PREVIEW: WEEK #13 – Tampa Bay Buccaneers vs Green Bay Packers

Udržia si Packers šance na playoff?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Tampa Bay Buccaneers

Kedy? 3.12. 2017 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 54 zápasov (vrátane 1 v postseason): 32 výhier, 1 remíza, 21 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 5ºC 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.80, remíza: 12.00, výhra hostí: 2.35

Fortuna: výhra domácich: 1.85, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.24

Niké: výhra domácich: 1.82, remíza: 15.62, výhra hostí: 2.19


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 21.12. 2014 na Raymond Jane Stadium na Floride. Hosťujúci Packers si poľahky poradili s bezzubými domácimi pirátmi a porazili ich poľahky 20:3. Zápas bol inak celkom nudný. Jediným highlightom bol 44 yardový TD beh v podaní Eddieho Lacyho. Dobrý zápas ešte odohral Jordy s Randallom Cobbom. Jordy si pripísal 113 yardov, 1 TD a Cobb 131 yardov. 


 

 

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Minulý týždeň sme takmer spôsobili zázrak kola proti Pittsburghu Steelers, no aj napriek sympatickému výkonu sme na bilancií 5-6 a playoff sa nám vzdiaľuje. Jediná šanca ako sa dostať aj k januárovým, respektíve k februárovému duelu (fantasy jak oči 😀 ) je vyhrať všetkých 5 nasledujúcich zápasov. No a táto ťažká cesta začína doma proti trápiacej sa Tampe. Tento zápas by som označil za VYHRATEĽNÝ. Packers majú za sebou už spomínaný pekný výkon proti jednému z momentálne najlepších tímov v NFL, zatiaľ čo Tampa Bay sa trápi a trápi. Tampa prehrala 6 z posledných 8 zápasov. Tampa je na chvoste ligy v počte povolených yardov za zápas – 396 yardov. Čiže aj ofenzíva vedená podpriemerný Hundleym by mohla byť schopná čo to vyprodukovať. Avšak ofenzíva by nemala byť vec, o ktorú by sme sa mali obávať.


NA NAŠU SECONDARY ČAKÁ ĎALŠÍ ŤAŽKÝ ZÁPAS

Minulý týždeň aj napriek 3 turnoverom, obrana Packers povolila Pittsburghu získať v útoku 462 yardov, čo zahŕňalo 341 yardov vzduchom. Passová obrana Packers je momentálne 25. v NFL, keď na jeden zápas má inkasovaných 244 yardov. No Steelers toto číslo prekonali takmer o stovku! Avšak samozrejme, že Tampa nie je  Big Ben a AB, ale to neznamená, že to Packers budú mať v nedeľu ľahšie. V skutočnosti, čísla hovoria, že to bude dokonca ťažšie! Passový útok Bucs má na zápas priemer 265 yardov, čo je 3. miesto v NFL za Pats a Saints. Za centra v Tampe sa vracia QB Jameis Winston potom, čo vynechal 3 zápasy kvôli zraneniu ramena. Avšak v prvých 8 zápasoch tejto sezóny vždy nahádzal nad 240 yardov za zápas. Jeho skupina receiverov vzbudzuje nesmierny rešpekt. Hlavnou zbraňou je monštrum Mike Evans, ktorý doposiaľ zachytil 51 prihrávok pre 702 yardov a 4 TDs. Evans je jedným zo 4 receiverov/tight endov, ktorí skórovali minimálne 3 TDs v tejto sezóne za Bucs: DeSean Jackson, Cameron Brate, O.J. Howard. Očakávam, že Packers na neho hodia extra hráča a nebudeme sa musieť obávať LeVeona Bella v backfielde. Packers sú 1-4 proti tímom, ktoré sú v TOP 10 v passovom útoku. Prehrali sme proti Saints (2.), Steelers (5.), Falcons (9.) a Lions (10.). Porazili sme len 7. Seattle Seahawks. Ak tento zoznam predĺžime do TOP 12, tak sme 1-5, keď sme prehrali aj s Vikings. Slabou stránkou ofenzívy Bucs je post RB, keď na zápas majú slabý priemer 81 yardov na zápas, čo je 28. miesto v NFL. Ak sa nám nepodarí zastaviť passový útok Bucs, tak sa tento VYHRATEĽNÝ zápas premení na nočnú moru. 


ZOPAKUJE HUNDLEY VÝKON ZO ZÁPASU PROTI STEELERS?

Brett odohral svoj životný zápas počas minulého týždňa proti Steelers. Ak sa dokáže dostať do rytmu a zopakuje tento výkon, tak Packers budú mať šancu vyjsť zo zápasu proti Bucs víťazne. Hundley skompletoval 65.4% passov pre 245 yardov a 3 TDs, s passer ratingom 134.3. Hodil 39, 54 a 55 yardový TD pass. A čo je ešte viacej obdivuhodné, že to dokázal proti 3. najlepšej pass defense v lige. No a teraz bude Hundley čeliť slabučkej obrane Tampy. Tampa povolí na jeden zápas 285 yardov vo vzduchu a QBs majú proti ním priemerný passer rating 98.7. V počte povolených yardov po zemi sú v strede tabuľky, no inkasovali už 10 TDs po zemi, čo je 4. najvyššie číslo. Packers by v tomto zápase už mohli mať k dispozícií RB Aarona Jonesa, čo by nám nesmierne pomohlo. Uvidíme, či Hundley dokáže napodobniť výkon proti Steelers. 


ČO S TÝM NAŠIM PASS RUSHOM?

Úprimne si povedzme, že pass rush je obrovským sklamaním v tejto sezóne. Packers zaznamenali doposiaľ len 22 sackov a Big Bena sa počas minulého týždňa takmer vôbec nedotkli. No Winston predsa je o „niečo“ mobilnejší než Big Ben a Packers sa na to musia pripraviť. Vytvárať tlak na neho bude nesmierne dôležité. Winston sa vracia do zápasového tempa po zranení ramena. Je plne zdravý? Možno… V úvode by mohol byť opatrný a pri tlaku odhadzovať lopty. Buccaneers v tejto sezóne povolili len 20 sackov, čo je 9. najmenšie číslo v NFL, ale stratili dvoch starterov v OL. Pravý tackle Demar Dotson a C Ali Marpet sú mimo dokonca sezóny. Očakávam, že naši chlapci ich backupov prevetrajú poriadne. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Do Green Bay sa vracia stará známa tvár!  |