Zostava sa nám za posledné týždne poriadne premiešala

Na súpiske máme kopu zmien!

Generálny manažér Brian Gutekunst nám za posledných pár dní oznámil hneď niekoľko zmien na súpiske. RB Tra Carson, S Ibraheim Campbell, DL Mike Daniels, WR Trevor Davis a CB Kevin King bol umiestnení do injured reserve. Naopak z waivers si Packers uchmatli DL Fadola Browna (Oakland Raiders) a DB Natrella Jamersona (Houston Texans). Z practice squad bol na aktívnu súpisku zapísaný rookie OLB Kendall Donnerson a FB Danny Vitale. Ďalej bol na aktívnu súpisku zapísaný S Eddie Pleasant, WR Jake Kumerow a ILB Korey Toomer bol prepustený. FB Malcolm Johnson, S Tray Matthews a S Jason Thompson boli zapísaní do practice squad a G Anthony Coyle bol umiestnený do practice squad – injured list.

RB Carson v útoku šancu nedostal a bol využívaný len v special teame. S Campbell k nám prišiel pred pár týždňami z Clevelandu Browns a do tímu zapadol parádne a bol našim najlepším safetym. DL Daniels má bližšie nešpecifikované problémy s členok a jeho obavy o predčasnom konci sezóny sa naplnili. WR Davis má problémy s hamstringom už od preseason, na súpiske bol len pár zápasov a opäť je v injured reserve. Tímu nič neponúka a v budúcej sezóne už u nás nebude, som si tým istý. CB King je druhý rok v NFL a doposiaľ zasiahol len do 15 zápasov (36.4% defenzívnych snapov) a možno polku z nich nedohral kvôli zraneniu. Je to prakticky first round pick z roku 2017 a jeho prvé dve sezóny NFL skončili v injured reserve. Minulý rok mal problémy s ľavým ramenom a musel podstúpiť operáciu, ktorá jeho rookie sezónu ukončila predčasne. Taktiež vynechal väčšinu aktivít v offseason, keď podstupoval rehabilitácie. Tˇuto sezónu si v training campe poranil druhé rameno a vynechal 2 zápasy preseason. V regular season si vo weeku 2 poranil trieslo a vynechal nasledujúce 2 zápasy. Odohral 4 zápasy a proti Patriots si poranil hmastring, ktorý ho poslal do injured reserve. Je možné, že ho Packers poslali do injured reseve, nech sa dá dokopy, keď sa už o nič nehrá. King nepovedal presne, či bude potrebovať nejakú operáciu, avšak obidva zranenia ovplyvňujú jeho plný pohyb a operácie by tak neboli prekvapením. Keď je na ihrisku, tak naša obrana je o level vyššie, avšak na ihriku je minimálne. V budúcej sezóne ide hrať o svoje prežite v Green Bay. Teraz to už naozaj vyzerá tak, že to bola chyba nezobrať T.J. Watta a uprednostniť Kinga.

OLB Kendall Donnerson je 22 ročný linebacker, ktorý meria 188 cm a váži 112 kg. Donnerson hrával v college za Southeast Missouri State a počas poslednej sezóny zaznamenal 53 tackles, 16.5 tackles for loss, 6 sackov, 1 interception, 3 passes defended a 3 forced fumbles, za čo si vyslúžil účasť vo First-teame All-Ohio Valley. Donnerson Packers zaujal najmä svojou atletickosťou. Počas Pro Day zabehol 40 yardov za neuveriteľných 4.44s! Donnerson počas preddraftových návštev mal len jednu, a to práve v Green Bay Packers. Bol draftovaný v 7. kole, celkovo 248. práve Green Bay Packers.

S Eddie Pleasant je 29 ročný safety, ktorý meria 178 cm a váži 97 kg. Do NFL vstupoval ako nedraftovaný nováčik v roku 2012, keď si ho zobrali Houston Texans. Počas 6 sezón v Texans odohral 78 zápasov v regular season,a však len jeden ako starter. V nich nazbieral 86 tackles, 4 hity na QB, 2 tackles for loss, 2.5 sackov, 3 interceptions, 17 ubránených passsov, 1 forced fumble. V Packers nosí dres s číslom 35 a áno, bol to práve Pleasant, ktorý v závere zápasu s Cardinals dropol jasnú interception, čím dopomohol k prehre a vyhadzovu McCarthyho. 

DL Fadol Brown, je 25 ročný defenzívny lajnmen, ktorý meria 193 cm a váži 128 kg. Do NFL vstupoval v roku 2017 ako nedraftovaný nováčik, keď si ho zobrali Oakland Raiders. Svoju rookie sezónu strávil v practice squade a v tejto sezóne zasiahol do 8 zápasov, v ktorých zaznamenal 17 tackles a jedne zblokovaný pass. V Packers bude nosiť dres s číslom 98.

DB Natrell Jamerson je 22 ročný cornerback/safety, ktorý meria 183 cm a váži 90 kg. Jamerson hrával v college za University of Wisconsin. Do college vstupoval ako trojhviezdičkový receiver, avšak po prvej sezóne zmenil post na cornerbacka. Vo svojej seniorskej sezóne sa presunul na post safetyho, kde zaznamenal 51 tackles, 3.5 tackles for loss, 1.5 sacku, 2 interceptions (1 pick-6) a 10 ubránených passov. Na Drafte 2018 si ho v 5. kole, celkovo 164 vybrali New Orleans Saints. Pri záverečných cutoch si ho z waivers zobrali Houston Texans a odohral za nich 10 zápasov,v ktorých nazbieral 5 tackles, 1 ubránený pass. V Packers bude nosiť dres s číslom 21.

FB Danny Vitale je 25 ročný fullback, ktorý meria 185 cm a váži 108 kg. Vitale do NFL vstupoval v roku 2016, kedy si ho v 6. kole vybrali Buccaneers. No bol prepustený a zobrali si ho Cleveland Browns. Za Browns odohral 17 zápasov, v ktorých zachytil 7 prihrávok pre 46 yardov. Vitale bol v college všestrannou zbraňou, keď hrával fullbacka, H-backa, running backa a niekedy aj slot receivera. Avšak najviac škody narobil ako receiver z backfieldu. Celkovo počas 4 sezón za Norhtwestern nachytal 135 passov pre 1,427 yardov a 11 TDs. Packers v tejto sezóne na poste fullbacka a H-backa využívali tight enda Lance Kendricksa.

Atletickosť, rýchlosť a veľkosť. Posledné 2 draft classes Green Bay Packers boli primárne sústredené práve na tieto tri fyzické atributy. 8 z 11 pickov v apríli bolo označených ako nadpriemerných atlétov na úrovni NFL. 4 z týchto pickov sa umiestnili 90. alebo lepšie v percentile na ich špecifickej pozícií. Mená ako LB Oren Burks, DL James Looney, CB Jaire Alexander a CB Josh Jackson sú radení v elitnej triede ak hovoríme o atletických schopnostiach. Do útoku sme priviedli WRs – Moora (6´2´´), MVS (6´4´´) a EQ (6´5´´) – veľké ciele s veľkým catchovým rádiusom. Takéto typy sú ideálne na hranie s QB ako Aaron Rodgers, ktorý hádže loptu do tesných okienok (v tejto sezóne nehádže nikam okrem tribún). No toto sa neaplikuje len na WRs. Hneď 9 z 11 pickov malo minimálne 6´2´´. 

V roku 2017 sme si vybrali CB Kevina Kinga a S Josha Jones, pri obidvoch môžme hovoriť o nadpriemernej rýchlosti. V roku 2018. MVS a Alexander boli v TOP 10 najrýchlejších časov v behu na 40 yardov. Neskôr sme podpísali CB Browna, ktorý zabehol 40 yardov za 4.35s. Trend rýchlonohých akvizícií pokračuje aj v decembri, keď sme podpísali defenzívneho backa Natrella Jamersona. Ten mal na Scouting Combine čas 4.40s. Gute tak z TOP 13 najrýchlejších hráčov na Drafte 2018 do svojho tímu priviedol hneď 4!! (MVS, Alexander, Brown, Jamerson). 


 

3 thoughts on “Zostava sa nám za posledné týždne poriadne premiešala

 • 6 decembra, 2018 at 19:10
  Permalink

  Tohle samozrejme na papire vypada dobre, ale pokud z toho nekdo neudela fungujici tym, tak budeme plapolat na chvostu. Beru to tak, ze delaji prestavbu za pochodu a na posledni chvili Aaronovy kariery. Jenze to chce cas a trpelivost a ani jedno z toho AR evidentne nema. Navic se mu letos fakt krute nedari a muzeme se jen modlit, aby to byl jen pozustatek zmarene lonske sezony a ne trvaly sestupny trend. Nicmene to, ze nedokazal sam vyhodnotit, ze letos nema na prodluzovani her a na to hazet big plays a ze ma radsi hrat checkdowny, me dost desi

  Reply
  • 6 decembra, 2018 at 19:13
   Permalink

   Tieto podpisy nie sú súčasťou žiadnej prestavby, ale sú odpoveďou na zranenia. V tejto sezóne sme prišli už o 11 starting hráčov a treba ich niekým nahradiť. Nebudeme predsa hrať len so 40 hráčmi.

   Reply
 • 7 decembra, 2018 at 12:22
  Permalink

  Kinga je škoda. Na Universitě vynechal přitom jeden zápas. i já jsem schvaloval, že jsme nevzali Watta a šli až druhý den pro Kinga. V té době mi to dávalo smysl. CB u nás v podstatě nebyli a QB dosahovali kariérních maxim. Pass rush se zdál problém, ale myslel jsem že CM a Perry to nějak dají. Za dva roky je vše jinak. King neustále zraněný, slušná CB corps a neexistující Pass rush. Teď si můžem rvát vlasy, že jsme nevzali Watta. ? Ale kdo to věděl.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *