Kto povedie našu defenzívu?

Spoznali sme meno nového defenzívneho koordinátora!

Už tradične začnem tým, že vám predstavím kandidátov, ktorí mali zálusk na post defenzívneho koordinátora v Green Bay Packers. Z „domu“ to ani poriadne nemám chuť menovať, lebo nechcem na to ani pomyslieť, čo by sa dialo, keby náhodou novým DC bol práve Whitt, Moss, alebo Perry… Tak prejdem rovno ku kandidátom mimo našu organizáciu. Podľa posledných správ boli v hre tri nesmierne zaujímavé mená. Prvým boj defenzívny koordinátor Chicaga Bears Vic Fangio, druhým defenzívny koordinátor Los Angeles Chargers Gus Bradley, no ten sa k pohovoru nikdy nedostal a bude pokračovať aj naďalej v meste anjelov. No a posledným kandidátom bol Mike Pettine

Pred pár hodinami k nám začali chodiť reporty, že novým defenzívnym koordinátorom Green Bay Packers sa stane Mike Pettine. Pettin má 51 rokov a poslednú sezónu sa nevenoval priamo trénerskej činnosti a pôsobil v Seahawks ako defenzívny konzultant a študoval ich obranné schémy. Všetci sme očakávali buď Fangia, alebo Bradleyho, no toto meno nás všetkých prekvapilo. Poďme si ho trošku priblížiť.

Pettine pochádza z trénerského stromu Rexa Ryana. V Baltimore Ravens pôsobil v rokoch 2002-03 ako asistent trénerov, v roku 2004 ako asistent trénera DL, v rokoch 2005-08 ako tréner OLBs a následne pôsobil ako defenzívny koordinátor v New Yorku Jets (2009-12) a Buffale Bills (2013). Potom Pettine prijal úlohu hlavného trénera v Clevelande Browns a v dvoch sezónach mal celkovú bilanciu 10-22 a následne bol vyhodený.

Ak si odmyslíme jeho pozíciu hlavného trénera, tak Pettinove obrany vždy patrili medzi špičku NFL. V rokoch 2009-12 sa Jets umiestnili v celkovej defenzívne na 1., 3., 5. a 8. mieste v celej NFL. No bolo tu veľa názorov, že za týmto úspechom stojí už spomínaný Rex Ryan, ale Ryan v skutočnosti po sezóne 2009 prenechal zodpovednosť v defenzíve práve na Pettinovi.  V roku 2013 pôsobil v Bills a jeho obrana bola 10. v NFL. No a podľa DVOA boli jeho obrany nasledujúce (po poradí rokov): 1., 5., 2., 9. a 4. V každom jednom roku, čo bol v Jets, tak jeho obrana skončila v TOP 6 v pass defense a v Bills bola v TOP 5. 

Jeho systém je založený na vytváraní tlaku a využívaním ako 3-4, tak aj 4-3 schémy, čo znamená, že jeho hráči musia vedieť hrať v oboch systémoch. Vyznačuje sa flexibilitou zápasových plánov a play-callers, ktorí proti nemu nastúpili hovoria o tom, že jeho hráči musia byť flexibilní a inteligentní, keďže využíva rôzne schémy. Osobne sa veľmi teším na schému 4-3, kde budeme môcť vytvárať dobré matchupy pre Danielsa a Clarka, ktorí patria medzi najlepšie tandemy v NFL. V Clevelande rád využíval fyzických a veľkých cornerov, ktorí dokázali hrať v press-coverage. Zo začiatku mu to celkom išlo, V sezóne 2014 bol s Clevelandom Browns na 7-4, avšak skončili s bilanciou 7-9, a potom prišil Manziel a Davis a ďalšia sezóna skončila 3-13.

Osobne som momentálne trošku zaskočený a keď som šiel spať, tak som zaspával s myšlienkou, že k nám príde Bradley. No zobudil som sa a realita je iná. Nejdem ho predčasne súdiť za to, že trénoval Browns, no vždy keď bol DC, tak jeho obrana patrila medzi špičku. Dajme mu priestor a nechajme sa prekvapiť čo predvedie! Veď horšie ako Capers to už asi byť ani nemôže, alebo že by som sa mýlil?! Go Pack Go!

 

3 thoughts on “Kto povedie našu defenzívu?

 • 10 januára, 2018 at 12:43
  Permalink

  Jen malá hnidopišná poznámka k malé nepřesnosti – Gus Bradley LA Chargers, ne Rams. DC LA Rams je Wade Philips… ?

  Reply
  • 10 januára, 2018 at 12:48
   Permalink

   Áno, opravené, je to tak. Ďakujem za postreh!

   Reply
  • 10 januára, 2018 at 12:49
   Permalink

   Ešte som aj pisal, že by mohol v kufroch doniesť Bosu a Haywarda, chybička sa vloudila ??

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |  2019 NFL DRAFT - 2. DEŇ (rekapitulácia)  |  Preview Training Campu! Na čo sa môžme tešiť?  |