Packers zapísali do active roster puntera!

Prekvapivý krok generálneho manažéra Gutekunsta!

Pred pár dňami som vám priniesol článok, ktorý sa zaoberal generálnym manažérom Brianom Gutekunstom. Ak si ho ešte nečítal/a, tak klikaj tu. Gute v rozhovore povedal, že ak nehráte dobre, tak prídu následky. A zdá sa, že svojim slovám neostáva nič dlžný a Packers majú rázom na súpiske dvoch punterov! Pred malou chvíľou nám bolo oznámené, že Packers do aktívnej súpisky zapísali puntera Drew Kasera, bývalého hráča Los Angeles Chargers. 

Tento krok je zrejme reakciou na neuspokojivé výkony nášho aktuálneho puntera JK Scotta. Vstup do NFL mal ohromný a puntoval ako z partesu. Avšak posledné zápasy majú od ideálu ďaleko. V posledných 3 zo 4 zápasov má Scott priemer 43 yardov na jeden punt. Ten jeden zápas čo chýba, tak to bol zápas proti Lions a v tom zápase nepuntoval ani raz. Pred bye weekom mal proti San Franciscu priemer 38.75 yardov na jeden punt a proti Rams to príliš nenapravil, keď mal priemer 42.80 yardov na jeden punt a totálne pohnojil posledný punt, ktorý meral 25 yardov a Rams začínali svoje drive už vo field goal range. Scott je momentálne na 15. mieste v priemere na jeden punt (45.3) a 7. v net yardage (42.8). Avšak len 8 puntov skončilo inside 20, čo stačí len na slabé 26. miesto. Gute tak asi cíti, že je treba Scotta trošku namotivovať k lepším výkonom, alebo sa čoskoro dočkáme prepustenia. Avšak objavili sa tu aj správy, že JK čaká so svojou manželkou príchod syna a mal by byť s ňou. Čiže v nedeľu proti Pats by mal puntovať práve Kaser. Avšak tieto správy nie sú potvrdené. 

Kaser bol draftovaný sedem miest po Scottovi, avšak 2 roky pred ním práve Chargers. Doposiaľ v kariére puntoval 146x. Priemer na jeden punt má 47.4 yardov a 50 puntov pristálo v súperovej 20ke. Prepustený bol pred nedávnom. Priemer na jeden punt mal 45.3 yardov, no čistá vzdialenosť bola otrasná, nakoľko mal priemer slabučkých 39.8 yardov. Jeden jeho punt bol zablokovaný a ďalší vrátený pre touchdown. 

Packers však mali po odchode Dixa a Montyho 2 voľné miesta. Druhé prázdne miesto na súpiske zaplnil RB Tra Carson, ktorý bol povýšený do 53ky z practice squad. Carson je 26 ročný running back, ktorý meria 180 cm a váži 105 kg. Do NFL vstupoval v roku 2016 ako nedraftovaný nováčik a podpísali ho Bengals. V college hrával 3 sezóny za Texax A&M. Celkovo zasiahol do 36 zápasov, v ktorých nabehal 2,075 yardov a skóroval 19 behových TDs. K tomu pridal 41 zachytených prihrávok pre 299 yardov a 1 TD. Celú rookie sezónu strávil v practice squad a sezónu 2017 takmer celú presedel v injured reserve. V tejto sezóne za Bengals odohral len 5 ofenzívnych snapov. Carson nie je žiadnym rýchlikom, nakoľko jeho čas na 40 yardov je 4.64s, avšak jeho hlavnými prednosťami sú solídne blokovanie a šikovné ruly, čo by mohlo byť užitočné na 3. downoch. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *