Packers obdržali niekoľko dodatočných pickov na Drafte 2018!

Green Bay Packers dostali k dispozícií ďalšie 4 picky na Drafte 2018!

NFL oznámila počty a výšky vyrovnávacích pickov na NFL Drafte 2018. Green Bay Packers obdržali 4 extra picky, čo je maximum a dokopy teda máme 12 pickov. Avšak picky sú nižšie, než sa pôvodne očakávalo. Packers dostali 1x 4. kolo, 2x 5. kolo a 1x 6. kolo. Portál www.overthecap.com projektoval, že by sme mali obdržať 1x 3. kolo a 3x 5. kolo, avšak skutočnosť je iná. 

Tieto picky sú udeľované na základe podpisovania voľných hráčov v predošlom roku. Formula, podľa ktorej sa tieto picky udeľujú je taká, že sa zoberie do úvahy dĺžka a výška kontraktu, ktorý hráč podpísal s novým tímom a takisto aj odohraná porcia zápasov a individuálne ocenenia. Tím, ktorý vo free agency stratí viacej hráčov ako podpíše, tak obdrží tieto vyrovnávacie picky. Maximum je 32 a jeden tím nesmie obdržať viacej ako 4 picky. Keď zoberiem v úvahu, že sme prišli o Langa, Hyda, Cooka, Trettera, tak si myslím, že tam ten jeden pick v 3. kole mal byť.

Osobne som toho názoru, že by sme mali naše veľké množstvo pickov využiť na nejaký trejd nahor, no a čo tak hneď v prvom kole?! Posledný krát sa niečo podobné udialo v roku 2009, keď sme draftovali B.J. Rajiho a Claya Matthewsa. Obidvaja hráči boli veľkým prínosom pre náš tím a boli neodmysliteľnou súčasťou nášho tímu, ktorý v roku 2010 pozdvihol nad hlavu Lombardi Trophy. Momentálne máme 14. pick v prvom kole. Pick v prvom kole treba určite do defenzívy. Do TOP 10 sú projektovaní DE Bradley Chubb, DB Derwin James, DB Minkah Fitzpatrick, ILB Roquan Smith, čo sú určite hráči, ktorí by našej obrane dokázali pomôcť, alebo ešte napríklad CB Denzel Ward, DE Arden Key a Marcus Davenport. Avšak teraz ich tu rozoberať nejdem, na to si pripravujem osobitný rozsiahlejší článok 🙂 Draft bude závisieť aj od našich počinov vo FA. Ak prídeme o Burnetta, tak je šanca, že pôjdeme práve po Jamesovi, alebo Fitzovi. Avšak to je zatiaľ hudba budúcnosti.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PREVIEW: WEEK #7 – New Orleans Saints vs Green Bay Packers  |