Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Quarterbacks

Ako sa počas sezóny darilo našim QBs?

Aaron Rodgers zápas vo weeku 6 proti Minnesote Vikings nedohral, keď ho nepríjemne dohral Anthony Barr. Výsledkom bola zlomená kľúčna kosť. Na ihrisko sa tak dostal backup Brett Hundley a výsledok všetci veľmi dobre poznáme. Packers pripravovali Hundleyho na takýto moment 2 a pol sezóny, no a keď prišlo na lámanie chleba tak bývalý hráč UCLA zaostal o parník za očakávaniami. Nedokázal hýbať loptou, nedokázal hádzať hlboké passy, nedokázal si vybudovať chémiu s akýmkoľvek receiverom a takmer všetko zachraňoval Davante Adams. 

Starter: Aaron Rodgers

7 zápasov – 7 štartov

154-238 (64.7%), 1,675 yardov, 16 touchdownov, 6 interceptions, 97.2 passer rating
24 behov, 126 yardov, 0 touchdownov

Pred tým, než sa zranil, Rodgers prežíval decentnú sezónu. Mal priemer 273 yardov na jeden zápas, passer rating 104.1 a Packers boli na bilancií 4-1. No prišla spomínaná udalosť a bolo po sezóne. Avšak nejakým zázrakom sa Rodgers stihol vrátiť a ešte nastúpil do zápasu proti Caroline Panthers, avšak v tomto zápase výrazne podhodil 3 passy a výsledkom boli 3 interceptions. Packers tak boli eliminovaní z bojov o playoff a už tu nebol dôvod držať ho na ihrisku. 

ZNÁMKA: A


Backup: Brett Hundley

9 štartov

192-316 (60.8%), 1,836 yardov, 9 touchdownov, 12 interceptions, 70.6 passer rating
36 behov, 270 yardov, 2 touchdowny

Keď sme museli postaviť Bretta na ihrisko, tak som si hovoril, že to také zle byť nemôže. 2 a pol roka sa učil pod najlepším QB súčastnosti a aj v pre-season ukázal nejaké tie záblesky zlepšenia. Avšak realita bola úplne iná. Hundley nehodil jediný TD na Lambeau Fielde počas 5 zápasov a zaznamenal passer rating 50.6, na cestách to bolo 91.7. 

Pozitívne na ňom bol, že dokázal využívať svoje nohy, aj keď takýchto plays sme videli až príliš málo. Mohol dostať viacej pomoci aj od trénerského tímu, avšak tí mu nedokázali prispôsobiť ofenzívu jeho potrebám. Nedokázali sme získavať yardy po hlbokých loptách, najprv to bolo kvôli nepresnostiam, následne po zbytočných loptách a v poslednej fáze hlboké lopty z nášho playbooku vymizli úplne. Loptu držal až pri dlho a v každom zápase sme mohli vidieť rovnakú situáciu, keď rotoval po svojej pravej ruke, loptu držal až kým nedošiel k side line a potom ju odhodil do outu. Ak sa niekomu chce, tak si pozrite všetky zápasy a spočítajte mi, koľkokrát nastala takáto situácia, to číslo by ma vážne zaujímalo. Ale celú vinu by som nedával len na ramená Hundleyho. Časť ide určite aj na McCarthyho a jeho spolupracovníkov. Ako je preboha možné, že 2x neskórujeme ani bod?! Keď sa pozriem na to, čo dokázali spraviť Viqueens s Keenumom a Bradfordom a Eagles s Folesom, tak mi to hlava neberie. V konečnom dôsledku z toho bola bilancia 3-6 pod Hundleym, a 2 víťazstvá príšli až po predĺžení proti 5-11 Bucs a 0-16 Browns. Po týchto výkonoch budeme radi, ak nám niekto za neho ponúkne 5 teplých rožkov s paštétou. 

ZNÁMKA: F


3rd string: Joe Callahan

5-7 (71.4%), 11 yardov, 0 touchdownov, 0 interceptions

Počas TC prišiel o miesto #3, avšak Taysoma Hilla si uchmatli Saints a on tak ostal v tíme ako trojka. Nerozumiem tomu, prečo nedostal viacej priestoru. Horšie ako Hundley by to nebolo a Joe je môj veľký obľúbenec. Teraz mal tú šancu ukázať sa a zabojovať o svoju budúcnosť. Takto bude opäť iba nejakou trojkou, čo mi je nesmierne ľúto, tento chalan má na viac. 

ZNÁMKA: bez hodnotenia


CELKOVÉ HODNOTENIE QUARTERBACKOV: D

Ak by nebolo výkonov Aarona, tak by známka bola F-. Hundley vyzeral a aj bol totálne nepripravený. Za čo sa má zodpovedať trénerský tím. Dúfam, že návrat Joea Philbina a príchod Franka Cignettiho na post trénera QBs prinesú novú šťavu do nášho útoku a takisto plný možný štart do všetkých zápasov sezóny našej #12.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *