PREVIEW: WEEK #1 – Seattle Seahawks vs Green Bay Packers

7 mesiacov čakania skončilo! Máme tu prvý zápas sezóny 2017 vo Frozen Tundre proti nepríjemným Seahawks!

 

 

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Seattle Seahawks

Kedy? 10.9. 2017 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 20 zápasov (vrátane 3 v postseason): 12 víťazstiev, 8 prehier

Kde sa dá pozerať zápas? Gamepass, Sport 2

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 20°C – slnečno

Kurzy: 

Tipsportvýhra domácich: 1.70, remíza: 12.50, výhra hostí: 2.53

Fortuna: výhra domácich: 1.63, remíza: 14.00, výhra hostí: 2.64

Niké: výhra domácich: 1.65, remíza: 17.50, výhra hostí: 2.40


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas ešte určite máme všetci v čerstvej pamäti. Na Lambeau Fielde sme Seahawks rozdrvili 38-10! Všetko začal WR Davante Adams 66 yardovým TD a spanilá jazda Packers už len pokračovala. Aaron Rodgers odohral vynikajúci zápas, keď skompletoval 18/23 prihrávok pre 246 yardov a 3 TDs! Z WRs sa najviac darilo našim dvom najväčším hviezdam – Jordymu a Devantemu. Jordy si pripísal 2 TDs a Davante 1. V tomto zápase na môj podiv obrana fungovala viac než solídne. Pripísala si 3 sacks a 5 interceptions! Aj keď si musíme priznať, že niektoré interceptions „nezískali“ naši hráči, ale nemotornosť hráčov zo Seattlu. 

Lambeau Field je však pre Seahawks celkovo nejakým prekliatym miestom. Musíte sa vrátiť až do roku 1999. Presne 1. novembra sa Seahawks naposledy podarilo vylúpiť Lambeau. Tento zápas bol pre nášho bývalého trénera Mikea Holmgrena debutovým v drese Seahawks a podarilo sa mu poraziť Packers 27-7. Favre spôsobil 6/7 turnoverov tímu z Green Bay. Ďalší zápas sa odohral 5.10. 2003 a Packers porazili Seahawks 35-13. Potom nasledoval zápas 4.1. 2004, keď sme porazili Seattle až v predĺžení 33-27. Následne na Nový Rok sme vyhrali 23-17. Ďalší zápas bol na programe 12.1. 2008. Seahawks viedli 14:0, no Favre ešte nepovedal svoje posledné slovo a nasledujúcich 6 driveov Packers skončilo touchdownom. Packers porazili Seahawks 42-20. Ďalšie jasné víťazstvo prišlo 27.12. 2009, keď už bol v Packers starterom mladý Aaron Rodgers a zápas skončil 48-10. Ďalší zápas na našej pôde sa odohral po 6-ročnej pauze 20.9. 2015, vyhrali sme 27:17. Posledný vzájomný zápas som už spomínal. Seahawks, tešte sa na Frozen Tundru!!!


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Zoznam k štvrtkovému tréningu: DT Montravius Adams (noha) – Limitovaný tréning, OT Bryan Bulaga (členok) – Limitovaný tréning, CB Davon House (hamstring) – celý tréning, CB Kevin King (trieslo) – celý tréning, LB Clay Matthews (trieslo) – celý tréning, LB Nick Perry (členok) – celý tréning

UPDATE: OT Bryan Bulaga a DT Montravius Adams do zápasu žiaľ nezasiahnu.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO SI TREBA POČAS ZÁPASU VŠÍMAŤ?

KĽÚČOVOU BUDE POZÍCIA PRAVÉHO TACKLEA!

Bude môcť starting RT Bryan Bulaga nastúpiť do zápasu? To je asi najväčšia otázka, ktorá fanúšikov Packers v posledných dňoch doslova žerie. Nie je žiadnym tajomstvom, že Seahawks majú vynikajúci pass rush. Mená ako Michael Bennett, Cliff Avril a aj posledná akvizícia z Jets Sheldon Richardson hovoria samé za seba. No a ak bude Bulaga naozaj v tomto zápase chýbať, tak Packers budú čeliť nesmierne ťažkému rozhodnutiu. Koho postaviť na post pravého tacklea? Máme 2 možnosti. Jason Spriggs bol počal minulej sezóny najvyužívanejším náhradníkom, no teraz prežil otrasnú pre-season a nesmierne to otriaslo vierou fanúšikov v jeho osobu.  Jeho parťák z draftu Kyle Murphy predviedol o trošku konzistentnejšie výkony počas pre-season a preto si myslím, že to bude práve on, kto nahradí Bulagu v prípade jeho absencie. Ako som už spomínal aj v našom podcaste, tak títo dvaja chalani nemusia odohrať zápas na All-Pro úrovni. Majú za sebou QB, ktorý má dovolím si tvrdiť momentálne najlepší prehľad v kapse spomedzi všetkých QBs v NFL, takže si myslím, že úplne bude stačiť, keď tam toho rushera aspoň trošku pribrzdia, alebo rozhodia… to je jedno. Len fakt prosím, (je to hlavne pre teba Spriggs) nestoj tam na vystretých nohách ako stĺp s rukami dole. Lebo cez teba prejde aj dieťa, ktoré sa práve naučilo chodiť. 


MINULÚ SEZÓNU NAŠA OBRANA PROTI SEAHAWKS ŽIARILA, DOKÁŽE TO ZOPAKOVAŤ?

Minulú sezóna bola naša obrana na smiech celému futbalovému svetu. No po zápase proti Seahawks táto kritika aspoň na chvíľu utíchla. QB Seahawks Russell Wislon odohral pravdepodobne svoj najhorší zápas v kariére a hodil celkovo 5 íčiek (tie už som dneska spomínal). Kľúčovým faktorom bola otrasná OL Seattlu. V minulej sezóne bola beznádejne najhoršia v celej lige a teraz to nevyzerá tak, že by mal nastať nejaký ten posun k zlepšeniu. Kým C Justin Britt je hodnotený ako najlepší pass a run blocker z tímu, tak zvyšok OL už výrazne zaostáva. Mark Glowinski sa posunul z pozície ľavého guarda na pravého. Germain Ifedi pre zmenu z pravého guarda na pravého tacklea a nová posila Luke Joeckel začal svoju kariéru presunom z ľavého tacklea na ľavého guarda. Na poste ľavého tackleas sa Seahawks zranil na celú sezónu George Fant a jeho náhradníkom by mal byť Rees Odhiambo, ktorý bude strážiť slepú stranu Wilsona. Ak Packers nastúpia v plnej sile s Danielsom, Lowrym, Clarkom, Perrym a Matthewsom, tak môžme túto najväčšiu slabinu Seahawks využiť v náš prospech a zažiť aspoň nejaký ten vydarený zápas v pass rush počas tejto sezóny (bodaj by som sa plietol a bude ich viacej). Nové posily Dial, Odom a Brooks pravdepodobne ešte nezohrajú významnejšiu rolu, keďže sú v tíme len krátko,   ale McCarthy si ich výkony na tréningoch veľmi pochvaľuje. Už teraz sa špekuluje ako bude Brooks v zostave Packers využívaný. Hovorí sa, že napr. pri 3. downoch môžu byť na ihrisku všetci traja (Perry, Brooks na outside a Matthews na inside), ďalej sa diskutuje o rôznych formáciách, kde by Matthews, alebo Brooks mohli byť ako nickel, alebo dime linebacker. Sám Brooks sa vyjadril, že sa cíti tak, že dokáže zahrať všetko. Či už middle LB, DE v 4-3 obrane, aj keď k tomuto sa vyjadril, že by to bolo zložitejšie, ale v 3-4 by DE dokázal zahrať lepšie. Čiže osobne som veľmi zvedavý ako budeme týchto hráčov využívať. Sú to obrovské posily pre náš pass rush, čo ma nesmierne teší. Do zápasu by mali byť všetci naši corners v pohode a predpokladám, že zostava bude vyzerať takto: outside: House, Randall, náhradník- King, Hawkins, Pipkins a slot: Rollins, náhradník- Gunter. Plus na slote môžu nastupovať aj safeties Burnett s Jonesom. No asi všetci budú zapojení do rotácie a dostanú priestor na ihrisku, najmä King. Bude zaujímavé sledovať ako sa bude našej obrane dariť. Myslím si, že v secondary nastal určitý posun dopredu a chlapci budú mať šancu potvrdiť moje slová proti skvelým WRs Seahawks. 


AKO VYGUMUJEME TEs SEAHAWKS?

Počas minule sezóny Packers experimentovali so safaties Morganom Burnettom a Kentrellom Bricom na poste linebackera. „Nitro“ package Packers ponúkala flexibilitu, rýchlosť a viacej atletickosti na pozícií linebackera počas passových downov, pričom obsahovala aj potrebnú fyzickú zdatnosť pri podpore obrany proti behu. No a Packers teraz do tímu ešte pridali ďalšieho univerzála v podobe kvalitného nováčika Josha Jonesa v nádeji, že na túto úlohu získajú väčšiu hĺbku a kreativitu. Čo sa zatiaľ len vypláca. No a teraz sa dostávame k tomu, že Packers mali v posledných sezónach problém s bránením tight endov, keď si zbiehali stredom ihriska, špeciálne na 3. downoch. A teraz našu secondary overia TEs Jimmy Graham a Luke Wilson. Graham vstupuje plný nádeje po vydarenej minulej sezóne, keď zaznamenal takmer 1 000 nachytaných yardov. Wilson je kvalitný druhý TE, no nemá takú produktivitu ako spomínaný Graham. No a práve nitro package zložená zo safeties by mohla tieto dve zbrane Wilsona eliminovať, avšak Jonesa by som ešte nenasadzoval na bránenie TE. On ešte TE ako Graham nikdy na ihrisku nevidel a tento súboj by bol pravdepodobne nad jeho sily. 


DOKÁŽEME VYHRAŤ SÚBOJ SPECIAL TEAMOV?

Nože priznajte sa, koľkí z vás majú ešte stále v pamäti neúspechy nášho special teamu proti Seahawks?? Určite všetci… Či už hlavičkára Bosticka, ktorý si myslel, že sa lopta musí hlavičkovať a nie chytať, alebo TD po fake FG. A teraz majú Seahawks na poste returnera obrovskú zbraň v podobe rýchlonohého WR Tylera Locketta. Avšak Lockett nehral od decembra, keď si nešťastne zlomil nohu. Teraz by už mal byť plne pripravený a musíme sa mať pred ním na pozore, inak to môže skončiť katastrofálne. No a tu zohrá najväčšiu a najdôležitejšiu úlohu náš nádejný rookie punter Justin Vogel. V pre-season odohral na nováčika obdivuhodné zápasy a nepripustil ani jeden väčší return. A teraz ho čaká pri debute v najlepšej lige sveta krst ohňom. Bude musieť udržať na uzde jedného z najlepších returnerov v lige. Dokáže to? A kto nastúpi na punt returne u nás? S najväčšou pravdepodobnosťou to bude WR Trevor Davis. Pred zápasom sa všetci povinne pomodlíme za to, aby tam opäť nepredviedol nejakú zo svojich typických chýb. No a zaujímavým bude určite aj súboj kickerov. Crosby v poslednej sezóne bol oporou a mohli sme sa na neho spoľahnúť. Čo sa veľmi nedá povedať o kickerovi Seahawks Walshovi, ktorý si doslova vykopal miesto v zostave Seahawks (určite všetci viete, čo týmto zamýšľam 😀 ) No a aj na moje prekvapenie podával v pre-season vynikajúce výkony, čo aj patrične ukázal svojím bývalým spoluhráčom vo fialovom. 


NÁVRAT EDDIEHO LACYHO DOMOV

Počas tohtoročnej offseason sme sa „zbavili“ nášho starting RB Eddieho Lacyho. Eddie následne cestoval po skúškach a nakoniec podpísal zmluvu práve so Seahawks, kde ho považujú za nového Beastmoda. Dokonca má v zmluve váhové bonusy, ktoré sú nastavené tak, že keď Lacy zhodí váhu na určitú hodnotu, tak mu je tento bonus za váhu vyplatený. Ale aj tak verím, že ak ho budete chcieť stretnúť niekde pred zápasom, tak odporúčam McDonald, alebo nejaké tie lepšie reštaurácie v okolí Green Bay 🙂 … No ale poďme späť k futbalu. Lacy je projektovaný podľa depth chart ako 2. RB za Rawlsom, no na ihrisko sa určite dostane. Naši hráči sa už stihli vyjadriť, že sa tešia na jeho návrat „domov“ a privítajú ho ako sa patrí. Zároveň sa všetci zhodujú, že kľúčom k úspechu proti Lacymu je, aby ste ho tackleovali nízko. Na našej strane je behová hra veľkou záhadou. S určitosťou vieme povedať, že starterom bude Montgomery a určite sa dočkáme zaujímavých formácií z jeho strany. Odporúčam si všímať aj jeho pass protection, v ktorej podľa informácií z tréningov ešte dosť zaostáva. Čiže v prípade potreby vyššej protekcie môže byť na ihrisku Rip s Williamsom. Ale takisto si myslím, že do zápasu zasiahnu aj náhradníci. Uvidíme, koho trénerský tím postaví na krátke downy (som sa Ripa) a podobne. Možno sa dočkáme aj nejakých zaujímavých sweepov, keď vo formácií budú 2 TEs na blokovanie (Bennett a Kendricks). Všetko nám ukáže až samotný zápas.


Na záver chcem ešte povedať, že podľa môjho názoru nás na úvod čaká najťažší súper spomedzi súperov v regular season. Neočakával som, že Seahawks budú hrať v takej pohode akou sa prezentovali počas zápasov pre-season. Tento zápas bude o drobných chybičkách. Kto ich spraví menej, tak bude odchádzať zo zápasu šťastnejší. Náš geniálny útok s otáznou OL (ak nebude v komplet zložení) a otáznymi RBs vs geniálna obrana Seahawks, náš chabý pass rush a otázna secondary vs vynikajúci QB s WRs a kvalitnými RBs, avšak totálne mizernou OL a na záver náš nespoľahlivý special team (najmä Davis) proti Lockettovi a spol. Tieto matchupy nevyzerajú zrovna v náš prospech, no pevne verím, že fanúšikovia náš tím poženú vpred a vybojujeme si tesné víťazstvo 30-27. Go Pack Go!


ROLOV POHĽAD PRED PRVÝM ZÁPASOM

Konečne je tu štart regular season. Úvodný zápas je vždy ťažký, dôležitý a odvíjajú sa od neho nasledujúce týždne. Toto platí dvojnásobne v prípade, že súperom je tak kvalitný tím ako Seahawks. Jedno je však isté. Ak chceme pomýšľať na najvyššie méty, musíme byť schopný vyhrať s každým tímom. Na druhej strane sa na nás Seattle pozerá s podobným rešpektom, ako my na nich. Kľúčom bude hra nášho útoku. Verme, že to nebude krkolomné ako v prvej polovici vlaňajšej sezóny, pretože to môžu byť seriózne problémy. Vyvarovať sa zbytočným chybám, valiť to na Seahawks vo vysokom tempe a nedovoliť special tímu a Lockettovi moc vyvádzať. Mason nesmie chybovať pri extra pointe a FG a RBs na čele s Tyom Montgomerym by mohli pridať po zemi dôležité yardy a uľahčiť prácu Aaronovi. Verme, že Bulaga nastúpi a #12 bude mať dostatok času na svoju rozohrávku.

Môj osobný tip je, že padne viac 55 bodov a po tomto weeku pôjdeme do Atlanty s výhrou. GO PACK GO!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Jacob Schum prepustený!  |