalan je naša jednotka. Sorry Ty, ale momentálne sa naňho nechytáš a v ničom nie si lepší. K tomu by mal byť oveľa viac využívaný Ripkowski. Rip je platný hráč, tímový borec a zatiaľ sme ho v akcii príliš nevideli. Spolu s Bartom sme rozoberali, že pokojne by mal dostať aj desať behov na zápas. Prečo? Však on tie ťažké yardy nazbiera. Akonáhle prídeme do Red zone šup ho tam!


DOKÁŽE ROZOZNÁVAŤ EXTRA RUSHEROV?

Najprv si ukážeme jeden príklad:

Hundley nedokázal rozoznať extra rushera na ľavej strane a o hráčovi nevedel. No a namiesto otočky, aby sa vyhol sacku (Čo posledné roky pravidelne vídavame pri Aaronovi) bol sackový.


PREDLŽOVANIE HIER

Rodgers má vrodenú schopnosť predlžovať hry. Pri Brettovi by sme sa nemali spoliehať na niečo podobné. No už aj pri ňom sme videli, že dokáže zahrať hru aj na druhú reakciu. Hundley v kapse nepanikári, udržuje oči v downfielde a dokáže nájsť voľného receivera.  

Pretrvávajúce zdravotné problémy našej OL a nekonzistentnosť receiverov Packers porážať man covera môžu spôsobiť, že Hundley bude musieť dokázať predlžovať plays, ak budeme chcieť byť úspešní. No a Packers by sa nemali báť využívať Hundleyho nohy na získavanie dôležitých yardov. 


SITUÁCIA BY MOHLA POMÔCŤ SECONDARY. DÚFAM…

Veď to poznáte. Ako vo filme podľa skutočného megaúspechu amerických hokejistov na ZOH v Lake Placid. Podceňovaný tím univerzitných amatérov dokráčal až ku zlatým medailám a navyše porazil nabitý tím ZSSR. Prečo to spájam s Packers a našou secondary?

Kolektívny duch. Práve to je kľúčom k úspechu. Mnoho tímov zažilo úspech na základe toho, že bojovali jeden za druhého, zaskavovali za seba a chyby spoluhráča chceli ihneď napraviť. Defenzíva by sa mohla zahrať na taký menší Leicester, ktorý ovládol Premier League predvlani. Hráči sa musia dať dohromady, začať od maličkostí a stále ísť do toho na sto percent. Všetko je možné. Nehovorím, že bude secondary patriť k najlepším v lige. Božechráň…

Ak však hovoríme o zmene štýlu, súvisí to aj s tým, že Brett potrebuje mať istú pohodu. Bude plusom, keď mu obrana daruje nejaký ten útok naviac formou získanej lopty. Základom úspechu bude (hlavne proti tímom ako Browns, Ravens, Saints,…) rýchlo bodovo odskočiť. To sa podarí ak budeme skórovať. Nesmieme pustiť súpera k bodom, alebo aspoň mu tú cestu poriadne natiahnuť.

MY VERÍME A TEŠÍME SA NA NEDEĽU!

Proti Saints by to mohla byť celkom slušná prestrelka. Myslím si, že proti obrane New Orleans by sa mohol Brett chytiť. Ostatok už nechám na Barta a jeho tradičné preview!

One thought on “Začína éra Bretta! (Nie Favreho)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PASSING  |