Čo očakávať od posledného zápasu preseason?

Posledný zápas preseason rozhodne o účasti, respektíve neúčasti niektorých hráčov v 53 členom tíme!

Tak a je to tu! Máme pred sebou vyvrcholenie tohtoročnej preseason! Predstavíme sa na pôde Kansas City Chiefs a hneď niekoľko hráčov zabojuje o svoje miesto na finálnej 53 člennej súpiske, ktorá bude vstupovať do našej 100. sezóny na Lambeau proti medvedíkom z Chicaga! Poďme sa teda pozrieť na hráčov, ktorí sú na pomyselnej bubline a musia v tomto zápase predviesť svoj doposiaľ životný výkon, ak sa chcú dostať na finálnu súpisku!

Kto bude QB číslo dva za Aaronom Rodgersom? Brett Hundley, alebo DeShone Kizer? Podľa mňa má zatiaľ trošičku navrch Hundley, avšak 2 pokazené prihrávky a vydarený zápas Kizera môžu znamenať, že Hundley bude mimo našej 53 člennej súpisky. Toto je fakt zložitý oriešok, že ako to celé dopadne. No v hlave mi stále behá jedna myšlienka. Hundleymu po tejto sezóne končí kontrakt a osobne neverím tomu, že mu Gute ponúkne nový. Ak by sme teraz do tímu zobrali len Hundleyho a Kizera prepustili, tak o rok by sme mali na pozícii dvojky celkom problém a museli by sme sa či už v FA, alebo na Drafte obzerať po potenciálnom backupovi. Kizer má stále len 22 rokov a veľký potenciál. Bolo by ho hlúpe teraz prepustiť a nechať si len Hundleyho. Ešte keď zoberiem do úvahy, že sme za neho poslali do Browns náš výber z prvého kola draftu – DB Damariousa Randalla. Avšak z druhej strany sa očividne Packers snažili Randalla zbaviť, ktorý nebol v šatni príliš obľúbený a McCarthy ho už mal plné zuby. Tak využili príležitosť a Hundleymu dopriali konkurenciu, ktorá mu očividne pomohla. Určite si ešte pamätáte na môj príbeh s kickermi. Žeby to dopadlo nakoniec rovnako? Alebo sa Kizer a aj Hundley na finálnej súpiske objavia? Dovolíme si takýto luxus? Uvidíme… Do practice squad je potom ideálnym kandidátom nedraftovaný pocket passer Tim Boyle. Prepáčte fanúšikovia Boyla, ale Tim sa do tímu určite nedostane. Avšak proti Kansasu ho na ihrisku uvidíme a McCarthy mu chce dopriať slušnú porciu hracieho času. 

Kto bude trojkou na pozícií running backa na úvodné 2 zápasy sezóny? Ty Montgomery a Jamaal Williams majú miesto isté. Aaron Jones je na prvé dva zápasy suspendovaný a tým pádom musíme nájsť tretieho runnera do 53 členného tímu, ktorý za neho zaskočí na úvodné 2 zápasy regular season. Hlavným kandidátom je Devante Mays, avšak ten celú preseason len presedel kvôli zraneniu hamstringu. Teraz sa už vrátil do tréningového procesu a bude potrebovať proti Chiefs odohrať dobrý zápas, lebo na chrbát mu dýcha Joel Bouagnon. Ktorý z týchto dvoch runnerov bude teda trojkou? Alebo žeby sme sa dočkali prekvapenia a bude to Leshun Daniels alebo dokonca Bronson Hill? Či siahneme do vôd stoviek prepustených hráčov a nájdeme si tam toho tretieho runnera? 

No a asi najťažším orieškom na rozlúsknutie je pozícia WR. Adams, Cobb & Allison sú istí. Avšak kto ďalej? Ponecháme si 6, alebo 7 WRs? Zázrak preseason Jake Kumerow je zranený a jeho účasť je otázna. Avšak ak chce pomýšľať nad súpisku, tak musí hrať. Lebo pretlak tu je poriadny. Musí ukázať, že je jednoznačne lepší, než trio rookies, čo nebude mať ľahké. Keďže obrana Chiefs nevyzerá príliš dobre a ak sa všetci traja presadia, čo by sa proti tej obrane mali a nepredvedú žiadny brutálny drop, tak si Jake žiaľ bude musieť hľadať nového zamestnávateľa. Trevor Davis vynechal celú preseason kvôli zraneniu hamstringu, no aj napriek tomu je jeho pozícia skvelá a myslím si, že keby hral, tak by bol na tom horšie ako momentálne je. Prečo? No lebo naši returneri nepredviedli v troch prípravných zápasoch dohromady nič, čo by Rona Zooka presvedčilo, že majú na to aby mohli byť stálymi returnermi. MVS mal fumble, Montgomery mal fumble a dobrý returner je veľmi nedocenená pozícia. Plus k tomu všetkému je Davis Zookov obľúbenec a v minulej sezóne bol portálom PFF označený za najlepšieho punt returnera v NFL, keď obdržal sezónnu známku 84.2, čo je výrazne najlepšia spomedzi najlepších punt returnerov. Pre porovnanie, druhý bol Travis Benjamin (74.8), tretí Tarik Cohen (74.7), 4. Andre Robert (73.2) a top päťku uzatvára Tyreek Hill (72.9). Davis by do zápasu zasiahnuť mal. Ak hneď predvedie skvelý punt return, tak sa bude môcť posadiť a na Twitter napísať: „Prišiel som, videl som, zvíťazil som.“ 

