Burks sa zranil na celú sezónu…

Tak toto je v ….

Green Bay Packers od mladého ILB Orena Burksa čakali veľké veci. Po slabej rookie sezóne sa očakával nejaký ten výkonnostný rast a Burks bol pasovaný do úlohy parťaká Blaka Martineza v prvej obrane na pozícii ILB. Avšak Rob Demovsky nás teraz informuje, že ILB Oren Burks si s najväčšou pravdepodobnosťou hneď v úvodných snapoch zápasu proti Texans prtrhol hrudný sval. Burks má ešte podstúpiť niekoľko testov. Ak sa však toto zranenie definitívne potvrdí, tak Burks bude mať na svojom konte 2 vážne zranenia v dvoch poren reseasons za sebou. Minulý rok si vykĺbil rameno v zápase proti Raiders a toto zranenie kompletne poznačilo jeho rookie sezónu. 

Burksovi sa toto zranenie prihodilo počas úvodných snapov prvého tohtoročného zápasu preseason proti Houstonu Texans, keď sa snažil tacklovať QB Texans Joa Webba. Najskôr sa verilo, že je to zranenie ramena, nakoľko zo stanu vyšiel s ľadom na ľavom ramene. 

Počas svojej rookie sezóny zasiahol do 14 zápasov, však ihrisko moc nevidel. Odohral len 11.5% defenzívnych snapov. Avšak 53% odohral v special teame, kde hral viac než solídne. Takže toto nie je len strata pre obranu, ale aj pre special team. No Packers dúfali, že atletický Burks sa dokáže zlepšiť a bude z neho primárny starter na pozícii inside linebackera hneď vedľa Blaka Martineza. No teraz to vyzerá tak, že Burks v tejto sezóne dohral a niekto zo safeties sa bude musieť posunúť bližšie k line of scrimmage a hrať viacej ako coverage lineabackers v našej nickel defense. Burks bol bývalým safetym, takže na túto úlohu bol prototypom. Buď Josh Jones, Ibraheim Campbell alebo Raven Greene ho však budú musieť zaskočiť. Ak by som si mal vybrať jedného z nich na túto pozíciu, tak si vyberám Campbella. Campbell bol v minulej sezóne jednoznačne našim najlepším tacklerom a pokiaľ to nebude jasne do očí bijúci passový down, tak by tam mohol byť s takým Greenom problém. Campbell zahrá ako proti behu, tak aj proti passu. Vidíte Packers, niečo takéto som predpokladal a môžte byť radi, že som vám poradil, aby ste späť priviedli Ibraheima. Nemáte za čo! ?

Nováčik Ty Summers, ktorý vo svojom prvom zápase vo farbách Packers zaznamenal 10 tackles, nie je zrovna známy vďaka svojim schopnostiam v coverage, aj keď rýchlosť na to má. Curtisovi Boltonovi. Počas training campu podáva skvelé výkony a toto aj potvrdil v zápase proti Texans, keď odohral 29 snapov a bol jedným z našich najlepších hráčov. Portál Pro Football Focus ho dokonca označil za nášho najlepšieho defenzívneho hráča, keď mu udelil známku 90,6. Boltonovi sa proti Texans v pass coverage darilo a ukázal nám aj jednu perfektne zrazenú prihrávku. No a posledným ILB, ktorého aktuálne máme v tíme je James Crawford. Avšak toto je viacej special team hráč než ILB. A to nám ukázal aj v zápase proti Texans, keď cez neho Texans skórovali TD. 

Toto povedal Matt LaFleur na ich adresu: „Opäť, sú to mladých chalani, ktorí sa stále majú veľa toho učiť. Myslím si, že Ty v zápase spravil veľa dobrých vecí. Skončil s 10 tackles. Musí však na sebe tvrdo pracovať, lebo ako zápas plynie a on je viacej unavený, tak netriafa tackles tak ako v úvode zápasu. To isté platí pre Boltona. Niekoľkokrát sme ho využili na blitz, kde bol schopný dostať sa do backfieldu ale tackle missol. Hry sa musia dohrávať. Chalani nám ukázali záblesky, nejaké dobré veci, ale musia sa naučiť veci dokončovať.“

Počas minuloročnej preseason sa ako prvý vážne zranil ILB Jake Ryan, ktorý si pretrhol predný krížny väz a sezóna mu skončila. Packers tak spravili trade s Indianapolis Colts, keď im poslali CB Lenzyho Pipkinsa a k nám smeroval ILB Antonio Morrison. Veľmi som si želal, aby sme ho predĺžili, avšak po sezónu sme mu novú zmluvu nedali a teraz je stále nepodpísaným hráčom. Avšak on je známy najmä vďaka svojim skvelým schopnostiam proti behovej hre a nie v coverage.

V tohtoročnej preseason ako ako prvý vážne zranil opäť ILB Oren Burks a uvidíme, ako na to zareaguje generálny manažér Brian Gutekunst. Možno sa Packers pokúsia podpísať Josha Bynesa, Masona Fostera, alebo Manteia Teo. Ďalej sa môžu pokúsiť trejdovať po hráčov, ktorí sú v depth chart zaseknutí: Alvin Jones (Ravens – Aaronov brat), Ahmad Thomas (bývalý Packer, aktuálne je v Colts), TJ Edwards (bývalý Badger), Josh Harvey-Clemson (Redskins), či Stephone Anthony (Falcons). Ja som za to, aby Gute zohnal ešte jedného inside linebackera. Lebo ak sa nedaj Lombardi Martinez, tak to je amen, tma, koniec. Museli by vedľa seba hrať dvaja nedraftovaní hráči a z tohoto necítim nič dobré. Istejšie by som sa cítil, keby to bolo takto: Martinez, podpísaný ILB, Summers, Bolton a plus nickel (Campbell, Jones, či Greene). Crawford ma zatiaľ ničím nepresvedčil, že má na to hrať v obrane kvalít NFL. 

One thought on “Burks sa zranil na celú sezónu…

  • 12 augusta, 2019 at 5:41
    Permalink

    No stalo se to co jsem psal asi měsíc zpátky, kdy jsem volal po podepsání Zacha Browna z Redskins. Nedejbože, že se zraní Burks nebo Martinez a naše největší slabina se dostane do obrovských rozměrů. Ani jeden ILB (případně Campbell či Jones nemají prostě dostatečnou kvalitu). Na druhou stranu aspoň víme kudy budou naši soupeři tlačit svou hru.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *