PREVIEW: Preseason #1 – Green Bay Packers vs Philadelphia Eagles

A je to tu. Nekonečné čakanie na futbal je na konci a dnes v noci nastúpime do prvého zápasu preseason proti Eagles!!

 

 

 

Základné informácie o zápase

Proti komu? Philadelphia Eagles 

Kedy? 11.8.2017 (noc zo štvrtku na piatok) o 2:00 ráno

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 43 zápasov (vrátane 3 v playoff): 27 víťazstiev, 16 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? Gamepass, Packers TV Network… ak nájdem nejaký live stream, tak ho sem pridám.

Predpoveď počasia: 21 °C, polooblačno 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.75, remíza 15.00, výhra hostí 2.22

Fortuna: výhra domácich: 1.85, remíza 13.00, výhra hostí 2.10

Nike: výhra domácich: 1.80, remíza 12.25, výhra hostí 2.20


Posledný vzájomný zápas 

Posledný vzájomný zápas sa odohral počas minulej sezóny vo Weeku 12. Eagles pricestovali na Lambeau a Packers práve v tomto zápase začali svoju sériu „Run the table“, čo bola séria šiestich vyhratých zápasov v rade. Green Bay porazili orlov 27-13. Hrdinom tohto zápasu bol WR Davante Adams, keď zachytil 2 touchdownove passy od Aarona Rodgersa.

 

 

 


Zoznam zranených hráčov

Green Bay Packers

OLB Vince Biegel, CB Demetri Goodson, DT Montravius Adams, CB Davon House, TE Richard Rodgers, TE Beau Sandland, WR Colby Pearson

 

 

 

Philadelphia Eagles

 

CB Sidney Jones, WR Paul Turner, RB Wendell Smallwood, WR Marcus Johnson, TE Adam Zaruba, QB Nick Foles, G Josh Andrews, TE Anthony Denham, RG Brandon Brooks, DT Beau Allen 

 


Čo stojí za reč a čo si treba počas zápasu všímať?

Philadelphia Eagles, ale aj Green Bay Packers prešli počas offseason výraznými zmenami a počas free agency sa udialo niekoľko zaujímavých presunov. Orly mali počas minulej sezóny jednu z najhorších skupín wide receiverov, ak nie vôbec tú najhoršiu v lige a cornerbackovia na tom tiež neboli najlepšie, no Eagles sa na týchto postoch výrazne posilnili. Mylím si, že starting QB pre Eagles je jasný a to je Carson Wentz, ale Eagles priniesli späť Nicka Folesa na pozíciu náhradníka. Avšak Foles je momentálne zranený a tak do zápasu s Packers určite nezasiahne. Ďalej Eagles výrazne posilnili post WR, keďže Wentz potrebuje poriadnu zbraň do útoku, a tak Eagles podpísali Alshona Jefferyho a Torreyho Smitha, do útoku priviedli runnera Patriots LeGarretteho Blounta, DE Chrisa Longa, alebo ešte napríklad CB Patricka Robinsona. 

Eagles ani na drafte nespali a priviedli zaujímavé mená. V prvom kole si vybrali Dereka Barnetta, ktorý bude podľa mňa kľúčovou časťou orlov v pass rush rotácií počas sezóny. V druhom kole si vybrali vynikajúceho cornera Sidneyho Jonesa z Washingtonu, ktorý bol kolegom nášho Kevina Kinga počas univerzitnej kariéry. No Sidney si poranil achilovku a pravdepodobne vynechá celú nováčikovskú sezónu. Ďalej Rasul Douglas by sa mohol uchádzať o úlohu starting cornera a RB Donnel Pumphrey by mal zohrať určitú úlohu v útoku orlov.

Oči majte na našej armáde WRs

No dosť bolo reči o Eagles a poďme sa pozrieť na našich hráčov! So 100% istotou môžem povedať, že starting QB v zápase proti Eagles bude Brett Hundley. No komu bude hádzať loptu?! Jordy Nelson sa vyjadril, že preseason nikdy nemala vplyv na jeho výkon počas regular season, pred dvoma rokmi sa dokonca zranil na celú sezónu, a podľa týchto slov ho takmer určite na ihrisku neuvidíme a bude počas zápasu mentorom pre mladších WRs. Všetky oči budú upriamené na nasledujúcich hráčov: Trevor Davis veľmi tuho bojuje o miesto v tíme a snaží sa presadiť na punt a kick returnoch. Počas TC predviedol aj zopár pekných útočných snapov a ak chce byť súčasťou tímu v regular season, musí v nasledujúcich 4 zápasoch niečo predviesť. To isté platí aj pre Jeffa Janisa. Myslím si, že iba jeden z nich sa dostane do tímu na sezónu. Obidvaja majú v Packers podobné úlohy. Janis je už v Packers dlhšiu dobu a stále sa nedokázal výrazne presadiť, s výnimkou zápasu proti Cardinals. Davis je minuloročný pick v 5. kole a práve toto hrá v súboji s Janisom v jeho prospech. Ted sa bude len veľmi ťažko zbavovať hráča, ktorého draftoval minulý rok. Takže Jeff, musíš poriadne zamakať. Pri WRs ešte ostávame a prichádzam ku menám, ktoré na TC prekvapili a na ktoré sa ja teším úplne najviac! Nemôžem sa dočkať, čo predvedie nováčik Malachi Dupre, ktorý má nenormálne obrovský potenciál. Osobne dúfam a pevne verím že dostane na ihrisku čo najviac priestoru. Ďalší rookie DeAngelo Yancey bude takisto v hľadáčiku fanúšikov Packers. Na TC sa zatiaľ v parádnom svetle ukazuje dvojica Max McCaffrey a Michael Clark. Max zatiaľ chytil úplne všetko, čo na neho letelo a kľudne môže byť čiernym koňom sezóny. S Clarkom je to však zložitejšie. Futbal hrá len veľmi krátku dobu, no aj napriek tomu podáva neuveriteľné výkony. Očakávam, že v zápase priestor určite dostane, no ak sa mu aj zápasy vydaria, tak to s účasťou v regular season nevidím reálne. Musí zbierať snapy v practice tíme a zlepšovať sa. O Clarkovi som napísal dokonca aj článok, tak si ho určite nezabudni prečítať! 🙂 Spomenul by som možno ešte jedného receivera a to drobného Montaya Crocketta, ktorý má vynikajúcu rýchlosť a takisto má čo ponúknuť, hlavne na returnoch. Počas TC pracoval väčšinou práve na returnoch a mal aj zopár vydarených pokusov. Určite si ho všímajte! 

Tešiť sa môžeme na všetkých

No a ako to bude s našimi RBs? Tu pravdepodobne dostanú šancu úplne všetci. Či už Montgomery, Williams, Mays, Jones, alebo Stanback. Keď bude na ihrisku Ty, tak si určite všímajte jeho pass protection. Práve o tejto jeho hernej činnosti sa vedú najväčšie debaty a údajne je v tejto činnosti jasne lepší Williams, ktorý už na univerzite v tejto hernej činnosti vyčnieval. Williams odohral veľké množstvo snapov s 1. tímom počas TC, čiže na ihrisku dostane určite dostatočné množstvo priestoru. Jones by mohol byť využívaný počas zápasu na krátke a ťažké yardy. 

Čo tá naša defenzíva?

Azda najväčšie očakávania sú od našej secondary. Minulý rok to bol otras, humus. Tento rok to zatiaľ nevypadá o dosť lepšie. Na TC sa v najlepšej forme spomedzi cornerov ukazuje Quinten Rollins, ktorého ako jediného môžem pochváliť. Potom mal ešte lepšie záblesky Damarious Randall a to je tak všetko. Gunter je jedna veľká tragikomédia. Spomínaný nedraftovaný nováčik Michael Clark si z neho na TC robí kuželky a chytá cez neho jeden pass za druhým. Kevin King zatiaľ takisto nič moc. No treba pripomenúť, že posledné tréningy kryl našich najlepších receiverov a to nie je zrovna najľahšia úloha pre nováčika, získava takto aspoň nesmierne dôležité skúsenosti. Treba ale povedať, že coverage má viac dnež solídnu. Nechcem ho ešte súdiť a počkám si na jeho zápasový prejav. Davon House podáva vyrovnané výkony, no posledných dvoch tréningov sa nezúčastnil a do zápasu pravdepodobne nezasiahne. Poďme na safety. Tu to vyzerá byť veselšie ako pri corneroch. Všetci podávajú na tréningoch dobré a konzistentné výkony. Či to je už Haháč, Burnett, Brice, alebo nováčik Jones. No a práve na Jonesovi budú z tejto štvorice upriamené všetky oči. TC má zatiaľ parádny. Darí sa mu vynikajúco. Dokáže kvalitne pokrývať, ale aj blitzovať. Na neho sa nesmierne teším a odporúčam, aby ste si ho počas zápasov všímali. Bude nastupovať určite ako safety, ale aj ako inside linebacker. 

V cente pozornosti bude aj rookie punter Justin Vogel a hlavne long snapper Derek Hart, ktorý zatiaľ neukazuje veľmi potrebnú konzistentnosť. Ďalej si určite všímajte aj rookie guarda Geoffa Graya, ktorý ukazuje dobrú kvalitu a celá naša O-line bude takisto veľmi ostro sledovaná počas zápasu.


Na záver chcem dodať, ak ste ešte stále neposlali svoje tipy do súťaže na tento zápas, tak máte posledné hodiny na to, aby ste tak učinili! Svoje tipy posielajte do správ na Facebooku!!! Uzávierka tipov je v momente úvodného výkopu o 02:00! Ak by ste nevedeli o čo ide, tak si prečítajte tento článok! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Marquez Valdes-Scantling trénuje s Randym Mossom a na súpiske máme nového guarda!  |  Packers dostali výber v Drafte navyše!  |  Čo očakávať od posledného zápasu preseason?  |