V obrane tu máme najzaujímavejší súboj v strede boxu, konkrétne na ILB. Martinez a Burks sú jasní. No kto ďalej? Podľa mňa má miesto isté aj Ahmad Thomas, ktorý posledné zápas odohral slušne a aj Greer Martini nie je bez šance. Posledný zápas proti Raiders mu vyšiel a bol lídrom obrany. Je dobre stavaný a aj jeho rýchlosť od lajny k lajne je obstojná. Do tretice tu máme novú akvizíciu Antonia Morrisona, ktorý je viac než slušný run stopper, avšak v coverage je nepoužiteľný. Ak Thomas aj Martini odohrajú dobrý zápas, tak by mohli Morrisona nechať mimo súpisku. Z OLB je podľa mňa na bubline Fackrell s Biegelom. Ani jeden sa výrazne v preseason nepresadil, možno ešte horšie na tom je Biegel. Žeby sme si nechali o jedného OLB na súpiske menej a tým uvoľnili miesto napríklad Morrisonovi? Podľa mňa je to reálne a Biegel je v ohrození. 

Na pozícii safetyho sú istí Dix, Jones, Brice a Whitehead. Whitehead je využívaní najmä v rôznych sub packages a tým pádom nám ponúka priestor na to, aby sme na súpiske nechali len 5 cornerov a nie 6. Marwin Evans je výrazne v ohrození, lebo nedraftovaný nováčik Raven Green podáva obstojné výkony a podla mňa už Evansa aj prehral. Ak svoje výkony potvrdí aj v 4. zápase, tak má miesto na súpiske zaručené. No ich duel môže rozhodnúť aj hra v special teame, nakoľko títo hráči, ktorí sú nižšie v depth chart hrajú prevažne special team a musia ukázať, že sú jeho platnou súčasťou, inak sa ich sen o finálnej súpiske rozpadne ako domček z karát. 

Posledný pozičný súboj je na long snapperovi. Naš draft pick z tohtoročného Draftu Bradley Hunter sa trápi. Jeho snapy sú často nízke a ako som už spomínal, môže len ďakovať JK Scottovi, že má také šikovné ruky. Inak by tie jeho zlé snapy viedli k missnutému FG, alebo dokonca ku zblokovanému kopu. Zach Triner je podľa mňa pred ním a ak sa v zápase proti Chiefs nič dramatické neudeje, tak jeden z mála draftovaných long snapperov bude bez práce. 


Na záver pridávam MÔJ 53 členný tím, ktorý by som postavil na zápas proti Bears a môžte to považovať aj za MOJU depth chart. Nie je to súpiska, ktorú si myslím, že Gute postaví!!! Je to čisto spravené na mojich subjektívnych pocitoch a názoroch. 

QB (3): Aaron Rodgers, Brett Hundley, DeShone Kizer

RB (4): Jamaal Williams, Ty Montgomery, Devante Mays, Aaron Ripkowski (FB)

OL (9):  LT – David Bakhtiari, Jason Spriggs

             LG  – Lane Taylor, Lucas Patrick

             C – Corey Linsley, Dillon Day (dokáže hrať aj guarda) 

             RG – Justin McCray

             RT – Bryan Bulaga, Adam Pankey

TE (3): Jimmy Graham, Marcedes Lewis, Robert Tonyan 

WR (7): Davante Adams, Randall Cobb, Geronimo Allison, J’mon Moore, Jake Kumerow, Equanimeous St. Brown, Marquez Valdes-Scantling, 

DL (5): Mike Daniels, Kenny Clark, Muhammad Wilkerson, Dean Lowry, Montravius Adams 

LB (9): Clay Matthews, Nick Perry, Blake Martinez, Reggie Gilbert, Oren Burks, Ahmad Thomas, Antonio Morrison, Vince Biegel, Kyler Fackrell 

CB (5): Kevin King, Tramon Williams, Jaire Alexander, Josh Jackson, Josh Hawkins 

S (5): Ha Ha Clinton-Dix, Kentrell Brice, Josh Jones, Jermaine Whitehead, Raven Green 

ST (3): K – Mason Crosby 

             P – JK Scott 

             LS – Zach Triner 

             PR – Jaire Alexander 

             KR – Marquez Valdes-Scantling 

TOP KANDIDÁTI DO PRACTICE SQUAD (aj hráči, ktorí sú na mojej súpiske): WR Jake Kumerow, LB Greer Martini, TE Robert Tonyan, QB Tim Boyle, OLB Kendall Donnerson, S Raven Greene, OL Alex Light, TE Emanuel Byrd, OL Kofi Amichia, CB Herb Waters, DL James Looney, TE Kevin Rader, OL Austin Davis, LB Naashon Hughes, RB LeShun Daniels.


Na záver vám chcem ešte pripomenúť našu súťaž o mini prilbu podpísanú samotným Brettom Favrem! Ak sa chcete do nej zapojiť, tak si na tomto odkaze prečítajte inštrukcie a hrajte aj vy o túto parádnu cenu!

2 thoughts on “Čo očakávať od posledného zápasu preseason?

 • 29 augusta, 2018 at 13:55
  Permalink

  Ahoj,
  Za me bych
  1.vyhodil Hundleyho
  2. Pokud Mays nezahraje neco extra, tak si nechat Bougnona, ktery se mi v preseason libi
  3. Jakkoliv nemusim Davise (je to janek), tak s ohledem na jeho return schopnosti bych si ho nechal
  4. Misto safetyho Greena bych nechal jeste jednoho CB, bud Rollins, nebo House
  5. Kumerowa bych nechal hrat za kazdou cenu ?
  Diky za skvele clanky!

  Reply
 • 29 augusta, 2018 at 16:37
  Permalink

  Tak a je rzhodnuté, Hundley bol vymenený do Seahawks. Za mňa veľká spokojnosť ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *